Pomoc djecaku iz Nisa
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Pomoc djecaku iz Nisa

Aktivan član
    Učlanjen
    31.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Pomoc djecaku iz Nisa

Ovaj mail sam danas primila. Ne mogu da otvorim linkove za novine. Da li neko od vas zna nesto o ovom slucaju?
    Tu je i ziro racun, mislim da svaka mala pomaze u ovakvim slucajevima.

APEL

Ovom molbom molimo sve dobre ljude koji su sigurno culi za decaka iz Nisa koji je izgoreo na struji od 25 000 volti.Mislim da je ovo strasno a nista vise nije potrebno vec samo clanci iz novina koji su obavestili o ovom nesrecnom dogadjaju 26.aprila.Sta jos reci-deca se samostalno organizuju i skupljaju priloge koji se mere dinarima jer narod ocican zaista nema vise.Molim VAS DA SE NE LJUTITE STO VAM OVO PISEM-zaista smo svi koji ga poznajemo u ocajnoj situaciji.Decak bez oca,u 13-ak godina-najlepsa detinjstvo-a evo sta je mu desilo.Sve podatke MOLIM VAS procitajte iz novina:

http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=2555
    http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/april/28/H-01-28042007.shtml
    http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=9807

Njegovi drugovi prikupljuju donaciju za put u Italiju NA DALJE LECENJE ALI IAKO SE NADAJU TESKO DA CE USPETI.
    Ovom molbom obracamo se svi dobrim ljudima da svoje dragocene priloge mogu uplatiti na racun:

devizni: 542–700 –GN–1227134330
    Komercijalna banka, Niš.na ime majke Stajic Slavice(majka zamoljava svakoga ko uplati da joj pise da bih mogla da se zahvali)

prezahvalna majka,rodbinja i svi koji su ga poznavali-bio je izuzetno dete

OS"Radoje Domanovic"
    Kosarkaski klub
    i svi ljudi dobre volje

pajamaca
    Guest

Podrazumevano Re: Pomoc djecaku iz Nisa

Stefan Stajić (13) iz Niša, koji je štapom za pecanje zakačio strujni vod na pruzi, preživeo je strujni udar od 25.000 volti! Nesrećnom dečaku izgorelo je više od 70 odsto tela i on smešten je na Vojnomedicinsku akademiju u Beogradu, gde se lekari bore za njegov život.

Dečak je najpre zbrinut na Hirurškoj klinici u Nišu, odakle je prebačen na VMA u pratnji majke i ujaka. Tomislav Jović, Stefanov ujak, kaže da je njegov sestrić u teškom stanju.

- On je i dalje u životnoj opasnosti jer mu je dubokim opekotinama zahvaćeno 70 odsto tela. Vitalne funkcije su mu stabilne, svestan je i sposoban za komunikaciju. Zahvalni smo lekarima niške Hirurške klinike jer su učinili sve da pomognu Stefanu - kaže Tomislav Jović.

Stefan Stajić živi u Nišu sa majkom, sa kojom je došao iz Đakovice posle NATO bombardovanja. Oca su mu tokom povlačenja sa Kosova ubili Šiptari.

- Stefan voli da peca i često je sa ujakom odlazio na Nišavu. U četvrtak je na pecanje otišao sa drugovima, takođe učenicima šestog razreda Osnovne škole "Radoje Domanović". Kako sam čula, Stefan je vrhom pecaljke dotakao dalekovod. Roditelji jednog od njegovih drugova javili su nam da se dogodila nesreća - priča Stefanova rođaka, i dodaje:

Pecaroši stradaju zbog karbonskih štapova
    U Srbiji je poslednjih godina stradalo nekoliko pecaroša koji su karbonskim štapovima zakačili žice dalekovoda ili strujne vodove iznad pruga. Krivac za ove nesreće je karbon, koji se koristi u proizvodnji štapova za pecanje.
    - Karobon je odličan provodnik struje i zato uvek treba biti obazriv. To se naročito odnosi na takmičare, koji, po pravilu, koriste duže štapove od rekreativaca. Rizičan je i ribolov po grmljavini, pogotovo ako se pecaroš sa "karboncem" u ruci nalazi na čistini ili u čamcu. U takvim situacijama obavezno treba prekinuti sa ribolovom - kaže ribolovac Ivan Arsović.
    Zbog učestalih tragedija proizvođači na štapovima obavezno stavljaju upozorenja od strujnog udara. (S. L.)
    - Godinama trenira košarku, član je jednog od najboljih niških košarkaških klubova. Zato očekujemo da će naš Stefan uspeti da se oporavi.

Očevici kažu da je dečak bukvalno goreo kao buktinja!

- Posle strahovitog praska, video sam telo u plamenu! Nekoliko trenutaka kasnije iz zgrade koja se nalazi pored mosta istrčao je čovek sa protivpožarnim aparatom i počeo da gasi nesrećnog dečaka. Vatra je bila toliko jaka da ga je gasio desetak minuta. Bilo je strašno. Čuo sam da je preživeo, nadam se da će se oporaviti - priča jedan od očevidaca.

Na mesto nesreće izašli su predstavnici "Železnica Srbije".

- Pravo je čudo da je Stefan preživeo! Kroz vodove prolazi struja jačine 25.000 volti! Mi stalno upozoravamo pecaroše da vode računa kada prolaze pored pruge. Takođe je veoma opasno kada se deca penju po vagonima. Ne shvataju da je struja toliko jaka da i ne moraju da dotaknu žicu - upozoravaju iz "Železnica Srbije".

pajamaca
    Guest

e, sad...
    da li je dete preživelo?
    sad je već prošlo mnogo vremena...
    nadam se da jeste...ali kome slati novac i za šta?
    jer...sigurno je do sada sve sanirano.

Zainteresovan član trejsi (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Decak jeste preziveo, a ne verujem da je do sada sve sanirano. Ne znam ni da li ce ikada biti. On ima opekotine tela 70%. Znaci povrede su jako teske.
    Deca iz njegove skole su se organizovala i skupila novcanu pomoc. Bio je otvoren i dinarski ziro racun. Prijavila su se i cetri donora koze, uglavnom roditelji njegovih drugova. I trebalo je da se krene s tim operacijama. To je poslednja informacija koju ja imam.
    Uverena sam da im je pomoc jos uvek potrebna, sad da li je to bas ovaj ziro racun to ne znam.

Aktivan član
    Učlanjen
    31.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Strasno.
    Dobila sam jos jedan e-mail ovog sadrzaja. Drago mi je sto su mi se obratili, drugacijene bih ni saznala. Niti gledam vijesti, nitit citam novine.
    I u ovom mail-u sam dobila isti devizni racun za uplatu novca.

Znate kako, mozda pojedincu 1000 dinara nije drama, ali ukoliko dovoljno pojedinaca da makar toliko, onda je stvarno znacajno.
    Trazili su da dam adresu, kako bi majka mogla da se zahvali. Nisamsigurna da je to neophodno. Pomoci nekome ko je tako stradao nije samo dobra volja. To je gotovo duznost.

I iz Srbije se moze slati na ovaj, devizni racun.
    Samo mi je malo tuzno sto sa cijelog foruma samo dvoje ljudi reaguje, ali ko sam ja da se mijsam.
    Pozdrav vama u savkom slucaju.

Aktivan član
    Učlanjen
    31.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Ma, strasno, kada po nekome zivot udari, onda ne prestane.
    Muza jojubili, izbjegl kao samohrana majka, sastavlja kraj sa krajem i, Bog hvala, makar ima zdravog sina, a sada i to vise nema... Ne znam sta da kazem...

Aktivan član
    Učlanjen
    31.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Ima li ista novo? Moze li neko da mi kaze kako je decko?

Slične teme

1. Trazim devojku iz Nisa - treba mi pomoc Nislija
    Autor smarach u forumu Arhiva
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 09.05.2005., 11:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •