Zabrana ljubljenja

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Relativno skoro, gledala sam neki indijski film. Pošto je u osnovi ljubavna priča, ja sam najviše pažnje poklanjala ljubavnim scenama. Ubih se čekajući da se poljube. Kad ono - ništa do krja filma. :)
A onda se setim da je u Indiji zabranjen na javnom mestu i na medijima poljubac u usta.
I zaista, film je prepun nežnosti - dodira za ruku, poljubaca po vratu, obrazima, zagrljaja, zagrljaja... I nagoveštaj jedan da su proveli noć zajedno.
To me je navelo da se mislim - u kojim zemljama postoje takve zabrane? Da li one važe samo za građane te države ili i za turiste i strance?
Kako vam se dopada takav zakon, kako biste ga podneli?
Kad biste birali između liberalne Holandije i konzervativne Indije - obe imaju svojih krajnosti - koja bi krajnost bolje podneli?
 
Naravno da danas nama zvuci neverovatno da ljubljenje u javnosti bude zabranjeno, ali kad bi tako nesto postojalo bilo bi i pozitivnih strana. Mozda bi bilo vise ceznje, zaljubljenosti, prefinjenijih nacina za iskazivanje emocija. Uopste, sto nam je vise stvari dostupno i svakodnevno, sve manje uzivamo u njima. U svakom slucaju, mnogo bi lepse bilo kad konacno docekamo taj zabranjeni poljubac ;)
 
CakiCoka:
Naravno da danas nama zvuci neverovatno da ljubljenje u javnosti bude zabranjeno, ali kad bi tako nesto postojalo bilo bi i pozitivnih strana. Mozda bi bilo vise ceznje, zaljubljenosti, prefinjenijih nacina za iskazivanje emocija. Uopste, sto nam je vise stvari dostupno i svakodnevno, sve manje uzivamo u njima. U svakom slucaju, mnogo bi lepse bilo kad konacno docekamo taj zabranjeni poljubac ;)
hm,jakooooooooooooo lepo receno,slazem se :)
 
Holandiju biram , mada je i tamo ... ali nema sumnje da je od Indije bolje...vise ljubavi i razumevanja ... ja razumem sve , cak i pedofile (dok ne rade deci nista , ali nista , bas nista)...neka sede i neka cute...
Ali u Indiji je zesce sra.nje ... 8)
 
znas film je jedno stvarnost drugo.mogu da zabrane mozda na filmu i televiziji poljupce,ali im je na ulicama pravi zivot.bolje bi bilo da im drzavne vodje obezbede svezu,bakterioloski ispravnu vodu za pice i dovoljno hrane.ti ljudi zive nedolicno.pacovi su im domace zivotinje i jedu iz istog tanjira sa njima.cak puste prvo da pacov uzme hranu,a oni nastave.blud i razvrat na sve strane.drug koji je bio tamo kaze da je pored ulica,vidjao ljude u sred dana kako imaju odnose.ne biraju ni pol ni godine.
ima mnogo muskaraca koji se oblace kao zene i sminkaju izlaze na ulice i nude svoja tela.cak vrse i "operacije".zicom obaviju polni organ,cvrsto i onda odseku.mnogi od njih umru u najstrasnijim mukama,od infekcija ili krvarenja.zaboravila sam kako ih zovu.imaju neko pogrdno ime.u svakom slucaju,takvi nakazni stupaju i u brak sa muskarcima i preuzimaju ulogu zene.to sto sam videla necu nikada zaboraviti. bila je emisija na nekom histori,exploreru ili discoveriju.ne secam se.jedino sto znam da mi neke od tih slika nece jos dugo izbiti iz glave.
tako da ne znam sta je neko ministarstvo zelelo da postigne tom vrstom zabrane.mozda da ih vrate u neku normalu.samo bojim se da tesko da neko od tih ljudi uopste gleda tv i ima predstavu o drugacijem zivotu.
 
Struja:
znas film je jedno stvarnost drugo.mogu da zabrane mozda na filmu i televiziji poljupce,ali im je na ulicama pravi zivot.bolje bi bilo da im drzavne vodje obezbede svezu,bakterioloski ispravnu vodu za pice i dovoljno hrane.ti ljudi zive nedolicno.pacovi su im domace zivotinje i jedu iz istog tanjira sa njima.cak puste prvo da pacov uzme hranu,a oni nastave.blud i razvrat na sve strane.drug koji je bio tamo kaze da je pored ulica,vidjao ljude u sred dana kako imaju odnose.ne biraju ni pol ni godine.
ima mnogo muskaraca koji se oblace kao zene i sminkaju izlaze na ulice i nude svoja tela.cak vrse i "operacije".zicom obaviju polni organ,cvrsto i onda odseku.mnogi od njih umru u najstrasnijim mukama,od infekcija ili krvarenja.zaboravila sam kako ih zovu.imaju neko pogrdno ime.u svakom slucaju,takvi nakazni stupaju i u brak sa muskarcima i preuzimaju ulogu zene.to sto sam videla necu nikada zaboraviti. bila je emisija na nekom histori,exploreru ili discoveriju.ne secam se.jedino sto znam da mi neke od tih slika nece jos dugo izbiti iz glave.
tako da ne znam sta je neko ministarstvo zelelo da postigne tom vrstom zabrane.mozda da ih vrate u neku normalu.samo bojim se da tesko da neko od tih ljudi uopste gleda tv i ima predstavu o drugacijem zivotu.
Zalosno ...kako neki ljudi zive...jadni... 8)
 
Kathy_was_here:
Mislim da ljubljenje ne treba da bude zakonom zabranjeno na javnim mestima...ako se nekome ljubi neka se ljubi...:)

naravno sve sto ne ugrozava druge ljude i okolinu ne treba da bude zabranjeno (i ne preivlaci mnogo paznje kao sto bi bilo kre***e ili nesto drugo mada nisam ni protiv toga) :D
 
ma otpjevaj mu pjesmu

Mirno spavaj, nano

Sve kapije otvorene
samo nasa nije
cula nana da dolazis
cula pa me krije

Ref. 2x
Mirno spavaj, nano, sve je zakljucano
moje srce nije, dzaba ti kapije

Sve su lampe pogasene
samo nasa nije
cula nana da dolazis
cula pa me krije

Ref. 2x

Sve su ruze procvetale
samo nase nisu
to ih, dragi, nocu gazi
meni dok dolazi
 

Back
Top