Radikali jedini iskreni(o generalu Tolimiru)

giovaniI

Domaćin
Banovan
Poruka
3.270

General Zdravko Tolimir izjavio je juče prilikom prvog pojavljivanja u Haškom tribunalu da je uhapšen u Srbiji, a potom nezakonito prebačen u Republiku Srpsku!
On je tako direktno srušio zvaničnu verziju prema kojoj ga je uhapsila policija RS prilikom pokušaja da iz Srbije pređe u Srpsku.
General Tolimir je u haškoj sudnici rekao da zbog "nezakonitog i ponižavajućeg hapšenja i izručenja" neće da se izjasni o navodima haške optužnice.
Prema pravilima Tribunala, Tolimir će ponovo biti izveden pred sud za mesec dana kako bi se izjasnio da li se oseća krivim po optužnici za genocid i zločine nad muslimanima u Srebrenici i Žepi.

Tri šloga
Inače, Tolimir se u sudnici pojavio znatno mršaviji nego na fotografijama koje su do sada objavljivane u medijima. On više bukvalno ne liči na sebe! Promuklog glasa, Tolimir je odmah na početku rekao da su mu vlasti u Srbiji "uskratile prava koja ima kao državljanin Srbije".

Zašto me Srbija nije izručila Hagu

General Zdravko Tolimir u sudnici Haškog suda nije želeo ni da potvrdi svoj identitet.
- Ja sebe ne negiram, negiraju me drugi! Ne znam zašto me Tribunalu nije izručila Srbija, koja je imala nalog za hapšenje. Moj identitet, moja prava i moja država su mi uskraćeni. Srbija mi uskraćuje prava kao građaninu time što me je prebacila u RS posle hapšenja. Sud i javnost su obmanuti zvaničnim saopštenjem da sam uhapšen u RS - rekao je Tolimir. On je zatražio da okolnosti njegovog hapšenja i izručenja suprotnih pravilima suda utvrdi Tribunal u "vanparničnom postupku" pre njegovog idućeg pojavljivanja pred sudijom.
- Uhapšen sam u Srbiji, čiji sam državljanin, i prebačen sam u RS, čiji nisam državljanin, bez moje volje i bez prava na advokata. Iz meni nepoznatih razloga, posle hapšenja sam prebačen u Bijeljinu, a zatim u okolinu Bratunca. Tamo su me, ne znam zašto, snimali u okolini vojnih i policijskih objekata...
Zatim sam preko Bijeljine prebačen u Banjaluku, gde su mi ljudi iz Ministarstva pravde nudili pogodnosti za porodicu samo ako prihvatim da sam državljanin Republike Srpske - rekao je Tolimir, koji je u vreme rata u BiH bio pomoćnik za obaveštajno-bezbednosne poslove Ratka Mladića.
On je ispričao i da je u Banjaluci predat snagama NATO-a i predstavniku Haškog tribunala.
- Javno i tajno sam sniman više od 50 sati i ti snimci mogu potvrditi da ovde u sudu govorim istinu - rekao je Tolimir, i istakao da je ozbiljno bolestan.
- Imao sam tri moždana udara, a u poslednje vreme težina mi je spala sa 84 na 58 kilograma! - rekao je Tolimir.
Ovaj iskaz generala Zdravka Tolimira potvrđuje navode generalnog sekretara SRS-a Aleksandra Vučića, koji je u nedelju rekao da je general uhapšen u iznajmljenom stanu na Novom Beogradu, a potom prebačen u RS.
Vučić je rekao da je policija uhapsila Tolimira u jednom iznajmljenom stanu u Beogradu 31. maja nešto posle ponoći. Potom je policija RS inscenirala njegovo hapšenje u okolini Bratunca.
Vučić: Pomagao i FBI
- Tolimir je prvo uhapšen u jednom stanu na Novom Beogradu. Odmah posle toga neko od stanara zgrade u kojoj se skrivao Tolimir pozvao je policiju i rekao im da neko provaljuje u stan.
Posle izvesnog vremena u stan u kome je do tada bio general stigla je policijska patrola, koju je predvodio policajac U. T. Videli su da je stan prazan, ali su u njemu pronašli Tolimirova dokumenta i nekoliko kartica za dopunu mobilnog telefona. Međutim, dok su oni pregledali stan, stiglo je i nekoliko pripadnika BIA u pratnji jednog Amerikanca iz FBI!
Posle kraće rasprave, bukvalno su oterali policiju iz stana u kome je bio Tolimir - otkriva Vučić. On na kraju dodaje da je zvanična verzija o hapšenju generala "farsa i notorna laž".
- Ne znam samo kako su ovi iz vlasti mogli da poveruju da se neće otkriti ovo što su napravili... - pita se Vučić.
p.s.po meni ovo je samo dokaz jos jedne lazi iz dosovske kuhinje,jos jedne izdaje i prodaje glave nasega generala.Njegova obespravljenost,od strane onih vlasti koje sebe nazivaju demokratskim danas,moze znaciti novu obespravljenost za bilo koga sutra u Srbiji.Ova vlast je jos jednom pokazala svoj zlocinacki kapacitet i diktatorsku prirodu!!
 
Pa to je normalno to su svi znali i bez Vucica nego Kostunica po obicaju nije hteo da narusava svoj patriotski imdiz da ne bude kako on hapsi jadne srbe pa ga je smotao u Beogradu i upakovao do granice gde ga je predao Dodiku kome je to dobro doslo da se vidi da i on nesto radi .I Karla del Ponte je juce rekla da je ta verzija koju su Tolimir i Vucic plasirali tacna i da je on uhapsen u Srbiji tako da je Kostunicina igra provaljena i to mu je odnelo jos malo glasova radikalima.
 
svetolik trpkovic:
Pa to je normalno to su svi znali i bez Vucica nego Kostunica po obicaju nije hteo da narusava svoj patriotski imdiz da ne bude kako on hapsi jadne srbe pa ga je smotao u Beogradu i upakovao do granice gde ga je predao Dodiku kome je to dobro doslo da se vidi da i on nesto radi .I Karla del Ponte je juce rekla da je ta verzija koju su Tolimir i Vucic plasirali tacna i da je on uhapsen u Srbiji tako da je Kostunicina igra provaljen i to mu je odnelo jos malo glasova radikalima.
normalno je da vlast,na ovako krupnom i nacionalno vaznom pitanju-laze javnost??
 
giovaniI:
normalno je da vlast,na ovako krupnom i nacionalno vaznom pitanju-laze javnost??
Pa javna je tajna da su i par "dobrovoljnih" predaja od pre dve godine,bila u stvari klasicna hapsenja,a posle uz par ponudjenih pogodnosti su pristali da se "dobrovoljno predaju".
Cini mi se da je ovo cista usluga Dodiku,inace bi se i ovaj "dobrovoljno predao" da je samo do Kostunice.
 
giovaniI:
normalno je da vlast,na ovako krupnom i nacionalno vaznom pitanju-laze javnost??
Nisam je rekao da je to normalno samo po sebi kao drzavnicko ponasanje vec je to bilo normalno ocekivati od Kostunice (imas gore jednu temu o njegovim osobinama) glasacima DSa i G17 sigurno nije problem sto se hapse ratni zlocinici u Srbiji dok Kostunicinim glasacima jeste ili barem nisu srecni zbog toga a oni i kontrolisu policiju koja ga je uhapsila pa su onda izveli ovu providnu prevaru "da se vlasi ne dosete " .
 
svetolik trpkovic:
Pa to je normalno to su svi znali i bez Vucica nego Kostunica po obicaju nije hteo da narusava svoj patriotski imdiz da ne bude kako on hapsi jadne srbe pa ga je smotao u Beogradu i upakovao do granice gde ga je predao Dodiku kome je to dobro doslo da se vidi da i on nesto radi .I Karla del Ponte je juce rekla da je ta verzija koju su Tolimir i Vucic plasirali tacna i da je on uhapsen u Srbiji tako da je Kostunicina igra provaljena i to mu je odnelo jos malo glasova radikalima.

А јер лоше то што је урадио Коштуница - не разумем. Па ти си невероватан човек - да се Чеда исере на сред Теразија ти би рекао лепо човек ђубри земљиште - значи залаже се за природу, а Коштуница шта год уради то не ваља.

Чињеница је да је Коштуничина влада била најефикаснија у задњих 15 година у сваком погледу, а ти лажи колико те воља, ово су чињенице.

Директне стране инвестиције

2000 - 829 милиона евра
2001 - 1574 милиона евра
2002 - 2112 милиона евра
2003 - 2720 милиона евра - половина овога
2004 - 3285 милиона евра
2005 - 3525 милиона евра
2006 - 4199 милиона евра
 
Zaboravljas da si imao inflaciju od 113% na oktobra 2000. Zaboravljas da si cekao sat vremena(minimum) u redu cekao za benzin. Zaboravljas takodje da nisi bio clan nijedne medjunarodne organizacije koja bi koliko toliko doprinela poboljsanju situacije u zemlji i poboljsanja imidza zemlje u inostranstvu. Osim onog "ugovora" koji ste potpisali sa Rusijom i Belorusijom :D

Zato.....
 

Back
Top