Dos,komande

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U DOS-u, ctrl+alt+del... Ne treba ti komanda, jer DOS nije multi-tasking sistem, pa tako ako si core shell-u a ne u nekom programu, nemas sta da brines da ce se hard disk ostetiti ili sta vec, jer je sve ucitano u RAM memoriju, koja se restartom brise...
 
AMA BRE ocu da u autoexec.bat upisem komandu koja ce da sluzi resetovanju komp-a.
zar je tolik otesko shvatiti da mi treba tekstualna komanda za cmd prompt pod windowsom 98????
 
A sta je svrha toga? Da zeznes nekog i da mu se masina stalno resetuje? Nije fer...

Koliko ja znam, takva komanda ne postoji. Napravi neko programce sa beskonacnim ciklusom i ubaci da se staruje u autoexec.bat i doticni kome smestas nece moci da radi nista... :wink:
 
Kao prvo autoexec se izvrsava pre nego sto se win98 podigne pa ne mozes da ga restartujes komandom iz autoexeca.

Ako hoces da ga restartujes kad ti se win98 podigao tako sto ces da startujes neki .bat program to sam ti vec napisao, procitaj one poruke iznad.
 
iluzionista:
Moze se na netu naci mali programcic reboot.exe koji upravo to radi...
Kao i obicno ne razmisljam...pokrenucu ga iz autoexec-a (inace svrha ovoga je da jednog druga(ako mogu reci "drug")malo "prodrmam".mnogo se siri po okolini kako je dobar,a nikad u zivotu nije cuo za batch file,a kamoli zna kako se pravi...)
 
Кулиража:
Peruzzi:
iluzionista:
Moze se na netu naci mali programcic reboot.exe koji upravo to radi...
Kao i obicno ne razmisljam...pokrenucu ga iz autoexec-a (inace svrha ovoga je da jednog druga(ako mogu reci "drug")malo "prodrmam".mnogo se siri po okolini kako je dobar,a nikad u zivotu nije cuo za batch file,a kamoli zna kako se pravi...)
Takvih ima mnogo
Onda shvatate moje potrebe...
Plan je sledeci:
1. saljem mail u kome pishe "ne otvaraj attach,desice se ensto strasno" i attach neki batch fajl
2. kreten otvara fajl
3. batch fajl menja sadrzaj autoexec.bat i upisuje mrtvu petlju
4. lik posle par sati iskljucuje komp
5. sutradan ga ukljucuje i odjednom crno....
6. prekosutra skace na mene i napada me da sam mu poslao virus i sj##ao komp. na sta ga ja upucujem na literaturu windows 98 za pocetnike...
7. isterao sam svoje...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top