RL dilema

blpd_girl

Aktivan član
Poruka
1.520
e, ovako. zamislite (ili ako ste već bile u sličnoj prilice iznesite svoja razmišljanja, postupke, posledice) da ovde na forumu provalite da neki lik (u ovom mom slučaju je žensko, tako da se ne radi ni o kakvom (potencijalnom) muvanje) živi u istom gradu kao i vi, a usput ste ga zapamtile kao gotivnu osobu sa neke teme/tema, mislite da imate slična iskustva/probleme/razmišljanja/šta već i da biste možda u spoljnom svetu mogle da budete dobre drugarice, da se brzo ukapirate, združite. šta biste učinile? da li vam pada na pamet da je to možda neko koga inače poznajete, da li bi vam to bio trip, a šta ako je neko koga poznajete ali se ne slažete (više ili se nikad ni niste gotivili) s njim? da li bi vam to bio trip? pogotovo ako kao ja ovde na forumu pišete i dosta ličnih stvari, da li biste se bojale da vam se možda to ne obije o glavu, ako je ta osoba neko ko vas poznaje a ne voli ili jednostavno neka tračara? da li biste onda odlučili da ipak ništa ne uradite i da li biste u tom slučaju mislile da je to baš šteta jer ste možda mogle da nađete baš dobru drugaricu?...
 
Ako se previse bojis zbog intimnih stvari koje si ovde iznosila onda nemoj da radis nista. A steta je propustiti kvalitetne ljude jer se ne srecu bas precesto, tako da ako ti se neko cini kao takav mislim da vredi rizikovati i pokusati. Ja probala i mnogo mi je drago zbog toga :)
 
ako ucestvujete na istim temama, slazete se, zezate se, zasto da ne? ako je tracara - koliku to stetu realno moze da ti nanese? u svakom slucaju ja bih prvo pokusala da je bolje upoznam na netu pre kontakta u rl, cisto da znam sta otprilike mogu da ocekujem
 
pa može recimo da ispriča da ja imam tu i tu fobiju, da sam imala problema s ishranom, da okrene i ružno izvrne ako sam nekad pisala nešto o mojoj porodici, itd
 
ako mi se svidja sta pise, verovatno bi mi ta osoba bila gotivna i u RL.
mada nemam takvo iskustvo da sam nekog "prepoznala" ili da mislim da bih bas bas mogla da se druzim. mada ima ljudi cije postove redovno citam i redovno su mi zanimljivi.
 
pa shta da ti kazem, na forumu je bilo svega, i onog chega se bojish a i finih drugarstava, ako je mesto gde zivite manje onda jeste rizik veci, ali ne znam, u sushtini se ipak slazem sa phenomenon
 
eo
na prvom od tri okupljanja na kojima sam bila iskapiram da mi je devojka poznata za medalju.posle mi kaze i da sam ja njoj.
zakljucile smo da nije bilo dodirnih mesta u nasim zivotima(iako smo isto godiste) i da je to prepoznavanje nekako neobicno.
s tim sto se nismo nesto bas dodirivale ni na temama.
ista ta devojka je meni vrlo draga i bliska vec duze vreme i vucemo se kao creva.svasta smo jedna drugoj ispricale i redovno se cujemo i idemo jedna kod druge.ja za nju kazem da je moja drugarica.ravna mi je kao one druge dve koje tako zovem i znam od pre,ne odavde.dakle, moze da funkcionise cak i sa osobom koju ovde cak i ne razumes.
juce sam nabasala na jednu forumasicu i pozvala sam je da se pridruzi meni i mom drugu.imale smo divnih dva sata vremena.opusteno i iskreno.to mozes da osetis.a ovde smo se cesto dohvatale oko nekih tema.
rl je ipak nesto sasvim drugo.
 
nisi savrsena, imas proslost (rl i forumsku) kao i svi mi - ali ima je i ona. nema garancija da nece zloupotrebiti to sto si pisala - ali svako ko svrati na forum to moze. mozda tvoje poruke cita neko iz tvog grada, ko te vec prepoznao, i prepricava ih uveliko, dok ti procenjujes rizike stupanja u kontakt sa njom. je l' ti bitno sta neko dokon i zlonameran prica o tebi? od sebe se ne moze pobeci, a ljudi neka pricaju ako je to najbolje sto umeju...bilo bi steta da te takve stvari paralisu, jer ko hoce da te ogovara ne mora da posecuje forume, moze komotno da izmisli neku pricu
 
ma jedino što ljudi drukčije izgledaju nego što nama ovde čini....ako ne koristite webcam ili ne razmenjujete fotke...... ja znam jednog muškog i jednu curu....i odlično se kapiramo...samo smo nivo komunikacije prebacili na viši nivo.....ja ne mogu da izjednačavam, ipak, ljude koje sam sreo ovde i koje sam upoznao u rl....iskreno...ove sa neta, van rl....vrlo bih teško sreo u rl......postoji šansa, ali mala.... ali i to je zanimljivo...hoću da kažem.. ljudi upoznati u životu povodom života su mi bliži....... a ovi su mi dragi na svoj način i jako su zanimljivi.............
 
blpd_girl:
e, ovako. zamislite (ili ako ste već bile u sličnoj prilice iznesite svoja razmišljanja, postupke, posledice) da ovde na forumu provalite da neki lik (u ovom mom slučaju je žensko, tako da se ne radi ni o kakvom (potencijalnom) muvanje) živi u istom gradu kao i vi, a usput ste ga zapamtile kao gotivnu osobu sa neke teme/tema, mislite da imate slična iskustva/probleme/razmišljanja/šta već i da biste možda u spoljnom svetu mogle da budete dobre drugarice, da se brzo ukapirate, združite. šta biste učinile? da li vam pada na pamet da je to možda neko koga inače poznajete, da li bi vam to bio trip, a šta ako je neko koga poznajete ali se ne slažete (više ili se nikad ni niste gotivili) s njim? da li bi vam to bio trip? pogotovo ako kao ja ovde na forumu pišete i dosta ličnih stvari, da li biste se bojale da vam se možda to ne obije o glavu, ako je ta osoba neko ko vas poznaje a ne voli ili jednostavno neka tračara? da li biste onda odlučili da ipak ništa ne uradite i da li biste u tom slučaju mislile da je to baš šteta jer ste možda mogle da nađete baš dobru drugaricu?...
iskrena da budem volela bih da upozznam neke zenske likove sa foruma... cisti sumnjam da ih znam iz real life-a al dobro iako bi se to desilo nista okrenula bih novi list kao sto to radim kad zelim nesto da zaboravima...
 
Definitivno bih imala trip da je neko koga poznajem, ako je iz mog grada...ali Bože moj, šta ima veze. Ne stidim se ničeg što sam na forumu napisala. I na forumu i u rl sam ista, i uvek 100% iskrena (u stvari, 99%).
 
Evo zanimljivosti!
Ja sam preko ovog forumu ,pre dve godine,upoznala jednog decka!Ispostavilo se da u RL imamo mnogo zajednickih poznanika, sto znaci, verovatnoca postoji da bismo se upoznali i u RL bez foruma!
Mada mislim da nije nista manja i kad je u pitanju neko s kim nemas dodirnih tacaka!

Pre par meseci, ponovo , na ovom istom forumu nabasam na njega, ali pojma nisam imala da je on...imao je drugi nick,onda....i ponovo smo stupili u kontakt,,,dalje nije bitno! :)
Eto vidis, svasta se desava!
 

Back
Top