STERIJINO POZORJE

Nisam bila na Pozorju i jako mi je zao.U cemu se ogleda novi koncept? Bicu malo slobodnija da primetim da se na forumu forsiraju malo lakse teme....Tipa, najpoznatija predstava i sta mislite o njoj i slicno....
 
biba26:
Nisam bila na Pozorju i jako mi je zao.U cemu se ogleda novi koncept? Bicu malo slobodnija da primetim da se na forumu forsiraju malo lakse teme....Tipa, najpoznatija predstava i sta mislite o njoj i slicno....


Moram priznati da ja poslednjih godina i ne doživljavam Pozorje kao neki naročito ozbiljan festival. Meni ono liči na festival koji Ivan Medenica uređuje kako bi impresionirao svoju dragu Biljanu Srbljanović tako što će dovesti sva pozorišta koja u tom trenutku igraju bilo koji njen tekst + jednu ili dve najpopularnije beogradske predstave, bez obzira na kvalitet istih (potpuno je svejedno da li je reč o ''Gospođi ministarki'' koja je čak, kolikoe se sećam, dobila i nagradu ili ''Čikagu''), a ako slučajno ne može da nađe nijedno izvođenje Biljkinog teksta, onda organizue okrugli sto kritike sa temom ''Lik i delo Biljkino''. Zato mene Pozorje naročito ne zanima, ali možda mu se slučajno provuče i neka predstava da vredi, ko će ga znati.
 
Sada si me podsetila. Narodno je postalo katastrofa...."Gospodja ministarka" je uradjena kao cista komercijala. Dok je publika izlazila sva odusevljena sa velike scene Narodnog, meni se plakalo... Ocenila bih presdstavu kao pucku....a da i ne spominjem "Romea i Juliju". Ok. mala scena je u pitanju, ali takve stvari ne smeju da se dogadjaju Narodnom pozoristu...Zivo me zanima kako im izgleda koncept repertoarske politike...
 
Стеријино позорје је одавно мртво, али му то још нико није саопштио!
То је на жалост постао фестивал, на коме своје фрустрације лече, већ давно офуцане и отрцане позоришне фаце, олињали критичари, редитељи на челу са Мијачем, коме је одавно прошао рок употребе, "тешки" драмски глумци, који још увек глуме по Станиславском...које на жалост плаћамо сви ми, преко државне касе, односно буџета.
 
biba26:
Sada si me podsetila. Narodno je postalo katastrofa...."Gospodja ministarka" je uradjena kao cista komercijala. Dok je publika izlazila sva odusevljena sa velike scene Narodnog, meni se plakalo... Ocenila bih presdstavu kao pucku....a da i ne spominjem "Romea i Juliju". Ok. mala scena je u pitanju, ali takve stvari ne smeju da se dogadjaju Narodnom pozoristu...Zivo me zanima kako im izgleda koncept repertoarske politike...

Joj, i meni!! Ja bih sad ocrnjivala ''Ministarku'', ali stvarno ne znam odakle bih počela. Još kad pomislim da su nas blamirali i u Švedskoj, dođe mi da se sakrijem ispod stola od sramote. Šta se tu ljudima dopalo nemam pojma. :confused:
''Romea i Juliju'' srećom nisam gledala, hvala na upozorenju.
Što se repertoarske politike tiče, meni se čini da to nijedno bg pozorište više nema. Ili se svodi na ''postavimo bilo šta što će da upravniku/umetničkom direktoru/nekom trećem donese najviše love''. :neutral:
 
privalova:
Joj, i meni!! Ja bih sad ocrnjivala ''Ministarku'', ali stvarno ne znam odakle bih počela. Još kad pomislim da su nas blamirali i u Švedskoj, dođe mi da se sakrijem ispod stola od sramote. Šta se tu ljudima dopalo nemam pojma. :confused:
''Romea i Juliju'' srećom nisam gledala, hvala na upozorenju.
Što se repertoarske politike tiče, meni se čini da to nijedno bg pozorište više nema. Ili se svodi na ''postavimo bilo šta što će da upravniku/umetničkom direktoru/nekom trećem donese najviše love''. :neutral:
Nisam gladala predstavu Nahod Simeon, interesuje me da li je zaista toliko dobra da osvoji cak 8 Sterijinih nagrada?
Toplo preporucujem da ne gledate Don Zuan u Sohou-Atelje 212!
 
nemojte toliko blatiti pozorje... ne ulazim u to sta biljana srbljanovic dodje ivanu medenici, ali mislim da su njene drame vrhunske. ne znam da li ste pogledali PORODICNE PRICE iz banja luke?! fantasticno.
pozorje je realno jedini pravi pozorisni festival kod nas. od skoro se na njemu izvode i dela stranih pisaca sto je super. dolaze ljudi iz raznih zemalja i mislim da je pozorje svakako nesto sto nas predstavlja u lepom svetlu. u vreme pozorja ceo ns sija drugacije. atmosfera pozorja je tako dje fantasticna. ja sam ove godine pogledala nekoliko predstava i svaka me je odusevila. izdvojila bih svakako chikago i frigile iz slovenije, predstava koja spaja pozoriste i film na veoma interesantan nacin.
iskreno, nemam ni jednu zamerku organizatorima i selektorima sterijinog pozorja.
sto se tice toga da se glumi po stanislavskom, mislim da je to veliki plus... malo jos glumaca to danas praktikuje. njegove knjige su bukvari za glumu. za glumu, ne za glumatanje...
 

Back
Top