Biti Srbin
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Biti Srbin

Domaćin Sokolica_M (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano Biti Srbin

Šta za vas znači biti Srbin i osećati se Srbinom?
    Kako biste definisali to što vas nacionalno određuje, što vam daje neki pečat, ali posmatrano u svetlu umerenog patriotizma?
    Koji biste odgovor na ovo pitanje dali, recimo, nekom strancu? Jer ja sam dobila od stranca ovo pitanje, ali, iskreno, nisam znala da odgovorim. Zato je i moje pitanje neka vrsta traženja sopstvenog u vašim odgovorima.

Ovo nije tema koja vodi u diskusiju globalizam-nacionalizam i slične rasprave.
    Volela bih da čujem neke ozbiljne odgovore, promišljene, ali realne. Ne neko prazno veličanje, niti neko omalovažavanje. Pogotovo ne izjave koje sam čula kada sam pitala neke ljude u okolini: ''Pa to što pečemo prase na ražanj''... Mislim, duhovito, ali i idiotski...

Zato i nisam na ''Svaštaru'' postavila ovu temu. Ljudi na ovom podforumu ipak ozbiljnije pristupaju temama.
    Hvala svima unapred, značiće mi svaki smislen odgovor.

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Biti Srbin

Biti Srbin je chinjenica sama po sebi.
    Mene ne asocira ni na shta konkretno.
    Shto ti nisi pitala tog istog stranca:"Shta znachi i kako se seca biti Englez,Amerikanac..ili shta vec"..kakav odgovro bi on dao..McDonalds?Engleska Kraljica?..po meni totalno glupo...ja samog sebe ne definishem na taj nachin.Jesam Srbin ali ne zato shto svoj individualni identitet vezujem za neshto srpsko nego zato shto su mi roditelji Srbi i kulturno i zivotno sam vezan za taj identitet.
    To je neshto a priori od rodjenja shto si po nacionalnosti.
    Pripadnik drzave koja nosi istorijski kontinuitet jednog od 4 juznoslovenska plemena,specifichne tradicije,kulture,nachina zivota i vrednosnog sistema...i ovo mislim u najopshtijem smislu da me ne shvate pogreshno.
    Sve ostalo je individualna odlika svakog pojedinca ponaosob.

Slične teme

1. Srbi u Srbiji-da li je tesko biti Srbin u Srbiji?
    Autor miskov u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 12.12.2009., 16:18
  2. Odgovora: 209
    Poslednja poruka: 09.07.2008., 11:52
  3. Kako je biti Srbin u Rusiji? Izuzetno prijatno!
    Autor Sorab1 u forumu Politika
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 17.04.2007., 02:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •