Serijske ubice

nolllexija

Obećava
Poruka
56
Koliko znam kod nas jos nisu zabelezeni slucajevi seriskih ubistava,dali znate nesto o ovome kod nas?Uglavno se desavaju ubistva iz afekta i kriminalnih pobuda ali za ovakva nisam cuo kod nas,Dali vi mozda znate neke podatke o ovakvim dogadjajima kod nas?
 
Mislo sam na ubistva cisto iz poriva nevezanih za materijalnu korist ili afekat ili stres.Planirana ritualna ubistva ili tako nesto,nesto slicno onima iz filmova koje cesto gledamo.Zar je i to kod nas vezano za goli opstanak i nista vise.
 
Ma nema se vremena za to...stalno neki ratovi, 'ebi ga...pa se ljudi malo isprazne...do sledece prilike i tako...malo elementarne nepogode upotpune ...i bude sve praznije i praznije...a ti tvoji filmovi su samo blaga smejurija spram svega drugog....pa tako nekako nema tih serija...
 
Indigo71:
Za sada imaš samo masovne ubice u pojam. 90% lokalnih srpskih političara na primer. Jasna je veza između atmosfere beznađa koju pomenuti prave i naglog skoka kancerogenih i drugih smrtonosnih oboljenja izazvanih stresom. Znam da nisi na to mislio ali eto nešto za početak ...

Ovo je super poredjenje! :lol:
 
pitas se da li su ubistva kod nas vezana iskljucivo za "mizerne" porive? razlozi nam nisu dovoljno originalni.samo preljuba,ljubomora,parice...? to mi je malo uvrnuto.
kao da govoris o branju kukuruza i podbacivanju planiranog prinosa.
ritualna ubistva? podrazumevas sekte pod tim? ritualna ne moraju da budu i serijska,zar ne?koliko znam ovi nasi se jos uvek zadrzavaju na sirotim mackama.strasno.
mene poremeti kada cujem vest o bilo kom ubistvu ili o bilo kojoj vrsti mentalne i fizicke agresije.ne znam da li bih ostala na nogama kada bih cula za neko masovno i kod nas.mada,kako je pocelo za ocekivati je.zasto te to zanima,ako nisam indiskretna?zelis da se upises u ginisa kao prvi sa ovih prostora? mala sala,ali ozbiljno pitanje.
 
Ne ne zelim da se upisem u ginisa,radim neku vrstu istrazivanja i ankete.Kod nas se ipak ubistva desavaju iz vec znanih motiva zanima me dali je bilo i ima onih iz nekih drugih poriva.Mislim na serijska,masovna,ritualna..raznih vrsta ima.Koliko znam takvi slucajevi nisu zabelezeni kod nas i na prostorima stare jugoslavije a ja ipak mislim da ih je bilo,raznih poremecenih(ili ne) mozgova ima.Ipak je stara Juga bila zemlja sa jako malom stopom kriminala ili je to tako nama prezentovano.Ok u danasnje vreme se ipak radi o opstanku i kako neko kaze nema se vremena za to,ali pre je bilo malo drugacije veci standard donosi i neke neminovnosti...Neko je pomenuo slovenca Pluta...
 
primer masovnog ubistva je jugoslovenski rat.tu mozemo da govorimo o deformisanosti pojedinih umova koji su nezamislivim sadistickim metodama mucili i ubijali svoje zrtve.da li to moze da se uvrsti u istrazivanje ili ne dolaze u obzir ubistva nastala u izmenjenim zivotnim uslovima?svakako je tema koju obradjujes veoma mucna.
 
sve do višepatijskog sistema država je kod nas poricala i postojanje organizovanog kriminala.....smešno....... ranije su nam bile jake drž. službe....pa smo mi imali, kao i sada, vrlo sposobne plaćene ubice po svetu.... takvi nisu bili ništa drugo nego serijske ubice.......samo plaćene.... pa nisu pisale novine o njima....onda ratovi....gde su serijske ubice imale priliku da se pokažu i dokažu...i to je ratni zločin...pa pojedinačno ili se radilo o ser. ili mas. ubicama..........sve je to kod nas u doba rata ratni zločin.............o ser. ub. o kojima pišu novine.......uglavnom se radi o nerasvetljenim ubistvima, a imamo i specijalitet koji je zapad napustio 70tih-atentati.....a pojedinačno..imamo ... onaj slučaj silovatelja i ubica devojčica...više njih........godinama ništa........
mislim....zodijak je priznao da je u americi ubio 34 ljudi...toliko je sebi stavio na dušu...i ni do danas se ne zna ko je taj lik........moguće je da je i mrtav....al,. ameri jbga o tome snime film...........
 
Da bi serijski ubica nastao i sto je najbitnije opstao mora da se krece u nekoj sredini koja je ili negde bogu iza nogu, pa dok pronadju leseve treba 100 godina, a pocinioca tek ko zna kad, ili u nekoj prenaseljenoj sredini gde svako moze i ne mora da bude ubica.
A posto je Srbija jedno malo vece selo, ovde svako svakog zna, i zna sta se kome desava, tako da bi ovde serijski ubica stigao da ubije citave dve osobe pre nego sto bi ga uhvatili. Ali onda se ne bi kvalifikovao za serijskog ubicu.
Eto zasto njih nema kod nas.
 
e ali ubijanje je normalna stvar..mi smo samo nauceni da ne ubijamo....i necemo u zatvor..kad bi covek bio svestan svojih pravih poriva poludeo bi
bingo world! odlican rezon.
razlika izmedju serijskog i masovnog postoji.ili se samo meni tako cini.
 
Naprimer ovako,imali kod nas podataka da je neko ili vise njih cinilo ubistva nevezano za tajne sluzbe i centre moci?


postoje podaci, jedino što su oni još uvek slučajevi koji su obuhvatali ex yu.........
imaš recimo knjige slučajeva koje su pisali advokati........pa je to ušlo u anale slučajeva odbrane... krvni delikti...........ako te to baš zanima možeš da odeš do kriminološkog instituta u bg. i da se raspitaš.......a možeš ako stalno čitaš crnu hroniku da i sam primetiš neke sličnosti u nerasvetljenim zločina.......kao, silovanje i ubistvo devojčice pre par godina...u nekom napuštenom vagonu gde su se edeca igrala.....pa onda prodje neko vreme...drugo mesto...a isto pored pruge, isto devojčica.....isti način, sredstvo, mesto............eto.........
 
hello_world:
e ali ubijanje je normalna stvar..mi smo samo nauceni da ne ubijamo....i necemo u zatvor..kad bi covek bio svestan svojih pravih poriva poludeo bi

To je normalna stvar kad si recimo ugrozen od nekog drugog ili kad je tvoja porodica ugrozena. Svaki drugi razlog za ubijanje primerka svoje vrste je cista patologija.
Razmisli malo, da li si ikad videla neku zivotinju da ide i redom ubija ostale zivotinje svoje vrste i to bez ikakvog povoda.
 
svoje vrste ne, osim što postoje slučajevi kanibalizma mladunaca, koji su baš česti.........
postoje slučajevi ubijanja druge vrste iz zadovoljstva....morski kitovi ubijaju morske lavove.....zgrabe ih u plićaku......i pazi sad: odnesu ih daleko......i dvojica kitova se dobaciju sa njim...kao da igraju odbojku.......raduju se, ispuštaju zvukove.......ubistvo iz čistog zadovoljstva....ne treba im za prehranu...prvo se naručkaju..pa se onda igraju.........
 

Back
Top