GDE JE ORIGINALNOST?

silvereye

Zainteresovan član
Poruka
220
Ne znam, mozda gresim, ali cini mi se da u ovom gradu ima sve manje ljudi koji teze originalnosti! Svi lice jedni na druge,
ne mislim samo na sablon plavusa-sise-dupe-minicj , vec i ostali - sve na isto... Uopste niko ne pokusava da smisli nesto novo, da bude drugachiji ali na poseban nacin ,a ne kao drugaciji smo tj originalni ako smo vestacki proizveli da svi bulje u nas. Mogu ja noshu da nabijem da glavu pa da se setam i gledacje me cudno!

Ja sam tako nesrecjna kad vidim da neko ima smisla, jako zanimljive i originalne ideje (ne mislim samo na oblacenje), i kad pokusa da nesto kaze , vecjina ga gleda ko budalu, i nece da ga saslusa. Zbog cega smo postali takvi? Sve sto je drugacije to nevalja? Eto zbog toga vecjina nas potiskuje to sto svako ima "posebno" u sebi.... :wink:
 
jeeca:
sasvim si upravu.
To je problem naseg mentaliteta....Nismo dovoljno slobodni a i uvek nas interesujem misljenje drugih.
I sve dok navodno budemo zavisili od drugih originalnost nece ni postojati.....[/quote
to o cemu vi raspravljate je mnogo siroka tema ali mene licno bas boli moj levi tur sta neko misli o tome kako se ja oblacim,ponasam itd. to je moj stil
 
pa nema reshenja...

nikome nije prijatno da se ponasa van ustaljenih klisea i pride oko njega cuje da je 'moron', 'kreten'...

svako pokusava da dostigne neku normu ponasanja/odevanja itd. koja nije blamirajuca i koja ce mu spasiti 'ugled' u drustvu. nama svakako ne treba drustvo u kojem ce svi biti isti misleci da je samo to 'normalno' i ne treba drugacije.

tako da srecemo gomilu deja vu licnosti koje smaraju sa svojim trulim kopiranjem.

najlakse je nekoga kopirati...
 
mora da postoji resenje...svako je originalan na svoj nacin, samo ga treba nauciti da nije nista lose da to izrazi...i da ga nauci KAKO da to izrazi...i kad svako bude na neki nacin poseban(kao sto i jeste, ali je to sakriveno) morace da prihvata druge, morace to da nauci
 
JaH_G|rL:
jeeca:
sasvim si upravu.
To je problem naseg mentaliteta....Nismo dovoljno slobodni a i uvek nas interesujem misljenje drugih.
I sve dok navodno budemo zavisili od drugih originalnost nece ni postojati.....
Upravo tako :wink: ali kad god neko nesto originalno uradi...svi ga gledaju kao poslednju budalu... :cry:

Jah pa i ja sam furao siroko pa su me gledali ko dzankija, ovo ono pricali, kao ovaj je na igli bla bla, a meni je puco ku*ac za to. Furo sam svoje i stajao sam iza svog stava, a iako sam bio totalno ono razlicit od drugih uvek sam bio medju onima sto su zauzimali prva mesta sto se popularnosti u skoli tice ;)
 
SisaDaPimp:
JaH_G|rL:
jeeca:
sasvim si upravu.
To je problem naseg mentaliteta....Nismo dovoljno slobodni a i uvek nas interesujem misljenje drugih.
I sve dok navodno budemo zavisili od drugih originalnost nece ni postojati.....
Upravo tako :wink: ali kad god neko nesto originalno uradi...svi ga gledaju kao poslednju budalu... :cry:

Jah pa i ja sam furao siroko pa su me gledali ko dzankija, ovo ono pricali, kao ovaj je na igli bla bla, a meni je puco ku*ac za to. Furo sam svoje i stajao sam iza svog stava, a iako sam bio totalno ono razlicit od drugih uvek sam bio medju onima sto su zauzimali prva mesta sto se popularnosti u skoli tice ;)
Bas to Sisa!Ali na repere starije generacije gledaju sa gadjenjem!
Matorci se uzasavaju pantalona do poda i kapuljaca... :evil:
 
Pa sta, furam ja i sad samo siroko i gledaju me ulicom kad prodjem, al meni puca racku.. Koliko sam se pre puta svadjao sa matorim ono u fazonu, daj podigni te pantalone vise ti nisi normalan, sad jednostvno mu je svejedno.. Ono nemaju nista protiv, chak znaju da odu sami i kupe mi neki dux ili sha znam, ono ni da mi ne kazu, a za chudo uvek kupe nesto sto valja.
Tako da ono, ako neko pokusava nesto svoje da fura, ono kako mu odgovara, a da to ne nosi vecina populacije, neka fura samo, jer to je deo nas samih, i imamo svi pravo da se izrazimo kako zelimo, e sad ako se drugima ne svidja mogu da ga fafaju..
 
SisaDaPimp:
Pa sta, furam ja i sad samo siroko i gledaju me ulicom kad prodjem, al meni puca racku.. Koliko sam se pre puta svadjao sa matorim ono u fazonu, daj podigni te pantalone vise ti nisi normalan, sad jednostvno mu je svejedno.. Ono nemaju nista protiv, chak znaju da odu sami i kupe mi neki dux ili sha znam, ono ni da mi ne kazu, a za chudo uvek kupe nesto sto valja.
Tako da ono, ako neko pokusava nesto svoje da fura, ono kako mu odgovara, a da to ne nosi vecina populacije, neka fura samo, jer to je deo nas samih, i imamo svi pravo da se izrazimo kako zelimo, e sad ako se drugima ne svidja mogu da ga fafaju..

U potpunosti si u pravu. Ljudi koji suvise nose ono sto je "in" u stvari nemaju svoje ja! 8)
 

Back
Top