Цртани филмови

krejzi_dajmond

Zainteresovan član
Poruka
189
Где су нестали сви добри цртани филмови које сам рецимо ја, а не сумњам и сви остали рођени пре деведесетих, гледали као клинци и одрасли уз исте?
Мислим на Душка, Дачу, Перу, Попаја, Тома и Џерија и остале "лујке", да не набрајам, расплакаћу се.
А не да недостају мени, недостају и овој новој хај-тек-робо-ултра-супер-поке-диги-теле-деци која не знам каква ће бити после ових силних модерних покушаја од цртаних филмова. Шта мислите колико је цртаћа који се тренутно емитују на телевизији (код нас, 1,2,3,Пинк,Б92,БК итд) уопште предвиђено за децу?
Немојте да схватите ово као социјалну расправу о младом нараштају и васпитању деце, ја сам своје прошао (на срећу и срећно)само бих желео да евоцирам успомене на наше најбоље другове из детињства.
Ко вам највише недостаје?
 
E, svaka čast :D
Ja sam baš u nedelju ujutro upalila TV (to je kao vreme, kad samo deca gledaju :? ) i na svakom programu crtani... Na jednom pokemoni, na drugom neki svemirski; na trećem... Nemam pojma, nešto još gore :shock: Na B92 Sunđer Bob - on mi je OK :oops:

I na nekoj lokalnoj novosadskoj - Duško, Silvester i Tweety, Tom&Jerry... Smejala sam se 'ladno više nego kad sam bila mala :lol:

Ko mi najviše nedostaje? Ne mogu da se odlučim... Volela bih da vidim Pepe le Tvora :lol:

Mislim da će ova tema na TV
 
A to the X *AleX*:
nikad nisam gledala
st je to?
pa mlada si.to je onaj klinja sto iz male torbe vadi sve zivo pa cak i motku za skok u vis!!!
image61041.jpg
 
Veruj mi, ja sam ih kao mala sve izgdela i svaku epizodu znam napamet. Gledala sam ih na 1. i uvek me je nerviralo kada bi ih prekinuli zbog vesti, onda rekli da će nastaviti i posle ne nastave...
Mada, da znaš da sam i ja primetila da deci sve manje puštaju one jutranje crtace, toga je bar bilo i ranije. Tome sam se uvek radovala.

Popaja, Tom i Đerija, pa i onog Čarli Brauna sam zaista izgustirala.
Sada sam na malo jačim stvarima kao što je Sunđer Bob Kockalone. :wink:

...i South Park, i svi malo nasilniji crtaci sa Cartoona.
 
ja sam svako jutro kao klinka pre skolice gledala nesto rano ujutru oko 7, pa onda uvece pre dnevnika one kratkometrazne crtace, obicno sa dugo-uskom:) srecnih li dana !! a najvise mi nedostaju oni crtaci u epizodama, kao sto su bomboncici,snorkijevci itd...
ne kapiram,danas izgleda klinci ako gledaju crtace to su uglavnom oni na cartoon network, ne kazem da su oni skroz losi,ali jbg...ne znaju decica da postoji mnogo boljeee....
 
Dobro, ovo je ipak podforum Film, stanite malo! :D Ako cemo o dugometraznim, ja ginem da pogledam Lepoticu i zver, onu pravu, Diznijevu, imam osecaj da je to nesto prekrasno. Imala sam strip i totalno sam se zaljubila u sve, od one Beline zute haljine do ruze pod staklenim zvonom :cry:
 
LPhoklica:
...i South Park, i svi malo nasilniji crtaci sa Cartoona.

South Park uopste nije "crtac za decicu" , koliko znam cak se i prikazivao u kasnim nocnim satima kad sva mala deca uveliko spavaju...

bas je s.h.i.t sve to sa digimonima, pokemonima i tim glupim kineskim crtacima, zaglupljuju decu neverovatno...
moji omeljeni likovi su bili Dusko, glupi Kojot koji nikada nece uhvatiti pticu trkacicu , Sofronije ( ma ne ne ne ne, decko, loptu, decko :) a kad sam bila bas bas mala onda je to bila Mala Sirena! :roll:

good old times... :(
 
Bas super sto pomenu Cudesnu sumu. Meni je bila jako draga kada sam bila mala, a onda sam slucajno naletjela na Carobnjakov sesir.

Neko je gore postavio slicicu oni kuca sto smo ih mi zvali Bonbocici... Oni su bili mnogo slatki.

Danas sve radi na zaglupljivanju nacije. Pocev od crtaca, preko latino serija pa do nakazne muzike! Ameri imaju uzasno jadan obrazovni sistem pa im taj fazon i odgovara. Ali je sablasno da dijete koje sa sedam godina nauci sta je nepoznata x, gleda bolestine poput Digimona, Pokemona ili one Vatrene kugle koja je uz to potpuno sumanuta i perverzna!

Ja sam voljela i Nindza kornjace. :)
 
HEBEHA:
Bas super sto pomenu Cudesnu sumu. Meni je bila jako draga kada sam bila mala, a onda sam slucajno naletjela na Carobnjakov sesir.

Neko je gore postavio slicicu oni kuca sto smo ih mi zvali Bonbocici... Oni su bili mnogo slatki.

Danas sve radi na zaglupljivanju nacije. Pocev od crtaca, preko latino serija pa do nakazne muzike! Ameri imaju uzasno jadan obrazovni sistem pa im taj fazon i odgovara. Ali je sablasno da dijete koje sa sedam godina nauci sta je nepoznata x, gleda bolestine poput Digimona, Pokemona ili one Vatrene kugle koja je uz to potpuno sumanuta i perverzna!

Ja sam voljela i Nindza kornjace. :)
E da nindza kornjace su zakon!!!
To je po meni crtac veka!!!! :D :D :D
 
Gice komandosi
snorkijevci
i omiljeni zbog cijeg sam imena tri meseci bio glavom u zid,zvao redakciju rts-a i skroz ludeo,a i dalje mu ne znam ime mozda mi vi mozete pomoci
Evo slicke
vd8ot.jpg

Znaci glavne baje su Bole,Mile,Micko i Buljko i oni stekaju kisele krastavce kod generala u radnji. :x
POMOC BRE :!: :!: :!:
 

Back
Top