Madez/Masnica/Oziljak? na celu
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Madez/Masnica/Oziljak? na celu

Zainteresovan član Lidiia (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Madez/Masnica/Oziljak? na celu

Postovana Doktorko! Postovani Doktore!

Svako neodredjeno vrijeme mi se na glavi pojavi jedan "oziljak". Bude onako tamno ljubicaste boje (do crne), velicine je kovanice, okrugao i uzdignut (tj. opipljiv i sa zatvorenim ocima i u pocetku dodiri i bole). Tu "masnicu" imam od rodenja. Pojavi se svako neko vrijeme, nekada 1 put godisnje, nekada niti jednom u godini, nekada 2-3 puta godisnje. Na glavi bude neke dvije sedmice i onda postepeno izbljeduje i nestane.

Kada nestane, nestane kompletno, nema vise otekline, nema boje, ama bas se ne vidi da je tu ikada bilo nesto (i ne boli vise). Sto bi to moglo da bude? Nesto na hormonalnoj bazi??

inace mi ne smeta, jedino je kad se pojavi je onako ne-estetski, malo na dodir boli i to je sve.

doktor je, kada sam bila mala rekao da je to nervni herpes. Ali pod tim izrazom u internetu nisam nasla nista. Ima li neki drugi naziv za to? Gdje bih mogla da pogledam jos?

Hvala unaprijed!
    pozdrav,
    Lidija

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Madez/Masnica/Oziljak? na celu

Mozda je doktor mislio na herpes na nervnoj bazi, ali po opisu ovoga sto Vi opisujete to meni uopste ne lici na herpes. Zapravo, iz opisa ne lici mi ni na sta sto znam, ali i bez toga najbolje je da se ponovo obratite nekom lekaru (dermatologu svakako) u trenutku kada promena pocne da se javlja ili se javi, da bi neko to mogao da isprati vizuelno. Nemoguce je govoriti o promenama na kozi bez da se promena vidi.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Zainteresovan član Lidiia (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Smile Re: Madez/Masnica/Oziljak? na celu

hvala WithdrawnWater!

pa da, tako je vjerovatno i mislio. Herpes (u zaraznom smislu, virusnom) nije. Definitivno nije zarazno niti izlucuje nekakvu sluz, niti se susi. Jednostavno se pojavi, tamno bude i nakon neka dva tjedna pocinje da pomalo nestaje dok ne izbljedi i nestane kompletno.

Hvala, svakako!
    pozdrav,
    Lidija

Citat Original postavio WithdrawnWater
    Mozda je doktor mislio na herpes na nervnoj bazi, ali po opisu ovoga sto Vi opisujete to meni uopste ne lici na herpes. Zapravo, iz opisa ne lici mi ni na sta sto znam, ali i bez toga najbolje je da se ponovo obratite nekom lekaru (dermatologu svakako) u trenutku kada promena pocne da se javlja ili se javi, da bi neko to mogao da isprati vizuelno. Nemoguce je govoriti o promenama na kozi bez da se promena vidi.

Slične teme

1. Magazini za celu porodicu
    Autor Betty u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.09.2008., 17:01
  2. Putin na čelu Gazproma?
    Autor Moreplovka.... u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.12.2007., 14:44
  3. Ko je na čelu DSS-a u Paraćinu?
    Autor crow u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 06.09.2007., 18:21
  4. KO JE TA NESTRANACKA LICNOST NA CELU BIA?
    Autor NIKOS_ u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.05.2007., 10:39
  5. Ožiljak
    Autor Slavik u forumu Književnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.01.2006., 08:54

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku