pormena IMEI
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: pormena IMEI

Početnik
    Učlanjen
    06.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pormena IMEI

Dali neko zna da mi objasni kako da smenim IMEI kod sa mobilnog koj sam pronasao na ulice da ne bi me vlasnik tog telefona uhvatio i ako moze objasnjenje kako radi taj IMEI?
    Pozdrav...

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Podrazumevano Re: pormena IMEI

Cini mi se da neces moci tako lako ni uz SINALKO da promenis jer je broj u ugradjen u CIP. Registracioni broj mobilolnog bas zbog toga. Ti se posle objasnjavaj kako si dosao do njega
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Aktivan član gusha (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

pm me

Primećen član GSM doctor (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Na nekim telefonima moze da se promeni imei koji izlazi na ekranu kada otkucas *#06#, medjutim u mrezu se uvek salje originalni imei zato sto je zapisan u otp kolu (otp - one time programming). Nekada nisu bili otp pa je moglo da se muva, i zato nemoj da se zayebavas...

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Hoce da postane mladi haker, samo ne ide to tako
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Početnik
    Učlanjen
    06.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ma ja mozem da kazem da sam haker za pc ali za mobilne telefone treba jos da ucim
    Nego posle ta promena imei dali bi me mogli uhvatiti..
    Pozdrav

Primećen član GSM doctor (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Naravno da ce da te uhvate zato sto imei NE MOZE da se promeni

Aktivan član gusha (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

a da se hardverski promeni deo koji ga sadrzi i iskalkulise novi?

Početnik
    Učlanjen
    06.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

da ja mislim ako se hardverski smeni taj deo da se bi bilo ok

Obećava Aleksandar_ČA (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

aha al jeftinije je da kupi nov fon

Početnik Chronoleon (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ako flashujes telefon, hoce si se promeniti Imei?
    imei ti je nesto kao bios za komp?

Domaćin Lomnica_city (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Nece se promeniti prilikom flesovanja naravno,nije to tako prosto kao sto mislite!!
    Pozdrav 8)

Zainteresovan član N175 (avatar)
    Učlanjen
    29.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Nemoras da se brines da ce te uhvatiti policija ili vlasnik osim ako nema veze u policiji. Meni su ukrali fontel pre 2 god. i odneo sam u muriju sve sa garanciom i imei kodom i naravno nisu nasli ili su nasli i uzeli sebi.
    Ako hoce da nadju telefon naci ce ga za dan, cim se telefon prijavi na neku mrezu oni ce ga locirati i pronaci, ali nece to je problem.

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Jasan mi je princip triangulacijom, upotrebom 3 servera ( vojno iskustvo ). Ali da mi neko objasni poblize, prakticne rezultate..."kao doticni se nalazi u hali 14 Bg-sajma - ' vataj ga !". I nikad nisam video tipove sa rucnim goniometrima po ulici ( radio-amatersko iskustvo ). Mislim sve to ima svoje granice. Ovde se radi o otkrivanju vrlo ( ! ) pokretnog i sitnog cilja. S' druge strane prisluskivanje je nesto sasvim drugo, perfidnije i konacno lakse !

Početnik
    Učlanjen
    21.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

imei se ne moze promjeniti sakriti isl! sto se tice lociranja moze se naci svaki tel na podruciju srbije a mozda sad vec i kod nas posto je mtel preuzeo i nas nekadasnji mobis! ps nece te traziti hali 14 sacekace te da izadjes

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Da, to sam "malopre" objasnio, jedan deo, 'al pazi sad....
    Pa, jel neko nekada video, nekog da nekome, preglede i pretresa telefon, na ulazu, izlazu, autobuskoj ili bilo gde ? Jesi li bio nekad u hali 14 ili bilo kojoj ? Znas li koliko tu ljudi stane ili prodje ?! Zastrasujuce...a cekati nekoga (!?) tek tako, da izadje ?! :-(
    Poslednji put ažurirao/la A-man : 02.07.2007. u 16:04

Početnik
    Učlanjen
    21.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio A-man
    Da, to sam "malopre" objasnio, jedan deo, 'al pazi sad....
    Pa, jel neko nekada video, nekog da nekome, preglede i pretresa telefon, na ulazu, izlazu, autobuskoj ili bilo gde ? Jesi li bio nekad u hali 14 ili bilo kojoj ? Znas li koliko tu ljudi stane ili prodje ?! Zastrasujuce...a cekati nekoga (!?) tek tako, da izadje ?! :-(

nece ni od svakoga klosara i ni svaku kantu ni traziti na taj nacin! a i vecinom se traze ako se sta jos desilo uz kradju tel, tipa ranjavanje, otmica isl! poz

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Reputaciona moć
    41

i jos jedno precizno objasnjenje, ukoliko nisi ukrao telefon, nestavljaj bateriju u telefon jer je i kada je iskljucen telefon u funkciji i salje podatke gde se nalazis , u kom reonu!!! Dakle budi veoma obazriv sa time, najbolje ti je da taj telefon sutnes negde preko grane samo nemoj ovde, imaces dosta neprijatnosti od strane SUP-a. Eto i ja sam jednom nagrabusio ni kriv ni duzan, kupio na pijaci mob i to sa svem karticom, tip koji mi je prodao je reko da mu treba kinta, a telefon ionako nekoristi pa ga prodaje zajedno sa karticom, normalno nista mi nije bilo sumnjivo posto lik daje i karticu uz telefon, ali kroz tri dana zove neki drugi lik i kaze da ta kartica na koju sam pozvan pripada njemu i da me zamoljava da mu je vratim naravno uz novcanu nadoknadu, na sta sam i pristao posto nisam nista krivicno uradio!! Medjutim umesto da dodje lik na moju adresu koju sam mu dao posto sam verovao da se radi o postenoj osobi, on je poslao muriju kod mene, pa sam imao problema da dokazem da nemam nikakve veze ni sa kradjom ni sa telefonom sem da sam ga kupio kao i svaku drugu robu koju kupujete na pijaci koja se nudi!!! I eto posle dve godine sudskog mrcvarenja poslali mi presudu u kojoj pise da se odustaje od daljeg krivicnog gonjenja zbog nepostojeceg krivicnog dela, prosto receno da nisam nista krivicnocno uradio, e sad ajde ti se busi sa birokratijom i drzavom zasto su me maltretirali 2 godine po sudovima kada nisam nista uradio!!! To je svima za primer moje iskustvo sta da radite ako vam se javi vlasnik kartice ili telefona, nikako mu negovorite ko ste i odakle vam, vec prosto, karticu bacite, bar su sada jeftine pripaid kartice, a telefon gledajte da ga sutnete na stranu ili eventualno stavite neku novu karticu gde vasi prijatelji nezanju taj broj, jer oni prate preeko poziva ko te zove i koga zoves, dakle koristi telefon samo u nuznu svrhu!! Pozdrav

Slične teme

1. kako se menja imei
    Autor aq u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.06.2004., 01:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •