Preregistracija automobila iz CG!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Edge.com

Zainteresovan član
Poruka
300
Ako ste čitali, Djelić najavio preregistraciju automobila iz CG!
Automobili sa euro 3 plaćaju carinu 20% + PDV 18%, a oni koji nisu euro 3 plaćaju još i ekološku taksu! Obračunska cena je kataloška vrednost vozila!
Konačno nešto pametno da neko izjavi, da mi koji kupujemo legalno automobile budemo konačno i zaštićeni, da ne ispadamo ovce zato što poštujemo zakon!
Pozdravljam ovakvu Djelićevu ideju!!!
 
a danas dinkić kaže da od toga nema ništa!!!
ko će im ući u trag, veliki su to mozgovi
pa ni sami svoje misli ne mogu da pohvataju a kamo li da se dogovore izmedju sebe
:)
;)
a tebi zagor te neju ili informacija nije tačna ili si slab sa matematikom,katastrofa!!!
3000 evra je 60% od 5000ewra
a auto se prvo carini znači 5000+20%=6000ewra
pa se plaća pdv znači 6000+18%=7080ewra
pa kad od 7080 oduzmeš 5000 ispada da su troškovi 2080ewra i kad dodaš registraciju za neki prosečan auto,recimo 220 ewra onda swe skupa iznosi 2300ewra
tj 5000 + 2300 = 7300 ewrića
 
Dinkic je na danasnjoj konferenciji za stampu izjavio da od preregistracije nema nista sem onih automobila koji zadovoljavaju Euro 3 norme.Kako je izjavio to pitanje je sad pod njegovim ministarstvom,odnosno ministarstvom za ekonomiju i on nece dopustiti bilo kakvu preregistraciju
 
znate sta da se oglasim i ja i svi koji imaju crnogorske tablice i dalje voze a mi se kao nesto bunimo, pa bre ljudi oni nista i ne placaju a voze se sa cg tablama i znate ono psi laju karavani prolaze tako i kod nas dok se mi nesto bunimo koliko i kako ce oni da plate i sl. oni svi i dalje voze ja ne vidim da se ne voze vec ih ima sve vise i vise i sta sad ???
 
pa sta se vi sad bunite,a da ste vi uvezli auto ne bi tako pricali.Pa automobili su uvezeni kad je bila zajednica sto se tad niko nije bunio od politicara nego su pustali da se voze ti automobili i jos se voze.Ako vec pricamo o zakonu sto su onda uopste i dali ljudia da kupe auto zasto odmah nisu zabranili nego se sad prave svi pametni kad su ljudi dali pare.
 
Nerazumem zasto su kupovali kola sa CG tablicama ako NI TADA nisu mogli da ih prebace na BG ili neke druge nase table ? Jedino im je bilo vazno da stave dupe u novije gvozdje a sta ce biti i tada je bilo pitanje. Rizikovali su pismo-glava pa sad sto im se nije ispunila zelja...............
 
jerotije:
Uostalom, nisu oni dali pare u nas budzet nego i CG-ski. Niko ih nije tukao po usima !

Vidis ovako, iz te tvoje recenice moze samo da se zakljuci da su ovi SMRADOVI sa visih pozicija tipa (dinkic,djelic,tadic i ostalih lelemuda i golonguzije) idioti zato sto nisu lepo uzeli te pare od registracija i carina , nego su napunili crngorski budzet OGROMNIM para, da bi ovi imali da finansiraju njihove penzionere i ostala sranja, ovo sto nama rade je jedan tipican primer jebanja naroda u zdrav mozak, i tu pre svega nema sad ovi sto su postovali i ovi sto nisu postavli standarde, nego postoje siromasni i bogati, bogat covek moze ladno da izdvoji 9000-10000 eura i da uveze dobar i u extra stanju auto sa euro3 a slepac jedva skrnta za golfa III u ajde da kazemo nekom solidnom stanju na CG table 3000 eura (a kod nas moze samo neki krs da kupi za te pare) i sad na sta to lici ti ga jeb*vaj jos vise , uzmimu i te tri hiladje sto je jedva skupio i jos mu pisi kazne i teraj ga na sud zato sto covek jednostavno u ovoj smrad zemlji sa ovim smradovima nemoze da vozi skuplji , bolji i noviji auto zato sto nema pare i nema standard za euro 3 standarde.
 
1-9 moram da te pitam zašto nisi kupio euro 3 auto i uvezao ga? Nije moglo.... Pa u čemu je sad problem i dalje ne može. Ali ja sam kupio na CG table jel pa ti ga vozi u cg tamo može. Ali ja nisam CG državljanin ja živim u SR. Jeli pa kako je onda taj auto tvoj ako ne živiš u CG. Pa vozim ga na ovlaštenje što će reći možda ti ga je neki državljanin CG pozajmio. Da piše tvoje ime u saobraćajnoj dozvoli pa da te razumem ovako.....
Ako je zakon važio za mene i ja sam ga poštovao bogme ćeš i ti.

v.
 
mislim
stvarno je krajnje vreme bilo da počnemo da poštujemo zakonske propise!!!
nekako mi se čini da bolje žive u državama kojeinsistiraju na zakonskim propisima

neznam majku mu dal može da se reguje auto recimo u meksiku ,pa da ako si državljanin sad posle se vratiš i sa potvrdom u džepu krstariš od floride do kalifornije???
ili obratno - nema veze!!??

dok su imali konjokradice i divlji zapad ni oni nisu mogli da izadju iz žabokrečine,jbga
 
pirat_w:
1-9 moram da te pitam zašto nisi kupio euro 3 auto i uvezao ga? Nije moglo.... Pa u čemu je sad problem i dalje ne može. Ali ja sam kupio na CG table jel pa ti ga vozi u cg tamo može. Ali ja nisam CG državljanin ja živim u SR. Jeli pa kako je onda taj auto tvoj ako ne živiš u CG. Pa vozim ga na ovlaštenje što će reći možda ti ga je neki državljanin CG pozajmio. Da piše tvoje ime u saobraćajnoj dozvoli pa da te razumem ovako.....
Ako je zakon važio za mene i ja sam ga poštovao bogme ćeš i ti.

v.

LoL , decko ti uopste nisi shvatio sustinu moje prica, ja sam vozio skodu octaviu 2002 koji ima euro 4 motor i uvezen je iz slovenije 2004 i prodao sam je pre dva meseca i planiram da uzmem nekog novijeg golfa, sustina price je da neko jednostavno nema para za noviji i skuplji auto, i da se ovi ****** tipa dinkica izivljavaju nad ovim jadnim i bednim napacenim narodom zato sto njega boli **** i njegova bulja se luftira u audiu a8, i da su trebali da puste uvoz polovnih automobila sa euro 2 standardom ill na 10 godina starosti ogranicenja , nego su napunili budzet crnogorcima sto je glavna poenta ove price, sta si zapeo sa tim ko je postovao zakon, neznam da li si malouman ili treba da ti se crta da smo beda i da nemzoe svako da odvoji vise od 2000-3000 eura za auto...
 
Pa kad nemoze da se odvoji vise para za normalniji auto onda i netreba da se ima auto. Pusti sad te rasprave dali treba ili netreba dozvoliti kola do 10 god starosti ili nesto drugo. Ima ko to kroji. Pitanje je jedno. Zasto ste kupovali kola sa CG tablicama kad ste znali da verovatno necete moci da ih preregistrujete ? I to malo sirotinje sto ste imali para gurnuli ste u gomilu gvozdja. Naivni ste i alavi da nema dalje.......
 
Crnogorci"
neće proći
A. MUSLIBEGOVIĆ, 6. jun 2007

Nema ništa od preregistracije automobila sa crnogorskim tablicama - rekao je u sredu Mlađan Dinkić, ministar ekonomije, uz opasku da ovaj stav iznosi poslednji put.
Izvesno je da će ovaj, ponovljeni, Dinkićev stav izazvati reakcije u javnosti i Vladi Srbije, pogotovo među ministrima koji su u kampanji obećavali preregistraciju "crnogoraca". Vlasnici automobila i dalje mogu samo da čekaju.
Dinkić je, međutim, naglasio da je pitanje uzvoza automobila sada u nadležnosti Ministarstva ekonomije, odnosno sektora ekonomskih odnosa sa inostranstvom, ali i da nema potrebe za pričom o naknadnim taksama i uslovima.
Tako su i opovrgnute priče da se sprema Uredba kojom bi bilo dozvoljeno da se preregistruju automobili "crnogorci" uz plaćanje carine, poreza na dodatu vrednost i ekološke takse, ali bez ispunjavanja uslova ekološkog motora "evro3".
- Zakon mora biti jedan za sve, nema privilegija - rekao je Dinkić. - Nema ni politike kada je zakon u pitanju, politički konsenzusi su za politička pitanja, a ovo je stvar ekonomije. Uslovi su postojali, jedni su ih poštovali, a drugi nisu. Ako se ovde popusti, onda mogu da se dese slični slučajevi i za druge zakone.
Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić pre nekoliko dana je ponovio da treba dozvoliti preregistraciju, ali po uslovima da oni koji su poštovali propise u Srbiji ne budu oštećeni. Đelić je objasnio da ljudi koji su kupili ta vozila, su obični ljudi, koji ne mogu tek tako da prodaju i kupe drugi auto. Nedavno se u javnosti pojavio i predlog, navodno iz Đelićevog kabineta, da se dozvoli preregistracija bez uslova "evro3" uz plaćanje poreza, carine i ekološke takse od 20 odsto.
Jedan od ministara koji je od početka na strani vlasnika vozila sa "cg" tablicama je Velimir Ilić, ministar kapitalnih investicija, koji je nudio da vlasnici plate 300 evra po automobilu.
Ministar finansija Mirko Cvetković je pre nekoliko dana objasnio da je problem crnogorskih tablica pitanje političkog dogovora. On smatra da pregistracija tih vozila nema značajan uticaj na prihod budžeta, ali ima moralnu težinu prema onima koji su poštovali propise u Srbiji i kupovali automobile sa evro tri standardom.
Ipak, Cvetković je istakao i da je onima koje muči ovaj problem, obećano da će biti rešen.
 
jerotije:
Pa kad nemoze da se odvoji vise para za normalniji auto onda i netreba da se ima auto. Pusti sad te rasprave dali treba ili netreba dozvoliti kola do 10 god starosti ili nesto drugo. Ima ko to kroji. Pitanje je jedno. Zasto ste kupovali kola sa CG tablicama kad ste znali da verovatno necete moci da ih preregistrujete ? I to malo sirotinje sto ste imali para gurnuli ste u gomilu gvozdja. Naivni ste i alavi da nema dalje.......

Neznam sta reci... ako nemoze da se odvoji vise para da jedes meso svaki dan onda nemoj ni da ga jedes, ako nemas vise para da odvojis za odecu onda ni nju nemoj da nosis... to je lose razmisljanje i totalno ne humano razmisljanje... opet ponavljam da smo beda i da ovo sto nam rade je klasicno jeb*nje u zdrav mozak.
 
Meso je hrana a kola su luksuz. I drugo tvoja priča jedva si skupio 3000 ne stoji jer si na lizing mogao da kupiš Juga. Znači i da te košta 50 e mesečno i da kupiš domaće. Da Jugo nije nikakav auto ali je ipak bolji od bilo kog automobila kupljenog u CG sa CG tablama jer em možeš legalno da ga registruješ em ne plaćaš carinu em delovi koštaju od 50 do 5000 dinara.

v.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top