Živadinka Kupusarević - Karadjordjević

Dva prezimena - ljubav ili potreba?

  • Ovo je karakteristika viših slojeva društva a ne za pomodare

  • Neko ovde nije iskren te će se u ovoj bajci duže živeti nego što će se voleti

  • Meni žena rekla da nema ništa od onoga ako ne stavim i njeno

  • Ja sam to na vreme regulisao

  • Zajednički život pa sve delimo - od prezimena do dugova i grehova

  • Spojene dve jače familije pa se mora

  • Pop se nije bunio - šta ti 'oćeš?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pa reci zašto ti smeta...
Nit je ljubav nit je potreba...
99% devojaka koje znam (a koje su to uradile) su tako odlučile zato što im dobro zvuče ta konkretna dva prezimena. Slično kao ovo u naslovu teme :lol:
1% su tatine ćerke bez braće koje su u fazonu da još neko ponese prezime, da se loza ne ugasi (mada mi nikad nije bilo jasno kako to pomaže osim ako i deca nose oba prezimena), "ja sam ćerka svoga oca" itd.
 
Enfroz2891.:
Zato je i veci postotak samoubistava kod mushkrca nego zena....ozene se..btw. ako je "udati se-udu se dati"..shta je "ozeniti se"?
Mene asocira na neshto shto se stavi oko vrata...kao omcha(:

Ne bih rekao da su ubistva zbog ženinog prezimena...
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4311712&postcount=1
Mislim da je pre sa mentalitetom...


p.s. statistike pokazuju da su mnogi silom prilika oženjeni - bilo da su naterani od okoline bilo da riba nije pazila pa zatrudnela.... Valja se oženiti ako ne zbog sebe a ono zbog sveta koji posle priče svašta: pеder, pa ako nije onda mu je mali, pa ako nije ni to onda mu se ne diže... Rekoh, mnogi su se oženili...
 
Iron Lord:
Postoje prezimena čija se zvučnost uklapa sa svakim imenom i daju mu na težini. A ovo sa dva prezimena mi je uvek smrduckalo na "oću kakim neću kakim". Pa mislim - jel se kaže UDATI ili PRIKAČITI?
pa jeste, zena udajom postaje muzevljeva, pa stoga i taj obichaj uzimanja njegovog prezimena, e sad koliko ja znam ima i jedan izuzetak ako se zena bavi nekim bitnijim poslom, recimo i objavljuje neke radove, izdaje knjige, pa se tu obichno navodi i devojachko, a sad zashto neko mimo toga zeli da zadrzi ja ne znam, u stvari mene zabole za te stvari, ono po defaultu bih uzela od buduceg mi muza, ne verujem da bi mi u tom trenutku proradilo neshto, mada ko zna.
 

Back
Top