Amd? O_O

Dr.Thrax

Početnik
Poruka
9
Pozdrav svima. Nije me dugo bilo zato sto mi forumi stvarno ne privlace paznju previse. Medjutim, zahvalnost ovoj poseti forumu dugujem burazeru koji je sinoc bio.

Kroz diskusiju, stigli smo do teme AMD...

Amd pazario ATI. Los potez? Graficke? Oni? ... :confused: Zasto...?

Drugo sto nas muci...

Uzeti masinu novu..Npr ovako nesto:

AMD drzi svoj proc. codename : Barcelona u najavi. Izlazi uskoro. Fenom takodje.
Recimo uzeti plocu(MSI npr) i staviti 2 Barselone unutra. Staviti 8gb rama i 2 graficke(nesto sto je nVidia bacila sad skoro ne secam se oznake nije ni bitno..)
Optimizovati konfig? Ne. Koristiti zver, da...Ali...Kada bih upalio tu masinu, pola bloka bi ostalo bez 70% napona.. Boles`. Cemu onda perverzije kad nisu moguce?

Trece sto me najvise zanima. Po vasem misljenju, kada AMD baci Fenom na trziste mogu se desiti 2 stvari : Ili ce propasti AMD i nestati sto ne bih voleo da vidim, ali s obzirom da su u dugovima velikim moguce je, ili ce se progurati... Vase misljenje?

-Intel outside.
 
Dr.Thrax:
Amd pazario ATI. Los potez? Graficke? Oni? ... :confused: Zasto...?
Los potez ili ne,to samo oni znaju... Zasto? hm... zasto je segate kupio maxtor?
A zasto je adidas kupio reebok? Zasto je pre par godina LG kupio Tik?
Pa verovatno su pare u pitanju? Pravljenje monopola...

Dr.Thrax:
AMD drzi svoj proc. codename : Barcelona u najavi. Izlazi uskoro. Fenom takodje.
Recimo uzeti plocu(MSI npr) i staviti 2 Barselone unutra. Staviti 8gb rama i 2 graficke(nesto sto je nVidia bacila sad skoro ne secam se oznake nije ni bitno..)
Optimizovati konfig? Ne. Koristiti zver, da...Ali...Kada bih upalio tu masinu, pola bloka bi ostalo bez 70% napona.. Boles`. Cemu onda perverzije kad nisu moguce?
Da li ti imas pretstavu koliko struje uopste troski racunar?
Pre mesec dana je kod mene u kraju uhapsen lik koji je u gajbi imao stampariju,i stampao lazne markice za prevoz... U kuci,bez pada napona kod komsija...
Masina od 20m,trofazna(ovo nagadjam,ali sam skoro ubedjen da mora da bude),protiv jednog kucnog racunara? Pa tvoj frizider trosi vise struje nego taj racunar...

Dr.Thrax:
Trece sto me najvise zanima. Po vasem misljenju, kada AMD baci Fenom na trziste mogu se desiti 2 stvari : Ili ce propasti AMD i nestati sto ne bih voleo da vidim, ali s obzirom da su u dugovima velikim moguce je, ili ce se progurati... Vase misljenje?
Pristalica si AMD-a i to ti je najveci greh :lol:
Salu na stranu,ne vidim razlog zasto bi propao,ali sa druge strane je Intel koj sigurno ne sedi skrstenih ruku...
Tako da jedino mozes da cekas pa da vidis sta ce se desiti...
 
8 gb rama , procesor od cetiri jezgra i dve graficke ce da izazovu pad napona...pa da....To bi otprilike znacilo ako bi ukljucio cetiri kompa odjednom da bi pola ulice nestalo bez struje...tesko.....
 
Ako sam ja dobro video, pitanje je tj. pitanja su...
Amd pazario ATI. Los potez? Graficke? Oni? ... :confused: Zasto...?
a univerzalan odgovor je zato. Što bi bio loš potez? Kupili su kompletnu firmu, a ne samo proizvodnu traku, te ne vidim tu ništa loše naročito ako se uzme u obzir da je to segment tržišta gde je profitna margina nešto veća nego u ostalim segmentima.
 
Dr.Thrax:
Uzeti masinu novu..Npr ovako nesto:

AMD drzi svoj proc. codename : Barcelona u najavi. Izlazi uskoro. Fenom takodje.
Recimo uzeti plocu(MSI npr) i staviti 2 Barselone unutra. Staviti 8gb rama i 2 graficke(nesto sto je nVidia bacila sad skoro ne secam se oznake nije ni bitno..)
Optimizovati konfig? Ne. Koristiti zver, da...Ali...Kada bih upalio tu masinu, pola bloka bi ostalo bez 70% napona.. Boles`. Cemu onda perverzije kad nisu moguce?

I zashto mislish da ce ceo blok ostati bez struje ? Za ovakvu mashinu ti je dovoljno napajanje od recimo 650 w ( ili malo jache ) koje daje 36 A ( ili vishe )na +12 grani tako da nishta od nestanka struje u celom bloku....
Jesi mozda mislio na 8800 GTX ili mozda Ultra ? I reci mi koja ce to aplikacija ili igra da pojede 8 GB ? Jel mozda Orthos ? :lol:
Dr.Thrax:
Amd pazario ATI. Los potez? Graficke? Oni?
Pa ja mislim da je losh potez ali to je samo moje mishljenje.... ATI HD 2900 XT se bash i neshto nije proslavio zato shto zaostaje za NVidi-jinom 8800 serijom koja je davno izashla...
Zlaja87:
Pristalica si AMD-a i to ti je najveci greh :lol:
Nemoj Zlajo tako da prichash pretvoricesh ovu temu na AMD vs INTEL.... ;-)
 

Back
Top