Sid Meier's PIRATES!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: Sid Meier's PIRATES!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Sid Meier's PIRATES!

Sta mislite o nastavku ove igre? Da li ce pravazici original iz davne 87-e?
    Da li ce Sid prevazici sam sebe?
    Zna li neko mozda tacan datum izlaska ove igre posto nemadoh vremena da detaljno pregledam njihov sajt, video sam samo da izlazi valjda ove godine 8)

Primećen član
    Učlanjen
    09.05.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Jel to onaj multipalyer koji se igra tako što igrači razmenjuju jedan fajl?
    Ako misliš na taj PIRATES onda je 2004 već izašao.

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Backy
    Jel to onaj multipalyer koji se igra tako što igrači razmenjuju jedan fajl?
    Ako misliš na taj PIRATES onda je 2004 već izašao.
    Ne igra uopste nije multyplayer (mada planiraju da urade nesto i povodom tog pitanja), a na Firaxisovom sajtu juce je pisalo ovako:
    Current project
    PIRATES!

Guest

Podrazumevano

Prevazisao on sebe ili ne ja tesko da cu provoditi po 15-20 sati sa dzojstikom u ruci igrajuci je, omatorelo se j38i ga :wink:

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: PIRATES! 2004

Citat Original postavio Кулиража
    Zna li neko mozda tacan datum izlaska ove igre posto nemadoh vremena da detaljno pregledam njihov sajt, video sam samo da izlazi valjda ove godine 8)
    Jesi morao...da prevazicice onu zaraznu iz 87-e...a sam znas sta Sid napravi tome treba posvetiti minimum 12 sati dnevno...pa tesko nama ako bude dobra igra...oticice sve u q...

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Prevazisao on sebe ili ne ja tesko da cu provoditi po 15-20 sati sa dzojstikom u ruci igrajuci je, omatorelo se j38i ga :wink:
    Ja cu sebe naterati, mada jos nisam mator (relativno) i ne vilom igre, ali Sid sta napravi to se mora isprobati, bar 4-5 godina.

Uostalom jos uvek ponekad uzmem Pirates! iz 87-e (Ako njega jos igram posle 17 godina, sto da ne i ovaj kad izadje tih 4-5 godina, a moze i vise)

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: PIRATES! 2004

[quote="Red_Zmaja"]
    Citat Original postavio Red_Zmaja
    Jesi morao...
    Jesam, sta cu kad volim to cudo
    da prevazicice onu zaraznu iz 87-e...
    Bas tu, valjda ce doci i taj dan jednog dana

a sam znas sta Sid napravi tome treba posvetiti minimum 12 sati dnevno...pa tesko nama ako bude dobra igra...oticice sve u q...
    Bice jasta, Iako mrzim zimu jedva je cekam...
    Zavalim se u fotelju, zakljucam sobu otkinem 3-4 sata od spavanja to je oko 17-18H dnevno igranja, bar za prva 2-3 meseca, posle cu skinuti na 10 treba malo i izaci napolje
    8) 8)

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Za nezavisnu i suverenu Republiku Srpsku!
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Vjerujem da će igra biti prokleto zahtjevna što se tiče hardvera. Jeli ko igrao Pirates of Caribian? Igra, mada nije nastavak, mogla bi biti. Sve iz starih pirata je prebačena u 3D, ma sve je isto, tj. isti koncept. Mada, to nije nastavak.

CAR DUSAN SILNI
    Guest

Podrazumevano

I LOVE ROCK N ROLL. 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio milospv
    Vjerujem da će igra biti prokleto zahtjevna što se tiče hardvera. Jeli ko igrao Pirates of Caribian? Igra, mada nije nastavak, mogla bi biti. Sve iz starih pirata je prebačena u 3D, ma sve je isto, tj. isti koncept. Mada, to nije nastavak.
    Da li ce biti zahtevna to ne znam. Recimo originalni Pirates! (ko nije igrao da malo pojasnim) je igra koja se ne moze preci (cilj je skupiti sto vise poena). Imas milion mogucnosti koje nemas ni u vecini danasnjih igara sa ovakvim standardima(grafika itd.)
    Staje na jednu 5.25" disketu (oko 1MB).
    Neke od mogucnosti u igri:
    Napadas grad na tri razlicita nacina (brodom, macevanjem, musketama),
    Moras se brinuti o posadi, da bude zadovoljna, srecna, da se ne pobuni...
    napredujes kod guvernera...da ne nabrajam vise
    Igra je drzala prvo mesto u svetu od njenog nastanka (87) pa do 92-93 (imam par brojeva sveta kompjutera iz tog doba)
    E sad kad je sve to moglo da se pici opusteno na C64 (1Mhz) i kad se pogledaju ostale Sidove igre (Civ, Alpha Centauri...) ne jedu mnogo resursa racunara.
    Mada opet najavljne je neki 3D engine. U svakom slucaju zivi bili pa videli, a ako budem morao dacu i kucu za RAM i graficko da bi mogao da pikam Pirates!

Da imam i to cudo, ali ne znam zasto ne privlaci me mnogo (mada ruku na srce jeste zanimljiva) iako dosta podseca na Pirates! (iz 87-e naravno), i ostrva i radnja i ostalo (da li zato sto jedino Sid zna da napravi igru koja se moze nazvati igrom u pravom smislu te reci, bar za mene).
    8)

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Da li ce biti zahtevna to ne znam. Recimo originalni Pirates! (ko nije igrao da malo pojasnim) je igra koja se ne moze preci (cilj je skupiti sto vise poena). Imas milion mogucnosti koje nemas ni u vecini danasnjih igara sa ovakvim standardima(grafika itd.)
    Igra je drzala prvo mesto u svetu od njenog nastanka (87) pa do 92-93 (imam par brojeva sveta kompjutera iz tog doba)
    E sad kad je sve to moglo da se pici opusteno na C64 (1Mhz) i kad se pogledaju ostale Sidove igre (Civ, Alpha Centauri...) ne jedu mnogo resursa racunara.
    Mada opet najavljne je neki 3D engine. U svakom slucaju zivi bili pa videli, a ako budem morao dacu i kucu za RAM i graficko da bi mogao da pikam Pirates!

Da imam i to cudo, ali ne znam zasto ne privlaci me mnogo (mada ruku na srce jeste zanimljiva) iako dosta podseca na Pirates! (iz 87-e naravno), i ostrva i radnja i ostalo (da li zato sto jedino Sid zna da napravi igru koja se moze nazvati igrom u pravom smislu te reci, bar za mene).
    8)
    Dobro de, znam kakvi su bili orginalni Pirati. Nekada sam je igrao na Segi(da, bila je), a i skinuo sam DOS verziju pirata, pa se naigao.

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

8)
    Dobro de, znam kakvi su bili orginalni Pirati. Nekada sam je igrao na Segi(da, bila je), a i skinuo sam DOS verziju pirata, pa se naigao.
    Dobro nisam pisao sigurno bas zbog tebe sve ovo (da jesam poslo bih ti PP), vec zbog neupucenih.

Imam i ja neku verziju, al' sam morao da skinem VICE (emulator za C64 i ostale),samo su malo preterali kako su ga uradili. Ako hocu da igram igricu sa C64 ne mora da znaci da sam toliki zaludjenik za C64 pa da moraju toliko realno da ga urade (ima istu brzinu kao C64 - doslovno, cak ima i onu lampicu sto treperi crveno-zeleno)

Primećen član
    Učlanjen
    09.05.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Neupućeni se zahvaljuju.
    Ipak je original stariji od mene, pa ne znam šte je tad predstavljao ali po vašoj priči....

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Backy
    Neupućeni se zahvaljuju.
    Ipak je original stariji od mene, pa ne znam šte je tad predstavljao ali po vašoj priči....
    Pa nisam ni je puno stariji od originala, ali to je ja mislim jedina igrica koja je bila u vrhu na svim top ten listama 5-6 godina od njenog nastanka pa do 92-93, za posle ne znam jer sam zagubio te stare brojeve SK (citaj: progutao ih Smederevac)...
    i sto mi ni dan-danas nije dosadila
    To je razlog zasto sam ovoliko nestrpljiv i jedva cekam nastavak.

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio CAR DUSAN SILNI
    Aman Dusane sto se ne uclanis vec jednom?

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Ma pirates mi je nekad oduzimao po 14 h na komodoru znas i sam...a sta li ce biti sad...neka mi Bog pomogne...a sto se dusana tice znas da ne zna da se registruje... :wink:

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Ma pirates mi je nekad oduzimao po 14 h na komodoru znas i sam...a sta li ce biti sad...neka mi Bog pomogne...a sto se dusana tice znas da ne zna da se registruje... :wink:
    Sta ces ima i takih koji ne znaju da kliknu na link
    Nekad po 14h na dan, sad ce tek biti veselo mozda po 24h, ako nije mnogo

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Sta ces ima i takih koji ne znaju da kliknu na link
    Nekad po 14h na dan, sad ce tek biti veselo mozda po 24h, ako nije mnogo[/quote]
    Ma bice malo 24h moramo uvesti novi standard za vreme...nekako...

Guest

Podrazumevano

Mene samo interesuje sta on moze da doda kako bi osavremenio igru. Inace seca te li se zastite iz osnovne igre kada je pre igre trebalo pogoditi datume dolaska Trezsure Fleet-a i Silver Train-a u pojedine gradove (na svu srecu u Svetu Igara je izasao spisak :wink: )?
    E u osvezenoj verziji radjenoj za PC, pod imenom Pirates!Gold (inace radjena po Amiginoj verziji iste igre sa dodatom kartom kariba tek da se ne cepa atlas :wink: ), pored te ocigledne zastite koju su odmah skinuli ovi moderni Pirates-i, postojala je jos jedna mnogo prefriganija i podmuklija koja je mogla da upropasti svu car igranja i dovede ljude do ludila (bar dok nisam provalio u cemu je stvar :wink: ). Naime u toku igre kada susretnes nekog pirata ili lovca na pirate prikaze ti zastavu istoga i ponudi ti tri imena da pogodis o kome se radi, ako pogodis (tj imas original igru sa uputstvom pa procitas) igra se normalno nastavlja dalje ako ne pogodis igra se isto tako nastavlja ali kad pocne borba (a ona je u pomenutim slucajevima neizbezna) komp te lepo ostavi sa besnom posadom sto znaci da borbu gubis i ides u bajbok koji ti unisti zdravlje e dok nisma provalio da je to zastita a ne da se borim sa kojekavim supermenima ..... naravno onda je pocelo ono zanimljivo pravljenje odgovarajuceg spiska zastava i imena sto je trajalo nekih nedelju dana (bez spavanja 24x7....).
    BTW Pirati sa Kariba su, ako se ne varam) nastavak igde SeaDogs, koja je isto tako radjena po uzoru na legendu ali su ubaceni i neki FRP elementi tako da akter moze da napreduje u pojedinim vestinama (ovo ne bi bilo lose dodati ni u original) upravljanje brodovima moze da bude iz treceg ali i iz prvog lica (jako zabavno) 3D se podrazumeva, isto se odnosi i na borbu macem i sl. jedina mana igra ima jasno definisan pocetak i kraj znaci mozes da je zavrsis

PS Kuleru, ti ako planiras da upises fiziku aboravi na igre .... ma zaboravi na zivot bre, ima da ocoravis od buljenja u knjige nece ti trebati monitor :wink:

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Mene samo interesuje sta on moze da doda kako bi osavremenio igru.
    Pa to i mene interesuje... Ja se ne bih bunio ni da ostavi radnju kakva je i bila (da bukvalno nista ne menja), vec samo da usavrsi grafiku, malo poradi na borbama brodova, napadima na gradove, macevanje (bolje bi bilo da se vidi cela posada kako se kolje nego samo broj ljudi i njihovo stanje, dok se ti koljes sa kapetanom...i jos sto bih ja dodao je mogucnost ratovanja sa vise brodova istovremeno, a ne ono imam 8 brodova (svih 8 Galeoni) i mogu da uzmem samo jednog...(ali za ondasnje mogucnosti bilo je i to puno...
    I po mogucnosti da ne zakomplikuju puno kontrole
    Inace seca te li se zastite iz osnovne igre kada je pre igre trebalo pogoditi datume dolaska Trezsure Fleet-a i Silver Train-a u pojedine gradove (na svu srecu u Svetu Igara je izasao spisak :wink: )?
    Taj Treasure fleet i Siver Train imas na prvoj strani diskete (oju ja imam), a ima i na ovoj verziji koju sam skinuo sa emulatorom (doslovno je ista kao na C64, cak i brzina) pod nazivom "Pirates dates"
    E u osvezenoj verziji radjenoj za PC, pod imenom Pirates!Gold (inace radjena po Amiginoj verziji iste igre sa dodatom kartom kariba tek da se ne cepa atlas :wink: ), pored te ocigledne zastite koju su odmah skinuli ovi moderni Pirates-i, postojala je jos jedna mnogo prefriganija i podmuklija koja je mogla da upropasti svu car igranja i dovede ljude do ludila (bar dok nisam provalio u cemu je stvar :wink: ). Naime u toku igre kada susretnes nekog pirata ili lovca na pirate prikaze ti zastavu istoga i ponudi ti tri imena da pogodis o kome se radi, ako pogodis (tj imas original igru sa uputstvom pa procitas) igra se normalno nastavlja dalje ako ne pogodis igra se isto tako nastavlja ali kad pocne borba (a ona je u pomenutim slucajevima neizbezna) komp te lepo ostavi sa besnom posadom sto znaci da borbu gubis i ides u bajbok koji ti unisti zdravlje e dok nisma provalio da je to zastita a ne da se borim sa kojekavim supermenima .....
    E tu verziju nikad nisam imao prilike ni da vidim ni da igram , uzimao sam onaj CD sa 256 igara sa SEGA-e (samo zbog Pirates!-a naravno) i mozes li zamisliti moje razocarenje:shock: (citaj divljanje i lupanje svega sto mi se naslo pod rukom) kad od svih tih silnih 256 igara jedina koju nisam mogao da pokrenem je bio bas Pirates gold . Kasnije sam uzimao i druge CD-ove sa istih tih 256 igara i ni sa jednog nisam uspeo pokrenuti Pirates gold... Tada mi je bila muka sto sam se ubio po Google-u trazeci originalni Pirates!(mozes zamisliti srece kad sam ga posle skoro godinu dana rovarenja nasao, a nalazio sam tone i tone slike i opisa igre, a nigde download)....
    E sto se tice zastite ta u Pirates gold-u je bas glupa, pitam se da li ce ubaciti kakvu u novu verziju :? (mozda prepoznavanje ajkula koje plove ispod broda)
    naravno onda je pocelo ono zanimljivo pravljenje odgovarajuceg spiska zastava i imena sto je trajalo nekih nedelju dana (bez spavanja 24x7....).
    A secam se i tih dana, samo se jos uvek cudim kako mi TV nije skapo koliko je radio, pauzirao sam Pirates! samo kad je dnevnik ili nesto slicno, al' kad izadje nova verzija mocu bezbrizno u svojoj sobi da Kuliram i pikam Pirate bez ikakvih ometanja sa strane...
    BTW Pirati sa Kariba su, ako se ne varam) nastavak igre SeaDogs, koja je isto tako radjena po uzoru na legendu ali su ubaceni i neki FRP elementi tako da akter moze da napreduje u pojedinim vestinama (ovo ne bi bilo lose dodati ni u original) upravljanje brodovima moze da bude iz treceg ali i iz prvog lica (jako zabavno) 3D se podrazumeva, isto se odnosi i na borbu macem i sl. jedina mana igra ima jasno definisan pocetak i kraj znaci mozes da je zavrsis
    Dzukele tj. kurjake nisam igrao, a ove sa Kariba odigram ponekad i to dok ne potopim jedan brod eventualno dva i to je to (nekako mi izgledaju duge borbe brodova ili ja nisam ukontao fazon na koji mogu lako da ih potopim ili bar da ubrzam borbu).
    FRP elementi bi bili strava, dok sve vestine steknes (a hvala bogu ima ih mnogo)...taman da unistis skoro cele Karibe i onda si faca i niko ti ne moze nista.
    Sto se tice upravljanja brodom iz treceg lica to nikako nisam ukapirao, tek tada masam samo tako i iz prvog lica kad gadjam treba mi tri sata da potopim neki brod, dok sam u macevanj vec bolji.
    E sad kad rece da se moze zavrsiti ne verujem da cu je ikad uzeti vise u ruke.
    PS Kuleru, ti ako planiras da upises fiziku zaboravi na igre .... ma zaboravi na zivot bre, ima da ocoravis od buljenja u knjige nece ti trebati monitor :wink:
    Iskreno receno igre ne igram skoro nikako, samo ove Pirate i nista vise. Sto se ostalih igara tice to samo igram kada mladji brat pocne da se nervira kako ne moze da predje neki nivo, pa tad mu predjem 1-2 nivoa da bi ga ucutkao.
    Pa sto svi vicete da je fizika toliko teska :?
    Bice vremena za sve, samo ga treba lepo rasporediti (22h dnevno, i unistiti centar za spavanje u mozgu)

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

ZNAM JA ŠTA TREBA: Slušaj Kuliraža- uz pomoć emulatora koji dobijaš uz 256 igarni cd PIRATES NE RADI. Idi na www.emulationgalaxy.com i skini " gens" emulator. Uz pomoć njega će raditi pirates. Uradi to i reci mi da li ti je uspjelo( naravno uz pomoć gensa) Samo učitaš Pirates rom i kreće igra

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

ZNAM JA ŠTA TREBA: Slušaj Kuliraža- uz pomoć emulatora koji dobijaš uz 256 igarni cd PIRATES NE RADI. Idi na www.emulationgalaxy.com i skini " gens" emulator. Uz pomoć njega će raditi pirates. Uradi to i reci mi da li ti je uspjelo( naravno uz pomoć gensa) Samo učitaš Pirates rom i kreće igra
    Hvala zemljak.
    Javicu ti cim nadjem taj CD sa 256 igara.

Guest

Podrazumevano

[Pa sto svi vicete da je fizika toliko teska :?
    Iskustvo sinko Iskustvo :wink:
    Inace Pirates!Gold je originalno PC igra nisam cuo ni za kakvu sega mega verziju?
    Ako nadjem negde diskete mozda i bacim na net pa si skini.

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

[Pa sto svi vicete da je fizika toliko teska :?
    Iskustvo sinko Iskustvo :wink:
    Inace Pirates!Gold je originalno PC igra nisam cuo ni za kakvu sega mega verziju?
    Ako nadjem negde diskete mozda i bacim na net pa si skini.
    Nista nije tesko samo se treba setiti.

Aj' vazi.
    Ne znam za taj Pirates!Gold kazem nisam ga igrao a imao sam ga samo na CD-u sa 256 "top" igara sa Sega Mega Drive II, pa sam odatle pretpostavio da potice sa Sege. Idioti malo pomesali ne treba im zameriti

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Ja sam dosta vremena igrao seginu verziju. Gotovo je ista kao PC verzija( čak je u nekim stavkama mnogooo bolja- lijepo je urađena kabina, karta kariba još bolje...) Igricu sigurno nije pravila sega... ali je za Segu

Slične teme

1. Sid Meier's Alpha Centauri problem!!!
    Autor Sentimentalna budala u forumu Video igre
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.01.2008., 22:29
  2. Age of Pirates
    Autor BigMazi u forumu Video igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.09.2007., 23:17
  3. Sid Meier's Pirates-help!
    Autor Drake_ u forumu Video igre
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.08.2005., 22:03
  4. Side Meier's Pirates! Port Royale 2