Ah taj Deretić...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

OrthodoxCelt

Primećen član
Poruka
638
Znam da je postojalo milion tema o ovome, neću da ponavljam ništa...
Svako neka zaključi šta je logično, a šta ne...

Predavanja na temu Zabranjena Istorija se nastavljaju, danas u 19h u Novom Sadu, Radnička 20a, u prirodnjačkom muzeju... govornik, naravno Jovan I. Deretić
Pa ako nekog interesuje, neka svrati...
 
a gde ima da se vide ta dela Deretica? (na Netu)
i o cemu on toliko prica....

jer mi nije jasno kad god se pokrene prica o vezi srba i slovena meni kazu da citam Deretica, oni novi skolarci koji vezuju Iran ili Rimljane sa poreklom Srba.

a sa druge strane neki o njemu kazu da izmislja price o poreklu srba iz raznoraznih krajve zemljine kugle.

????
confused>


spojite nespojivo...

da ne bijem glavu vise :) :) :)
 
Pazi sveto ... medju svom onom masom ... ja sa svih mojih 10gr mozga bi bio apsolutni intelektualni gigant s periferije ... bolje je ipak da ja ponesem jaja! Danas nisam na vreme otisao na pijac pa od deda Lazice nisam kupio jaja, ali sledeci put, eto kajgane ;-)

Ah taj Seretic ..... hehe ili jos bolje sav taj Seretic, priuceni istoricar, po struci matematicar (ne znam da li je diplomirani).

On prica bajke za koje nema nijedan validan istoriografski dokaz! Za svaki dokaz ima izgovor da je "unisten" ili da se "krije u tamnim arhivama". Pa, ako je unisten, ili se krije, kako se on poziva na njega? Bolje da je otisao u pisce, nadmasio bi Tolkina!

Kako ono bi ... Zimbabve ... Zima babi, hahahahahah ...
 
Wilkołak:
Pazi sveto ... medju svom onom masom ... ja sa svih mojih 10gr mozga bi bio apsolutni intelektualni gigant s periferije ... bolje je ipak da ja ponesem jaja! Danas nisam na vreme otisao na pijac pa od deda Lazice nisam kupio jaja, ali sledeci put, eto kajgane ;-)

Ah taj Seretic ..... hehe ili jos bolje sav taj Seretic, priuceni istoricar, po struci matematicar (ne znam da li je diplomirani).

mašinac po struci, ne matematičar....Pridružujem se.....Piroćanac sam, ali prežaliću kintu za jaja...:D
 
Masinac? AUH! Ja sam mislio da je matematicar ... eeeee cime se sve bave ti masinci ... cudo jedno! Bolje da racuna statiku i dinamiku nekog motora nego sto zamajava narod ...

Masinac-istoricar! Nova pozicija! Faraonce, obavezno da se raspitas da li na tvom faksu dele ovak'e diplome, jer ako ne dele, odma' paralelno da upises masinstvo, a istoriju mozes i da batalis. Kasce ti se samo ;-)
 
Wilkołak:
Pazi sveto ... medju svom onom masom ... ja sa svih mojih 10gr mozga bi bio apsolutni intelektualni gigant s periferije ... bolje je ipak da ja ponesem jaja! Danas nisam na vreme otisao na pijac pa od deda Lazice nisam kupio jaja, ali sledeci put, eto kajgane ;-)

Ah taj Seretic ..... hehe ili jos bolje sav taj Seretic, priuceni istoricar, po struci matematicar (ne znam da li je diplomirani).

On prica bajke za koje nema nijedan validan istoriografski dokaz! Za svaki dokaz ima izgovor da je "unisten" ili da se "krije u tamnim arhivama". Pa, ako je unisten, ili se krije, kako se on poziva na njega? Bolje da je otisao u pisce, nadmasio bi Tolkina!

Kako ono bi ... Zimbabve ... Zima babi, hahahahahah ...

Nisam rekao da ti imas deset grama mozga, jer nemam obicaj da vredjam. To je trebalo da znaci da nijedan covek koji zeli nesto da shvati ne odbacuje unapred nijednu teoriju ili ideju dok ne dobije dovoljno podataka o njoj. Deretic je u vecini stvari u pravu, jedino ti narodi koje navodi da su srpskog porekla nemoraju tako da se oznace (ali i mogu), ali su istog genetskog porekla, a ti ih zovi kako hoces.
 
AKHENATON:
mašinac po struci, ne matematičar....Pridružujem se.....Piroćanac sam, ali prežaliću kintu za jaja...:D


237.png
 
Wilkołak:
Masinac? AUH! Ja sam mislio da je matematicar ... eeeee cime se sve bave ti masinci ... cudo jedno! Bolje da racuna statiku i dinamiku nekog motora nego sto zamajava narod ...

Masinac-istoricar! Nova pozicija! Faraonce, obavezno da se raspitas da li na tvom faksu dele ovak'e diplome, jer ako ne dele, odma' paralelno da upises masinstvo, a istoriju mozes i da batalis. Kasce ti se samo ;-)

Vala da znaš....Ebote Deretić ko mašinac popularniji istoričar od svih diplomiranih istoričara, doktora istorijskih nauka i akademika zajedno...Pa šta ja onda majku mu tražim na Filozofskom :? Samo gubim vreme...
 
Sveta685:
Nisam rekao da ti imas deset grama mozga, jer nemam obicaj da vredjam. To je trebalo da znaci da nijedan covek koji zeli nesto da shvati ne odbacuje unapred nijednu teoriju ili ideju dok ne dobije dovoljno podataka o njoj. Deretic je u vecini stvari u pravu, jedino ti narodi koje navodi da su srpskog porekla nemoraju tako da se oznace (ali i mogu), ali su istog genetskog porekla, a ti ih zovi kako hoces.

Pazi sada, kada bismo u svim Dereticevim izlaganjima, reci Srbin i Srbi zamenili sa covek i ljudi ... prica bi mozda i imala smisla ... ali ovako ... Taj covek em sto izmislja i laze nego i fantazira i svojim izlaganjima i zloupotrebljavanjem dela nekih, za promenu, priznatih srpskih istoricara, samo blati njihove ideje i dostignuca do kojih su sa mukom dosli! Seretica neko placa da drzi ta predavanja i tako unistava srpsku istoriografiju! Odakle mu novac da prosle godine zakupljuje salu poljoprivrednog a sada salu prirodnackog zavoda? Cime se on bavi kad toliko moze da priusti? I u krajnjem, kada ima vremena da se bavi svojom strukom i tako zaradjuje za 'leba ako vazda bistri istoriju od koje leba nema !? Taj je namazan samo tako!
 
Eh, zima babi... pa to ti je...

Vule, šta ti kažeš na sve ovo?

Da l je Mojsije bio Srbin? Imamo Jovane, Andreje, Tome... svi apostoli Srbi... i evanđelisti...
... i Gavrilo i Mihailo... i Marija...

I Judu imamo...
 
Молим вас људи!!! Шта сте се усплахирили као лептирићи??? Па то је само један човек. Није Србија тенкове истерала на улицу па да се уплашите као да сте какви шиптари или усташе!!!!
А то што је дипломирани математичар или машинац, па још дипломирани и докторирани историчар само му је на част.
Камо среће да је сваки историчар способан осим да наштребачи гомилу сувопарних података нешто на основу гомиле њих и закључи.
 
belzebub:
Молим вас људи!!! Шта сте се усплахирили као лептирићи??? Па то је само један човек. Није Србија тенкове истерала на улицу па да се уплашите као да сте какви шиптари или усташе!!!!
А то што је дипломирани математичар или машинац, па још дипломирани и докторирани историчар само му је на част.
Камо среће да је сваки историчар способан осим да наштребачи гомилу сувопарних података нешто на основу гомиле њих и закључи.

Ko bre diplomirani istoričar? Deretić.....Hihihihih, ahahahahah.....:lol: :lol: :lol:

I kako on to zaključuje? Na nivou deteta od 3 godine?
Zima babi = Zimbabve
Man to, ba! = Manitoba
hehehehehe

Samo kreten može da se loži na njegove priče...:roll:
 
AKHENATON:
Ko bre diplomirani istoričar? Deretić.....Hihihihih, ahahahahah.....:lol: :lol: :lol:

I kako on to zaključuje? Na nivou deteta od 3 godine?
Zima babi = Zimbabve
Man to, ba! = Manitoba
hehehehehe

Samo kreten može da se loži na njegove priče...:roll:

Taj Deretić je diplomirao matematiku...:wink:
Ja ga slušala na TV kad je pričao da mu je želja bila da studira istoriju, al kad je video šta se uči nije hteo da uči laži. Zbog toga je otišao na matematiku, jer 1 i 1 su bili i biće 2, i tu nema prevare. E, kad je diplomirao matu, vratio se svojoj staroj ljubavi - istoriji. Ako on laže, lažem i ja vas.
 
A šta je Deretić završio, evo odavde:

Iz njegove knjige Zapadna Srbija:

БЕЛЕШКА О ПИСЦУ

Ова књига, Западна Србија, у ствари је само један извадак из много опширнијег дела насталог из 30 годишњег обимног истраживачког рада др. Јована И. Деретића. Писац ове књиге живи од 1963 године у иностранству, прво у Француској па потом у Америци. Иако је његово школско образовање било у техничкој струци, машинство, он је од своје ране младости одабрао историју као своје животно дело и то баш историју Српског народа којој је посветио свој живот.

После више од десет година проведених на обимном истраживању старије историје, у Француској, написао је и објавио две књиге: "Историја Срба", први том 1975 године и други том 1977 године. Први том обухвата време од праисторије до 336 године с.е. Други том обухвата време од 336 године с.е. до 239 године с.е.
Ниједна издавачка кућа у тадашњој Југославији није хтела да се прими за издавача тих књига, па чак ни једна једина није затражила да види рукописе, него су све одбиле понуду по кратком поступку. Писац је обе књиге издао као своје издање, које је заправо он сам штампао, у Ници у Француској. Иако се обе књиге односе на време од пре Христа, тадашње југословенске власти су забраниле уношење Деретићевих књига у Југославију и нађене књиге код југословенских грађана или посетилаца су заплењиване.

Код слабо образованих српских читалаца, из свега што се тиче старе историје и културе, Деретићеве књиге нису наишле на одјек какав су оне стварно заслуживале. Мали број Срба је тада схватио о чему се стварно ради и да те књиге значе један прелом у српској националној историји и у историји уопште. Само високо образовани Срби који су живели ван Југославије то су увидели, како је то лепо рекао др. Марко Марковић: "Српска историја се од сада дели на ону до Деретића и на ону од Деретића".

Ова трећа књига - Западна Србија - потврдила је тај прелом и учинила га коначним и вечним, у шта се сваки иоле образовани читалац може уверити. Сада смо свесни да се ради о враћању Српском народу око три хиљаде година сакривене његове историје, јер ми о српској историји нисмо знали готово ништа од пре Немање. То је могао учиниши човек. који је проучио више стотина писаца из свих времена и разних народа, служећи се при своме раду са више страних језика. Али више од свега и изнад свега, човек који је свој живот посветио Српскоме народу, његовој националној историји и култури.

Враћањем Српском народу његове античке историје враћа му се и његова античка култура и ми још данас не можемо сагледати све последице тога подухвата. Једино што можемо рећи јесте да је ово јединствен случај у историји света.
Четврта књига од истог писца је у припреми и носи наслов: Серби, народ и раса - Нова Вулгата!! Ово дело се ослања на Свето Писмо и треба да постави коначне оквире укупне српске историје, Срба као народа и као расе.
Поред поменутих књига др. Јован И. Деретић је писац бројних чланака, објављених у српској заграничној штампи, где се појављивао као новинар и као уредник неколико српских листова. Писац живи и ради у Чикагу, САД.

Милан Рашета
 
U jeeeee...ala ste digli paniku..., ma nema veze...
sledeće srede u 19h u istom serijalu predavanja gostovaće jedan profesor sa Sorbone, i pričaće o Odisejevim putovanjima po Jadranu... na istom mestu, Prirodnjački muzej u Novom Sadu, Radnička 20a
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top