Došljaci- Da ili Ne?
Strana 1 od 32 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 781

Tema: Došljaci- Da ili Ne?

Zainteresovan član Lala Vojvođanski (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Cool Došljaci- Da ili Ne?

U Srbiju i Vojvodinu je u poslednih 15 godino došao veliki broj došljakaiz Bosne i Hrvatske.Razlike u kulturi, običajima i vrednostima su postale ogromne..Pitanje prevazilaženja kulturnih razlika je aktualno za svakoga ko se usudi preći granice vlastite zemlja i susresti se sa ljudima drugačijima od sebe.Medjutim to nije slucaj u Srbiji. Nemeću se neke nove vrednosti,obicaji, kultura...

Nažalost i Srbija i Vojvodina sve više liče na Bosnu , Novi Sad pogotovu.. , okolina NS je prepuna došljaka i sve su redom vadikali , ti isti em su mrzeli svoje komšije u Bosni em mrze Vojvodinu , ispravljaju Srbijanske obicaje, nameću druge vrednosti...

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Podrazumevano Re: Došljaci- Da ili Ne?

Prijatelju, niti su svi isti, niti su svi redom radikali, niti smo mi svi, odavde - isti.

Početnik
    Učlanjen
    29.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ne brini lalo, nece niko zadrigle sose dira't Masno je to za "dosljake"

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Lalo ako ti se ne svidja, seli se.

Domaćin giovaniI (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lala Vojvođanski
    U Srbiju i Vojvodinu je u poslednih 15 godino došao veliki broj došljakaiz Bosne i Hrvatske.Razlike u kulturi, običajima i vrednostima su postale ogromne..Pitanje prevazilaženja kulturnih razlika je aktualno za svakoga ko se usudi preći granice vlastite zemlja i susresti se sa ljudima drugačijima od sebe.Medjutim to nije slucaj u Srbiji. Nemeću se neke nove vrednosti,obicaji, kultura...

Nažalost i Srbija i Vojvodina sve više liče na Bosnu , Novi Sad pogotovu.. , okolina NS je prepuna došljaka i sve su redom vadikali , ti isti em su mrzeli svoje komšije u Bosni em mrze Vojvodinu , ispravljaju Srbijanske obicaje, nameću druge vrednosti...
    djubre autonomasko!
    smetaju ti izbjegli Srbi!
    pa niko od njih nije tamo dpsao sto je htjeo,na ljetovanje,..pobjegli ljudi o d genocida,..
    e kada se to i tebi desi,razumjeces kako ima je!!
    budalo !

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio giovaniI
    djubre autonomasko!
    pa niko od njih nije tamo dpsao sto je htjeo,na ljetovanje,..pobjegli ljudi o d genocida,..
    budalo !
    Giovani, iskuliraj ga. Ne smetaju njemu Bosanci zbog razlike kulture, njemu će sutra i desna ruka zasmetati. Najviše volim kada ovi kvazi liberali i separatisti pokažu svoje pravo nalik-fašističko razmišljanje: 'Vojvodina bi bila zemlja svih svojih građana, ali Srbi iz BiH i Hr treba da odu jer su kulturološke razlike prevelike'.

Početnik
    Učlanjen
    29.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Na KOLAC ces ti lalo meni, zajedno sa jomijem, pa da se okrecete dva brava, k'o sto i jeste

Obećava pajkan (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

idiote bolesni!
    pa tebe treba u zatvor zbog fasistickih izjava proterati!
    e neka je nama Maje Gojkovic,..pa crknite od muuke stoko antisrpska!!

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

djubre autonomasko!
    pa niko od njih nije tamo dosao sto je htjeo,na ljetovanje,..pobjegli ljudi od genocida,..
    budalo !
    Тако некако.

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio urospo
    Lalo ako ti se ne svidja, seli se.
    Вала баш!
    Толико њих би требало да оде... да се овде ваздух мало прочисти.
    Па нека се "остварују" у Мађарској, Црној Гори, Естонији...
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Primećen član sunflowerv (avatar)
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio demokratskisrbin
    Ne brini lalo, nece niko zadrigle sose dira't Masno je to za "dosljake"
    Ne znas sta pricas....

Početnik
    Učlanjen
    29.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Sto, da nisi masna a imas dosljaka pa sam pogresio .... ae dobro evo cvarak hehe

Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio demokratskisrbin
    Sto, da nisi masna a imas dosljaka pa sam pogresio .... ae dobro evo cvarak hehe
    Ni jedno ni drugo, hvala Bogu.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

djubre autonomasko!
    budalo !
    mislim da nikome ne smetaju dosljaci kao takvi,nego dosljaci koji ne znaju da se ponasaju i koji svoj seljakluk i primitivizam prenose u novu sredinu - kao recimo ti - koji si doso iz hercegovine i sad bi u srbiji da nameces svoje,pa makar i preko foruma.

ako zivis u rimu,ponasaj se ko rimljanin i svi ce te prihvatiti.u suprotnom nemas sta da se bunis,jer onaj ko je dosao negde drugde treba da se prilagodi,a ne sredina u koju je dosao da se prilagodi njemu.

ja nemam nista protiv dosljaka,izbeglica,stranaca,koga god,osim ako ne pokusava da mi nametne svoj nacin zivota i kulturu.

inace isti problem sa izbeglicama,samo hrvatskim sam videla u hrvatskoj - kada su ih iz vukovara naselili kraj pule u nekadasnja zajednicka letovalista iz doba tita...i sta su prvo uradili?zalepili postere ante gotovine po zgradi,pustili narodnjake da treste,thompson & skoro 24/7.i sta mislis, da njih istrijani vole? nda,kako da ne...dosli u jednu mirnu i multinacionalnu stredinu i lepe plakate zlocinaca i pustaju ljakse muziku.

naravno to nije pravilo - jer uvek ima normalnih izbeglica i budala izbeglica - i znam ih i sa srpske i sa hrvatske strane.

ali sustina cele price je jasna - ako dodjes sa slikom npr mladica ( alternativno koga god) i zalepis na sred kuce,ili ako pokusavas da nameces neke svoje obicaje sredini koja za to nije, da slusas BMK, da smaras ljude - naravno da neces biti dobrodosao.i to nema veze sa izbeglicama konkretno - nego sa bilo kim ko negde dolazi i menja sredinu.ali to je vec stvar licne kulture i osecaja za postovanje drugih.
    you make me sick because i adore you so

Ističe se
    Učlanjen
    10.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Pa nisu oni krivi ako su malo primitivni... Ko zna iz kojih krajeva su jadni pobegli...
    Al najlakše ih je mrzeti... nije ni njima lako...

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Banshee
    ako zivis u rimu,ponasaj se ko rimljanin i svi ce te prihvatiti.u suprotnom nemas sta da se bunis,jer onaj ko je dosao negde drugde treba da se prilagodi,a ne sredina u koju je dosao da se prilagodi njemu.

ja nemam nista protiv dosljaka,izbeglica,stranaca,koga god,osim ako ne pokusava da mi nametne svoj nacin zivota i kulturu.

.
    vno to nije pravilo - jer uvek ima normalnih izbeglica i budala izbeglica - i znam ih i sa srpske i sa hrvatske strane.

ali sustina cele price je jasna - ako dodjes sa slikom npr mladica ( alternativno koga god) i zalepis na sred kuce,ili ako pokusavas da nameces neke svoje obicaje sredini koja za to nije, da slusas BMK, da smaras ljude - naravno da neces biti dobrodosao.i to nema veze sa izbeglicama konkretno - nego sa bilo kim ko negde dolazi i menja sredinu.ali to je vec stvar licne kulture i osecaja za postovanje drugih.
    a znaci treba i ti koji su dosli da sire seperatisticke ideje o Vojvodini,ako o vi prije 15 godina?
    neko ti od njih namwcwe svoj nacin zivota?
    kako?
    ulazi ti u krevet /ili ti smeta so moze da glasa na izborima,pa tvoje autonomaske ideje neisu vise u i vecini??
    smeta ti mLADIC,SLIKA NJEGOVA?
    BOLESNA SI!!
    ratko je junak!!

Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Banshee
    mislim da nikome ne smetaju dosljaci kao takvi,nego dosljaci koji ne znaju da se ponasaju i koji svoj seljakluk i primitivizam prenose u novu sredinu - kao recimo ti - koji si doso iz hercegovine i sad bi u srbiji da nameces svoje,pa makar i preko foruma.

inace isti problem sa izbeglicama,samo hrvatskim sam videla u hrvatskoj - kada su ih iz vukovara naselili kraj pule u nekadasnja zajednicka letovalista iz doba tita...i sta su prvo uradili?zalepili postere ante gotovine po zgradi,pustili narodnjake da treste,thompson & skoro 24/7.i sta mislis, da njih istrijani vole? nda,kako da ne...dosli u jednu mirnu i multinacionalnu stredinu i lepe plakate zlocinaca i pustaju ljakse muziku.

naravno to nije pravilo - jer uvek ima normalnih izbeglica i budala izbeglica - i znam ih i sa srpske i sa hrvatske strane.

100% istina............

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

BOLESNA SI!!
    nije, potpuno je u pravu

ratko je junak!!
    ratko je ku*ac na biciklu...a i kakve on veze ima sa ovim...heh.....kad bolje razmislim, toliki je junak bio, da su svi pobegli u vojvodinu
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    ratko je ku*ac na biciklu...ali kakve on veze ima sa ovim...heh.....kad bolje razmislim, toliki je junak bio, da su svi pobegli u vojvodinu
    Nikada se Srbi iz Srbije i Bosne neće složiti oko Mladića. Nama on uzima posebno mesto u srcu, koliko god to vama čudno bilo. On nas je branio.

Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

a znaci treba i ti koji su dosli da sire seperatisticke ideje o Vojvodini,ako o vi prije 15 godina?
    kako?
    ulazi ti u krevet /ili ti smeta so moze da glasa na izborima,pa tvoje autonomaske ideje neisu vise u i vecini??
    BOLESNA SI!!
    ratko je junak!!
    Ratko je junak u tvojoj bolesnoj glavi. Ako ti je toliko dobar vodi ga kuci.
    O kojim separatistickim idejama ti buncas...... nismo mi u Vojvodini separatisti nego autonomasi, a to je velika razlika.
    Namecu svoju (ne)kulturu primitivaca.
    Cinjenica je da se mentalitet u Vojvodini znacajno izmenio u poslednjih dvadesetak godina.
    Ima jedan grafit "VOJVODINA VOJVODJANIMA".

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

kako?
    BOLESNA SI!!
    ratko je junak!!
    od koga je,jos je i dobro

glup odgovor skoro ko i onaj ko ga je pisao.

nema price sa tobom djovanili,kakav si mudar i narctanu ovcu bi ti ceta razbesnelih gumica obrisala,tj u slucaju da pre toga sama ne pobegne
    you make me sick because i adore you so

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio sunflowerv
    Ima jedan grafit "VOJVODINA VOJVODJANIMA".
    Iskreno, ne graniči li to sa fašizmom?
    Nije li to isto kao kada Nacionalni Stroj kaže Srbija Srbima???

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Mrzi me da se ponavljam, trenutno nemam vremena ni da tražim, ali evo ti pogledaj, negde u programu Čankove partije piše da su za ravnopravnost svih, bez obzira na versko, nacionalno ili zavičajno poreklo. Ti bi opet da budeš veći autonomaš od Čanka. Opet da ti kažem, nemoj.
    Poslednji put ažurirao/la nesha t. : 29.05.2007. u 12:54

Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DeteSunca
    Iskreno, ne graniči li to sa fašizmom?
    Nije li to isto kao kada Nacionalni Stroj kaže Srbija Srbima???
    a sada ce oni duple standarde da uzmu,..

Poznat slavishans (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Vidi ovako "Lalo":
    -Ko je za koga politički opredeljen,nije za tebe da razmišljaš-svako ima pravo da glasa
    -Zašto gledaš u tuđe dvorište,pogledaj prvo u svoje!
    -Ako je neko po tebi primitivan,zašto se spuštaš na njegov nivo?
    -Otkud ti znaš da li su oni mrzeli svoje komšije?
    -Srbin je Srbin da li on bio iz Krajine,Republike Srpske,Srbije,Vojvodine ili sa Kosova
    -95% njih je došlo jer je moralo da izbegne genocid
    -Seti se Uskrsa '95.godine!!!Da nije bilo tih ljudi i Arkanovih Tigrova verovatno bi ti sad bio negde u Šumadiji u istoj poziciji kao što su oni sada(ako si Srbin)!
    -Obiđi Vojvodinu i vidi koliko su oni doprineli da Vojvodina ostane u sastavu Srbije i da Srpski narod ne bude u manjini u sopstvenoj državi
    -Većina njih je podnela zahtev za dobijanje Srbijanskog državljanstva što znači da žele da poštuju i cene ovu državu i njen Ustav i zakon
    -Po meni su veći problem Crnogorci koji su tražili da se odvoje od Srbije pa i dalje uživaju ista prava kao mi odavde
    Razmisli o ovome što sam ti napisao,i videćeš da sam u pravu!

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •