Radikali jedini iskreni(o generalu Tolimiru)
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 128

Tema: Radikali jedini iskreni(o generalu Tolimiru)

Domaćin giovaniI (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Radikali jedini iskreni(o generalu Tolimiru)

General Zdravko Tolimir izjavio je juče prilikom prvog pojavljivanja u Haškom tribunalu da je uhapšen u Srbiji, a potom nezakonito prebačen u Republiku Srpsku!
    On je tako direktno srušio zvaničnu verziju prema kojoj ga je uhapsila policija RS prilikom pokušaja da iz Srbije pređe u Srpsku.
    General Tolimir je u haškoj sudnici rekao da zbog "nezakonitog i ponižavajućeg hapšenja i izručenja" neće da se izjasni o navodima haške optužnice.
    Prema pravilima Tribunala, Tolimir će ponovo biti izveden pred sud za mesec dana kako bi se izjasnio da li se oseća krivim po optužnici za genocid i zločine nad muslimanima u Srebrenici i Žepi.

Tri šloga
    Inače, Tolimir se u sudnici pojavio znatno mršaviji nego na fotografijama koje su do sada objavljivane u medijima. On više bukvalno ne liči na sebe! Promuklog glasa, Tolimir je odmah na početku rekao da su mu vlasti u Srbiji "uskratile prava koja ima kao državljanin Srbije".

Zašto me Srbija nije izručila Hagu

General Zdravko Tolimir u sudnici Haškog suda nije želeo ni da potvrdi svoj identitet.
    - Ja sebe ne negiram, negiraju me drugi! Ne znam zašto me Tribunalu nije izručila Srbija, koja je imala nalog za hapšenje. Moj identitet, moja prava i moja država su mi uskraćeni. Srbija mi uskraćuje prava kao građaninu time što me je prebacila u RS posle hapšenja. Sud i javnost su obmanuti zvaničnim saopštenjem da sam uhapšen u RS - rekao je Tolimir. On je zatražio da okolnosti njegovog hapšenja i izručenja suprotnih pravilima suda utvrdi Tribunal u "vanparničnom postupku" pre njegovog idućeg pojavljivanja pred sudijom.
    - Uhapšen sam u Srbiji, čiji sam državljanin, i prebačen sam u RS, čiji nisam državljanin, bez moje volje i bez prava na advokata. Iz meni nepoznatih razloga, posle hapšenja sam prebačen u Bijeljinu, a zatim u okolinu Bratunca. Tamo su me, ne znam zašto, snimali u okolini vojnih i policijskih objekata...
    Zatim sam preko Bijeljine prebačen u Banjaluku, gde su mi ljudi iz Ministarstva pravde nudili pogodnosti za porodicu samo ako prihvatim da sam državljanin Republike Srpske - rekao je Tolimir, koji je u vreme rata u BiH bio pomoćnik za obaveštajno-bezbednosne poslove Ratka Mladića.
    On je ispričao i da je u Banjaluci predat snagama NATO-a i predstavniku Haškog tribunala.
    - Javno i tajno sam sniman više od 50 sati i ti snimci mogu potvrditi da ovde u sudu govorim istinu - rekao je Tolimir, i istakao da je ozbiljno bolestan.
    - Imao sam tri moždana udara, a u poslednje vreme težina mi je spala sa 84 na 58 kilograma! - rekao je Tolimir.
    Ovaj iskaz generala Zdravka Tolimira potvrđuje navode generalnog sekretara SRS-a Aleksandra Vučića, koji je u nedelju rekao da je general uhapšen u iznajmljenom stanu na Novom Beogradu, a potom prebačen u RS.
    Vučić je rekao da je policija uhapsila Tolimira u jednom iznajmljenom stanu u Beogradu 31. maja nešto posle ponoći. Potom je policija RS inscenirala njegovo hapšenje u okolini Bratunca.
    Vučić: Pomagao i FBI
    - Tolimir je prvo uhapšen u jednom stanu na Novom Beogradu. Odmah posle toga neko od stanara zgrade u kojoj se skrivao Tolimir pozvao je policiju i rekao im da neko provaljuje u stan.
    Posle izvesnog vremena u stan u kome je do tada bio general stigla je policijska patrola, koju je predvodio policajac U. T. Videli su da je stan prazan, ali su u njemu pronašli Tolimirova dokumenta i nekoliko kartica za dopunu mobilnog telefona. Međutim, dok su oni pregledali stan, stiglo je i nekoliko pripadnika BIA u pratnji jednog Amerikanca iz FBI!
    Posle kraće rasprave, bukvalno su oterali policiju iz stana u kome je bio Tolimir - otkriva Vučić. On na kraju dodaje da je zvanična verzija o hapšenju generala "farsa i notorna laž".
    - Ne znam samo kako su ovi iz vlasti mogli da poveruju da se neće otkriti ovo što su napravili... - pita se Vučić.
    p.s.po meni ovo je samo dokaz jos jedne lazi iz dosovske kuhinje,jos jedne izdaje i prodaje glave nasega generala.Njegova obespravljenost,od strane onih vlasti koje sebe nazivaju demokratskim danas,moze znaciti novu obespravljenost za bilo koga sutra u Srbiji.Ova vlast je jos jednom pokazala svoj zlocinacki kapacitet i diktatorsku prirodu!!
    Poslednji put ažurirao/la giovaniI : 05.06.2007. u 09:58

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Radikali jedini iskreni(o generalu Tolimiru)

Pa to je normalno to su svi znali i bez Vucica nego Kostunica po obicaju nije hteo da narusava svoj patriotski imdiz da ne bude kako on hapsi jadne srbe pa ga je smotao u Beogradu i upakovao do granice gde ga je predao Dodiku kome je to dobro doslo da se vidi da i on nesto radi .I Karla del Ponte je juce rekla da je ta verzija koju su Tolimir i Vucic plasirali tacna i da je on uhapsen u Srbiji tako da je Kostunicina igra provaljena i to mu je odnelo jos malo glasova radikalima.
    Poslednji put ažurirao/la svetolik trpkovic : 05.06.2007. u 10:19

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

nisu tu cista posla, a ja samo hocu jos jednom da naglasim jedno:
    Imao sam tri moždana udara, a u poslednje vreme težina mi je spala sa 84 na 58 kilograma! - rekao je Tolimir.
    ako im umre u zatvoru, cisto da ne bude da su ga ubili...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Thumbs down Re: Radikali jedini iskreni(o generalu Tolimiru)

Taj covek je cepanica ljudska ,bez imalo humanosti i odgovornosti u sebi ......

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio svetolik trpkovic
    Pa to je normalno to su svi znali i bez Vucica nego Kostunica po obicaju nije hteo da narusava svoj patriotski imdiz da ne bude kako on hapsi jadne srbe pa ga je smotao u Beogradu i upakovao do granice gde ga je predao Dodiku kome je to dobro doslo da se vidi da i on nesto radi .I Karla del Ponte je juce rekla da je ta verzija koju su Tolimir i Vucic plasirali tacna i da je on uhapsen u Srbiji tako da je Kostunicina igra provaljen i to mu je odnelo jos malo glasova radikalima.
    normalno je da vlast,na ovako krupnom i nacionalno vaznom pitanju-laze javnost??

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    nisu tu cista posla, a ja samo hocu jos jednom da naglasim jedno:

ako im umre u zatvoru, cisto da ne bude da su ga ubili...
    ako mu ne dozvole da se lijeci u odgovarajucoj bolnici,naravno da ce biti direktni saucesnici u tome ubistvu!

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio goxy
    Taj covek je cepanica ljudska ,bez imalo humanosti i odgovornosti u sebi ......
    ko?
    tadic?

Iskusan gost 47473 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

Okacio mu sliku kao da je umrlica.....

Sto se hapsenja tice, pojedine strukture se jos uvek plase "reakcije" javnosti.... Citaj radikala, koji ce zatrebati prvi put kad se budu popickali DSS i DS. Tuga...

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Markelja

Sto se hapsenja tice, pojedine strukture se jos uvek plase "reakcije" javnosti.... Citaj radikala, koji ce zatrebati prvi put kad se budu popickali DSS i DS. Tuga...
    slika je kao i clanak,preuzeta iz novina,a tvoje morbidne asocijacije govore samo i i skljucivo o tvomementalnom sklopu!

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1394

Citat Original postavio giovaniI
    normalno je da vlast,na ovako krupnom i nacionalno vaznom pitanju-laze javnost??
    Pa javna je tajna da su i par "dobrovoljnih" predaja od pre dve godine,bila u stvari klasicna hapsenja,a posle uz par ponudjenih pogodnosti su pristali da se "dobrovoljno predaju".
    Cini mi se da je ovo cista usluga Dodiku,inace bi se i ovaj "dobrovoljno predao" da je samo do Kostunice.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Kako to da bivši general VRS nema državljanstvo Republike Srpske? Odrekao ga se?

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1394

Citat Original postavio Markelja

Potpis.
    Nazalost DSS bi i dalje da sedi na dve stolice.

Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Nisam je rekao da je to normalno samo po sebi kao drzavnicko ponasanje vec je to bilo normalno ocekivati od Kostunice (imas gore jednu temu o njegovim osobinama) glasacima DSa i G17 sigurno nije problem sto se hapse ratni zlocinici u Srbiji dok Kostunicinim glasacima jeste ili barem nisu srecni zbog toga a oni i kontrolisu policiju koja ga je uhapsila pa su onda izveli ovu providnu prevaru "da se vlasi ne dosete " .

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

ako mu ne dozvole da se lijeci u odgovarajucoj bolnici,naravno da ce biti direktni saucesnici u tome ubistvu!
    to ti kazem
    ti vec govoris o ubistvu
    dakle njega ce ubiti a ovi ce biti saucesnici?
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

@ govaniL

Nisu to morbidne asocijacije,nego kad udjes na temu izgleda kao da je clan porodice Topalovic....

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    to ti kazem
    ti vec govoris o ubistvu
    dakle njega ce ubiti a ovi ce biti saucesnici?
    ja govorim o tome da je general,izgleda ozbiljno bolestan!
    a ne dozvoliti covjeku da se lijeci,znaci biti monstrum i biti saucesnik u ubistvu!

Primećen član Torius (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio svetolik trpkovic
    Pa to je normalno to su svi znali i bez Vucica nego Kostunica po obicaju nije hteo da narusava svoj patriotski imdiz da ne bude kako on hapsi jadne srbe pa ga je smotao u Beogradu i upakovao do granice gde ga je predao Dodiku kome je to dobro doslo da se vidi da i on nesto radi .I Karla del Ponte je juce rekla da je ta verzija koju su Tolimir i Vucic plasirali tacna i da je on uhapsen u Srbiji tako da je Kostunicina igra provaljena i to mu je odnelo jos malo glasova radikalima.
    А јер лоше то што је урадио Коштуница - не разумем. Па ти си невероватан човек - да се Чеда исере на сред Теразија ти би рекао лепо човек ђубри земљиште - значи залаже се за природу, а Коштуница шта год уради то не ваља.

Чињеница је да је Коштуничина влада била најефикаснија у задњих 15 година у сваком погледу, а ти лажи колико те воља, ово су чињенице.

Директне стране инвестиције

2000 - 829 милиона евра
    2001 - 1574 милиона евра
    2002 - 2112 милиона евра
    2003 - 2720 милиона евра - половина овога
    2004 - 3285 милиона евра
    2005 - 3525 милиона евра
    2006 - 4199 милиона евра

Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Pa meni je drago su ga uhapsili svakako samo sam kostatovao da je opet pokusa a prevari gradjane Srbije a najvise svoje ekstremnije glasace cime je opet pokazao da je ono sto o njemu pisu u onoj Strelinoj temi islim ja nemam nista protiv toga nisam glasao za njega pa se ni ne nerviram samo komentarisem sto je valjda moje pravo.

Aktivan član
    Učlanjen
    17.05.2007.
    Reputaciona moć
    51

Nije tesko biti uspesan kad krenes od minus 4199, koliko nam je Sloba ostavio.

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zaboravljas da si imao inflaciju od 113% na oktobra 2000. Zaboravljas da si cekao sat vremena(minimum) u redu cekao za benzin. Zaboravljas takodje da nisi bio clan nijedne medjunarodne organizacije koja bi koliko toliko doprinela poboljsanju situacije u zemlji i poboljsanja imidza zemlje u inostranstvu. Osim onog "ugovora" koji ste potpisali sa Rusijom i Belorusijom

Zato.....

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Thumbs down Re: Radikali jedini iskreni(o generalu Tolimiru)

ko?
    tadic?
    Tadic je Gospodin Covek u odnosu na ovog sto oce da se osveti ''Turcima'' za ''Bunu protiv Dahija'' ...........Bilo bi smesno, da nije tuzno .......

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio goxy
    Tadic je Gospodin Covek u odnosu na ovog sto oce da se osveti ''Turcima'' za ''Bunu protiv Dahija'' ...........Bilo bi smesno, da nije tuzno .......
    da,a zemlja je jedna ravna ploca koju na svojim ledjima nosi ogromna kornjaca.pa kada se ona pokrene desi se zemljotres!
    mi smo u diznilendu i evo ga dolazi mrmot da zavije cokoladu!

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

da,a zemlja je jedna ravna ploca koju na svojim ledjima nosi ogromna kornjaca.pa kada se ona pokrene desi se zemljotres!
    mi smo u diznilendu i evo ga dolazi mrmot da zavije cokoladu!
    Probudio sam Vucica u tebi...Pravi sam carobnjak

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

ma radikali iskreni u Srbiji isto ko i u nas pravaši i pop-"ikone" poput Ljube Ćesića Rojsa

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Ne brini đogani, čuvaće ga i negovati, taj im treba živ8-)

A malo mi čudno što se sve ove haške pobegulje porazboljevaju pred put

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Iskreni vepar...
    Autor Oblikolog u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.01.2009., 13:50
  2. Podsmeh Titovom Generalu.
    Autor SSSR_ u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.11.2007., 19:37