sedimentacija

Gost
Mama mi je bila bolesna tj.imala je bronhitis posle cega je vadila krv i mokracu, i sedimentacija je 93 a sve ostalo je dobro . bila je na snimanju pluca i to je dobro, na ocnom takodje. U ponedeljak ide na ostala snimanja. Sta je u pitanju i koliko je sve opasno? do ponedeljka cu da poludim, pa molim dr. ako moze da mi napise nesto o tome.Unapred hvala!
 
Zdravo d-re
Bila sam god ginekologa da napravim rutinski pregled za cistu koju imala sam i rekao mi da nemam cista vise i da je pregled uredan ali smo napravili krvnu sliku i urine. Pa doktor rekao je da je ok so analizi osim sedimentacija povisena 26 i namalene leukocite 2.4. Drugo sve je u normali. Moguce je da je sedimentacija povisena zbog stresa i dijareje (zato sto osecam neko vozbudjene ovih dana)? I ovi leukociti da zgolemim malo treba li da jacam imunoloski sistem?
Hvala puno :)

p.s imam 23 godina
 
Седиментација указује да или негде постоји жариште или не показује ништа.:lol:
Знам да ти то сад звучи смешно, али заиста је тако.
О чему се ради?
Као што је већ написано, она је неспецифичан показатељ запаљења с једне стране- а то значи да знамо да неко жариште постоји али не знамо где па се мора даље трагати.
С друге стране, постоје људи којима је седимантација читав живот повишена , а здрави су као дрен. Рецимо, ја имам баку од 82. године која је и у тим годинама веома покретна, способна, очувана, а цео живот јој је седиментација око 70.

Ја бих тај пролив истражила. Можда узбуђење постоји, али можда се иза тога крије и нека цревна инфекција па је у складу с тим и седиментација повишена. ;)
Леукоцити јесу снижени и било би добро радити на њиховом подизању. Значи ради све што се препоучује за подизање имунитета. :)
 
Pozdrav,

Starija majka 72 godine prije 2 mjeseca imala obilno nosno krvarenje. Sve uredno sanirano. Nakon toga urađeni krvni nalazi. Preliminarno smanjeno željezo (Fe) na 7...povecan CRP 49, povecana sedimentacija 80... leukociti na gornjoj granici, blago povecani trombociti...ostali parametri u granici normale. Na osnovu nalaza urađen ultrazvuk (abdomen, bubrezi, štitna žljezda) sve uredno. Slikana pluća BO. Interesuju me mišljenja šta bi dalje trebalo viditi i koja bi dijgnoza mogla biti...osoba je poprilično dobra, pokretna, bez pretjeranih simptoma osim blage slabosti vjerovatno zbog gubitka krvi i željeza...Unaprijed zahvalan!
 
Pozdrav,

Starija majka 72 godine prije 2 mjeseca imala obilno nosno krvarenje. Sve uredno sanirano. Nakon toga urađeni krvni nalazi. Preliminarno smanjeno željezo (Fe) na 7...povecan CRP 49, povecana sedimentacija 80... leukociti na gornjoj granici, blago povecani trombociti...ostali parametri u granici normale. Na osnovu nalaza urađen ultrazvuk (abdomen, bubrezi, štitna žljezda) sve uredno. Slikana pluća BO. Interesuju me mišljenja šta bi dalje trebalo viditi i koja bi dijgnoza mogla biti...osoba je poprilično dobra, pokretna, bez pretjeranih simptoma osim blage slabosti vjerovatno zbog gubitka krvi i željeza...Unaprijed zahvalan!

Da li je davala stolicu na pregled za okultno krvarenje?
 

Back
Top