OD DROGE DO BOGA

ristob:
Droga nije stvar znatiželje i dobrovoljnosti. Zavisnici na teškim drogama su nesrećni mladi ljudi koji su perfidno uvučeni u halapljivu mrežu najgore kategorije ljudi koji su neosetljivi za najsramnija zločinstva

izvini molim te, ali ovo je cisto bezanje od problema. ako hoces da resis problem nije dovoljno apstinirati i reci "necu vise". to je tek prvi korak. moras prvo otkriti sta je to sto te uvuklo u to sra*e, i onda u pravom trenutku to prepoznati i odupreti se. svaljivanje krivice na drugog ne vodi nicemu, i okviru toga i onoga sto sam vec rekao izreka "jednom narkoman, uvek narkoman" stoji 100%.
u suprotnom, sve akcije su samo produzenje agonije....
 
Obersturmfuehrer:
?????
a bre?
sta pricas ti?

izvini molim te, ali ovo je cisto bezanje od problema. ako hoces da resis problem nije dovoljno apstinirati i reci "necu vise". to je tek prvi korak. moras prvo otkriti sta je to sto te uvuklo u to sra*e, i onda u pravom trenutku to prepoznati i odupreti se. svaljivanje krivice na drugog ne vodi nicemu, i okviru toga i onoga sto sam vec rekao izreka "jednom narkoman, uvek narkoman" stoji 100%.
u suprotnom, sve akcije su samo produzenje agonije....
Šta ti pričaš? Ja i ti nismo u istoj državi. Čak i u tvojoj državi do skora apsolutno nije postojalo droge, izuzev u glavnom gradu.
Znam ja dobro šta mnoge, pogotovu mlade, ljude goni da izgaraju u raznoraznim strastima, kao i što znam šta im je najbolje da u tome ne budu, ili ako već jesu, da se te napasti najlakše oslobode.
Ne svaljujem krivicu ni na koga. Ja sam samo naznačio mehanizme besramne zarade pojedinih nazovi-ljudi koji, da bi oni (bogato) živeli, guraju u smrt nevinu mladost.
Sve da ti je tačna ova ... ne znam kako ni da je nazovem, ne bi trebalo ovde da je iznosiš, bar radi mogućnosti da će ovo neko od tih (zalečenih) nesretnika pročitati jer, ćeš mu taku ubiti i ono malo volje što mu je još ostalo. Ne bi se reklo da ti je humanost jača strana.
Ozbiljno me zabrinjava način gledanja pojedinih ljudi ovde na ovu strašnu pošast.
 
ristob:
Sve da ti je tačna ova ... ne znam kako ni da je nazovem, ne bi trebalo ovde da je iznosiš, bar radi mogućnosti da će ovo neko od tih (zalečenih) nesretnika pročitati jer, ćeš mu taku ubiti i ono malo volje što mu je još ostalo. Ne bi se reklo da ti je humanost jača strana.

i treba da procita.
sto se vise puta bude preispitao to bolje za njega, vece su sanse za izlecenje.
 
ristob:
nego unapred nastojite minimizirati neke očigledne činjenice.

nije tacno, niko ne spori uticaj dilera i ostalih "elemenata"
ovo je vrlo komplikovana stvar, i ne resava se tako sto ces uperiti jedan prst u zapad. drugi u dilera i reci "oni su krivi"....

uostalom, reci gde gresim?
 
Droga, kao sredstvo za uživanje u vlastitoj smrti, nikada ne bi dolazila do mladih ljudi (kolike nesreće: počinju sa desetak godina) da ne postoji dilera na pravom mestu, kao i pojedinaca, pa i država, koji obilatao zarađuju od prodaje droge, dakle od slanja u sigurnu smrt mladih osoba, pri čemu se obično proces stradanje konzumenta droge završava totalinim kolapsom njegove porodice, pa i šire okoline.
 
ristob:
Droga, kao sredstvo za uživanje u vlastitoj smrti, nikada ne bi dolazila do mladih ljudi (kolike nesreće: počinju sa desetak godina) da ne postoji dilera na pravom mestu,

to je tacno, ALI nije neopgohodno.
dakle, imamo situaciju takva kakva je i sa njom se treba boriti...natezati se da li je kriv zapad ili diler je borba protiv vetrenjaca i to je nesto sasvim drugo od lecenja zavisnika....
 
ristob:
Droga, kao sredstvo za uživanje u vlastitoj smrti, nikada ne bi dolazila do mladih ljudi (kolike nesreće: počinju sa desetak godina) da ne postoji dilera na pravom mestu,

to je tacno, ALI nije neopgohodno.
dakle, imamo situaciju takva kakva je i sa njom se treba boriti...natezati se da li je kriv zapad ili diler je borba protiv vetrenjaca i to je nesto sasvim drugo od lecenja zavisnika....
 
ristob:
Normalno da može i tamo, ali i ovde po naslovu sasvim odgovara, ali vi ne dozvoljavate da se tema razvija u pravcu na koji njen naslov ukazuje, nego unapred nastojite minimizirati neke očigledne činjenice.

Hm, ko ne dozvoljava!? Mi, ja i Ober...? Grešiš, mi je i razvijamo, samo ne ide u pravcu u kom bi ti hteo da ide... Niko od nas ništa ne minimizira već naprotiv, potrebno je da tokom čitanja uključiš i mozak pa možda i ukapiraš šta ti ko govori... Kažeš da živiš u inostranstvu, hm...gde!? Prošao sam Evropu uzduž i popreko, čak sam i u Albaniji bio... U Holandiji DRŽAVA diluje drogu u Engleskoj se u nekim bolnicama marihuana deli umesto analgetika, koriste je posle operacija... Svo vreme izbegavaš ybn. činjenicu da je deo odgovornosti i tvoj a to boli, znam da boli, ali da si imao drugačiji pristup možda tvoj sin i nebi bio narkoman...možda...
 
u pa bolje idi u pravoslavlje to su domaci shta znash s tim protestantima...pusti ti to za nemce i koga vec...

mada i ja sam masturbirala tj prestala s masturbacijom na 2-3 godine i opet pocela ok to j kao blaza zavisnost ali jeste... znachi to shto ide na volju je mozda uspe a mozdai ne
 
Šakal:
Hm, jednom narkoman uvek narkoman... Kad - tad se ponovo vrate...
Stari Kinezi su imali jednu divnu izreku... Prvo čovek uzima drogu, potom droga uzima drogu i na kraju droga uzima čoveka...

ma da to je kulerski tako s visine kao ja nikad nisam probao...a zamisli da ostanesh bez love i neko ti ponudi i ti u ocajanju uzmehs drogu..mnogo je gadno tako prichati o ljudima znash!!!!!!!
i neki ne uzmu do smrti drogu
 
Hm, neki, ali ti su retki...mnogo retki... A što ti je primer...do yaya...manji problem reši većim...ccccc... To ti je isto kao ona fora...razočarao se ili ima problem pa se ubio od alkohola...to su po meni pitčke...ljudi bez mooda...najlakše je uhvatiti pedalu kad je frka i kad je gusto...kad ostaneš bez kinte i očajan si...prvo se zapitaj što si ostao bez kinte a posle toga piči na posao, nosi džakove, mešaj malter, čisti cipele... pa zaradi kintu...
 
Ova tema je lep dokaz kako ponosni ateisti nemaju svest o odgovornosti sta izgovaraju, odnosno sta pisu. Sledi da nemaju ni svesti o posledicama onog sto pisu. Fascinantna je ta potreba da se suprostavljaju necemu u sta ne veruju ni da postoji i sto za njih nema vaznosti i to na ovakvoj temi.
Istinski ateista bi bio potpuno ravnodusan na spominjanje Boga u ovoj ispovesti i ako bi resio uopste da odgovara na temu, reagovao bi iskljucivo sa ljudske strane.
Al' djavo ne da mira. :cool:
Obozavam forum, kako se na njemu sve kristalno vidi! Fantasticno!
 
divlja:
Obozavam forum, kako se na njemu sve kristalno vidi! Fantasticno!

da znas da se vidi.
vernici se iz aviona vide kako padaju u fras ako im neko ne hvali boga i usudi se da spomene da na svetu postoji i nesto drugo....

pogotovo se vide oni koji VERUJU da neko pise nesto, jer ne znam gde su ti videla ravnodusnost i "nereagovanje sa ljudske strane"....
 
Obersturmfuehrer:
da znas da se vidi.
vernici se iz aviona vide kako padaju u fras ako im neko ne hvali boga i usudi se da spomene da na svetu postoji i nesto drugo....

pogotovo se vide oni koji VERUJU da neko pise nesto, jer ne znam gde su ti videla ravnodusnost i "nereagovanje sa ljudske strane"....

Kad bi sve redom krenula da citiram izgubila bih celo vece.
Ti si konkretno odvalio da dete sa 15, 16 godina koje nije formirana licnost treba samo da se odupre drogama??? Eeeeeeej! Pa gde je tu elementarno poznavanje psihologije?
Drugo, nisu danas problem samo droge.

"Klinke se zabavljaju sa ozenjenim muskarcima sa 13 godina, neke se kresu uvece u dvoristu svoje osnovne skole sa matorcima , pokusaji samoubistva ko dobar dan, danas je jedan mali skocio sa drugog sprata skole (osmi razred), pokusaji mlacenja profesora. U spomenaru pitanja: "Kad planiras da se *****?", "Da li pusis, ako ne pusis cigare, da li pusis *****?"


Ko je bre odgovoran? Deca?
E nisu deca, nego smo svi mi odgovorni. I svi ovde prisutni na ovoj temi, odgovorno je svako vase malo slovce ovde ispisano, svaka vasa rec ispustena u etar pred drugima. Kad to ukapirate, svako pojedinacno, mozemo necem da se nadamo.
 
divlja:
Kad bi sve redom krenula da citiram izgubila bi celo vece.
Ti si konkretno odvalio da dete sa 15, 16 godina koje nije formirana licnost treba samo da se odupre drogama???

pa dobro, odvalio sam, ali u tome je i poenta i sve ostalo sto kazes je, normalno, tacno...ali ovde smo govorili i od odvikavanju sto se ne moze resiti pricama "to je sve sa trulog zapada"

uostalom, ovo sto si ovde napisale je u ovoj ili onoj formi manje vise vec pisano....
znaci ne vidim sukob osim napada na ateiste....
 
Pa vidiš, dileri su vođeni pohlepom prema novcu i željom da uz malo truda dođu do kinte koja će im obezbediti lagodan život. Pričam o dilerima koji nisu usput i narkomani jer takvi dileri diluju opet da bi zarađenu lovu potrošili na osnovnu potrebu...drogu... Dakle, u celoj priči se zaboravlja ono što pokreće dilera i ono što pokreće narkomana... U obe varijante je u pitanju potreba i želja... U Holandiji skoro i da nemaš dilere, tamo diluje država i otkad su narkotici dostupni svima oni su taj problem skoro i rešili...narkomanija je upolovljena... Takođe, veoma bitan momenat je i odrastanje osobe koja je kasnije postala narkoman...mada i to ne mora da znači...moj drug iz detinjstva je postao narkoman u 35 - oj godini... Korišćenje narkotika tj. droga datra vekovima unazad i ako malo zagrebeš po kineskoj istoriji videćeš da je bilo narkomana ali ne i dilera...mak se gajio kao danas kod nas kukuruz...svako je imao svoju njivu...
 
Šakal:
Hm i izmisli ti toplu vodu...

Za tebe jeste topla voda. Covek koji izusti ovo ( a ne samo to, ima ovde jos nesvesnih odvala, tvojih licno) ,sto je u mom prethodnom postu citirano, o narkomanima razmislja jedino kroz dimenziju slabih bica (po fazonu ko ih ****, sami su trazili) cije postojanje opravdava postojanje kompletne narkomafije. Sto opet ukazuje iskljucivo na to, da ti od svog supersonicnog ega ( jer, naravno nisi ti taj slab, ti si jak) ne mozes da stignes da osetis tudju patnju. Neko ko izjavljuje da je gora ovisnost verovati u Boga, od ovisnosti o heroinu, nema zdrave pameti, a ni svesti sta izgovara.
Nema ni A od ateiste, sto se tebe tice, neko ko toliko bukvalno mrzi Boga, da sebi dozvoljava ovakve izjave, ne moze biti ateista. Ko mrzi Boga, taj je od njega otpao, a otpada se od Boga samo najgorim grehom. A ti najbolje znas koji je.
 

Back
Top