Tursko Oruzje Sacmare

zoki-topola:
ja mislim da te piske nisu bas toliko lose po izgledu izgledaju bas super ko skupocena puska ali mislim da i kvalitet mora da je makar bolji od ruske

sad za kvalitetu neznam baš,ali cjene su im dosta niske...ja uzeo zračnicu,novu,za 50 eura,a nije loša...samo je nisam mogao koristiti na streljani-pre jaka.za sačmare neznam kakve su im,ali ako su ko zračnice-dobro je
 
Detalje ne znam, ali kolege koje prate i vole da znaju sve o oruzju misle da je tursko oruzje solidno ali daleko iza ruskog. Takodje marketing chini svoje, neko je uvezo kamione toga i sad nema bolje ni jeftinije
 
Te puske mozes naci u prodavnici VIDRA Beograd Alekse Nenadovica 19 kontakt:011 2433516
Sto se tice kvaliteta ja mislim za te pare pre bih uzeo neki ruski poluatomat,ali se raspitaj bolje kod puskara nekih, toje naj bolje po meni.
pozdrav
 
zoki-topola:
ja mislim da te piske nisu bas toliko lose po izgledu izgledaju bas super ko skupocena puska ali mislim da i kvalitet mora da je makar bolji od ruske
Ruske puske su daleko bolje od tih turskih.

Pogotovo je celik kod ruskog oruzija vrhunski, za razliku od Turske gvozdjurije.

Meni se ta hatsan vazdusara bukvalno sva razdrmala i raspala posle 500 diabola,
Neprecizna,plastikanka,odvrcu se safovi,pukla komanda kocnice, bizuterija teska.
 
Procitao sam razna lupetanja oko turskih i ruskih lov pusaka,pa evo malo edukacije.
Mnogo toga mozete da naucite prateci reviju KALIBAR.
Turci imaju tradiciju proizvodnje oruzija 400 godina,imaju oko 15 fabrika i nekoliko manifakturnih proizvodjaca koji rade oruzije vrlo skupoceno i u malim serijama, nesto slicno poput ferlaha.Turske puske prvi je poceo da uvozi MAGNUM iz n sada,a od skoro i kapriolo.
turske puske mozete kupiti u magnumu n sad,magnum jagodina,vidra beograd,barolo kragujevac,hanter06 krusevac ,ritam plus nis,hubertus vrsac,bvkomerc loznica,lovoturs senta.
trofrj zrenjanini u presevu.sto se tice kapriola oni prodaju samo u svojoj maloprodaji.Turski najbolji proizvodjac je1 sarsilmaz,2 hatsan 3 huglu 4 akar itd.Sto se tice sarsilmaza oni su vlasnici Bernadelija prave skupe i kvalitetne puske,Hatsan je najveci proizvodjac oruzija t turskoj i ima najsiri asortiman,svoje oruzije izvoze u 60 drzava.huglu pravi kvalitetne bokerice i polozare takodje ih izvoze po celom svetu, akar je dobar proizvodjac poluautomata i najvise svog oruzija izvizi u SAD pod brendom CHARLS DEJL.Proizvodjaci 2,3,4,i ostali koriste
krupove ili valterove cevi koje su izuzetno kvalitetne,iznutra tvrdo hromovane kao i ruske cevi
sto se tice dizajana, zavrsne obrade finisa, polira i tezine tu su ispred ruskih proizvodjaca
inace ja koristim jednu tursku polozaru huglu u kalibru 20 magnum i poluautomat cal 12 mag hatsan a hocu da nabavim i rezervnu cev slug olucenu za brenere idealnu za crnu
divljac, kazu u magnumu da uskoro i to dobijaju.Kolege lovci imate interet potrazite malo turske proizvodjace pa se uverite u ono sto sam napisao. ako imate pitanja rado cu vam odgovoriti.
 
IZ 27 nije moskvič. Nije ni mercedes, ali jeste srednja dobra opel klasa. To je robusna, pouzdana radna puška, napravljena da izdrži sibirsku zimu i vrelinu tajge. Izdvaja je pouzdan mehanizam kočnice, onakav kakav se ugradjuje u najskuplje puške. Nije narano za poredjenje sa brovingom, beretom i još nekolicinom, mahom italijanskih proizvođača, ali da je proizvode Amerikanci koštala bi minimum 1.500 dolara. Ovako, prave je Rusi i može se pazariti za 500 evra. Znači odlična puška, a ne oko "više volim rusko *****, nego američku tortu".
 
Uostalom, ne shvatam poentu priče. Kolega se javio za savet i mišljenje. Što se mene tiče neka kupi turkinju, neka kupi i dve. Ja polazim od toga da je korektno izneti svoje mišljenje. Ponavljam pucao sam iz Turkinja, a stalno nosim IŽ27. Ja ga ne nosim zato što je on najbolji, već zato što on zadovoljava moje zahteve o odnosu kvaliteta i cene. Kad budem raspoložen da investiram u pušku 1.500 - 2.000 evra znam šta ću kupiti. Ja bih uzeo fabarm, a neko beretu. Normalno, neko voli crne, neko plave... Ali ako čovek pita, valja mu odgovoriti...
 
Ma kad su turci (sa malim t) imali dobru metalurgiju? Koliko ja znam u doba bajazita munjevitog zadnji put :twisted: pa ti vidi da li ti se isplati to ili da uzmes Ruskinju nije sminkerska ali pouzdana maksimalno i cene je prihvatljivija (a i da ti se ne daj boze pokvari nesto svi majstori ih znaju u prste sto se ne moze reci za turkinje) .
 

Back
Top