Godisnjica MASAKRA kod Trnova

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
Pre 15 godina muslimanski vojnici zverski pobili sve Srbe u selu Ledići...

Navršilo se 15 godina od masakra koji su vojnici Armije Bosne i Hercegovine, počinili u selu Ledići kod Trnova, a gde su ubili većinu civilnog stanovništva, medju kojima je najstarija žrtva imala 92 godine, a najmladja nepunih godinu dana ... :cry:

Selo Ledići je u ovom napadu opljačkano...popaljeno...i razoreno do te mere, da se gubi skoro svaki trag srpskog prisustva na tim prostorima.

Napad je izvršen u predvečerje 3.juna 1992.godine oko 19 h i trajao je do sledećeg dana.

Okupacija tog sela, koje je u medjuvremenu pretvoreno u svojevrstan muslimanski logor za Srbe , trajala je do 10.juna.
U tom razdoblju su na najsuroviji način ubijeni i masakrirani svi meštani srpske nacionalnosti.

Većina meštana je stradala na kućnom pragu, a oni malobrojni, koji su pokušali da se sakriju po okolnim šumama, pronadjeni su i ubijeni.

Krajem novembra 1993.godine, više od godinu dana posle tog masakra , otkrivena je zajenička grobnica sa ženskim telima . Patolozi su utvrdili da su žene masakrirane i likvidirane hladnim oružjem.

Druga kolektivna egzekucija , izvršena je u isto vreme, nad grupom izbeglih meštana, koji su pokušali da se probiju prema Kalinoviku, a ovaj zločin se dogodio blizu lokaliteta Poljice, kod Ledinačke krivine.

U napadu su zatrte čitave porodice...

Ubijeni su civili, starci, žene i deca, od kojih je najstarija žrtva Ikonija Vasić, starica od 92 godine, a najmladja, Milan Tesanović, beba od nepunih godinu dana.

Pokoj im duši i večni mir... :cry:
Na žalost , budući da su cele porodice zatrte, nema se kome ni izjaviti saučesće...šta više reći... :cry:

Da li neko ima spisak masakriranih...pobijenih?
 
SANDRINAbg:
Pre 15 godina muslimanski vojnici zverski pobili sve Srbe u selu Ledići...

Navršilo se 15 godina od masakra koji su vojnici Armije Bosne i Hercegovine, počinili u selu Ledići kod Trnova, a gde su ubili većinu civilnog stanovništva, medju kojima je najstarija žrtva imala 92 godine, a najmladja nepunih godinu dana ... :cry:

Selo Ledići je u ovom napadu opljačkano...popaljeno...i razoreno do te mere, da se gubi skoro svaki trag srpskog prisustva na tim prostorima.

Napad je izvršen u predvečerje 3.juna 1992.godine oko 19 h i trajao je do sledećeg dana.

Okupacija tog sela, koje je u medjuvremenu pretvoreno u svojevrstan muslimanski logor za Srbe , trajala je do 10.juna.
U tom razdoblju su na najsuroviji način ubijeni i masakrirani svi meštani srpske nacionalnosti.

Većina meštana je stradala na kućnom pragu, a oni malobrojni, koji su pokušali da se sakriju po okolnim šumama, pronadjeni su i ubijeni.

Krajem novembra 1993.godine, više od godinu dana posle tog masakra , otkrivena je zajenička grobnica sa ženskim telima . Patolozi su utvrdili da su žene masakrirane i likvidirane hladnim oružjem.

Druga kolektivna egzekucija , izvršena je u isto vreme, nad grupom izbeglih meštana, koji su pokušali da se probiju prema Kalinoviku, a ovaj zločin se dogodio blizu lokaliteta Poljice, kod Ledinačke krivine.

U napadu su zatrte čitave porodice...

Ubijeni su civili, starci, žene i deca, od kojih je najstarija žrtva Ikonija Vasić, starica od 92 godine, a najmladja, Milan Tesanović, beba od nepunih godinu dana.

Pokoj im duši i večni mir... :cry:
Na žalost , budući da su cele porodice zatrte, nema se kome ni izjaviti saučesće...šta više reći... :cry:

Da li neko ima spisak masakriranih...pobijenih?

Ма какви Муслимански војници, то су бре Ничији болесници. Кад чујем нешто овакво сетим се сцена из филма Нож.

Нек им је вечна слава и покој души.
 
SANDRINAbg:
Pre 15 godina muslimanski vojnici zverski pobili sve Srbe u selu Ledići...

Navršilo se 15 godina od masakra koji su vojnici Armije Bosne i Hercegovine, počinili u selu Ledići kod Trnova, a gde su ubili većinu civilnog stanovništva, medju kojima je najstarija žrtva imala 92 godine, a najmladja nepunih godinu dana ... :cry:

Selo Ledići je u ovom napadu opljačkano...popaljeno...i razoreno do te mere, da se gubi skoro svaki trag srpskog prisustva na tim prostorima.

Napad je izvršen u predvečerje 3.juna 1992.godine oko 19 h i trajao je do sledećeg dana.

Okupacija tog sela, koje je u medjuvremenu pretvoreno u svojevrstan muslimanski logor za Srbe , trajala je do 10.juna.
U tom razdoblju su na najsuroviji način ubijeni i masakrirani svi meštani srpske nacionalnosti.

Većina meštana je stradala na kućnom pragu, a oni malobrojni, koji su pokušali da se sakriju po okolnim šumama, pronadjeni su i ubijeni.

Krajem novembra 1993.godine, više od godinu dana posle tog masakra , otkrivena je zajenička grobnica sa ženskim telima . Patolozi su utvrdili da su žene masakrirane i likvidirane hladnim oružjem.

Druga kolektivna egzekucija , izvršena je u isto vreme, nad grupom izbeglih meštana, koji su pokušali da se probiju prema Kalinoviku, a ovaj zločin se dogodio blizu lokaliteta Poljice, kod Ledinačke krivine.

U napadu su zatrte čitave porodice...

Ubijeni su civili, starci, žene i deca, od kojih je najstarija žrtva Ikonija Vasić, starica od 92 godine, a najmladja, Milan Tesanović, beba od nepunih godinu dana.

Pokoj im duši i večni mir... :cry:
Na žalost , budući da su cele porodice zatrte, nema se kome ni izjaviti saučesće...šta više reći... :cry:

Da li neko ima spisak masakriranih...pobijenih?


E Sandrina, sta reci na ovo. Odakle su samo izronili svi ti ludaci?
 
Najlakse i najbezbolnije bi bilo reci da ih je neko platio...da su svi dosli iz nekakve pripi.zde i kraj. :?

Medjutim, najteze je priznati da neki od tih zveri jos uvek slobodno setaju i u mom i u tvom gradu...da su to danas neciji momci, muzevi, ocevi...a ima ih...
Ima ih i u Beogradu i u Sarajevu, a i u Zagrebu... :?

Znas, ako ja kazem da je Arkan bio zlocinac, a " prijatelj/ica" iz Sarajeva me potapse po ramenu, to je ok, jel'?
:confused:

Medjutim, kad opet JA kazem da je Juka Prazina ili Celo bio isto zlocinac, taj isti " prijatelj/ica" iz Sarajeva digne galamu da je on ili obojica, bio branitelj tog grada, o cemu onda pricamo..???? :shock: :confused: :?

Nema tu vise ni razumevanja, ni tolerancije, a ni " prijateljstva"... :confused:
 
SANDRINAbg:
Najlakse i najbezbolnije bi bilo reci da ih je neko platio...da su svi dosli iz nekakve pripi.zde i kraj. :?

Medjutim, najteze je priznati da neki od tih zveri jos uvek slobodno setaju i u mom i u tvom gradu...da su to danas neciji momci, muzevi, ocevi...a ima ih...
Ima ih i u Beogradu i u Sarajevu, a i u Zagrebu... :?

Znas, ako ja kazem da je Arkan bio zlocinac, a " prijatelj/ica" iz Sarajeva me potapse po ramenu, to je ok, jel'?
:confused:

Medjutim, kad opet JA kazem da je Juka Prazina ili Celo bio isto zlocinac, taj isti " prijatelj/ica" iz Sarajeva digne galamu da je on ili obojica, bio branitelj tog grada, o cemu onda pricamo..???? :shock: :confused: :?

Nema tu vise ni razumevanja, ni tolerancije, a ni " prijateljstva"... :confused:
Sandra mnogo gresis, ovde se lepo govori i opisuje stravicni zlocini muslimana ane arkana i ko zna na koga sve ti smilis!!! Kao drugo nestidis se ti tih zrtava ti se time ponosis ubiti malu bebu, staricu , celu porodicu iz cistog mira, zapaliti i srusiti celo selo bez ikakvog razloga??? Isti slucaj kao i u okolini srebrenice gde su to isto cinili ti isti ljudi - muslimani na koje je vec prelilo mladicu da zverski ubijaju i bez ikakvog razloga ubijaju srbe pa zato im je i ebo mamu maminu, maneken se jos klanja srebrenickim ztrvama tacnije ztrve su teroristi, gde se iz jednog papira koji je obelodanjen jasno vidi poruka nekog alijinog staresine da se armija mudzahedina jedva izvukla iz grada uz velike zrtve!!! Nemoj praviti duple standarde. Dakle ovde je prica o ovom selu, a ima jos takvih prica koje neko treba reci ovde na forumu sta su sve cinili muslimani!!!
 
Da se nezaboravi, da znaju i nasa praunucad ko su i sta cinili muslimani u bosni!!!! A istorija ce uciniti svoje kao sto je ucinila i sa titom gde se razdanilo sta je tito radio onima koji su bili njegovi neistomisljenici, tako ce biti i sa muslimanima iz srebrenice, sarajeva i mnogih mesta kao i u hrvatskoj sta su sve cinile ustase, a za kosovo ve i sada vidimo sta se desava sa srbima!
 
pa dok kod takvi setaju po ex yugi ali i vani [to su one prave patrijote koje kad prigusti onda...] mi cemo se medjusobno prozivati ili

SANDRINAbg
Medjutim, kad opet JA kazem da je Juka Prazina ili Celo bio isto zlocinac, taj isti " prijatelj/ica" iz Sarajeva digne galamu da je on ili obojica, bio branitelj tog grada, o cemu onda pricamo..????
cemo onom reci cas "bravo" cas "krivo" bez obzira ko je to rekao...
znaci posto nismo objektivni ostavimo "onima" da ta pitanja rese pa ma i oni bili delimicno subjektivni. mislim nakon "svih" kaznjavanja da cemo i mi moci lakse oprastati
 
adem_ks:
pa dok kod takvi setaju po ex yugi ali i vani [to su one prave patrijote koje kad prigusti onda...] mi cemo se medjusobno prozivati ili


cemo onom reci cas "bravo" cas "krivo" bez obzira ko je to rekao...
znaci posto nismo objektivni ostavimo "onima" da ta pitanja rese pa ma i oni bili delimicno subjektivni. mislim nakon "svih" kaznjavanja da cemo i mi moci lakse oprastati

Ma ja sam naivno ocekivala da se sa razumnim ljudima moze razumno i razgovarati...
Ako ja " priznam" da su iz mog naroda ljudi cinili zlocine, mada mi je tesko i boli me i stidim se, onda ocekujem i da taj neko drugi isto tako odreaguje i da te stvari ostavimo iza nas...da se ne bismo stalno spoticali o nedoreceno... :?

Medjutim, kada od druge strane dobijes totalno iskrivljenu sliku i totalno poricanje...mozda sam zbog toga i najvise povredjena...mozda sam isuvise ocekivala, a ne treba nista ocekivati od drugih, jer jedino tako neces biti povredjen... :confused:

Ma bezze... :roll:
 
DeteSunca:
Neka je tim jadnim ljudima laka zemlja i neka se tako nešto nikada ne ponovi...
10, 30, 50, 100 godina... ali će se ponoviti... nažalost... I jbeš ovaj celi prokleti region. Niti manjeg parčeta zemlje, niti manjih nacija niti više krvi prolivene... i to da se barem borimo za nešto vredno, već za jbeni kamen. Nije ni čudo što smo svi glupi i razvijamo se jedino od stranih para i investicija, a ne od svoje pameti... a i zašto da se razvijamo kad će nam decu i unuke i čukununuke opet neki majmuni klati u ime 'rvaštine i Alaha. Naravno, i mi ćemo klati njihove u ime davno trulih vladara i promašenih ideologija. Nigde ljudski život nije jeftiniji nego na tzv Zapadnom Balkanu. I uvek će tako biti.
 
SiIent Bob:
10, 30, 50, 100 godina... ali će se ponoviti... nažalost... I jbeš ovaj celi prokleti region. Niti manjeg parčeta zemlje, niti manjih nacija niti više krvi prolivene... i to da se barem borimo za nešto vredno, već za jbeni kamen. Nije ni čudo što smo svi glupi i razvijamo se jedino od stranih para i investicija, a ne od svoje pameti... a i zašto da se razvijamo kad će nam decu i unuke i čukununuke opet neki majmuni klati u ime 'rvaštine i Alaha. Naravno, i mi ćemo klati njihove u ime davno trulih vladara i promašenih ideologija. Nigde ljudski život nije jeftiniji nego na tzv Zapadnom Balkanu. I uvek će tako biti.

pa mozda zbog ukletog imena balkan
 
SiIent Bob:
10, 30, 50, 100 godina... ali će se ponoviti... nažalost... I jbeš ovaj celi prokleti region. Niti manjeg parčeta zemlje, niti manjih nacija niti više krvi prolivene... i to da se barem borimo za nešto vredno, već za jbeni kamen. Nije ni čudo što smo svi glupi i razvijamo se jedino od stranih para i investicija, a ne od svoje pameti... a i zašto da se razvijamo kad će nam decu i unuke i čukununuke opet neki majmuni klati u ime 'rvaštine i Alaha. Naravno, i mi ćemo klati njihove u ime davno trulih vladara i promašenih ideologija. Nigde ljudski život nije jeftiniji nego na tzv Zapadnom Balkanu. I uvek će tako biti.
Kao Bajagina pesma... Želim da mislim da nisi u pravu, ali sve govori suprotno. Ipak, čovek mora da se nada dok je živ. Zlo se ne bi smelo ponoviti, ali... da ne baksuziram.
 
DeteSunca:
Kao Bajagina pesma... Želim da mislim da nisi u pravu, ali sve govori suprotno. Ipak, čovek mora da se nada dok je živ. Zlo se ne bi smelo ponoviti, ali... da ne baksuziram.

Ma koliko sve ukazivalo da postoji mogucnost da se zlo ponovi, narocito posmatrajuci ponasanje i osecanja Hrvata i Bosnjaka u BiH, treba da se nadamo da je sve to ostalo daleko iza nas, jer ne bi bilo svrhe ni radjati decu, ako ocekujemo novi pogrom... :cry:
 
SiIent Bob:
10, 30, 50, 100 godina... ali će se ponoviti... nažalost... I jbeš ovaj celi prokleti region. Niti manjeg parčeta zemlje, niti manjih nacija niti više krvi prolivene... i to da se barem borimo za nešto vredno, već za jbeni kamen. Nije ni čudo što smo svi glupi i razvijamo se jedino od stranih para i investicija, a ne od svoje pameti... a i zašto da se razvijamo kad će nam decu i unuke i čukununuke opet neki majmuni klati u ime 'rvaštine i Alaha. Naravno, i mi ćemo klati njihove u ime davno trulih vladara i promašenih ideologija. Nigde ljudski život nije jeftiniji nego na tzv Zapadnom Balkanu. I uvek će tako biti.

zato je bitno bobe da se sa bosnjacima razgranicimo jednom za sva vremena po etnickim granicama.
 
sandrina opiru se tome zato sto smatraju da im pripada cela teritorija BIH . Mozda bi neki od njih mogli da prihvate da Srbi dobiju 10-15% BIH , ali sve iznad toga im je mnogo, pogotovo ne mogu da prihvate da Srbi poseduju 50% BIH sto generalno i poseduju. Drugo zasto Bosnjaci se protive podelom po etnickim savovima jeste zato sto su oni i sami rascepkani i teritoriju koju poseduju nemaju spojenu u jednu celinu.

no njihov generalni cilj jeste zauzimanje celog prostora sadasnje BIH i proterivanje Srba i Hrvata u Srbiju i Hrvatsku.
 
Pa to nema nikakve logike...glupost. Pa ne mogu oni proterati narod koji vekovima zivi tamo i ko su oni uostalom..?

I ovako su Federalno Sarajevo ocistili od Srba, iskreno za Hrvate me zabole, nek' se sami o sebi brinu, koliko ja citam i jos nekoliko gradova su etnicki ocistili...da se lepo podeli teritorija, svakom svoje i mirna Bosna.

Da sam ja nekim slucajem iz tih krajeva i da ne smem u sred Sarajeva da prozborim ko sam i sta sam, nikada vise ne bih ni privirila u taj grad...uzas.
 
SANDRINAbg:
Pa to nema nikakve logike...glupost. Pa ne mogu oni proterati narod koji vekovima zivi tamo i ko su oni uostalom..?

I ovako su Federalno Sarajevo ocistili od Srba, iskreno za Hrvate me zabole, nek' se sami o sebi brinu, koliko ja citam i jos nekoliko gradova su etnicki ocistili...da se lepo podeli teritorija, svakom svoje i mirna Bosna.

Da sam ja nekim slucajem iz tih krajeva i da ne smem u sred Sarajeva da prozborim ko sam i sta sam, nikada vise ne bih ni privirila u taj grad...uzas.

oni misle da mogu. vidis bosnjaci sebe vide kao potomke Turaka na Balkanu i oni bastine tursku kulturu i istoriju. Oni na vreme vladavine Turske na Balkanu , gledaju sa nostalgijom i setom jer su u tom vremenu oni ziveli kao bogovi. U Turskoj hriscani nisu mogli posedovati zemlju vec je sva zemlja bila u vlasnistvu muslimana tj bosnjaka i turaka. Onda su ti bosnjacki zemljoposednici, age i begovi davali Srbima i Hrvatima tu "svoju zemlju" pod zakup i recimo Srbin bi za pravo na obradjivanje te begovske ili agovske zemlje bio duzan da daje agi/begu 30-50% letine. Na taj nacin oni su ziveli fenomenalno dobro pritom ne radeci nista.

Hteli su da se ta vremena vrate, zato su i glasali 1991. za Aliju Izetbegovica pisca Islamske deklaracije u kojoj je napisao da je nemoguc kompromis izmedju Islama i hriscanskih institucija i da Islam mora da vlada.

Zato su i hteli u rat. Da zavladaju BIH. Plan im se doduse malo izjalovio ali oni od njega i dalje ne odustaju.

Stoga ce se pomenuti sukob zavrsiti ili totalnim porazom Bosnjaka i njihovim nestankom na Balkanu, ili porazom Srba i njihovim nestankom iz BIH. Naravno dok se to ne desi predstoje nam duge godine mrcvarenja.
 
Da...mudro zboris...ima logike... :?

E pa nek' je tom narodu tamo Bog u pomoci...sta reci... :?

Meni je sa strane to sve delovalo mnogo jednostavnije...ako je brak los, razvedemo se na kraju k'o ljudi i...mir, al' ovako... :roll:

E da...zasto se Bosnjaci opiru islamizaciji svoje teritorije...da i stvarno budu islamska drzava a ne ovako da se foliraju k'o multi-kulti, a zna se da ih je 85%..?
I to sam citala na tom sa.x-u..?
 

Back
Top