HANIOTI ILI PEFKOHORI??? - halkidiki, greec -

Honeylady:
I ja sam se dvoumila do juce, htela sam Hanioti ali sam nakraju uplatila Pefkohori jer su me u agenciji ubedili da je bolji za mlade. Hanioti je veci, lepsi i vise fensi, ali je miran i kazu uvece dosadan. Ako je neko bio na oba mesta, neka nam iznese svoje utiske...

ja sam uplatio Hanioti jer sam cuo da je zivlji,****** neko prica kako je Hanioti dosadan a neko kako je odlican za mlade i da ima provoda,vise covek ne zna kome da veruje :???:
 
Не знам за Пефкохори, али у Ханиотију дефинитивно нема ноћног живота! Све саме породице са децом.

Тако су и нама прошле године у агенцији продали причу како је Ханиоти супер за младе који желе да излазе, али то уопште није тачно. Био један кафић на плажи и то је отприлике било све.
 
Honeylady:
I ja sam se dvoumila do juce, htela sam Hanioti ali sam nakraju uplatila Pefkohori jer su me u agenciji ubedili da je bolji za mlade. Hanioti je veci, lepsi i vise fensi, ali je miran i kazu uvece dosadan. Ako je neko bio na oba mesta, neka nam iznese svoje utiske...
moji ustisci su ovakvi: pefkohori je jaaaaaako malo mesto, hanioti je vetji, pa samim tim ima vishe razlichitih yanimljivoh i manje zanimljivih ljudi... u pefkohoriju su vetjinom porodice, po meni je to porodichno mesto. koliko ja znam ima vishe mesta za izlazak u haniotiju, u pefkohoriju ima jedna diskoteka i par kafitja, dok u haniotiju ima jedan ceo trg pun kafitja, a diskoteke su malo rashtrkane... ako idete sa porodicom definitivno pefkohori, a ako idete sa drushtvom zavisi: ako vas je dvoje troje bolje hanioti, a ako vas ima vishe, kao shto je nas bilo 13oro kad smo ishli, bolje pefkohori, jer mozete sami sebe zabavljati i netje vam biti dosadno, a plaza je meni mnogo lepsha u pefkohoriju kao i voda, mada je u haniotiju malo vetja... u svakom sluchaju tamo je raj na zemlji! i u koje god od ta dva mesta da odete netjete se pokajati, a josh plus su udaljena svega 4 km, pa mozete svaki dan itji iz jednog u drugo...
 
Isto s. drugo p. ako kapiraš
kao ... hanioti je skuplji...
meni je lično lepši pefkohori .. ali i sam doživljaj nije isti kada si smeštena npr. negde Boguiza tregera u brdo i kada si tik do plaže, pa još kada imaš i pogled na plažu i šum talasa uveče
plaže su simpatične, uske ali zato dok dođeš u duboku vodu ima da se pomučiš ...
Sitpnija jest više za klinčadiju ...
Iako odeš lepo u predsezoni ili post zezoni i nema onih gužvi, nema onog Stefane ***** ti materina ostavi taj frizbi, lopta u glavu i sl...
Svako dobro i lep provod, kad jednom odeš drugi puta ćeš bolje izabrati ...
 
Pozdrav svima,imam malu konfuziju u glavi posto sam procitala na vise mesta sasvim suprotne stvari a ticu se konkretno nocnog provoda i mesta za izlaske u Haniotiju i Pefkohoriju.Naime neko preporucuje Hanioti,a posle toga procitam da tamo i nema bog zna sta samo kafici koji rade do ponoci,a navodno u Pefkohoriju ima mnogo diskoteka,:confused:
Moze li neko da mi razjasni o cemu se radi i ukoliko je bio da mi preporuci neki lokal.Mi smo ovog leta u Haniotiju nadam se da nismo pogresili,posto bi voleli da osetimo i malo nocnog zivota.Zna li neko konkretno koliko je Pefkohori udaljen od Haniotija?cula sam da je to silicno sistemu Budva-Becici
 
Udaljen je 5 km. Taksi je jeftin, i nikada ne deru, voze samo po taksimetru. A postoji i stari donji put, pa možete i peške. Potpuno je sigurno, može vas samo povijati neki pas ....

A to o provodu je jako diskutabilno ...Uvek oni koji su odseli u Pefkohoriju idu u provod u Hanioti, i obrnuto ...

Ubedljivo najbolje mesto za provod na tom potezu je Kalitea ( cca 15 km od Haniotija) u suprotnom pravcu od Pefkohorija
 
Vec 3 godine letujem u Pefkohoriju i jednom sam Letovao u Haniotiju. Hanioti je vise penzionersko mesto. Ima samo jedan kafic koji zavredjuje paznju ostalo je....a ne mogu bas ni nekom plazom da se pohvale. Ako trazis odmor, u Haniotiju ces ga dobiti a ako si dosao i da se malo provedes onda ces svaki dan morati da ides do Pefkohoria, zato u svakom slucaju preporucujem to mesto. Ima barem 10 kafica koji se od 22h pretvaraju u nocne klubove i diskoteku "NO-NO" koja je puna sve do 6 ujutru.
Plaza je ogromna, mozes da biras koje ti mesto odgovara. Od kamenite plaze pa do najsitnijeg peska a kafica na plazi ima koliko god hoces. Dobra stvar je sto se lezaljke i suncobrani ne placaju vec ih slobodno koristis kad porucis pice u tom baru.
Jos jedna bitna stvar. Restorane u Haniotiju i Pefkohoriju uglavnom drze Albanci ili su oni kuvari. Ja se bas i ne osecam sigurno kad mi oni nesto serviraju zato preporucujem restoran EL GREKO koji drzi nas covek. Ljubaznost i domaca kuhinja karakterise ovaj restoran. Klopa je zaista odlicna a to sto je restoran pun od jutra do kasne veceri govori sve. Restoran se nalazi 30 metara od pristanista u Pefkohiriju u ulici koja spaja glavni put i put na plazi.
 

Back
Top