Evo zasto Srbiji treba podhitno autoput i zasto je Ilic u pravu!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: Evo zasto Srbiji treba podhitno autoput i zasto je Ilic u pravu!

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Evo zasto Srbiji treba podhitno autoput i zasto je Ilic u pravu!

Teška saobraćajna nesreća na Ibarskoj magistrali u selu Majdan
    Dvojica poginula u direktnom sudaru
    U "zastavi" koja je direktno udarila u kamion nastradali Milenko Gajić (52) iz Umke i LJubinko Ranković iz Bariča, dok je Miloš Gajić (23), sin nastradalog Milenka, lakše povređen
    GORNJI MILANOVAC - Milenko Gajić (52) iz Umke i LJubinko Ranković iz Bariča kod Beograda poginuli su juče ujutro, oko 5.30 sati, dok je jedna osoba lakše povređena u teškoj saobraćajnoj nesreći na Ibarskoj magistrali, između Gornjeg Milanovca i Rudnika, u selu Majdan, na mestu gde započinje uspon ka prevoju Bućin grob.
    Prema izjavi Radoslava Petrovića, dežurnog istražnog sudije Opštinskog suda u Gornjem Milanovcu, do nesreće je došlo tako što je "zastava 101", registarskih oznaka BG-660-157, kojim je upravljao Milenko Gajić, krećući se iz pravca Gornjeg Milanovca ka Rudniku, iznenada prešlo na levu stranu kolovoza i podletelo pod zadnje točkove kamiona marke "isuzi", registarskih oznaka NS-173-34, koji se kretao iz suprotnog pravca i kojim je upravljao Borivoje Stanković (33). Od siline udarca, kamion se nekoliko desetina metara kretao na dva točka posle čega se, posle stotinak metara, prevrnuo na drugoj strani kolovoza.

- Na licu mesta živote su izgubili Milenko Gajić i LJubinko Ranković, a lakše povrede zadobio je i Miloš Gajić (23), sin nastadalog Milenka Gajića, koji je hospitalizovan na hirurškom odeljenju bolnice u Gornjem Milanovcu - potvrdio je sudija Radoslav Petrović.
    Prema izjavi dr Milića Jestrovića, dežurnog hirurga milanovačke bolnice, Miloš Gajić je posle ukazane lekarske pomoći napustio bolnicu.

Inače, slika sa mesta udesa je bila stravična, jer su pokidani delovi nastradalih putnika iz "zastave 101" bili razbacani na nekoliko metara od mesta udesa. Zbog uviđaja i utvrđivanja uzroka, koji su doveli do ove teške nesreće, saobraćaj na Ibarskoj magistrali bio je u prekidu više od dva sata, zbog čega su vozila preusmeravana na alternativne pravce prema Beogradu, a radi utvrđivanja uzroka ove nesreće, sudija Petrović je naložio i obdukciju tela nastradalog vozača Milenka Gajića.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Evo zasto Srbiji treba podhitno autoput i zasto je Ilic u pravu!

Dosta ljudi gine u saobracaju,to je ocito neminovno...

Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Evo zasto Srbiji treba podhitno autoput i zasto je Ilic u pravu!

ibarska magistrala je put smrti. ljudi na njoj ginu svakodnevno. prezagusena je plus od negde ljiga do beograda su sa obe strane puta izgradjene kuce . nonstop se sa razlicitih strana ukljucuju vozila na put, od silnih kamiona sa prikolicama ne mozete na istoj voziti brze od 40-60.

zato ljudi ginu svakodnevno na njoj.

stoga nam je potreban auto put STO PRE da nam se ovakve nesrece ne bi vise desavale!

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Treba ali do CG granice preko Uzica ili Pazara a ne samo do Pozege mislim hebo autoput koji vodi do Pozega ako se pravi put Beograd-Juzni Jadran sto je valjda i cilj projekta ne kontam zasto onda nije data koncesija za ceo pravac u nasoj zemlji a ne do 40 km od Veljinog sela.
    Poslednji put ažurirao/la svetolik trpkovic : 06.06.2007. u 11:08

Moderator De_Sisti (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    403

postoje neki zanimljivi likovi u Bg-u koji celu ideju autoputa vide kao ilicevu zelju da se vozinjime do cacka (??!!?!?)... jbg, neki "urbani" likovi iz kruga dvojke, ne mogu da shvate da neke stvari su od sireg znacaja nego njihova lokal prepucavanja....

mada, citao sam studije saobracajnog instituta koje kazu da auto put do pozege i nije najbolje resenje... vec bi to bio tzv."brzi put" put sa cetiri trake ali ne fizicki odvojene kao u slucaju autoputa...

doduse, ako se racuna na neku relativno visoku i stabilnu stopu rasta frekvencije saobracaja na toj deonici, onda i autoput ima smisla

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1392

To niko ne osporava.Ibarska je premala za dnevni promet koji ima.

Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

ma nek se napravi za pocetak do pozege i to je bolje nego nista. a kasnije mogu da se urade dodatne trake do recimo novog pazara i crne gore.

Zainteresovan član samo_vas_gledam (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

pazi, imaju ove lazne demokrate para za davanje novom pazaru, tutinu i ostalim muslimanskim opstinama u raskoj i to su sume od nekoliko miliona eura a ovde nemaju para da naprave put koji je jedini za nasu smrdljivu bracu crnogorce put od beograda do njihove lijepe crne gore, Tu je profit, naplacivati strancima prolaz do crne gore, jer je i crnogorac kod nas stranac , imaju svoju drzavu pa se stime i opravdano ponasati, naplacivati iskljucivo u eurima, pa kad ih zaboli glava i niko vise nece da ide na njihovo more, opet ce se ulizivati i prozivati da su oni srbi a ne srnogorci!!! Takvih smradova nam netreba vise, jasno su se izjasnili za bezaniju iz srbije kao i za priznavanje kosova kao deo albanije tacnije nezavisnog!!! Bar jednom da velja bude u pravu, jest da ce neko i tu strpati lovu u dzep, ali ovo je bolja solucija od prodaje dela autoputa od beograda do subotice gde je vec jedan deo zavrsen a oni prodali pod uslovom da se i druga traka izdgradi, i onaj ko to kupi u dobiti je. Zar je ova drzava stvarno glupa ili cisto izdajicka pa prodaj sve sto se prodati moze, evo primera za ibarsku , gde je tu cist profit, i smanjivanje broja saobracajnih nesreca sa smrtnim ishodom!!!!

Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    403

"izdajnicka drzava"?!?!??!?!?!?!

mislim, sta reci? (a ne zaplakati)

Primećen član Torius (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio De_Sisti
    postoje neki zanimljivi likovi u Bg-u koji celu ideju autoputa vide kao ilicevu zelju da se vozinjime do cacka (??!!?!?)... jbg, neki "urbani" likovi iz kruga dvojke, ne mogu da shvate da neke stvari su od sireg znacaja nego njihova lokal prepucavanja....

mada, citao sam studije saobracajnog instituta koje kazu da auto put do pozege i nije najbolje resenje... vec bi to bio tzv."brzi put" put sa cetiri trake ali ne fizicki odvojene kao u slucaju autoputa...

doduse, ako se racuna na neku relativno visoku i stabilnu stopu rasta frekvencije saobracaja na toj deonici, onda i autoput ima smisla
    Више у Новом Саду, али добро. Рецимо ја сам из горе описаног дела.

Наравно да је та концесија добра ствар за Србију, поготово што ће се гомила новца слити у Србију и што ће бити запослена домаћа радна снага (углавном полуквалификовани радници) која ће тај новац задржати у нашој привреди јер та циљна група превасходно користи домаће производе (цигаре, пића, храну) па се могу очекивати и ефекти од Макроекономске мултиплификације.

Иначе концесија је вредна 800 милиона евра без банкарских гаранција и камата (укупно око 1,5 милијарди). Држава ће имати приходе од ПДВ-а и концесионе надокнаде, док ће део (30%) бити уплаћиван АП Војводина, док ће 5% бити уплаћиван локалним управама криз коју пролази Ауто-Пут.
    Poslednji put ažurirao/la Torius : 06.06.2007. u 11:33

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

zar nije trebalo da podleti pod prednje tockove ako je usao u suprotnu traku :?

inace naravno da treba puteva,ali uzrok nesreca su najcesce alkoholizam,nepaznja,neispavanost,odslustvo koncentracije a ne put sam po sebi...
    you make me sick because i adore you so

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio Banshee
    zar nije trebalo da podleti pod prednje tockove ako je usao u suprotnu traku :?
    Udario ga je bočno pod uglom, ne čeono, pa podleteo pod zadnje točkove - zato je kamion balansirao na strani i prevrnuo se.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

aha,ok
    you make me sick because i adore you so

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Cela halabuka oko koncesije je problem jer krimos zvani Bojan Kostresh nije dobio dovoljno veliko"parche"od krimosa zvanog Velja ilic.As simple as that....

Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    403

Citat Original postavio Enfroz2891.
    Cela halabuka oko koncesije je problem jer krimos zvani Bojan Kostresh nije dobio dovoljno veliko"parche"od krimosa zvanog Velja ilic.As simple as that....
    moze biti... kao kostresu je do vojvodine.... ma sigurno... da je dobio zadovoljavajucu proviziju, pricao bi naokolo kako je to istorijski projekat za pokrajinu....

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

evo ugledajte se kako smo mi rješili taj problem...

http://www.hac.hr/

http://www.hac.hr/turisticka_karta/galerija.html

Iskusan Norma Kampl (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Jerry Ropero
    ibarska magistrala je put smrti. ljudi na njoj ginu svakodnevno. prezagusena je plus od negde ljiga do beograda su sa obe strane puta izgradjene kuce . nonstop se sa razlicitih strana ukljucuju vozila na put, od silnih kamiona sa prikolicama ne mozete na istoj voziti brze od 40-60.

zato ljudi ginu svakodnevno na njoj.

stoga nam je potreban auto put STO PRE da nam se ovakve nesrece ne bi vise desavale!
    За ово си АПСОЛУТНО У ПРАВУ!

Као што је, такође, Београду, због страховите саобраћајне гужве, неопходан метро.
    Ништа друго није право решење.

Али, све то, на жалост, има везе и с политиком, зато може да се постави и овде.

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tokyo

Kave to veze ima sa ovom temom i shta se nas tichu hrvatski putevi?

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

bez dileje... može biti od koristi

Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    403

Citat Original postavio tokyo

znam za ovo.... gledao sam to jos pre tri godine.... ma koliko ne simpatisem hrvate, ide mi voda na usta kad vidim ove autoputeve.... kroz koje vuko'ebine prolazi autoput, umesto vojvodina da bude premrezena autoputevima, mi se drndamo za poluatuoputem... da ne govorim o ostalim krajevima... na nesrecu, u srbiji ima previse lopovskih dzepova koje treba popuniti pre nego se nesto uradi...

Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    403

zanima me samo kako je sklopljena finansijska konstrukcija za izgradnju autoputa... kako je to finansirano? citao sam da IMF nije bio odusevljen time...

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Ма дали су концесију, без Тендера, тако да то баш и није било сређно решење, знам да се Француски Боугут жалио итд... Углавном било је лоше решење. Вељино је 10 пута транспарентније и боље решење, ма шта деструктивни секташ Костреш срао.

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

vala bas...

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio De_Sisti
    znam za ovo.... gledao sam to jos pre tri godine.... ma koliko ne simpatisem hrvate, ide mi voda na usta kad vidim ove autoputeve.... kroz koje vuko'ebine prolazi autoput, umesto vojvodina da bude premrezena autoputevima, mi se drndamo za poluatuoputem... da ne govorim o ostalim krajevima... na nesrecu, u srbiji ima previse lopovskih dzepova koje treba popuniti pre nego se nesto uradi...
    Pa otprilike je tako recimo ja sam isao par puta njihovim putevima i slobodno mogu reci da su trenutno bolji od Slovenackih i Austrijskih a, mogu da se mere sa Italijanskim i Francuskim mada ne mislim da tamo nema lopova koji se ovajde na tenderu ali ipak je makar malo naprednija pravna drzava pa nisu toliko alavi kao nasi a sto je jos vaznije ipak su u boljem ekonomskom polozaju i imaju i velike prihode od turizm sto je sigurno uticalo na kvalitet putne mreze.

Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio svetolik trpkovic
    Pa otprilike je tako recimo ja sam isao par puta njihovim putevima i slobodno mogu reci da su trenutno bolji od Slovenackih i Austrijskih a, mogu da se mere sa Italijanskim i Francuskim mada ne mislim da tamo nema lopova koji se ovajde na tenderu ali ipak je makar malo naprednija pravna drzava pa nisu toliko alavi kao nasi a sto je jos vaznije ipak su u boljem ekonomskom polozaju i imaju i velike prihode od turizm sto je sigurno uticalo na kvalitet putne mreze.
    Па шта се онда буните кад Влада Србије то исто ради у Србији само на много поштенији начин

Slične teme

1. Evo zasto treba zabraniti sekte u Srbiji
    Autor Karlito Brigante u forumu Politika
    Odgovora: 409
    Poslednja poruka: 30.09.2007., 01:43
  2. Zasto, zasto,zasto neki 'savremeni muskarci'...
    Autor Aleksej_BASO u forumu Muškarci
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.07.2005., 08:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •