Apokalipsa Srbije

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Recite mi vaše ZBOG ČEGA bi trebalo da se desi.
Evo mojih objašnjenja (mada ću ovim da obuhvatim neke od već postojećih tema na podforumima Krstarice):
- zato što u ovoj zemlji postoji emisija poput ''Granda''
- zato što u pomenutoj emisiju vode osobe koje nemaju nikakvo valjano obrazovanje, momak koji je u kuću Velikog brata koristio ulične izraze, i to ne neki naročiti fond i njegova promišljena i umišljena ''bolja'' polovina
- zato što za spomenutu emisiju stiže više glasova nego za nešto malo kvalitetniju Beoviziju
- zato što učesnici VIP VB-a kažu da neko ima ''osam godinE''
- zato što raznorazni u muzičkoj emisiji ''Grand'' maltretiraju onu već zatupljenu decu raznim vulgarnim pitanjima
- zato što se neke nazivaju estradnim UMETNICAMA
- zato što jednan od najboljih slikara u mom gradu ne može da proda svoje radove, a oni što kupe, ne mogu ni u šest rata da mu isplate
- zato što spava ko sa kim stigne
- zato što baba od 60 leta dolazi da ofaba obrve sa deset prstenja na tri prsta u kozmetičarski salon
Zato što...
 
Kurt2:
Ex, da se svi problemi Srbije svode na Velikog Brata i Grand prodakšn, nama bi super bilo...

Ne znam jesi li uopšte čitao moj post kako treba. To me je samo isprovociralo da postavim temu, naravno da su to samo JEDNI OD problema. A u postu sam navela i neke druge stavke. Sve to vuče jedno drugo. Od nečeg mora da se počne u ispravljanju. Što se ne bi pošlo od televizije kao najmoćnijeg edukativnog sredstva?
 
Sokolica_M:
Što se ne bi pošlo od televizije kao najmoćnijeg edukativnog sredstva?
Zato što gomila ljudi zarađuje ogromnu lovu na Grand, VB i sličnim sr.... Teško da će emisije tog tipa biti ukinute skoro (nažalost).
Ali ima i prečih stvari koje bi trebalo srediti...da sad ne zalazim u politiku.
 
Sokolice, postavila si temu koju si i sama omashila, ti si bre velemajstor :) :) :)

Neko je vetj pomenuo, da su nama jedini problemi VB i Grand, nama bi bilo d o j a j a.

Elem, kako i sam ne bih nastavio da pishem o njima, vratio bih se na pomenutu temu i dao razloge zashto Srbiju treba da pogodi apokalipsa.

1) Zato shto u njoj slina od premijera zadrzava svoju poziciju sa 12.5% glasova na izborima i ucenjuje celu drzavu.
2) Zato shto da bi bio portir u sudu trebash imati potpuno chist dosije, a ministar policije ga nema.
3) Zato shto crkva i vojska imaju zemljishnih povrshina vishe nego bilo ko drugi, a ujedno se nalaze na najskupljim lokacijama u zemlji.
4) Zato shto svaki penzioner uzima po 25 novina "24 h" zato shto su besplatne.
5) Zato shto na promotivnoj akciji besplatnog merenja krvnog pritiska u Knez Mihajlovoj ulici u redu stoje mahom tridesetogodishnjaci. Ko veli, besplatno je.
6) Zato shto kada stanesh na peshachki prelaz, morash da buljish i levo i desno kao da ne stojish na istom.
7) Zato shto ostajesh u koloni pola sata ako kolima propustish nekoga da se ubaci ispred.
8 ) Zato shto vukovci dobijaju CD-ove City Records-a umesto knjiga.
9) Zato shto ljudi bacaju djubre kroz prozor i pljuju po ulicama
10) Zato shto su najveci glasno-govornici protiv davanja autonomije Kosovu (da se ja pitam, platio bih da ga odnesu) oni koji su prodavali dole gajbe za milion evra, pa se sada bune iz stanova na Terazijama.
11) Zato shto izbeglice pokushavaju da zadrze status i ostanu u polozaju sa beneficijama po 20 godina.
12) Zato shto svako svakog hoce da zakine
13) Zato shto je "zvaka umesto kusura" normalna stvar
14) Zato shto banke pljachkaju narod kome su gladne ochi novih stvari.
15) Zato shto jednog smrdljivka koga nazivaju herojem u zemlji gde bi ga prepoznalo 99% stanovnishtva (od 7 do 77) ne mogu da nadju 10 godina. Tachnije, dvojicu
16) Zato shto svi zale za vremenima kada je plata bila 1 marka, ali je moglo da se shvercuje i mulja
17) Zato shto te gledaju kao morona kada se postavish ljubazno i kada zelish da pomognesh nekome
18 ) Zato shto moraju da animiraju ljude ministrima, glumcima i muzicharima da bi odvojili 5 minuta svog vremena i dali krv, a onda ovi daju krv da bi pojeli sendvich.
19) Zato shto nam je kulturna elita sastavljena od ljudi koji imaju 2 razreda srednje/osnovne shkole
20) Zato shto su nashoj deci idoli Ceca, Karleusha i ko vetj...
21) Zato shto deca knjigu posmatraju sa gadjenjem. Najpozeljnija zanimanja su pevachica i manekenka.
22) Zato shto su nam kafitji preko dana puni, a niko nishta ne radi.
23) Zato shto klinci preko nedelje ne jedu nishta da bi izveli curicu na pitje.
24) Zato shto nam se SPC mesha u politiku.
25) Zato shto kod nas jedino u svetu postoje "struchnjaci za sve"

I poslednjih 5 (koji su mi trenutno u glavi, inache bih mogao do ujutru)
26) Zato shto su ubili jednog jedinog choveka koji je probudio nadu ovom narodu
27) Zato shto odredjeni procenat stanovnishta (prichamo o ugl. ne bash pametnom procentu) misli da je ideja tih zlikovaca imala rezona
28 ) Zato shto neki maloumnici te zlikovce dozivljavaju kao heroje i velikomuchenike
29) Zato shto se novinarima koji ih opisuju kako treba sudi zbog kleveta zato shto su zlikovce nazvali zlikovcima i bacaju im bombe pod prozor ili ih ubijaju
30) Zato shto te ubice nikada ne nadju, a jedne od najbitnih svedoka ne mogu ni da ispitaju. Hint: Imaju politichki imunitet.

Ovo je samo lista napravljena od mojih trenutnih misli, inache bih mogao da zavrshim sa rednim brojem 3000. Ja, koji sam se ponosio (i dalje se ponosim) svojom istorijom, svoje sadashnjice se stidim (ne zbog sebe, nego zbog drugih). Da se ja pitam, ja bih lepo ovo malo nasheg prostora ogradio, polio betonom i opizdio parking. Za Evropu. :(
 
31) Zato što niko ne sređuje stvari u svom, već pokušava u tuđem dvorištu
32) Zato što bahatost podrazumijeva slast sličnu vlasti
33) Zato što niko ne zna đe li se to đela istinska odvažnost

Rastamanovih mi trenutnih misli...
 
38 ) zato sto je previse ljudi koji ne znaju da rade nista drugo osim da pljuju po bilo cemu sto neko drugi uradi...
39) zato sto su se ljudi otudjili...
40) zato sto je previse ljudi koji bi svoje dupe prodali samo da bi postali gradjani drugog reda u evropskoj uniji...
41) zato sto je mojoj barbiki Goci izgorela kosa...
 
rastamann:
Sokolice, postavila si temu koju si i sama omashila, ti si bre velemajstor :) :) :)

Neko je vetj pomenuo, da su nama jedini problemi VB i Grand, nama bi bilo d o j a j a.

Elem, kako i sam ne bih nastavio da pishem o njima, vratio bih se na pomenutu temu i dao razloge zashto Srbiju treba da pogodi apokalipsa.

1) Zato shto u njoj slina od premijera zadrzava svoju poziciju sa 12.5% glasova na izborima i ucenjuje celu drzavu.
2) Zato shto da bi bio portir u sudu trebash imati potpuno chist dosije, a ministar policije ga nema.
3) Zato shto crkva i vojska imaju zemljishnih povrshina vishe nego bilo ko drugi, a ujedno se nalaze na najskupljim lokacijama u zemlji.
4) Zato shto svaki penzioner uzima po 25 novina "24 h" zato shto su besplatne.
5) Zato shto na promotivnoj akciji besplatnog merenja krvnog pritiska u Knez Mihajlovoj ulici u redu stoje mahom tridesetogodishnjaci. Ko veli, besplatno je.
6) Zato shto kada stanesh na peshachki prelaz, morash da buljish i levo i desno kao da ne stojish na istom.
7) Zato shto ostajesh u koloni pola sata ako kolima propustish nekoga da se ubaci ispred.
8 ) Zato shto vukovci dobijaju CD-ove City Records-a umesto knjiga.
9) Zato shto ljudi bacaju djubre kroz prozor i pljuju po ulicama
10) Zato shto su najveci glasno-govornici protiv davanja autonomije Kosovu (da se ja pitam, platio bih da ga odnesu) oni koji su prodavali dole gajbe za milion evra, pa se sada bune iz stanova na Terazijama.
11) Zato shto izbeglice pokushavaju da zadrze status i ostanu u polozaju sa beneficijama po 20 godina.
12) Zato shto svako svakog hoce da zakine
13) Zato shto je "zvaka umesto kusura" normalna stvar
14) Zato shto banke pljachkaju narod kome su gladne ochi novih stvari.
15) Zato shto jednog smrdljivka koga nazivaju herojem u zemlji gde bi ga prepoznalo 99% stanovnishtva (od 7 do 77) ne mogu da nadju 10 godina. Tachnije, dvojicu
16) Zato shto svi zale za vremenima kada je plata bila 1 marka, ali je moglo da se shvercuje i mulja
17) Zato shto te gledaju kao morona kada se postavish ljubazno i kada zelish da pomognesh nekome
18 ) Zato shto moraju da animiraju ljude ministrima, glumcima i muzicharima da bi odvojili 5 minuta svog vremena i dali krv, a onda ovi daju krv da bi pojeli sendvich.
19) Zato shto nam je kulturna elita sastavljena od ljudi koji imaju 2 razreda srednje/osnovne shkole
20) Zato shto su nashoj deci idoli Ceca, Karleusha i ko vetj...
21) Zato shto deca knjigu posmatraju sa gadjenjem. Najpozeljnija zanimanja su pevachica i manekenka.
22) Zato shto su nam kafitji preko dana puni, a niko nishta ne radi.
23) Zato shto klinci preko nedelje ne jedu nishta da bi izveli curicu na pitje.
24) Zato shto nam se SPC mesha u politiku.
25) Zato shto kod nas jedino u svetu postoje "struchnjaci za sve"

I poslednjih 5 (koji su mi trenutno u glavi, inache bih mogao do ujutru)
26) Zato shto su ubili jednog jedinog choveka koji je probudio nadu ovom narodu
27) Zato shto odredjeni procenat stanovnishta (prichamo o ugl. ne bash pametnom procentu) misli da je ideja tih zlikovaca imala rezona
28 ) Zato shto neki maloumnici te zlikovce dozivljavaju kao heroje i velikomuchenike
29) Zato shto se novinarima koji ih opisuju kako treba sudi zbog kleveta zato shto su zlikovce nazvali zlikovcima i bacaju im bombe pod prozor ili ih ubijaju
30) Zato shto te ubice nikada ne nadju, a jedne od najbitnih svedoka ne mogu ni da ispitaju. Hint: Imaju politichki imunitet.

Ovo je samo lista napravljena od mojih trenutnih misli, inache bih mogao da zavrshim sa rednim brojem 3000. Ja, koji sam se ponosio (i dalje se ponosim) svojom istorijom, svoje sadashnjice se stidim (ne zbog sebe, nego zbog drugih). Da se ja pitam, ja bih lepo ovo malo nasheg prostora ogradio, polio betonom i opizdio parking. Za Evropu. :(

Cek' da pogodim - Ti sa za DS, zar ne?

Ali da ovo ne predje u politicku diskusiju, slazem se sa 26 tacaka koje si nabrojao...

I da dodam ja jos po koju:
376) Zato sto menjaju imena ulicama samo zato sto se promenio rezim ( pri tome se menjaju imena ruskih generala i marsala, dok ostaju ulice Dzona Kenedija i Dzordza Vasingtona - oni su uradili toliko bitnih stvari za ovu zemlju - Rusi su se makar borili protiv Svaba ).
377) Sto velicaju jednog coveka koji je, na zalost ubijen ( to naravno nije zasluzio ) i kunu se u njega, a da je bio bas neverovatno dobar, nije, ali nije trebao da dobije to sto je dobio.
378) Zato sto svi zaboravljaju i pljuju na 50 godina nase istorija ( kakva god bila, nasa je ), a pri tome su svoja zvanja i obrazovanje, kao i stanove stekli u tom istom vremenu
378) Svi su vajne demokrate, a nekada bili istaknuti clanovi partije...
379) Sto jedna ministarka u bivsoj vladi moze da izjavi da ko nema para da plati struju treba da proda stan i od tih para da plati struju, moze da ostane na svojoj poziciji do kraja mandata i da joj ne padne na pamet da podnese ostavku
380) Sto na izborima nemas za koga da glasas jer su svi ista bagra
381) Mito i korupcija cvetaju, i to je postalo nesto normalno
382) Ljudi koji su zavrsili fakultete sa visokim ocenama ne mogu da dobiju makar priliku da rade u struci
383) Zasto menjati istoriju, kada je cinjenicno kako su se neke stvari odigrale?
384) Dokle ce vise da se pozivaju ljudi na Slobu i njegove govnarije? Slobe nema medju zivima vec nekoliko godina a na vlasti vec 7 godina...
385) Zato svako ko dodje na vlast gleda da usicari nesto za sebe?
386) zato sto jednog clana bise vlade, uhapse u prodaji drzavnih tajni stranom agentu i nista
387) Zato sto dva coveka uspeju da operu 400 000 evra i nikom nista, i pri tome da jedan od njih izjavi kako je to dobio od roditelja
388) Zasto su predsednik i premijer nesposobni?
389) Zato sto lekar nece ni da te pogleda ako mu ne das pare...

Ima jos toga, ali me mrzi...
 

Back
Top