Kako napraviti sopstveni foto box sa malo maste i malo para
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kako napraviti sopstveni foto box sa malo maste i malo para

Zainteresovan član sevarski (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Kako napraviti sopstveni foto box sa malo maste i malo para

Foto-box je odlicna stvar, mozete ga iskoristiti za slikanje manjih predmeta. Tezi se tome da dobijete sliku predmeta koji "lebdi" u vazduhu.
    Da ne biste kupovali skupu foto-opremu na ovom linku mozete videti kako su to neki ljudi resili uz minimalne troskove.

http://www.diyphotography.net/homestudio/super-simple-light-tent

Aktivan član danez (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: Kako napraviti sopstveni foto box sa malo maste i malo para

Jeste vrlo korisno,pogotovo kada slikate dosta predmeta, a trebaju vam uvek isti uslovi za slikanje, evo moj light box:

kroz ovaj otvor gurnem objektiv koliko moze, na ovoj slici sam namerno slikao da se otvor vidi:

evo kako izgleda bez prednjeg poklopca:

izgled sa strane i podignutim gornjim poklopcem:

Osvetljenje koje ja koristim je halogeno 2x500W, jeftino,a mocno, dozvoljava mi da slikam sa najmanjim otvorom blende pri kratkim ekspozicijama(1/160 do 1/100 dela sekunde),ali ipak koje god da osvetljenje koristite obavezno je rucno podesavanje balansa bele boje.

Obećava
    Učlanjen
    16.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Potrebno je podesavanje balnsa belog jer ove halogene(ovakvih reflektora) najcesce daju zutu(toplu) boju.Zato postoje halogenke,ne secam se oznake za foto studije(ali jeftine) koje bi mozda bolje odgovarale.Krecu se od 2500dinara pa na gore po komadu.ja sam probao da ubacim mat staklo umesto obicnog ali nisam nasao neko koje bi izdrzalo temperaturu.
    Inace kako ti ove kutije izdrzavaju na ovako maloj razdaljini od reflektora?

Obećava
    Učlanjen
    16.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Dalje ovako moze za slikanje manjih predmeta jer cim se javi veca reflektna povrsina na predmetu javlja se odsjaj a onda ti treba difuzor.Paus papir je jadno resenje ali zna da posluzi a za bolje je bolja i cena.

Aktivan član danez (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Slikam uglavnom nakit, kad postavim predmet palim svetla i odmah gasim, mada kutija lepo izdrzava i po 10-15 minuta, a onda pocinje da se oseca karton.

Slične teme

1. kako napraviti i postaviti sajt molim za malo pomoci
    Autor monamona u forumu Web dizajn
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 26.04.2009., 00:56
  2. Malo tamo malo vamo....... kako kad :)
    Autor ratnistrateg u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.04.2007., 23:46
  3. Sta uzeti za malo para?
    Autor Mr X u forumu Hardver
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.03.2007., 21:39
  4. evo vam da zaradite malo para
    Autor AllPacino u forumu Fudbal
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 26.11.2005., 13:50

Pravila za slanje poruka