Kriptografija-ima li ko pojma..

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
90.833
Zna li neko koliko je kriptografija doprinela u ratovima-vecina to ne zna.
Zna li neko ovde nesto o nekim vrstama kriptografije.
Deda mi je licno bio u Engleskoj radio na kriptografisanju enigme i tako toga.Ispricao mi je stosta toga i naucio me nesto osnove ali nisam ja bas neki matematicar.Vise volim ovo net hakerisanje i danasnju tehnologiju.
 
b!keR:
Zna li neko koliko je kriptografija doprinela u ratovima-vecina to ne zna.
Zna li neko ovde nesto o nekim vrstama kriptografije.
Deda mi je licno bio u Engleskoj radio na kriptografisanju enigme i tako toga.Ispricao mi je stosta toga i naucio me nesto osnove ali nisam ja bas neki matematicar.Vise volim ovo net hakerisanje i danasnju tehnologiju.
pa kud ces vise, pa sva dansanj 'tehnologija' i jeste matematika, ceo svet je matematika, to sto tipkas po misu ne znaci da znas o tehnologiji vec je samo koristis, znas kako kazu milioni ljudi voze automobile a 90% od njih nemá pojma kako rade
nego iskoriti dedu, kad vec imas mogucnosti da naucis osnove takvih stvari
 
"The Codebreakers – The Story of Secret Writing" by David Kahn ili u našem prevodu "Šifranti protiv špijuna".
Od Cezarove šifre pa do NSA 70-tih. Zašto je Romel bio "pustinjska lisica", kako je "razbijena" Enigma, o nevidljivoj tinti, mikrofilmovima i još mnogim drugim neverovatnim stvarima. Kako su se dobijale i gubile bitke u prva dva svetska rata. Preporučujem svakome da pročita.
 
Poslednja izmena:

Back
Top