Preplitanje SNA i JAVE

_Ivana

Početnik
Poruka
33
Proslo je 10-tak godina od smrti moga oca, nisam ga sanjala nikada, u stvari ja veoma redko sanjam. Postoje oni koji misle da svi sanjamo svaku noc, ali se ne secamo snova i postoje oni koji misle da se u vrlo dubokom snu ne sanja nista.Ja sama, nemam stav o tome, znaci ni ne razmisljam. Ali svako vece zaspim u molitvi, to mi prija.
Ne znam tacno koliko sam spavala,odjednom me je probudio osecaj da me neko doziva po imenu : "Ivana...Ivana" u magli mi je da li sam cula to dozivanje ili je samo bio osecaj. Trgnem se i odazovem u mislima. Neko mi govori :"Moli se za oca". Ali, kako pa on nije ziv ,uputim misaono pitanje. Dobijem odgovor : "Jeste, on je sada mali ima 4 godine i ima visoku temperaturu" . To je bilo sve sto sam saznala, nisam imala vise pitanja, krenula sam u molitvu. Izmolila nekoliko puta Oce nas i zamolila za njegovo ozdravljenje uz zelju da to bude VOLJA BOZIJA.
Nakon toga sam ustala, razmisljala o tome sto sam dozivela. Inace uvek kada se probudim svesna sam tog trena, za "razbudjivanje" mi nije potrebno neko vreme. Vec sam odmah ovde i sada. Ovaj dozivljaj nisam nikome opisala i ne umem ni sebi da objasninm, sta se zapravo desilo, ali verujem da je moj OTAC zaista ponovo rodjen, takav je moj osecaj.
Nakon ovoga , nisam imala vise nikakve dozivljaje slicne vrste.
Zelela sam s Vama da podelim svoje iskustvo, ako imate slicna iskustva , napisite.
:):):):)
 
jel gledo neko britansku seriju
bila je pre pola godine
na rts2
o nekom panduru koji gubi vid

i sanja neku crnu utvaru koja ga davi
a kao budan
a ustvari spava...

ja sam imo slichno iskustvo
:D

u seriji su rekli da je to zabelezeno u svim civilizacijama nebrojeno puta

shta li znachi?
 
_Ivana:
Proslo je 10-tak godina od smrti moga oca, nisam ga sanjala nikada, u stvari ja veoma redko sanjam. Postoje oni koji misle da svi sanjamo svaku noc, ali se ne secamo snova i postoje oni koji misle da se u vrlo dubokom snu ne sanja nista.Ja sama, nemam stav o tome, znaci ni ne razmisljam. Ali svako vece zaspim u molitvi, to mi prija.
Ne znam tacno koliko sam spavala,odjednom me je probudio osecaj da me neko doziva po imenu : "Ivana...Ivana" u magli mi je da li sam cula to dozivanje ili je samo bio osecaj. Trgnem se i odazovem u mislima. Neko mi govori :"Moli se za oca". Ali, kako pa on nije ziv ,uputim misaono pitanje. Dobijem odgovor : "Jeste, on je sada mali ima 4 godine i ima visoku temperaturu" . To je bilo sve sto sam saznala, nisam imala vise pitanja, krenula sam u molitvu. Izmolila nekoliko puta Oce nas i zamolila za njegovo ozdravljenje uz zelju da to bude VOLJA BOZIJA.
Nakon toga sam ustala, razmisljala o tome sto sam dozivela. Inace uvek kada se probudim svesna sam tog trena, za "razbudjivanje" mi nije potrebno neko vreme. Vec sam odmah ovde i sada. Ovaj dozivljaj nisam nikome opisala i ne umem ni sebi da objasninm, sta se zapravo desilo, ali verujem da je moj OTAC zaista ponovo rodjen, takav je moj osecaj.
Nakon ovoga , nisam imala vise nikakve dozivljaje slicne vrste.
Zelela sam s Vama da podelim svoje iskustvo, ako imate slicna iskustva , napisite.
:):):):)
Ja sam citao mnogo o slicnim iskustvima...
Mozda tvoj otac stvarno zivi u nekoj drugoj dimenziji vremena i prostora (nekom paralelnom svetu kako ga Benedikt naziva)...Ili mozda zakon karme stvarno postoji. Smatram da to sto ti se desilo moze biti veoma stvarno ali se izgleda ne poklapa sa klasicnim i najrasprostranjenijim shvatanjem "stvarnosti"...Mada, takodje, vrlo je moguce da je to proizvod samo tvog razuma...
Zbunih te jos vise, jel da ;)
 
Snovi su plod nase podsvesti. Verovatno ti puno nedostaje otac, pa si ga zbog toga sanjala i naravno da bi zelela da je on ziv, na bilo koji nacin, cak i po cenu toga da nije pored tebe.

Evo sta je moja baka govorila za snove u kojima sanjamo mrtve- ne treba nikome govoriti da smo nekoga sanjali, pogotovu ako nam je ta osoba bila draga, jer nam se vise nikada nece javiti; ako nam mrtva osoba u snu kaze da nesto uradimo, treba da poslusamo; ako nekog mrvog u snu pitamo nesto vezano za nas ili nasu buducnost, sve sto odgovore je istinito.
Ja sam baku puno volela i bila bliska sa njom, ali nikad mi se posle smrti nije javila, pa ne znam da li je sve to tacno

Istina je, da mozemo samo da nagadjamo, ali sta se zaista desava posle smrti saznacemo tek kada umremo
 
Evo imam I ja jednu pricicu na tu temu.

U vreme rane mladosti ludosti izasao sam jedno vece u grad malo da divljam sa nekim prijateljima. Napili smo se I dok smo silazili niz neke stepenice, ja se spotaknem I padnem I povredim nogu.

Elem, kad sam dosao kuci, majka mi je sva isprepadana.

“Sta je bilo?” pitam.

Ona kaze, sad malo parafraziram ,davno je bilo :” sanjala sam da se nesto lose desilo, da si pao, ti ides a iza tebe dvojica, jedan visok, jedan nizak.”

Ta dvojica sa kojima sam bio upravo su bili takvi – jedan visok, jedan nizak.

Nisam joj rekao da je pogodila svaki detalj…
 
@Ivana...drago mi je da si se "vratila"...O snu o kojem pricas tesko je da iko moze da komentarise...jedino sam osetio istinu dok sam citao tvoje iskustvo...poruka koju si dobila stigla je direktno iz Centralnog kompjutera...Akashe.Pozdrav Nastavi putem srca....
 
Tokom sna covek prolazi najcesce sve nivoe uma-alfu,tetu,deltu.Upravo ti nivoi uma omogucavaju pristup podsvesti ali i celokupnom energetskom informacionom polju koje je svuda oko nas.Postoje ljudi istrenirani da putem tih nivoa i odredjenim nacinima mogu dobiti dosta informacija(kontrola snova je omiljena tehnika mnogima).Slicni dozivljaji desavaju se u snu i ljudima koji ne poznaju tehnike, samo je pitanje ko ih koliko ume protumaciti.Verujem da je u tvom slucaju molitva zaista bila pravi izbor.
 
k022.gif
k022.gif
k022.gif
 
Hvala,elendil. Uvek je lepo biti u drustvu onih koji te razumeju.
Banku podataka ili Akashu , drevna Majanska civilizacija je takodje poznavala. S tim sam se srela prvi put iduci na seminare o Majanskom kalendaru. Hose Argueljas je zacetnik proucavanja Majanskog kalendara. Znaci , banka podataka nije ne poznanica za stare civilizacije.
Obersturmfuehrer :D:D:D , bas si me nasmejao ovog jutra, hvala ti :D:D:D
 
"Lako je nauciti zivotinju.
Lako je nauciti prostaka.
Ali je tesko nauciti onoga,
ko je nenaucen vec postao
ucitelj drugima"
@Ivana ne znam da znas ali vele da je Shtajner citao akashu kao novinu.No nevazno.Meni se desilo pre mnogo godina da sam ispratio svoju devojku sa mog rodjendana u njen gradic koji je 30km udaljen od mog mesta.I,kada dodjem kuci,odoh u selo kod mojih.Dobijem telefonski poziv od nje u kojem mi veli da nije htela da mi pokvari rodjendansko raspolozenje vec da mi je pisamce o nasem razlazu ostavila ispod gramofona u mojoj sobi.(bilo mi je jasno jer je njena seta bila velika skoro koliko i moja ceznja.)I ja odlucih da ne jurim nazad u stan vec da odspavam pa cu svakako uvece uzeti pismo.I zaspim.I onda "sanjam" dolazim u stan,posmatram svoju sobu i nered koji smo ostavili...i prilazim gramofonu i pokusavam da izvucem pisamce...ali ne mogu...i shvatim,uf...i onda se "vratim"nazad u telo...Bilo je to leta 86te....
 
Meni ce uvek ostati ne doreceno, da li se u tim "paralelnim" trenutcima dogadja nesto s nasim umom? Svesna sam da vidim, ono sto ne vidi niko od moje porodioce, ali ja bez obzira na to da li ce me razumeti ili samo saslusati, uvek ispricam. Mozda jednoga dana taj isprican dozivljaj pomogne nekom od moje dece, ili nekom od mojih prijatelja. A pod tim pomogne, mislim da ako im se tako nesto dogodi ne budu poplaseni, kao ja prvi put.Mislim da je potrebno o tome pricati. Neki ljudi, nakon ispricanih nekih mojih dozivljaja, pocinju da pricaju i sta su sami doziveli.
Ipak je jos uvek sve to ne poznanica, ali bas zato ne treba o tome cutati.
Sve VAS puno voli Ivana :):):):)
 
Meni se desilo jednom da sam sanjala mog brata,kako je kao decak i sedi na nekoj stolici na autoputu i place.Ja sve to od negde gledam,i takodje placem.Duva uzasan vetar stolica se ljulja,on place skoro kao beba.
Te noci je imao sabracajku na auto putu Bg-Ns.
Ali Bogu hvala nije bilo nista strasno,ja inace tog dana nisam ni znala gde je on bio,niti da je trebao da ide za Novi Sad.
Ponekad sanjam mog dobrog druga koji je davno nastradao........i to uglavnom pred neki vazan dogadjaj.Uglavnom se smeje ili prica nesto......uglavnom se tada desi nesto bitno.
 
U snovima se mogu javljati i andjeli i demoni. Ako lezes sa molitvom moras znati da ce i kusanje biti jace - tvoj pokojni otac ne moze biti dete od 4 godine sa temperaturom, ne verujte u zle bajke. Dabome, i mrtvima treba molitva ali jedno je sigurno - mrtvi su mrtvi i cekaju sud ili uskrsnuce. Nema repete tipa - ponovo cu se ja roditi u nekom drugom telu na ovom svetu. U veru u takvo spasenje nas tera losa i nemirna savest.
 
"Onakva kakva je covekova zudnja,takva je i njegova sudbina.Jer,kakva je njegova sudbina,takva je njegova volja;a kakva je njegova volja,takvo je njegovo delo,a kakvo je njegovo delo,takva je njegova nagrada,bilo dobra ili losa.
Covek se vlada prema zudnjama kojima je privrzen.Posle smrti odlazi u sledeci svet,drzeci na umu tanane tiske svojih dela;a posto uzabere zetvu svojih dela vraca se ponovo u ovaj svet akcije.Tako onaj koji ima zudnju ostaje stalni subjekt ponovnog radjanja."
 
elendil:
"Onakva kakva je covekova zudnja,takva je i njegova sudbina.Jer,kakva je njegova sudbina,takva je njegova volja;a kakva je njegova volja,takvo je njegovo delo,a kakvo je njegovo delo,takva je njegova nagrada,bilo dobra ili losa.
Covek se vlada prema zudnjama kojima je privrzen.Posle smrti odlazi u sledeci svet,drzeci na umu tanane tiske svojih dela;a posto uzabere zetvu svojih dela vraca se ponovo u ovaj svet akcije.Tako onaj koji ima zudnju ostaje stalni subjekt ponovnog radjanja."
Ima ovde istine. Sta si na ovom to si ina onom svetu, gde si tezio tamo si i stigao. Samo, nema stalnog radjanja, samo je jedno radjanje na ovom svetu i uskrsnuce posle smrti.
 

Back
Top