GDE JE ORIGINALNOST?
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: GDE JE ORIGINALNOST?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano GDE JE ORIGINALNOST?

Ne znam, mozda gresim, ali cini mi se da u ovom gradu ima sve manje ljudi koji teze originalnosti! Svi lice jedni na druge,
    ne mislim samo na sablon plavusa-sise-dupe-minicj , vec i ostali - sve na isto... Uopste niko ne pokusava da smisli nesto novo, da bude drugachiji ali na poseban nacin ,a ne kao drugaciji smo tj originalni ako smo vestacki proizveli da svi bulje u nas. Mogu ja noshu da nabijem da glavu pa da se setam i gledacje me cudno!

Ja sam tako nesrecjna kad vidim da neko ima smisla, jako zanimljive i originalne ideje (ne mislim samo na oblacenje), i kad pokusa da nesto kaze , vecjina ga gleda ko budalu, i nece da ga saslusa. Zbog cega smo postali takvi? Sve sto je drugacije to nevalja? Eto zbog toga vecjina nas potiskuje to sto svako ima "posebno" u sebi.... :wink:

Obećava
    Učlanjen
    13.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano :)

sasvim si upravu.
    To je problem naseg mentaliteta....Nismo dovoljno slobodni a i uvek nas interesujem misljenje drugih.
    I sve dok navodno budemo zavisili od drugih originalnost nece ni postojati.....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

...i uopste svi svaku ideju pokusavaju da saseku u korenu.

Obećava
    Učlanjen
    13.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio Nancy
    ...i uopste svi svaku ideju pokusavaju da saseku u korenu.
    a da li postoji resenje svega todga

nancy_spungen
    Guest

Podrazumevano

pa valjda ima. da nema to bo bilo strasno!!! onda smo gotovi. bez kreativnosti i maste, sposobnosti da smislimo nesto novo nismo ljudi zar ne mislite?

Obećava
    Učlanjen
    13.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio nancy_spungen
    pa valjda ima. da nema to bo bilo strasno!!! onda smo gotovi. bez kreativnosti i maste, sposobnosti da smislimo nesto novo nismo ljudi zar ne mislite?
    ali zar ne primecujes da bas ponestaje originalnost....sto znaci da ne postoji jos uvek ono pravo resenje

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio nancy_spungen
    Ne ne, nisam ja rekla da je uopste nema...tada bi stvarno bilo strashno...Kazem da je ima sve manje...sto vodi ka "izumiranju"...

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2003.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: :)

Citat Original postavio jeeca
    sasvim si upravu.
    To je problem naseg mentaliteta....Nismo dovoljno slobodni a i uvek nas interesujem misljenje drugih.
    Upravo tako :wink: ali kad god neko nesto originalno uradi...svi ga gledaju kao poslednju budalu...

Obećava
    Učlanjen
    13.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano :)

e sad se postavlja pitanje sta treba uraditi da ne dodje do "izumiranja"

papa
    Guest

[quote="jeeca"]sasvim si upravu.
    I sve dok navodno budemo zavisili od drugih originalnost nece ni postojati.....[/quote
    to o cemu vi raspravljate je mnogo siroka tema ali mene licno bas boli moj levi tur sta neko misli o tome kako se ja oblacim,ponasam itd. to je moj stil

krntija
    Guest

Podrazumevano qwe

pa nema reshenja...

nikome nije prijatno da se ponasa van ustaljenih klisea i pride oko njega cuje da je 'moron', 'kreten'...

svako pokusava da dostigne neku normu ponasanja/odevanja itd. koja nije blamirajuca i koja ce mu spasiti 'ugled' u drustvu. nama svakako ne treba drustvo u kojem ce svi biti isti misleci da je samo to 'normalno' i ne treba drugacije.

tako da srecemo gomilu deja vu licnosti koje smaraju sa svojim trulim kopiranjem.

najlakse je nekoga kopirati...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

mora da postoji resenje...svako je originalan na svoj nacin, samo ga treba nauciti da nije nista lose da to izrazi...i da ga nauci KAKO da to izrazi...i kad svako bude na neki nacin poseban(kao sto i jeste, ali je to sakriveno) morace da prihvata druge, morace to da nauci

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ma ima originalnih!

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio JaH_G|rL
    sasvim si upravu.
    Upravo tako :wink: ali kad god neko nesto originalno uradi...svi ga gledaju kao poslednju budalu...
    Jah pa i ja sam furao siroko pa su me gledali ko dzankija, ovo ono pricali, kao ovaj je na igli bla bla, a meni je puco ku*ac za to. Furo sam svoje i stajao sam iza svog stava, a iako sam bio totalno ono razlicit od drugih uvek sam bio medju onima sto su zauzimali prva mesta sto se popularnosti u skoli tice

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio SisaDaPimp
    Citat Original postavio JaH_G|rL
    sasvim si upravu.
    Jah pa i ja sam furao siroko pa su me gledali ko dzankija, ovo ono pricali, kao ovaj je na igli bla bla, a meni je puco ku*ac za to. Furo sam svoje i stajao sam iza svog stava, a iako sam bio totalno ono razlicit od drugih uvek sam bio medju onima sto su zauzimali prva mesta sto se popularnosti u skoli tice
    Bas to Sisa!Ali na repere starije generacije gledaju sa gadjenjem!
    Matorci se uzasavaju pantalona do poda i kapuljaca...

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Pa sta, furam ja i sad samo siroko i gledaju me ulicom kad prodjem, al meni puca racku.. Koliko sam se pre puta svadjao sa matorim ono u fazonu, daj podigni te pantalone vise ti nisi normalan, sad jednostvno mu je svejedno.. Ono nemaju nista protiv, chak znaju da odu sami i kupe mi neki dux ili sha znam, ono ni da mi ne kazu, a za chudo uvek kupe nesto sto valja.
    Tako da ono, ako neko pokusava nesto svoje da fura, ono kako mu odgovara, a da to ne nosi vecina populacije, neka fura samo, jer to je deo nas samih, i imamo svi pravo da se izrazimo kako zelimo, e sad ako se drugima ne svidja mogu da ga fafaju..

Zainteresovan član zagor (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio SisaDaPimp
    Pa sta, furam ja i sad samo siroko i gledaju me ulicom kad prodjem, al meni puca racku.. Koliko sam se pre puta svadjao sa matorim ono u fazonu, daj podigni te pantalone vise ti nisi normalan, sad jednostvno mu je svejedno.. Ono nemaju nista protiv, chak znaju da odu sami i kupe mi neki dux ili sha znam, ono ni da mi ne kazu, a za chudo uvek kupe nesto sto valja.
    Tako da ono, ako neko pokusava nesto svoje da fura, ono kako mu odgovara, a da to ne nosi vecina populacije, neka fura samo, jer to je deo nas samih, i imamo svi pravo da se izrazimo kako zelimo, e sad ako se drugima ne svidja mogu da ga fafaju..
    U potpunosti si u pravu. Ljudi koji suvise nose ono sto je "in" u stvari nemaju svoje ja! 8)

Primećen član
    Učlanjen
    23.11.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Pa tako je oduvek bilo.Svi oko mene mi lice na klonove,pa i ja sama sebi,nazalost

Slične teme

1. Originalnost u ljubavi
    Autor Butterfly effect u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 23.02.2009., 22:28
  2. Originalnost ili pomodnost -
    Autor SudnjiReli u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 25.05.2008., 22:04
  3. Originalnost u prilazu
    Autor Bg8333 u forumu Žene
    Odgovora: 55