Evo zasto Srbiji treba podhitno autoput i zasto je Ilic u pravu!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Teška saobraćajna nesreća na Ibarskoj magistrali u selu Majdan
Dvojica poginula u direktnom sudaru
U "zastavi" koja je direktno udarila u kamion nastradali Milenko Gajić (52) iz Umke i LJubinko Ranković iz Bariča, dok je Miloš Gajić (23), sin nastradalog Milenka, lakše povređen
GORNJI MILANOVAC - Milenko Gajić (52) iz Umke i LJubinko Ranković iz Bariča kod Beograda poginuli su juče ujutro, oko 5.30 sati, dok je jedna osoba lakše povređena u teškoj saobraćajnoj nesreći na Ibarskoj magistrali, između Gornjeg Milanovca i Rudnika, u selu Majdan, na mestu gde započinje uspon ka prevoju Bućin grob.
Prema izjavi Radoslava Petrovića, dežurnog istražnog sudije Opštinskog suda u Gornjem Milanovcu, do nesreće je došlo tako što je "zastava 101", registarskih oznaka BG-660-157, kojim je upravljao Milenko Gajić, krećući se iz pravca Gornjeg Milanovca ka Rudniku, iznenada prešlo na levu stranu kolovoza i podletelo pod zadnje točkove kamiona marke "isuzi", registarskih oznaka NS-173-34, koji se kretao iz suprotnog pravca i kojim je upravljao Borivoje Stanković (33). Od siline udarca, kamion se nekoliko desetina metara kretao na dva točka posle čega se, posle stotinak metara, prevrnuo na drugoj strani kolovoza.

- Na licu mesta živote su izgubili Milenko Gajić i LJubinko Ranković, a lakše povrede zadobio je i Miloš Gajić (23), sin nastadalog Milenka Gajića, koji je hospitalizovan na hirurškom odeljenju bolnice u Gornjem Milanovcu - potvrdio je sudija Radoslav Petrović.
Prema izjavi dr Milića Jestrovića, dežurnog hirurga milanovačke bolnice, Miloš Gajić je posle ukazane lekarske pomoći napustio bolnicu.

Inače, slika sa mesta udesa je bila stravična, jer su pokidani delovi nastradalih putnika iz "zastave 101" bili razbacani na nekoliko metara od mesta udesa. Zbog uviđaja i utvrđivanja uzroka, koji su doveli do ove teške nesreće, saobraćaj na Ibarskoj magistrali bio je u prekidu više od dva sata, zbog čega su vozila preusmeravana na alternativne pravce prema Beogradu, a radi utvrđivanja uzroka ove nesreće, sudija Petrović je naložio i obdukciju tela nastradalog vozača Milenka Gajića.
 
ibarska magistrala je put smrti. ljudi na njoj ginu svakodnevno. prezagusena je plus od negde ljiga do beograda su sa obe strane puta izgradjene kuce . nonstop se sa razlicitih strana ukljucuju vozila na put, od silnih kamiona sa prikolicama ne mozete na istoj voziti brze od 40-60.

zato ljudi ginu svakodnevno na njoj.

stoga nam je potreban auto put STO PRE da nam se ovakve nesrece ne bi vise desavale!
 
postoje neki zanimljivi likovi u Bg-u koji celu ideju autoputa vide kao ilicevu zelju da se vozinjime do cacka (??!!?!?)... jbg, neki "urbani" likovi iz kruga dvojke, ne mogu da shvate da neke stvari su od sireg znacaja nego njihova lokal prepucavanja....

mada, citao sam studije saobracajnog instituta koje kazu da auto put do pozege i nije najbolje resenje... vec bi to bio tzv."brzi put" put sa cetiri trake ali ne fizicki odvojene kao u slucaju autoputa...

doduse, ako se racuna na neku relativno visoku i stabilnu stopu rasta frekvencije saobracaja na toj deonici, onda i autoput ima smisla
 
pazi, imaju ove lazne demokrate para za davanje novom pazaru, tutinu i ostalim muslimanskim opstinama u raskoj i to su sume od nekoliko miliona eura a ovde nemaju para da naprave put koji je jedini za nasu smrdljivu bracu crnogorce put od beograda do njihove lijepe crne gore, Tu je profit, naplacivati strancima prolaz do crne gore, jer je i crnogorac kod nas stranac , imaju svoju drzavu pa se stime i opravdano ponasati, naplacivati iskljucivo u eurima, pa kad ih zaboli glava i niko vise nece da ide na njihovo more, opet ce se ulizivati i prozivati da su oni srbi a ne srnogorci!!! Takvih smradova nam netreba vise, jasno su se izjasnili za bezaniju iz srbije kao i za priznavanje kosova kao deo albanije tacnije nezavisnog!!! Bar jednom da velja bude u pravu, jest da ce neko i tu strpati lovu u dzep, ali ovo je bolja solucija od prodaje dela autoputa od beograda do subotice gde je vec jedan deo zavrsen a oni prodali pod uslovom da se i druga traka izdgradi, i onaj ko to kupi u dobiti je. Zar je ova drzava stvarno glupa ili cisto izdajicka pa prodaj sve sto se prodati moze, evo primera za ibarsku , gde je tu cist profit, i smanjivanje broja saobracajnih nesreca sa smrtnim ishodom!!!!
 
De_Sisti:
postoje neki zanimljivi likovi u Bg-u koji celu ideju autoputa vide kao ilicevu zelju da se vozinjime do cacka (??!!?!?)... jbg, neki "urbani" likovi iz kruga dvojke, ne mogu da shvate da neke stvari su od sireg znacaja nego njihova lokal prepucavanja....

mada, citao sam studije saobracajnog instituta koje kazu da auto put do pozege i nije najbolje resenje... vec bi to bio tzv."brzi put" put sa cetiri trake ali ne fizicki odvojene kao u slucaju autoputa...

doduse, ako se racuna na neku relativno visoku i stabilnu stopu rasta frekvencije saobracaja na toj deonici, onda i autoput ima smisla

Више у Новом Саду, али добро. Рецимо ја сам из горе описаног дела. ;)

Наравно да је та концесија добра ствар за Србију, поготово што ће се гомила новца слити у Србију и што ће бити запослена домаћа радна снага (углавном полуквалификовани радници) која ће тај новац задржати у нашој привреди јер та циљна група превасходно користи домаће производе (цигаре, пића, храну) па се могу очекивати и ефекти од Макроекономске мултиплификације.

Иначе концесија је вредна 800 милиона евра без банкарских гаранција и камата (укупно око 1,5 милијарди). Држава ће имати приходе од ПДВ-а и концесионе надокнаде, док ће део (30%) бити уплаћиван АП Војводина, док ће 5% бити уплаћиван локалним управама криз коју пролази Ауто-Пут.
 
Jerry Ropero:
ibarska magistrala je put smrti. ljudi na njoj ginu svakodnevno. prezagusena je plus od negde ljiga do beograda su sa obe strane puta izgradjene kuce . nonstop se sa razlicitih strana ukljucuju vozila na put, od silnih kamiona sa prikolicama ne mozete na istoj voziti brze od 40-60.

zato ljudi ginu svakodnevno na njoj.

stoga nam je potreban auto put STO PRE da nam se ovakve nesrece ne bi vise desavale!
За ово си АПСОЛУТНО У ПРАВУ!

Као што је, такође, Београду, због страховите саобраћајне гужве, неопходан метро.
Ништа друго није право решење.

Али, све то, на жалост, има везе и с политиком, зато може да се постави и овде.
 
tokyo:

znam za ovo.... gledao sam to jos pre tri godine.... ma koliko ne simpatisem hrvate, ide mi voda na usta kad vidim ove autoputeve.... kroz koje vuko'ebine prolazi autoput, umesto vojvodina da bude premrezena autoputevima, mi se drndamo za poluatuoputem... da ne govorim o ostalim krajevima... na nesrecu, u srbiji ima previse lopovskih dzepova koje treba popuniti pre nego se nesto uradi...
 
Ма дали су концесију, без Тендера, тако да то баш и није било сређно решење, знам да се Француски Боугут жалио итд... Углавном било је лоше решење. Вељино је 10 пута транспарентније и боље решење, ма шта деструктивни секташ Костреш срао.
 
De_Sisti:
znam za ovo.... gledao sam to jos pre tri godine.... ma koliko ne simpatisem hrvate, ide mi voda na usta kad vidim ove autoputeve.... kroz koje vuko'ebine prolazi autoput, umesto vojvodina da bude premrezena autoputevima, mi se drndamo za poluatuoputem... da ne govorim o ostalim krajevima... na nesrecu, u srbiji ima previse lopovskih dzepova koje treba popuniti pre nego se nesto uradi...
Pa otprilike je tako recimo ja sam isao par puta njihovim putevima i slobodno mogu reci da su trenutno bolji od Slovenackih i Austrijskih a, mogu da se mere sa Italijanskim i Francuskim mada ne mislim da tamo nema lopova koji se ovajde na tenderu ali ipak je makar malo naprednija pravna drzava pa nisu toliko alavi kao nasi a sto je jos vaznije ipak su u boljem ekonomskom polozaju i imaju i velike prihode od turizm sto je sigurno uticalo na kvalitet putne mreze.
 
svetolik trpkovic:
Pa otprilike je tako recimo ja sam isao par puta njihovim putevima i slobodno mogu reci da su trenutno bolji od Slovenackih i Austrijskih a, mogu da se mere sa Italijanskim i Francuskim mada ne mislim da tamo nema lopova koji se ovajde na tenderu ali ipak je makar malo naprednija pravna drzava pa nisu toliko alavi kao nasi a sto je jos vaznije ipak su u boljem ekonomskom polozaju i imaju i velike prihode od turizm sto je sigurno uticalo na kvalitet putne mreze.

Па шта се онда буните кад Влада Србије то исто ради у Србији само на много поштенији начин :confused: :confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top