ARIES

OVAN
21. mart - 20. april


Simbol: Ovan
Vladar: Mars
Kvalitet: Kardinalni
Element: Vatra
Kuca: Prva

Karakter: Znak Ovna je mesto gde se Sunce dobro oseca i gde je njegov uticaj veoma izrazen. Ovnovi su vatreni i strastveni; vecina njihovih poteza obojena je euforijom i odusevljenjem. Iako izdrzljivost i vitalnost obezbeduje pripadnicima ovog znaka uspeh, zbog nedostatka organizacije mnogi projekti ostaju nedovrseni.

Vazan zadatak za sve Ovnove je da nauce kako da ovladaju svojim kolericnim temperamentom. Razum je uvek u drugom planu a diplomatija je rec cije je znacenje gotovo nepoznato. Sa Ovnovima ste nacisto - oni ce Vam uvek reci ono sto misle ma koliko Vas to zabolelo.

Ovan nema vremena za premisljanja i tesko je pratiti ga ukorak. Izvesna doza adrenalina neophodna je Ovnovima i ne treba im je uskracivati. Imaju smisla za humor i mogu biti veoma sarmantni ali nemojte ocekivati od njih preteran osecaj za meru. Ma koliko ugladeno delovao Ovan se pretvara u "sirovinu" kad u njegovoj glavi zatrubi znak za juris.

Posao: Mars vlada ovim znakom pa nije retko da se Ovnovi cesto odlucuju za vojni poziv ili sportsku karijeru u cemu im pomaze borbenost i fanatizam koji poseduju. Ako su naglaseni aspekti koji eliminisu povrsnost i daju istrajnost dobri su kao pronalazaci i hirurzi. Zbog prodornosti i otvorenog nastupa dobri su kao glumci, menadzeri i agenti.

Osetljive tacke: glava, lice, cesto pate od migrena, imaju osetljive bubrege a moguci su problemi sa nosom, usima i anemijom.


--------------------------------------------------------------------------------

Ljubav:


Muskarci Ovnovi su tipicni maco osvajaci. Suprotnu stranu uvek dozivljavaju kao "plen" ali ma koliko mu bili zanimljivi nece se dati u poteru za Vama. Klasicna igra zavodenja njima je dosadna i na nju pristaju ako podlegnu savetima okoline. Pokusace da Vas osvoji na brzinu a potrudice se samo ako ste mu bas zapeli za oko. Kad ste mu vec dopali saka ne sputavajte ga i ne zamarajte detaljima (osim ako to nisu hvalospevi o njegovoj muskosti, uspesima i slicno). Morate biti zauzeta osoba (za slucaj kada je preokupiran poslom ili nekim od svojih hobija), uspesna i nezavisna (da ne bi pomislio da ce nekad morati da Vas "slepa" kroz zivot) i - uvek na raspolaganju za burne provode i neumorni kada je seks u pitanju.

Slicno je i sa zenama Ovnovima. Ona ce Vam odmah pokazati ko je musko u vezi (uglavnom - ona) ali ako ostavite utisak zestoke osobe rado ce Vam dopustiti da mislite kako je upravo suprotno. Zena Ovan je sujetna i kad se govori o njenim sposobnostima ne smete to ciniti s potcenjivanjem. U seksu morate biti izdrzljivi, spremni da cujete svaki komentar sa njene strane. Svoje primedbe zadrzite za sebe ili pronadite odgovarajuci trenutak da joj to saopstite.

Ukoliko se dosaduju u vezi Ovnovi odlaze bez mnogo objasnjenja ali ako bilo sta ugrozava "posed" do kojeg im je stalo ne stide se da pokazu svoju ljubomoru i smatraju rat obljavljenim.

Ovnovima odgovaraju uglavnom Vage, Strelci i retko Ovnovi, u zrelijem dobu moguca je uspesna veza sa Vodolijom. Neodoljivo ih privlace Skorpije i ponekad Rakovi (ali se takvi spojevi ne preporucuju osim u slucajevima kada su uzajamni aspekti ostalih planeta povoljni).
 
Znaci Zodijaka - Ovan
Dinamičan i nestrpljiv, Ovan nije skromna "šumska ljubičica", on voli akciju, po mogućnosti onu u kojoj vodi glavnu reč. Polet, optimizam, impulsivnost, ali i nestrpljivost odgovaraju vatrenom elementu ovog znaka a njegov uobičajeni odnos "Ja prvi" kao da izvire iz činjenice da Zodijak započinje tim znakom.

Ovan je svestan jedino samog sebe. On je kao novorođena beba, zaokupljen jedino sobom, ne vodeći ponekad računa čak ni o svojim najbližima. Ono što želi to mora i da dobije. Cena ne igra nikakvu ulogu. Naročito ako je plaća drugi. Ostali svet ga interesuje samo u onoj meri u kojoj ima veze sa njim. Ali, i pored svega, teško da ćete ikada reći za njega da je sebičan. Nevinost koja lebdi oko njega ublažava njegovu agresivnost i egocentrizam. U njegovom karakteru nema nimalo zlobe, tako da mu se lakše može oprostiti što nema ni takta.

Bezazlenost koja razoružava je ono što Ovna čini neustrašivim. Kao dete, on se ne plaši nikoga i ničega, sve dok se ne opeče. U njemu nema ni trunke lukavosti, i takav ostaje čitavog života. Uvek veruje svim srcem, posrćući i izdižući se, da bi pokušao sve iznova. Ovan se može menjati od danas do sutra, može ispredati neverovatne priče, ali nikada nemojte pomisliti da laže. Onakvog kakvog ga vidite - takav je. U njemu nema ničeg skrivenog niti komplikovanog. On je ranjiv kao beba, i isto tako bespomoćan. Kada mu se nešto oduzme ili ga na nešto prisile, on pravi takvu galamu i zbrku, da je jedino moguće od svega odustati i tako postići mir.

Za ljude pod uticajem planete Mars obično se kaže da imaju tešku narav. To je tačno. Ali, oni su savršeno nesposobni da istraju u svojoj ljutnji, i kada prigovori jednom prestanu, to je zaista zauvek zaboravljeno. Ovan će se izviniti čak i svom najljućem neprijatelju, bez obzira na užasne pretnje koje je u trenutku emocionalnih muka izgovorio. Realista, a ipak odlučni idealista, Ovan se često suprostavlja emocionalnom prikazivanju. Malo je onih koji su sposobni za takvu sentimentalnost, i koji sa takvom čežnjivom naivnošću veruju u čuda. Nove sklonosti i pothvati, i novi prijatelji privlače njegovu pažnju, a za to vreme ono "staro" može i pričekati. Ali treba priznati da Ovan ima neobičnu sposobnost da "pokupi" svoju prijateljsku ili ljubavnu vezu tamo gde ju je ostavio - kao da uopšte nije bilo nikakve stanke.

U ljubavi Ovan je romantičan i strastven, ali su prepreke i teškoće ono što daje žar njegovoj ljubavnoj igri: "potera je neuporedivo slađa od ulovljenog plena". Ipak, nije se rodio Ovan koji nije spreman dati sve za svoju ljubav, dok traje naravno. Da biste ga privukli nikada ne smete pokazati interes. Držite se po strani, nezavisni, i uvek pomalo prkosni. Morate deliti njegovo mišljenje ili će vas smatrati nelojalnim. On će se truditi da gospodari vama od momenta kada vas sretne pa do samrtnog časa. Ako želite da ga zadržite nikada nemojte dozvoliti da pomisli da vas ima u svojoj vlasti. Tada ste izgubljeni, jer on će lako otići tražeći novi izazov.

U poslu pokazuje najbolje osobine ako radi nezavisno jer ima dovoljno slobodnog prostora za svoje ideje - i barem nekoga, ko će obaviti za njega dosadne rutinske poslove i detalje. Šta ne valja kod njega? Možda to što on istinski veruje da je bolji i zanimljiviji od drugih i što se izvrsno zabavlja pričajuci isključivo o sebi sve vreme. I na kraju, što je dovoljno da mu pokažete prst pa da uđe u bitku. Srećom, glava mu je tvrda i može podneti mnoge udarce...
 
Osobe rodjene u ovom znaku vec na prvi pogled, odnosno prilikom prvog susreta, umeju da se nametnu i ostavljaju utisak na okolinu. Njihov fizicki izgled, ponasanje i stil izrazavanja su glavni aduti koje Ovan cesto koristiti prilikom susreta sa razlicitim osobama.

Medjutim, treba naglasiti da oni to uglavnom cine spontano i nesvesno, kao i bez odredjene ili smisljene strategije. Odnosno, tipican predstavnik ovog znaka ponasa se vrlo spontano, iskreno, culno i shodno svom primarnom impulsu. Naime, poznato je da Ovnovi poseduju veoma strastvenu prirodu i skoro "neukrotivu cud".

Ovan tezi culnom zadovoljstvu, strastvenim vezama i potrebi za dominacijom, bilo da je rec o ljubavnom partneru ili o nekoj drugoj osobi prema kojoj osecaju emotivnu naklonost. Njihove strasti se razbuktavaju vrlo burno, lako i ubrzano, tako da je veoma vazan onaj pocetni impuls, prvi utisak ili samo "fluid" i elektricitet koji prasti u vazduhu. Naravno, zbog toga oni najcesce deluju veoma nestrpljivo i ubrzano, ili cak i "nasrtljivo" u drustvu osobe koja im se dopada.

Ovan ima dovoljno hrabrosti i smelosti da slobodno izrazi svoja osecanja bez ustrucavanja i laznih obzira. Pri tome, na veoma direktan i otvoren nacin izrazava i svoje simpatije ili antipatije prema odredjenim osobama. Znaci, svojoj okolini otvoreno daje do znanja ko mu se dopada a, narocito, ko mu se ne dopada.

Postoji sjajna anegdota koja ilustruje njegov psiholoski profil i karakter, zatim stil izrazavanja, cud i ponasanje. Nakon dugogodisnjeg zajednickog zivota sa jednim Ovnom, zena objasnjava prijateljici svoje impresije i fascinaciju: "Znas, On (Ovan) je vrlo muzevan, ali je istovremeno i vrlo infantilan. On ume da bude veliki zastitinik, ali je i veliko dete. I ono sto je najvaznije -- On me voli 'do bola', 'do poslednjeg daha!' U poredjenju sa njim, svi drugi su tako bledunjavi i prozracni".

Zaista, njihovom prirodom, kao i njihovim emocijama gospodare veoma jake strasti -- to je ono prvo ili osnovno potkrepljenje koje oni treba da osete kod osobe koja im se dopada . Ukoliko neko ne pokrece njihove strasti i ne uzburkava njihove vrele emocije vec na samom startu, onda nema ni govora o ljubavnoj prici. Ovan doista mozete biti veoma romantican, interesantan, duhovit, sarmantan, nezan, cak i tip sanjalice, ali samo nakon culnog potkrepljenja.

NA KOJI NACIN SE TREBA UDVARATI OSOBI U ZNAKU OVNA


Pre svega, ljubavna igra ili zavodjenje mora biti vrlo iskreno, otvoreno i spontano. Ali, najvaznije pravilo glasi: dozvolite Ovnu da se udvara Vama, ili ukoliko ste dovoljno vesti i lukavi, onda navedite i zavedite Ovna, da se on udvara Vama! Poenta je u tome da Vi uvek morate biti "ljubavni plen", a Ovan je uvek "ljubavni osvajac", bez obzira da li je rec o muskarcu ili o zeni.

STA JE ONO STO PARTNER OSOBE RODJENE U ZNAKU OVNA OBAVEZNO MORA DA ZNA


Vi ste veoma strasni, vrlo ljubomorni, i u izvesnom smislu, infantilni ili posesivni. Vama ne treba prkositi i, narocito, ne treba iskusavati Vasu toleranciju. Vazno upozorenje je: obavezno treba izbegavati razlicite obracune, jer Ovan u naletu niskih strasti rusi sve ispred sebe, a uz to, ukoliko mu se nametnete kao "protivnik" ili rival, onda morate znati da Ovan ne mari mnogo za slabijeg od sebe.Uostalom, cucete odgovor: "da ono sto ste trazili -- to ste i dobili".

Ovnu treba prepustiti dominantnu ulogu, a to pravilo narocito vazi pred spoljasnjim svetom. Dakle, vazno je da neprekidno inspirisete svog Ovna na razlicite izazove i uzbudljive zabave ili na ljubavne igre, kao i da pokrecete njegove strasti. Problem koji Vama svakako zadaje veliku glavobolju je to sto Vaseg Ovna najvise uzbudjuje pocetak ljubavne romanse, car neodoljivog izazova ili strast u kombinaciji sa nekim novim iskustvom, kao i neke "zabranjene ljubavne igre".
 
Pozdrav od velike obožavateljice :oops: Ja sam inače rak i nikog nisam obožavala ko jednog ovna, istina je ono da su pored njih svi drugi nekako bledunajavi i prozračni. sad me trenutno jedan drugi ovan muči i to dupli :lol: , muči me upravo ono što je i ovdje negdje pisalo da je svjestan jedino samog sebe i da katkad ne vodi računa ni o svojim najbližima i da se super zabavlja pričajući sključivo o sebi svo vrijeme(što ubija brbljavog blizanca u mom podznaku) i to kako znate biti jako nasrtljivi u društvu osobe koja vam se sviđa, nekako bi volila da je malo tiši... :lol: I naravno da ne zanemarim ovo "svojoj okolini otvoreno daje do znanja ko mu se dopada a, narocito, ko mu se ne dopada." :lol: :lol: :lol: Ali unatoč svim manama, preslatki ste vi meni, i šarmantni i vječiti optimisti, ma volim vas i gotovo
 
hvala malla malla :0 oni koji provale kako funkcionisemo,sigurno dobijaju paznju i ljubav koja je posebna i koje su dostojni, na postovanje uzvracamo jos vecim postovanjem! jedno znam,ne zaboravljamo se nikada :) ljude koje volimo,a takvih nema mnogo,stavljamo na pijedestal! tim nasim centrima paznje nekada,cak vrlo cesto,nije lako sa nama,ali se na kraju sve to,budi sigurna,isplati :)
ja npr. sebe smatram fer i vrednim saradnikom,dobrim covekom,a pre svega najboljim prijateljem na svetu i sto je jos vaznije imam mnogo ljudi oko sebe koji to mogu da potvrde,a sve ovo ti pisem jer sam klasican predstavnik ovog znaka, iako imam i lava u podznaku koji je sam po sebi dosta jak :) pozdravljam te sa zeljom da te posebnost tog tvog ovna usreci! a sad moram nazad na posao,to ne moze da ceka :)
 
I ja sam Ovan koji ljubi Ovnove! :)
Ali nisam tipican predstavnik.
Podznak Rak, Mesec u Raku, stelijum u Vagi! :roll:
Volim Ovnove jer se s njima uvek zna na cemu si!
Nema lazi, nema prevare! 8-)
 
gde ste ovnovi i obozavaoci istih :)?! martaries se ne seca svoje lozinke,ne zna da li je u pitanju ime sestre ili devojke ili..... zato cu vas ja zabavljati :)
let the music play....
 
Jaooo ja umirem za mojim lepim ovnom. Nisam verovala sta ce me zadesiti sa njim, nikada ranije nisam bila ni sa kim u znaku ovna. A ja sam ribe/lav, venera i mars su mi u ovnu, neko mi rece da smo dobitna kombinacija. Imate li vi comment?
 
sevilja:
Pa taj ti je emotivan!
Gde mu je Mesec, Neptun,aspekti istih?
Mjesec u vodenjaku 11 kuća, konjukcija sa marsom i venerom i kvadrat s plutonom. a neptun je u 6. kući u jarcu, kojnukcija sa saturnom i uranom, kvadrat sa merkurom i mc-om i sekstil sa plutonom....ajme koliko toga ima, kompliciran neki čovjek :lol: Ali već su mi neki na forumu pokušavali pomoći, zaključak sviju je bio da ga se klonim :cry: šta ja mogu, mars mi je u ovnu
 
mina_zloca:
Jaooo ja umirem za mojim lepim ovnom. Nisam verovala sta ce me zadesiti sa njim, nikada ranije nisam bila ni sa kim u znaku ovna. A ja sam ribe/lav, venera i mars su mi u ovnu, neko mi rece da smo dobitna kombinacija. Imate li vi comment?


posvecujem paznju jednoj vodoliji,pa nemam vremena da ti objasnjavam ali dobra je to kombinacija,bas zbog te dve planete koje si navela.... ;)
 
Zdravo poznavaoci horoskpoa...ajde recite mi onda kakav sam ja Ovan...znam da mi je podznak Devica, Mesec u Ribama, Mars-Saturn-Venera u Blizancima...ostale stvari ne znam...i kakav sam ja to Ovan?
 
pecoranera72:
Zdravo poznavaoci horoskpoa...ajde recite mi onda kakav sam ja Ovan...znam da mi je podznak Devica, Mesec u Ribama, Mars-Saturn-Venera u Blizancima...ostale stvari ne znam...i kakav sam ja to Ovan?
uz duzno postovanje,ne mogu ti ja reci kakav si ti ovan,pa valjda sam znas sta si i ko si...osim sto se ne razumem u gledanje natalne karte... :wink:
 

Back
Top