TURISTIČKE AGENCIJE - grdite, pohvalite, upozorite...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moje iskustvo sa turistickom agencijom Halo Turs je sledece:

Putovao sam na more u Pargu sa turističkom agencijom „Halo Turs“ koja je jako ne ažurna bez dovoljno informacija i ne zainteresovanosti u vezi sa putnicima i uglavnom se svode informacije na lažima...Uplaćen aranžman pre godinu dana u kolektivu sa mojim prijateljima za nas četvoro je koštao poprilično i pored toga su nas još i obmanuli pre polaska na odmor.Zapravo tri dana pre polaska na put su nas obavestili da su nas premestili iz vile Kristofer u vilu Kostas koja i ne liči na to i neznam zašto su je nazvali vilom prljava, smeštaji jako loši, nedovoljno održavanje higijene, loše osoblje i loše gazde.Pored toga su nas slagali da „Halo Turs“ već godinu dana posle našeg ugovora i plaćene kompletne njihove ponude za letovanje u Grčkoj-Parga da sa vilom Kristofer nemaju sklopljen ugovor već imaju ugovor sa vilom Kostas na spisku izdavanja zbog njihove malverzacije smeštaja znate kako to već ide....da bi kada smo tamo stigli ta vila Kristofer bila u opciji izdavanja i na spisku njihove ponude i naravno na raspolaganju to jest da su nas obmanuli za smeštaj da nemaju sa njima ugovor već su nas slagali kako bi nekom drugom ustupili taj aranžman koji smo uplatili pre godinu dana tačno a nas premestili u drugi .Osim toga verovali mi ili ne i ostali putnici koji su uplatili aranžmane za tu navodnu vilu bili jako ne zadovoljni održavanjem čistoće čak i začepljenjem kanalizacione mreže koju sam morao sam u svom režimu da odgušujem rukama, zatim nedovoljno stolova za ručavanje u prostorijama koje su iznajmili lošim suđem i što je najgore nismo imali na čemu da spremamo hranu bili su postavljeni neispravni električni štednjaci za koje verujem da je namerno opet po dogovoru agencije sa gazdom to i uradila kako bi manje sve koštalo što agenciju, što gazde koji izdaju prostor.Vodiči su bezobrazni ne daju prave informacije,zatim jako bitno je da znate to da rade malverzacije sa putnim OSIGURANJEM.Mom drugu su se začepile uši od morske vode i morao je da poseti doktora i kada smo otišli tome doktoru sa vodičem došlo do još jedne malverzacije agencije „Halo Turs“to jest od strane vodiča tražili su od nas dva pasoša kako bi se kao moglo pokriti osiguranje za OBA UHA jer po rečima vodiča kod grka je malo drugačiji zakon o osiguranju nego kod nas i drugim zemljama... Zamislite to, da se nedaj bože nekom desi neka nesreća šta bi tek onda tražili koliko bi pasoša bilo potrebno da se pokrije nečija nesreća a sve se svodi na to kako bi se vodič ugradio u talu sa doktorom. Što se tiče autobuskog prevoznika agencija „Halo Turs“ je angažovala auto prevoznika „Tu De Slon“ koji imaju prilično dobar autobus ali ne udoban i pored toga lošeg vozača koji piše poruke na telefonu dok vozi pedeset i više od pedeset putnika pri brzini od sto kilometara na čas kojeg sam usnimio dok je to sve radio postaviću snimak znate već gde pod nazivom nesavestan vozač piše poruke i vozi. Imao bih još što šta da navedem ali će i ovoliko biti dovoljno.Izvinjavam se moderatoru foruma i svima onima koji misle da preterujem ali zaista verujtemi tako je kako sam sve ovo naveo.Moram da dodam da mi je ovo prvi put da putujem u Grčku na more i da nemam iskustva sa turističkim agencijama ali se više kod „Halo Turs“ agencije neću predplaćivati za godišnje odmore i slično.
 
Putovali smo sa agencijom VIVA u Prag. Uplatili smo put u Nisu, za polazak iz Beograda. Stigla nam je poruka o mestu sastanka koje nismo dovodili u pitanje. Kasnije se ispostavilo da je to bila lokacija polaska iz Novog Sada, poruka je bila pogresna, i autobus je otisao bez nas. Pozvali smo vodju puta, koja je bila vrlo neljubazna i neprofesionalna, i predlozila da o svom trosku dodjemo do Novog Sada, pritom ne garantujuci da ce nas tamo i sacekati. Problem je resen tek pri pominjanju turisticke inspekcije, nakon cega je po nas poslato sluzbeno vozilo. Autobus ni u jednom trenutku nije stao da nas saceka, auto u kom smo bili je isao 180 km/h da bismo stigli grupu negde pre madjarske granice. Vrlo neozbiljni, neprofesionalni i neorganizovani. Vodici neobrazovani. NE PREPORUCUJEMO!
 
Moje iskustvo sa turistickom agencijom je sledece:
Putovao sam na more u Pargu sa turističkom agencijom „Halo Turs“ koja je jako ne ažurna bez dovoljno informacija i ne zainteresovanosti u vezi sa putnicima i uglavnom se svode informacije na lažima...Uplaćen aranžman pre godinu dana u kolektivu sa mojim prijateljima za nas četvoro je koštao poprilično i pored toga su nas još i obmanuli pre polaska na odmor.Zapravo tri dana pre polaska na put su nas obavestili da su nas premestili iz vile Kristofer u vilu Kostas koja i ne liči na to i neznam zašto su je nazvali vilom prljava, smeštaji jako loši, nedovoljno održavanje higijene, loše osoblje i loše gazde.Pored toga su nas slagali da „Halo Turs“ već godinu dana posle našeg ugovora i plaćene kompletne njihove ponude za letovanje u Grčkoj-Parga da sa vilom Kristofer nemaju sklopljen ugovor već imaju ugovor sa vilom Kostas na spisku izdavanja zbog njihove malverzacije smeštaja znate kako to već ide....da bi kada smo tamo stigli ta vila Kristofer bila u opciji izdavanja i na spisku njihove ponude i naravno na raspolaganju to jest da su nas obmanuli za smeštaj da nemaju sa njima ugovor već su nas slagali kako bi nekom drugom ustupili taj aranžman koji smo uplatili pre godinu dana tačno a nas premestili u drugi .Osim toga verovali mi ili ne i ostali putnici koji su uplatili aranžmane za tu navodnu vilu bili jako ne zadovoljni održavanjem čistoće čak i začepljenjem kanalizacione mreže koju sam morao sam u svom režimu da odgušujem rukama, zatim nedovoljno stolova za ručavanje u prostorijama koje su iznajmili lošim suđem i što je najgore nismo imali na čemu da spremamo hranu bili su postavljeni neispravni električni štednjaci za koje verujem da je namerno opet po dogovoru agencije sa gazdom to i uradila kako bi manje sve koštalo što agenciju, što gazde koji izdaju prostor.Vodiči su bezobrazni ne daju prave informacije,zatim jako bitno je da znate to da rade malverzacije sa putnim OSIGURANJEM.Mom drugu su se začepile uši od morske vode i morao je da poseti doktora i kada smo otišli tome doktoru sa vodičem došlo do još jedne malverzacije agencije „Halo Turs“to jest od strane vodiča tražili su od nas dva pasoša kako bi se kao moglo pokriti osiguranje za OBA UHA jer po rečima vodiča kod grka je malo drugačiji zakon o osiguranju nego kod nas i drugim zemljama... Zamislite to, da se nedaj bože nekom desi neka nesreća šta bi tek onda tražili koliko bi pasoša bilo potrebno da se pokrije nečija nesreća a sve se svodi na to kako bi se vodič ugradio u talu sa doktorom. Što se tiče autobuskog prevoznika agencija „Halo Turs“ je angažovala auto prevoznika „Tu De Slon“ koji imaju prilično dobar autobus ali ne udoban i pored toga lošeg vozača koji piše poruke na telefonu dok vozi pedeset i više od pedeset putnika pri brzini od sto kilometara na čas kojeg sam usnimio dok je to sve radio postaviću snimak znate već gde pod nazivom nesavestan vozač piše poruke i vozi. Imao bih još što šta da navedem ali će i ovoliko biti dovoljno.Izvinjavam se moderatoru foruma i svima onima koji misle da preterujem ali zaista verujtemi tako je kako sam sve ovo naveo.Moram da dodam da mi je ovo prvi put da putujem u Grčku na more i da nemam iskustva sa turističkim agencijama ali se više kod „Halo Turs“ agencije neću predplaćivati za godišnje odmore i slično.
 
Kon Tiki je i dalje vrh...

Kontiki je davno bio vrh, još prošle godine ih kupio Big Blue jer su prsli, i ne zna se u kojoj agenciji su bezobrazniji i arogantniji, kao da treba da im budeš Bog zna kako zahvalan što im plaćaš po hiljadu i kusur evra za aranžman, tj. kao da ti živiš od njih a ne oni od tebe.

Situacija sa Kontikijem od pre mesec dana, pre nego što sam uspela da nađem aranžman za Majorku (možda sam pisala, izvinjavam se ako dupliram), je da sam dogovorila sa gospodom iz Kontikija da odem i platim Siciliju, u roku od sat vremena zamenila pare (nisu bile male) u menjačnici, odjurila do Pravnog gde se nalaze, platila parking i ušla u agenciju, gde su mi mrtvi ladni rekli da je aranžman IPAK rasprodat. Ni "izvinite" nisu rekli. Toliko o najboljima.

Za grčka ostrva najbolji je Mediteraneo, generalno za sva putovanja Filip travel, za malko jeftinija po Evropi Viva...Moje iskustvo....
 
Rezervisala sam putovanje za dve osobe za Bec u terminu 10-14.11. Videli smo da saradjuju sa hotelom Piramida koji nam je bio zelja ( zbog bazena i spa centra) ali tada se jos nije znalo koji ce nam hotel biti. Aranzman je kostao 89 e za putnike koji uplate ranije a kasnije je bio 99. Mi smo uplatili po 89, posle par dana nam je dodeljen hotel i to bas zeljena Piramida. Ja sam pozvala agenciju da proverim i oni su mi potvrdili. Posle par dana su iz moje subagencije preko koje sam uplatila takodje zvali da provere i isto su im rekli da smo u Piramidi. U medjuvremenu su se rasprodali aranzmani po 89e i ostali su samo oni po 99. Par dana pred put na sajtu je stajalo da je Piramida rasprodata i bukiran je jos jedan hotel Bosai za ostale putnike. Medjutim kada smo dosli na mesto sastanka vodic nam je rekao da smo u tom drugom hotelu jer je puno njih intervenisalo za Piramidu! Ja sam bila u soku jer smo mi poneli kupace kostime i lagane stvari za bazen i spa, zato sto smo isplanirali da od 3 dana 2 provedemo na taj nacin! Navodno hotel Bosai isto ima 4 zvezdice, medjutim nije ni prici Piramidi. Uplatili smo medju prvima a nekim cudom smo dospeli na kraj vodicevog spiska koji je imala kod sebe. Tacno je neko ko je uplatio posle nas, na neki nacin zauzeo nase mesto u tom hotelu. Jos neki ljudi su se zalili da im se isto dogodilo. Ja sam pozvala vlasnika agencije Vaske ga zovu ( posto nas je on vozio od Cacka do BG-a) javio mi se saslusao sta imam da kazem, rekao proverice i nikada se vise nije javio. Tada sam zvala svog subagenta preko kog smo uplatili zena nije znala sta da radi. Zvala je takodje vlasnika i poslala mu poruku, niti je odgovorio ni na poruku ni na poziv. Autobusi losi, vozaci jedina pohvala, mnogo putnika se zalilo da im je bilo ledeno od klime, muzika prejaka,a nocno svetlo u busu ne radi vec negde i negde tokom cele noci svetle ploce kao reflektori. Vodic nije los ali se mnogo ponavlja, 3 puta prica isto pricu i fale neki interesantni detalji koje ostali vodici vole da dodaju tj dopune istorijske cinjenice. Dosta putujem tako da znam kako treba da izgleda organizacija dobrog putovanja. Sve u svemu-nikako ne preporucujem Planu , zaobidjite je. Imate mnogo bolje agencije koje vas nece lagati.
 
Kao što mogu da primetim iz prethodnih komentara, Zeppelin travel je ustvari Jet Set Travel, a ja samo mogu da dodam da je to ujedno i Delfin travel 011 s obzirom da rade u istim prostorijama i da se radnice po potrebi menjaju ko će u kojoj da radi. Jedina razlika je što Delfin nema licencu Yute.

Putovanje sam, kako je rečeno, platio u celosti za dve osobe mesec dana pre polaska. U tom trenutku se jedino znalo da će se putovati autobusima Delfin travel 011 (što mi je još jedan dokaz da se radi o istoj agenciji). Pet dana pre polaska dobijam poziv u kome mi traže mejl adresu kako bih dobio pismeno obaveštenje o otkazivanju putovanja. Sutradan sam otišao do agencije i dobio objašnjenje da nema dovoljno putnika i da će novac vratiti u zakonskom roku od 15 dana što sam kasnije dobio i na mejl. Nakon 15 dana sam pozvao agenciju da proverim zašto me niko nije pozvao da dođem po novac i neka od radnica mi saopštava da novca nije bilo dovoljno i da je agencija nastavila sa radom te da će novac biti uplaćen sledeće nedelje. Do sledećeg petka opet nije bilo nikakvih poziva sa njihove strane pa sam ja opet morao da trošim impulse. Ovog puta se javio muškarac i rekao kako je koleginica otišla u banku i odnela naloge za plaćanje tako da novac mogu da očekujem već u ponedeljak (ne znavši da im nisam ostavio broj računa na koji bi ti nalozi i bili izvršeni).

Do ovog trenutka je zakonski rok za refundaciju prekoračen 40 dana i pitanje je kada će novac biti vraćen što je jako nezgodno kada imate već zakazan odmor i nemate novca da uplatite drugi aranžman ili pak uplatite drugi aranžman pa vam kasnije ponestane novca s obzirom da se radi o iznosu koji je 50€ veći od minimalne zarade u našoj državi.

Pošto je ova agencija članica Yuta-e, a to mi je i unelo neku sigurnost da će sve biti OK uprkos sumnjivo niskoj ceni, slučaj sam i prijavio toj organizaciji, ali na dva mejla nisam dobio odgovor. On je usledio tek kada je slučaj prijavljen turističkoj inspekciji koja je odmah znala o čemu se radi i koja agencija je u pitanju.

Dakle, YUTA im ne može ništa tako da nemojte u nju da se pouzdate.

Ova agencija je našla jednostavan način da pozajmi novac bez kamate (uplatite im novac, posle određenog vremena otkažu putovanje koje nisu ni planirali da održe i onda prođe još mesec dana da taj novac dobijete nazad). Valjda ćemo ga i mi dobiti...
 
El Greco
El Greko
Total Travel doo, sve firme iz Novog Sada u vlasnistvu Raletić Slobodana ili Raletić Dejana. Prevaranti koji s vremena na vreme menjaju nayif firmi da bi nastavili sa prodajama aranžmana koje u poslednjem momentu otkažu i nikada ne vrate novac.

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/prevara-turisticka-agencija-el-greko-otkazuje-putovanja-i-ne-vraca-novac-clanak-1581674
http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/iza-turistickih-ponuda-prevare_525357.html#

El Greco saga se nastavlja. Dragi prevareni putnici i oni koji ce tek biti prevareni
PAZNJA PAZNJA PAZNJA
Promenjen je naziv firme iz El Greko putovanja i hostel doo u TOTAL TRAVEL DOO
Sin Dejan Raletic i dalje operise preko firme EL GRECO TRAVEL CLUB DOO


Име и презиме: Слободан Ралетић
ЈМБГ: 0607959800040


УСВАЈА СЕ регистрациона пријава, па се у Регистар привредних субјеката региструје промена података код:

EL GREKO PUTOVANJA I HOSTEL D.O.O. NOVI SAD

Регистарски/матични број: 21029742

и то следећих промена:

Промена пословног имена:
Брише се:
EL GREKO PUTOVANJA I HOSTEL D.O.O. NOVI SAD
Уписује се:
TOTAL TRAVEL D.O.O. NOVI SAD

Промена скраћеног пословног имена:
Брише се:
EL GREKO PUTOVANJA I HOSTEL D.O.O.
Уписује се:
TOTAL TRAVEL D.O.O.

Raletic porodica je bavi privrednim kriminalom vec godinama i kroz rupe u zakonu uspesno izbegavaju kazne. Jednostavno otvore novu formu i rotiraju clanove porodice na koga ce se voditi. Vecina klijenata ne zeli da uzlazi u sudske sporove jer na zalost zivimo u drzavi u kojoj zivimo i za nekoliko hiljada dinara ne zele da ulaze u skupe sudske sporove. To su prepredeni prevaranti shvatili i koriste sutuaciju vec godinama. Pazljivo procitajte sve komentare i bice Vam sve jasno.
Porodica Raletić se sastoji od tate Slobodana alkoholičara, mame Jelice, sina Dejana i ćerke Tamare. Svi vrlo spretni u varanju ljudi, deca odrasla, ali naučena od malih nogu lošim manirima. Prevaranti, lažovi i manipulatori. Sve potiče od tog Slobodana, sve agencije su njegove ideje, a bilo ih je mnogo, radi istim stilom od 90-tih godina. Dužni Bogu i narodu, putnicima, agencijama, hotelijerima, Delta Gerali-u...
Sada barem može da ga juri turistička inspekcija, a tolike godine je radio kao fizičko lice, pa mu tek tada nisu mogli ništa, a varao i varao ljude...
U celoj priči ne shvatam ljude, mislim na putnike, koji se odlučuju za njihove aranžmane. Zar nije najvaznije raspitati se od kada agencija postoji i radi, nego svi vole da rezervisu u agencijama sa zvucnim imenima. Brate mili, ono što postoji već 20-30 godina, radiće i dalje, a ove instant agencije treba zaobilaziti u širokom krugu.
 
Potragom za iskustvima destinacija u Italiji, naleteo sam i na ovu temu. Obicno ne pisem po forumima, ali ovaj put cu da napravim jedan od retkih izuzetaka. Citam za Hallo tours, moram priznati da su moji prijatelji imali izuzetno lose iskustvo, narocito veznim za vilu i prevoz, sto je u sustini sve osbovno vezano za letovanje. Naravno pre svega promena vile, higijena i vozac u busu. Bus pripada delimicno vlasniku Hallo tursa, a drugim delom tom vodicu u busu, ako sam dobro razumeo. No necu o tudjem iskustvu, nego o mome. Putocao sam sa raznim agencijama, narocito sa Argusom, gde se uvek nesto moglo zameriti, bus, vila ili pak kompletna organizacija. Kazem sebi, necu da gledam dlaku u jajetu, sta ocekivati za taj novac,vteseci sebe i pokusavajuci da razumem borbe agencija kroz cenu i naravno manjak kvaliteta u nekom segmentu svega. Sa druge strane, debelo sam se oznojio za svaki dinar, te me ne zanima ta njihova borba, treba da ispostuju sve sti su naveli. Na kraju sam uvideo da je najbolja opcija pratiti turistickog vodica. Tog sam stava od kako sam putovao za Krakov preko novosadske agencije Astra021. Zamislite, to je bilo pre dve godine, kada se smrzlo 50% autobusa, a nas kod samog Ausvica. Mi se nismo posebno potresli tom cinjenicom, jer smo shvatili da je taj vodic izuzetno sposoban, sto se isposatvilo pravom konstatacijom. Nakon Ausvica, snasai se za dva busa do hotela. Posto je obecao da nas odbace na trg za docek, iako nije bilo po programu predvidjeno, castio je neke vozace madjarskog busa da to ucine. Neposredno sam svedocio njegovim pregovorima. Uz niz drugih situacija, pokazao se kao izuzetno pozitivna licnost, profesionalna i nadasve originalna. Nakon tog putovanja, razmenili smo brojeve i od tada ga pratim. Ovu godinu nas odveo put Grcke za Kompas iz NS, naravno, uz prethodnu konsultaciju sa njim o izboru vila, mestu za sedenje i slicno. Cak nam je obezbedio odredjene pogodnosti za aranzman. Na kraju, ovaj docek smo opet sa njim bili u Ljubljani. Uz vec uobicajenu predanost poslu i putnicima, sa dovoljnom dozom informacija imali smo zaista sjajan docek Nove godine. Nadam se da mi nece zameriti, ali cu ga citirati ( voli to u sali da kaze), ... zovem se Cvjetin Lazarevic, Vas sam vodic i.... za vojvodjane sam "novopeceni dodjos" .... Savet na kraju, uvek birati putovanja i agencije na osnovu turistickog vodica i naravno cene. Verujem da postoji dosta dobrih vodica koji su Vam ostavili sjajan utisak
 
Ja sam sa dečkom preko Fly Fly-ja putovala u Barselonu. Uzeli smo ceo aranžman i prezadovoljni smo.
Program je ispostovan do kraja, čak smo dobili i vise od dogovorenog.
Bili smo smesteni u hotelu Viladomat koji je na samo 5 min od svih znamenitosti.
Usluga u hotelu, smeštaj, osoblje su za čistu 10ku.

Stvarno sve pohvale za agenciju kao i za devojke koje rade tu, sve su jako ljubazne.

Topla preporuka.
z:poz:
 
Helena trevel,predstavnistvo u Jovanovoj...horor priča za verovali ili ne...
osoba koja je sebe krstila u direktorku dozvolila je sebi zustru prepirku
koja je na kraju prerasla u otvoren sukob...izmedju nas i njez:shock:
Moze li se to uopste desiti izmedju klijenta koji uredno i odmah
izmiri finansijsku obavezu oko aranzmana i pritom trazi malu
uslugu ,štaviše uobičajenu(broj app.) I agenta koji je tu zbog
klijenata a ne obrnuto...nazalost moze i da ti upropasti dan
i raspolozenje svojim nadrk ponašanjem.Topla preporuka,izbegavati
ih u širokom luku,zbog ovakvih stvari ne zasluzuju da im niko
više ne udje u agenciju jer zlatno pravilo da je gost uvek u pravu
ne znaju ili su ga obrnuli! A pomentoj osobi treba zašiti usta
i ne odšivati sve dok ne nauči kako se koriste reči u komunikacijiz:((
 
Helena trevel,predstavnistvo u Jovanovoj...horor priča za verovali ili ne...
osoba koja je sebe krstila u direktorku dozvolila je sebi zustru prepirku
koja je na kraju prerasla u otvoren sukob...izmedju nas i njez:shock:
Moze li se to uopste desiti izmedju klijenta koji uredno i odmah
izmiri finansijsku obavezu oko aranzmana i pritom trazi malu
uslugu ,štaviše uobičajenu(broj app.) I agenta koji je tu zbog
klijenata a ne obrnuto...nazalost moze i da ti upropasti dan
i raspolozenje svojim nadrk ponašanjem.Topla preporuka,izbegavati
ih u širokom luku,zbog ovakvih stvari ne zasluzuju da im niko
više ne udje u agenciju jer zlatno pravilo da je gost uvek u pravu
ne znaju ili su ga obrnuli! A pomentoj osobi treba zašiti usta
i ne odšivati sve dok ne nauči kako se koriste reči u komunikacijiz:((

Znaci nista se nije promenilo od pre dve godine.....
 
Izbegavajte BG TURS agenciju!!!!
Vodici su katastrofa, jako neprofesionalni uzasni. Jako neprijatno iskustvo sam dozivela na putovanju za Bec. Nisu hteli ni malo da cekaju putnike i grupa se pogubila, onda kada sam trazila dodadno objasnjenje kako da nadjem mesto gde dolazi autobus samo su otisli jer je bilo vreme za njihovu pauzu. Autobus ocajan. Informacije o gradu, obilazak grada jako lose organizovan.

Takodje sam imala problem sa skrivenim troskovima. Navedena je jedna cean i kada sam platila to onda su me obavestili da treba da doplatim jos nekih 15e da bi isla do Beca jer je ta cena bila samo do TC. Prevaranti!!!!!!!
 
E da, mi u Bosni imamo dvije tri vece turisticke agencije, koje su banditske i more malih u koje nismo sigurni!
Najveca banditska turisticka agencija je Fibula
Za njim je odmah Relax turs, a da ne kazem Centrotours u koji su dosle uposlenice propalog Best reisena, lopovke, cija je gazdarica pokrala turiste i pobjegla. Ostalo nesuvislo pricati!
Sami ne znamo ni kuda ni s kim?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top