Hapšenja zbog Lovasa

Jelena87

Aktivan član
Poruka
1.531
Pocelo je pocelo....Srbija je uvek prva kad treba hapsiti svoje ljude,a kad treba druge onda je nema... Kad ste vi videli da je Srbija digla optuznicu protiv Glavasa i ostalih glavesina za zlocine nad Srbima,da je trazila izrucenje??? Taj film necemo gledati...bar ne uskoro... Trebaju se kazniti zlocini sa obe strane,ali Srbijo moja,jel znas ti hapsiti i kaznjavati nekog drugog sem svoga??? Dosta je sto se na nas obruci ko god stigne,sad se i ti pridruzujes njima... :(
 
Pa bila je neka vest danas na vestima o slichim nestashlucima"susjeda"..da kao Hag za "zlochinachki poduhvat"optuzuje neku novu ekipu....a na chelu tog zlochinachkog poduhvata je pokojni otac im nacije...e sad ne verujem da ce njemu suditi jer je odapeo u medjuvremenu ali interesantno je da se odma nashao Sanader da brani"domovinski rat" i kako "oni ne prihvataju bla,bla,bla..."I posle likovi kojima je takav na vlasti nas optuzuju za radikalsku opoziciju....
Interesantno je da na B92 nisam nashao nishta o tome,a hteo sam odatle da pejstujem tu vest kao topic ovde:)
 
Jelena87:
Pocelo je pocelo....Srbija je uvek prva kad treba hapsiti svoje ljude,a kad treba druge onda je nema... Kad ste vi videli da je Srbija digla optuznicu protiv Glavasa i ostalih glavesina za zlocine nad Srbima,da je trazila izrucenje??? Taj film necemo gledati...bar ne uskoro... Trebaju se kazniti zlocini sa obe strane,ali Srbijo moja,jel znas ti hapsiti i kaznjavati nekog drugog sem svoga??? Dosta je sto se na nas obruci ko god stigne,sad se i ti pridruzujes njima... :(
Kako to najlakse objasniti?

Pa ima ona iz 1945. :
'Od sada ce Srpkinje radjati komuniste,
a Hrvatice ce i dalje radjati Hrvate,
pa jednog dana sve iznova...'


a 2007. bi moglo da se kaze:
'od sada ce Srpkinje radjati 'demokrate',
a Hrvatice, Siptarke i sve ostale samo njihove,
pa jednog dana eto nama i beogradskog pasaluka...'
 
Enfroz2891.:
Pa nema..to je Svilanovic povukao zarad"mira u komshiluku"valjda...a "zaboravio"da trazi od njih isto.
Sad ce crow da dodje da ti objashnjava da je to "druga drzava"i da Srbija zato ne moze da tuzi Hrvatsku.
Da,da,kako da ne...Toliko ljudi pobijeno,toliko proterano,i da nema nijedne optuznice..to mi definitivno ne ide u glavu...
 
Pa ne samo to...Hrvati optuzuju Srbiju da je zlochinachka drzava preko tadashneg politichkog vrh da je zlochinachki jer su likovi kao Miloshevic,Sahainovic,Mladic,Karadzic itd.,zlochinci i oni su tada predstavljali drzavu,Hag ih tuzi..i to je ok prihvatam,
ALI
Kada Hag trazi Gotovinu,Cermaka,Norca,Ademija,Bobetka..itd. pa i Tudjmana lichno,onda nije Hrvatska preko njih isto tako zlochinachka nego su to"pojedinci kojima treba ili je trebalo suditi":lol:
 
Jelena87:
Znam to,ali kad je Srbija kao drzava podigla optuznice,stavila poternice za tog istog Tudjmana,za tog istog Gotovinu,za te iste zlocince???
Pa nije podigla jer su Tudjman i Sloba bili dobri drugari i zasto bi onda Srbija dizala oputznicu protiv Tudjmana kada je sve radio u dogovoru sa Slobom sta mislis zasto se u Srbiji niko nije potresao kad je bila Oluja na RTS su pustali muzicki programa a vest da je pao Knin su objavili tri dana kasnije kad su se vec pojavile kolone na granici.Ni Hrvati nikad nisu podigli optuznicu protiv Slobe iako su tuzili sve zive Srbe u HR i non stop seru o cetnckoj agresiji i genocidnom Slobi.
 
svetolik trpkovic:
Pa nije podigla jer su Tudjman i Sloba bili dobri drugari i zasto bi onda Srbija dizala oputznicu protiv Tudjmana kada je sve radio u dogovoru sa Slobom sta mislis zasto se u Srbiji niko nije potresao kad je bila Oluja na RTS su pustali muzicki programa a vest da je pao Knin su objavili tri dana kasnije kad su se vec pojavile kolone na granici.Ni Hrvati nikad nisu podigli optuznicu protiv Slobe iako su tuzili sve zive Srbe u HR i non stop seru o cetnckoj agresiji i genocidnom Slobi.

tako nekako
 
Jelena87:
Pocelo je pocelo....Srbija je uvek prva kad treba hapsiti svoje ljude,a kad treba druge onda je nema... Kad ste vi videli da je Srbija digla optuznicu protiv Glavasa i ostalih glavesina za zlocine nad Srbima,da je trazila izrucenje??? Taj film necemo gledati...bar ne uskoro... Trebaju se kazniti zlocini sa obe strane,ali Srbijo moja,jel znas ti hapsiti i kaznjavati nekog drugog sem svoga??? Dosta je sto se na nas obruci ko god stigne,sad se i ti pridruzujes njima... :(

mozda si malo pomijesao kruske i krumpira...svaka drzava tuzi (ima pravo na to ) svoje gradane, kao prvo..nakon toga gradane drugih republika (drzava) koje su ucinile zlocin na njenom podrucju...koliko ja znam Glavas nije ucinio nigdje nikakav zlocin na podrucju Srbije i zato Srbija nema pravo ni optuziti ga niti traziti njegovo izrucenje...za to je mjerodavna domcilna drzava, sto u slucaju Glavasa i cini...znaci svatko u svom dvoristu, s razlikom sto Hrvatska ima pravo tuziti i sve one gradane Srbije koji su ucestvovali u domovinskom ratu na njenom podrucju...i stici ce ih sve...
 
svetolik trpkovic:
Pa nije podigla jer su Tudjman i Sloba bili dobri drugari i zasto bi onda Srbija dizala oputznicu protiv Tudjmana kada je sve radio u dogovoru sa Slobom sta mislis zasto se u Srbiji niko nije potresao kad je bila Oluja na RTS su pustali muzicki programa a vest da je pao Knin su objavili tri dana kasnije kad su se vec pojavile kolone na granici.Ni Hrvati nikad nisu podigli optuznicu protiv Slobe iako su tuzili sve zive Srbe u HR i non stop seru o cetnckoj agresiji i genocidnom Slobi.

nije podigla zato sto je to ucinio Haag, kao visa instanca..
inace ja cekam kada ce Srbija procesuirati Vocin..
 
slavonija:
mozda si malo pomijesao kruske i krumpira...svaka drzava tuzi (ima pravo na to ) svoje gradane, kao prvo..nakon toga gradane drugih republika (drzava) koje su ucinile zlocin na njenom podrucju...koliko ja znam Glavas nije ucinio nigdje nikakav zlocin na podrucju Srbije i zato Srbija nema pravo ni optuziti ga niti traziti njegovo izrucenje...za to je mjerodavna domcilna drzava, sto u slucaju Glavasa i cini...znaci svatko u svom dvoristu, s razlikom sto Hrvatska ima pravo tuziti i sve one gradane Srbije koji su ucestvovali u domovinskom ratu na njenom podrucju...i stici ce ih sve...


upravo tako!

ovdje ljudi zaboravljaju jednu vrlo važnu činjenicu

rat se vodio na području Hrvatske a ne na području Srbije!
 
Jelena87:
Pocelo je pocelo....Srbija je uvek prva kad treba hapsiti svoje ljude,a kad treba druge onda je nema... Kad ste vi videli da je Srbija digla optuznicu protiv Glavasa i ostalih glavesina za zlocine nad Srbima,da je trazila izrucenje??? Taj film necemo gledati...bar ne uskoro... Trebaju se kazniti zlocini sa obe strane,ali Srbijo moja,jel znas ti hapsiti i kaznjavati nekog drugog sem svoga??? Dosta je sto se na nas obruci ko god stigne,sad se i ti pridruzujes njima... :(
Da li ti znas sta se tamo dogadjalo....Ne znas :confused: .....E, pa zato tako i pricas.....Koristili su ljude/CIVILE za ciscenje minskih polja, a bio je tek pocetak rata.....Gomila budala koja je dal hrvatima izgovor da prolivaju jos vise nevine srpske krvi :mad: .....
 
Enfroz2891.:
Pa bila je neka vest danas na vestima o slichim nestashlucima"susjeda"..da kao Hag za "zlochinachki poduhvat"optuzuje neku novu ekipu....a na chelu tog zlochinachkog poduhvata je pokojni otac im nacije...e sad ne verujem da ce njemu suditi jer je odapeo u medjuvremenu ali interesantno je da se odma nashao Sanader da brani"domovinski rat" i kako "oni ne prihvataju bla,bla,bla..."I posle likovi kojima je takav na vlasti nas optuzuju za radikalsku opoziciju....
Interesantno je da na B92 nisam nashao nishta o tome,a hteo sam odatle da pejstujem tu vest kao topic ovde:)

da su mu ( Tudmanu) htjeli suditi ucinili bi to za vrijeme njegovog zivota...istrazivali su, ali nisu imali dovoljno dokaza za optuzbu...i ovo sada sa "zlocinackim poduhvatom" pasti ce u vodu..
 
Jelena87:
U Hagu cinimo 90% "stanovnistva" zatvora...U Hrvatskoj ih je masa u zatvoru ili na poternicama,dok u Srbiji ja ne vidim da su makar trazili izrucenje...a kandidata bi bilo podosta...

umjesto sto kukas nad tom cinjenicom bilo bi plodonosnije da razmislis zasto je to tako...
Srbi su svoj pohod na svim teritorijama poceli ubijanjem, pljackom, rusenjem, paljenjem, zlocinima....a sad, kad im je stigao racun za ono sto su cinili, kukaju...postali zrtve..e nemoze to tako...ili stoj iza onoga sto si cinio i snosi posljedice istoga, ili se bori ponovo..
 
djinjidjevac:
Hoce da se taj zlocin na kraju izjednaci sa Jasenovcom.


Na nama je da kaznimo desetak zlocina i nista vise.

Priznajmo Srebrenicu, Vukovar, Dubrovnik i Sarajevo i kraj price.


Gordan


Pirot

Poredenja sa Jasenovcem nema i nesmije biti...
A ono sto Srbija ( i zbog nje same ) mora priznati je zlocinacka agresija, bahato odbijanje svih dogovora, vjera u mitomansko, nicim verificirano srpsko junastvo...izviniti se svojim susjedima, kazniti zlocince i gledati na sutra
 
Agresije Srbije na Bosnu nije bilo crkni od muke:),sud je doneo takvu presudu.
To jedino Cheda moze da vam priznaje a ako mu se toliko osladilo lizanje bulje Hrvatima nek vam i placa odshtetu..iz svog dzepa.
Za vreme rata u hrvatskoj postojala je JNA,i sa njom ste se borili tako da je tu josh manja shansa za tako neshto,kad je vec za Bosnu propalo.
A za Hrvatsku cemo da vidimo,ako se dokaze "zlochinachki poduhvat"onda niste ni vi nishta bili bolji od Miloshevicevog rezima u to vreme i cela ta prichica o"domovinskom ratu"pada u vodu.
 
Enfroz2891.:
Agresije Srbije na Bosnu nije bilo crkni od muke:),sud je doneo takvu presudu.
To jedino Cheda moze da vam priznaje a ako mu se toliko osladilo lizanje bulje Hrvatima nek vam i placa odshtetu..iz svog dzepa.
Za vreme rata u hrvatskoj postojala je JNA,i sa njom ste se borili tako da je tu josh manja shansa za tako neshto,kad je vec za Bosnu propalo.
A za Hrvatsku cemo da vidimo,ako se dokaze "zlochinachki poduhvat"onda niste ni vi nishta bili bolji od Miloshevicevog rezima u to vreme i cela ta prichica o"domovinskom ratu"pada u vodu.
ne bih baš rekao...
al živi bili pa vidjeli....
 
Enfroz2891.:
Agresije Srbije na Bosnu nije bilo crkni od muke:),sud je doneo takvu presudu.
To jedino Cheda moze da vam priznaje a ako mu se toliko osladilo lizanje bulje Hrvatima nek vam i placa odshtetu..iz svog dzepa.
Za vreme rata u hrvatskoj postojala je JNA,i sa njom ste se borili tako da je tu josh manja shansa za tako neshto,kad je vec za Bosnu propalo.
A za Hrvatsku cemo da vidimo,ako se dokaze "zlochinachki poduhvat"onda niste ni vi nishta bili bolji od Miloshevicevog rezima u to vreme i cela ta prichica o"domovinskom ratu"pada u vodu.

grijesis...sud je donio osudu Srbiji za nesprecavanje genocida ( iako je mogla i to je dovoljno strasno) a sto se tice agresije nije bila predmet spora...za Hrvatsku tuzbu, mislim da se nece moci dokazati genocid Srbiji,( iako ga je bilo..Vukovar, Vocin, Ilok) ali agresiju mislim hoce i to bez obzira na rezultate ishoda tuzbe protiv hrv. generala
 

Back
Top