2012.

informaciju o tome da maje predvidjaju smak sveta si, trumane, procitao u svetu ili skandalu? ako se neko od vas pomucio i pohadjao seminar Kalendar Maja, mogao je cuti da se radi o okoncanju jednog vremenskog ciklusa, i pocetku drugog - nikakve smakove niko od njih ne spominje.
ali neobrazovan svet svasta sebi da za pravo.
 
... s tim da je Nostradamus imao veeelikih omašaja kad su godine odnosno vreme dešavanja u pitanju, ili su barem tumačenja takva.
Cool, od kad znam za sebe bilo je barem 10-ak smakova sveta. I sve smo ih preživeli 8-)
 
To što je neko nešto predvideo daleko je od toga da se "kuva". "Kuvalo" se do sada zilion puta pa nam ni dlaka s glave nije falila ... nije u tome poenta.
Osim toga dovoljno je pogledati aktuelnu političku situaciju u svetu pa se zapitati kako Treći svetski rat ne izbije sutra, a ne tamo neke 2012.

Niko ne spori da ima (astroloških) pokazatelja za tako nešto, niti da je izbijanje III svetskog rata moguće. Ali, ljudi, aman ... Imate li pametnija posla ? :roll: Baviti se ovom tematikom na ovakav način potpuno je beskorisno.
 
pa najlakse je najavljivati velike svetske katastrofe - to bas zvuci ozbiljno :) posebno kada nisi siguran o cemu govoris, tada sve zvuci kao predvidjanje baba Zorke... VIDECEMO wooow
 
Ovih dana sam se malo edukovao i saznao nesto o majama i njihovom kalendaru.
Ovo je nesto od toga:
Narod Maja poznat je po brojnim dostignućima koja i danas začuđuju i iznenađuju naučnike. Na primer, Maje su sa danas neobjašnjivom tačnošću izračunavali periode okretanja nebeskih tela. Iako nisu znali za teleskope i druge astronomske sprave, smatrali su da godina traje 365,242129 dana. Prema važećem Gregorijanskom kalendaru Zemlja se okrene oko Sunca za 365,242500 dana. A tek nedavno, uz pomoć najpreciznijih savremenih astronomskih uređaja, utvrđeno je da godina traje 365,242198 dana. Takođe, ovaj drevni narod je izračunavao trajanje meseca sa tačnošću od 0,0004 dana, a u određivanju vremena za koje se planeta Venera okrene oko Sunca pravili su grešku od samo 14 sekundi na 100 godina.

I saznao sam da se kalendar Maja sastojao iz 6 delova. peti deo u kojem mi sada zivimo je zapocet 1987. i zavrsava se 2012(nisam siguran tacno kog datuma valjda 28.12). Od 2012 bi trebao zapoceti 6. deo kalendara koji je prazan... E, to sada nemora znaciti kraj sveta, vec mozda neku veliku promenu ili nesto sl.

I naisao sam na jos nesto zanimljivo da se u njihovom kalendaru dan rodjenja Isusa Hristosa, oznacen kao dan kada treba da se dogodi nesto veliko, sto se i dogodilo. I da je isto tako oznacen period Drugog svetskog rata i jos neki dogadjaji.

A neko moje misljenje, ako ovako nastavimo zagadjivati zemlju ubrzo ce i doci smak sveta.
 
A sa uskladjenom frekvencijom, Zemlja ce, preko Sunca, biti povezana i sa sredistem nase Galaksije. Ove cinjenice postaju izvanredno vazne kada se zna da se priblizava decembar 2012, datum kojeg su Maje markirale za dolazak Galaktickog energetskog snopa koji ce nas obasjati.



Moderna astronomija je, napokon, prije dvadesetak godina potvrdila ovu tezu o Galaktickom snopu u kome se Zemlja i Suncev sistem nadju svakih 25.000 godina. Maje su tu prostu kosmicku istinu znale prije nekoliko hiljada godina.



Njihovo racunanje vremena na Zemlji pocinje sa godinom 3113. prije nove ere. I zavrsava sa 2012.
 
Ja sam negde video da 2012. izlazimo iz neke ere Riba koja je do tada trajala oko 2000 godina tako nesto , a prelazimo u eru Strelca i da bi tada covecanstvo trebalo da napreduje, nemam pojma ... tako nesto , zato budite optimisticni , kakvi krajevi za ljudsku vrstu ima nas i pametnih , imajte nadu , a ne strah pozZ... 8)
 
Sve globalne prognoze mogu da budu samo okvirno tacne. Na primer ako kazu smak sveta, to ne znaci da ce da nestane sunca i zemlje i zivota, nego da ce se skroz promeniti civilizacija. Sve ce biti drugacije.

A i inace, planete imaju isprepletan uticaj na sve tako da tumacenja mogu biti vrlo siroka i uvek moze po neki uticaj da se previdi a nekom uticaju da se da veci znacaj. Ta 2012. verovatno nesto znaci a sta, ja cu videti. Ne volim da unapred stvaram sebi neke predstave sta ce biti i kako.
 
immph:
Ja sam negde video da 2012. izlazimo iz neke ere Riba koja je do tada trajala oko 2000 godina tako nesto , a prelazimo u eru Strelca i da bi tada covecanstvo trebalo da napreduje, nemam pojma ... tako nesto , zato budite optimisticni , kakvi krajevi za ljudsku vrstu ima nas i pametnih , imajte nadu , a ne strah pozZ... 8)

Auu ... :shock: :roll:
Iz Ribe u Strelca ...

dajte ljudi, molim vas ...
 

Back
Top