RL dilema

Kao i u RL tako i ovde...neko na prvi-drugi post moze da mi bude simpatican ili antipatican...zavisi... :smile:

Nekad osetim da iz lika-nick-a izvire strasno negativna energija, kao i u RL i gledam da se klonim takvih... :smile:

Desava mi se da ako mi je neko bas simpatican, pozelim da ga bolje upoznam i prosirim komunikaciju na pp. Tu sam slobodnija sa zenskim likovima, mada bar u pocetku pisem stvari koje bi se bez problema mogle i javno obelodaniti...negde, opreza nikad dosta...

Moguce da je to zbog loseg iskustva koje sam dozivela na jednom drugom forumu u komsiluku...bas sam odande " izasla" veoma uvredjena i povredjena... :?

Ne bih imala nista protiv da se drugarstvo&prijateljstvo uspostavljeno na ovaj nacin prenese i u RL...cak smatram da se ovako i bolje upoznamo u istom vremenskom periodu nego u RL gde nam masa drugih stvari odvlaci paznju... :smile:

Pre par godina sam ovako upoznala i jednu devojku iz Zagreba, nasle smo se i u RL, a kontakt odrzavamo i sada i drago mi je sto sam stekla jos jednu drugaricu... :lol:

Sve je individualno...dok god nema spletkarenja i pakosti, al' to je vec za drugu temu... :lol:
 
e, ovako. zamislite (ili ako ste već bile u sličnoj prilice iznesite svoja razmišljanja, postupke, posledice) da ovde na forumu provalite da neki lik (u ovom mom slučaju je žensko, tako da se ne radi ni o kakvom (potencijalnom) muvanje) živi u istom gradu kao i vi, a usput ste ga zapamtile kao gotivnu osobu sa neke teme/tema, mislite da imate slična iskustva/probleme/razmišljanja/šta već i da biste možda u spoljnom svetu mogle da budete dobre drugarice, da se brzo ukapirate, združite. šta biste učinile? da li vam pada na pamet da je to možda neko koga inače poznajete, da li bi vam to bio trip, a šta ako je neko koga poznajete ali se ne slažete (više ili se nikad ni niste gotivili) s njim? da li bi vam to bio trip? pogotovo ako kao ja ovde na forumu pišete i dosta ličnih stvari, da li biste se bojale da vam se možda to ne obije o glavu, ako je ta osoba neko ko vas poznaje a ne voli ili jednostavno neka tračara? da li biste onda odlučili da ipak ništa ne uradite i da li biste u tom slučaju mislile da je to baš šteta jer ste možda mogle da nađete baš dobru drugaricu?...

Имам ''готивне'' другарице и другове које сам упознала на форуму (а касније и у стварном животу) и који знају о мени скоро исто колико и они са којима се свакодневно виђам... Додуше, нико од њих није из мог града...али зашто би то мењало ствар?
Они који су ми драги на форуму, остали су ми драги и у правом животу...
Ризик увек постоји, као и у стварном животу, додуше...

Само, не знам како бих раговала да неко на улици викне за мном:''Еј, Хелен!'' :roll: :lol:
 
E, ja se bojim upoznavanja sa likovima sa neta. Ne u smislu da ću da naletlim na manijaka ili tračaru, nego sve mislim da bih se strašno zbunila... kada bih videla te ljude. Meni to u stvari i nije potrebno - baš volim da se dopisujem, nema praznog hoda (kao). Izabereš temu koja te interesuje, ignorišeš ono što "nije tvoja priča", a kad ti je dosta - isključiš komp :) Ali ja jesam lagano asocijalna... pa možda nisam merodavna.

Svejedno ovde ima jedno pet do deset likova sa kojima bih se sigurno baš dobro družila...
 
blpd_girl:
pogotovo ako kao ja ovde na forumu pišete i dosta ličnih stvari, da li biste se bojale da vam se možda to ne obije o glavu, ako je ta osoba neko ko vas poznaje a ne voli ili jednostavno neka tračara?

Jok! Pa tracaju te ljudi i u RL i imaju istu sansu da te povrede...ovi sa foruma, bar imaju istinu o meni, ovi iz RL osmisle da bi me olajali. Kad vec govoris o tracarama, smatram da su one iz RL neuporedivo opasnije.
A mozes..ili bar ja mogu.. na forumu da osetim bliskost s nekim! Ima ljudi koji te nasmeju i cije nickove iznova i iznova sreces, ne bih bila skepticna upoznati ih... mada jesam imala jedno degensko iskustvo iza sebe. Opet losa iskustva sa neta: losa iskustva iz RL mi je u odnosu 1:15ak; tako da vredi. Ovde je sve mnogo brze i ne verujem da su ljudi skloni gubiti vreme jedni s drugima ako ne postoji neki odrziv fluid
 
blpd_girl:
e, ovako. zamislite (ili ako ste već bile u sličnoj prilice iznesite svoja razmišljanja, postupke, posledice) da ovde na forumu provalite da neki lik (u ovom mom slučaju je žensko, tako da se ne radi ni o kakvom (potencijalnom) muvanje) živi u istom gradu kao i vi, a usput ste ga zapamtile kao gotivnu osobu sa neke teme/tema, mislite da imate slična iskustva/probleme/razmišljanja/šta već i da biste možda u spoljnom svetu mogle da budete dobre drugarice, da se brzo ukapirate, združite. šta biste učinile? da li vam pada na pamet da je to možda neko koga inače poznajete, da li bi vam to bio trip, a šta ako je neko koga poznajete ali se ne slažete (više ili se nikad ni niste gotivili) s njim? da li bi vam to bio trip? pogotovo ako kao ja ovde na forumu pišete i dosta ličnih stvari, da li biste se bojale da vam se možda to ne obije o glavu, ako je ta osoba neko ko vas poznaje a ne voli ili jednostavno neka tračara? da li biste onda odlučili da ipak ništa ne uradite i da li biste u tom slučaju mislile da je to baš šteta jer ste možda mogle da nađete baš dobru drugaricu?...
id' u očin :lol:
Pošalji pp i nađite se!!
Ne bih se bojala, imala sam već blind date sa krstašima :lol: I to i sa SUPROTNIM polom, takođe ;)
 
Hellen:
Само, не знам како бих раговала да неко на улици викне за мном:''Еј, Хелен!'' :roll: :lol:
Evi ja ću da te viknem, samo da te sretnem! :lol:

A ti blpd_girl samo poslušaj DD!
A ja sam najgora forumska drugarica DD, nismo se videle mesecima... :shock:



bug.gif
 
Nekome je forum mesto za zezanje i onda nisu tu kao previše ozbiljni niti nešto ozbiljno shvataju čak i svadje sa osobama preko foruma. Važi da ih preko reakcija možeš osmotriti bolje nego u realu, gde će ta karakteristika osobe biti zamaskirana konformnim ponašanjem uljudnosti i suglasja.

Nekim osobama je forum izuzetno mesto ispoljavanja, i tu utisak koji imaju na njemu nadjača sve realne utiske i komunikaciju , čest komentar je "u realu mi je nekako glupo , osećam se neobično,neslobodno". To je opasno za druženje.Idealizacija sa likom i preko 100%, i tu osoba u realu mora da bude lutka i kopija zamišljene osobe.

Nekome je forum mesto za komentar, razvoj, mozgarenje i tu ne postoji nikakva sličnost sa osobom ili utiskom koji bi osoba ostavila u realnom životu....

U svim ovim uglovima nije uzet strah od manijaka ili zlobnika, mada i bez straha mogu da dosta ometaju forumski život....smešno zvuči ovo kad kažem, ali kao u realu i forumska zajednica ima kraće ili duže pamćenje, ovo duže je nerealno ali je karakteristika uglavnom, koja se kompenzuje odlaskom mnogih sa foruma....

Muškarci uglavnom na forumu vežbaju svoje stavove, ali ih ne iznose, već iznose komentar koji nekad i nema veze sa stavovima, a devojke u većini koriste forum za istresanje frustracija bilo na agresivan bilo na pasivan način, naravno sa periodima kritičkog razmišljanja. Izuzeci postoje ali ih je ipak jako malo, a svi bi da su izuzeci.....
Baš kao što neko reče da svi smatraju da shvataju svakog i sve , ili bar da se nadaju da je u tri laka koraka to moguće.....
 

Back
Top