Pitanje za DR

B

BojanaJ

Gost
Bila sam kod privatnog ginekologa (zbog lecenja steriliteta i neredovne menstruacije). Ja vec imam neke rezultate ali je ona htela da mi u svakom slucaju uradi jos neke. Dala mi je da pijem Utrogestan 3X1 - 6 dana. Rekla mi je da cu za to vreme dobiti krvarenje. I cim do krvarenja dodje (prvi ili drugi dan, zbog vadjenja krvi), da zakazem termin i dodjem do nje. Sada mi nije jasno. Danas je sesti dan i ja jos nisam dobla menstruaciju. Da li nastavljam da pijem taj lek, da li cekam da mi se menstruacija pojavi ili u svakom slucaju treba da zakazem novi pregled iako nema menstruacije, ili nesto trece???
Mozda sve ovo zvuci glupavo ali doktori umeju da budu tako konfuzni da ih "mi koji nismo studirali medicinu" jako tesko mozemo razumeti.
DR molim te POKUSAJ DA MI DAS SAVET :cry:
 
Ja imam par pitanja koje neznam koliko su vezana za ovu temu..pokusavam da "ubodem" plodne dane i sexualno sam aktivna sredinom ciklusa,probali smo sve varijante...propustili smo jedino sex pred ""docek"" menstruacije.

Moje pitanje je dali je ovulacija mogla biti bas u tom periodu(5-6 dana pre ocekivane mens.)?

Neznam zasto mi se bas u tom periodu pojavi koja smedjkasta kapljica?Jeli to "najava"mensa ili?

Dali ciklus racunam od tih "smedjih kapljica" ili od"pravog"krvarenja?
Ako je ovo drugo,onda mi ciklus traje 28 dana.

IZVINJAVAM SE STO SAM "ULETELA" SA SVOJIM PROBLEMOM
UCINILO MI SE DA NIJE POGRESNO MESTO.. :cry:
 
Sondra:
Ja imam par pitanja koje neznam koliko su vezana za ovu temu..pokusavam da "ubodem" plodne dane i sexualno sam aktivna sredinom ciklusa,probali smo sve varijante...propustili smo jedino sex pred ""docek"" menstruacije.

Moje pitanje je dali je ovulacija mogla biti bas u tom periodu(5-6 dana pre ocekivane mens.)?

Neznam zasto mi se bas u tom periodu pojavi koja smedjkasta kapljica?Jeli to "najava"mensa ili?

Dali ciklus racunam od tih "smedjih kapljica" ili od"pravog"krvarenja?
Ako je ovo drugo,onda mi ciklus traje 28 dana.

IZVINJAVAM SE STO SAM "ULETELA" SA SVOJIM PROBLEMOM
UCINILO MI SE DA NIJE POGRESNO MESTO.. :cry:
Ajde prvo ovo da ofgovorim,koliko sam shvatila pokusavate da ostanete u drugom stanju.Ovulacija je sredinom ciklusa,pred samu menstruaciju ne moze biti,nikako.E sad racuna se da onaj drugi deo ciklusa traje 14 dana(tzv.faza sekrecije),sto sa vasim ciklusom od 28 dana pada bas na 14 .dan a kod onih sa ciklusima na 32 npr.oduzmemo 14 i moze se reci da je zena plodna od 16.-18.ciklusa.To radi objasnjenja.Ciklus se racuna od pocetka krvarenja ,e sad...kod vecine te kapljice se javljaju dan pre pocetka ciklusa,ne znam kad je kod vas.Uglavnom to se smatra pocetkom ciklusa.
Sto se tice plodnih dana,njih mozete "ubosti"tako sto cete svako jutro u isto vreme pre nego sto ustanete iz kreveta,pre kupatila...izmeriti rektalnu temperaturu,i te vrednosti cete belezite,kada dodje do skoka temperature to je ovulacija.
Drugi nacin je da kod ginekologa pomocu ultrazvuka pratite ovulaciju,ili uzimanjem krvi na hormonsku analizu utvrdite da li zapravo uopste imate ovulaciju.Ukoliko je imate a nista se ne desava i dalje(ne znam koliko vec dugo pokusavate da ostanete trudni)potrebno je uraditi briseve cerviksa i vagine na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu i spermokulturu i spermogram vaseg partnera.
Sad ja sam obuhvatila sve sta moze biti a ne mora,cisto da znate sta se sve moze uraditi.
 
BojanaJ:
Bila sam kod privatnog ginekologa (zbog lecenja steriliteta i neredovne menstruacije). Ja vec imam neke rezultate ali je ona htela da mi u svakom slucaju uradi jos neke. Dala mi je da pijem Utrogestan 3X1 - 6 dana. Rekla mi je da cu za to vreme dobiti krvarenje. I cim do krvarenja dodje (prvi ili drugi dan, zbog vadjenja krvi), da zakazem termin i dodjem do nje. Sada mi nije jasno. Danas je sesti dan i ja jos nisam dobla menstruaciju. Da li nastavljam da pijem taj lek, da li cekam da mi se menstruacija pojavi ili u svakom slucaju treba da zakazem novi pregled iako nema menstruacije, ili nesto trece???
Mozda sve ovo zvuci glupavo ali doktori umeju da budu tako konfuzni da ih "mi koji nismo studirali medicinu" jako tesko mozemo razumeti.
DR molim te POKUSAJ DA MI DAS SAVET :cry:
Ja mislim da je najpametnije da ti nazoves telefonom tu svoju doktorku i da joj objasnis situaciju,sta se desava i da je pitas sta da radis,jer ja ni sa malo maste ne mogu da znam sta ti je,sta ispitujes i sta je od analiza koleginica imala nameru da radi,pretpostavljam hormone ali...ovde se ne radi o tome da je lekar bio konfuzan nego ti je rekla da pijes lekove i cim dobijes da dodjes, jeli tako?Ona nikako nije mogla da zna kako ces ti reagovati na lek i da neces dobiti,zato lepo bez ikakve sramote ili ne znam cega je nazovi i konsultuj se.Uostalom ako lekara koji radi privatno,i naplacuje te svoje usluge ne mozes da zoves i da pitas ne znam onda koga ces.
Nadam se da si me razumela.Zelim ti da sto pre resis svoju dilemu.
Pozdrav!
 
dr:
Sondra:
Ja imam par pitanja koje neznam koliko su vezana za ovu temu..pokusavam da "ubodem" plodne dane i sexualno sam aktivna sredinom ciklusa,probali smo sve varijante...propustili smo jedino sex pred ""docek"" menstruacije.

Moje pitanje je dali je ovulacija mogla biti bas u tom periodu(5-6 dana pre ocekivane mens.)?

Neznam zasto mi se bas u tom periodu pojavi koja smedjkasta kapljica?Jeli to "najava"mensa ili?

Dali ciklus racunam od tih "smedjih kapljica" ili od"pravog"krvarenja?
Ako je ovo drugo,onda mi ciklus traje 28 dana.

IZVINJAVAM SE STO SAM "ULETELA" SA SVOJIM PROBLEMOM
UCINILO MI SE DA NIJE POGRESNO MESTO.. :cry:
Ajde prvo ovo da ofgovorim,koliko sam shvatila pokusavate da ostanete u drugom stanju.Ovulacija je sredinom ciklusa,pred samu menstruaciju ne moze biti,nikako.E sad racuna se da onaj drugi deo ciklusa traje 14 dana(tzv.faza sekrecije),sto sa vasim ciklusom od 28 dana pada bas na 14 .dan a kod onih sa ciklusima na 32 npr.oduzmemo 14 i moze se reci da je zena plodna od 16.-18.ciklusa.To radi objasnjenja.Ciklus se racuna od pocetka krvarenja ,e sad...kod vecine te kapljice se javljaju dan pre pocetka ciklusa,ne znam kad je kod vas.Uglavnom to se smatra pocetkom ciklusa.
Sto se tice plodnih dana,njih mozete "ubosti"tako sto cete svako jutro u isto vreme pre nego sto ustanete iz kreveta,pre kupatila...izmeriti rektalnu temperaturu,i te vrednosti cete belezite,kada dodje do skoka temperature to je ovulacija.
Drugi nacin je da kod ginekologa pomocu ultrazvuka pratite ovulaciju,ili uzimanjem krvi na hormonsku analizu utvrdite da li zapravo uopste imate ovulaciju.Ukoliko je imate a nista se ne desava i dalje(ne znam koliko vec dugo pokusavate da ostanete trudni)potrebno je uraditi briseve cerviksa i vagine na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu i spermokulturu i spermogram vaseg partnera.
Sad ja sam obuhvatila sve sta moze biti a ne mora,cisto da znate sta se sve moze uraditi.

Postovana
Smedje kapljice se javljaju 22.23.dana ciklusa a pravo krvarenje 28.dan.Zato mi nije sasvim jasno sta znaci to smedje krvarenje i dali se od tog dana racuna ciklus?
 
Takav opis bi odgovarao ovulaciji ali prosto je nemoguce da imate ovulaciju i da odmah nakon 4,5 dana prokrvarite,za taj period je potrebno da prodje 14 dana od ovulacije.
Najbolje je da ipak uradite sve sto bi dokazalo postojanje ovulacije,pa kad se tacno utvrdi kad se ona desava moze se razmisljati o tome sta je u pitanju.E sad mozda je u pitanju i priprema za menstruaciju ali i to bi zahtevalo analizu hormona , ako se ne varam 3 puta u toku ciklusa se uzima krv na analizu i onda se gleda koja faza ciklusa koliko traje,imali ili nema ovulacije.
Ako izmedju tog 22.i 28.dana nema krvarenja onda se racuna 28.dan.Jeli se to desava bas svaki mesec?
 
Ne, samo zadnja 3 mjeseca, a bas toliko dugo i pokusavam da zanesem.Mislila sam da mozemo "to" sami da odradimo...samo kad je covek pun nekih "bioloskih tajni"(pa ni obicnu ovulaciju nemogu da odredim sama).Merila sam bazalnu temperaturu, ali mi toplomer svaki dan skace i uglavnom sam do podne ispod 37, a popodne preko 37.Tako da se ni na taj metod nemogu osloniti.Toliko o meni i metodama "uradi sam" :lol:
Sve me ovo zbunjuje i ludim... umesto da sam opustena..
 
Kao sto rekoh,rektalnu temperaturu mozete i morate meriti samo ujutro,bukvalno otvorite oci i stavite toplomer u cmar.To se ne moze meriti jedan dan ujutro,drugi dan uvece,znaci u isto vreme.Ukoliko vam ne podje za rukom da ostanete trudni jos mesec ,dva potrazite strucnu pomoc.Mozda samo treba da se opustite i ne mislite o tome a mozda je i nesto problem pa da ne gubite vreme.
Nadam se da me razumete.
 
Pa ne bi bilo lose da odete do ginekologa na pregled,sve zavisi kada se vama javljaju te kapljice,da li je povezano sa sexom,mozda postoji nesto sto izazove iritaciju...naravno ovo su sve same pretpostavke.Ne znam ni koliko vam je godina,ni kad ste zadnji put bili kod ginekologa.
Da je uobicajeno,nije,eto i sami kazete da je to od pre 3 meseca,signal da se nesto desava.A svaka prica, bez pregleda, o tome je samo gomila pretpostavki.
 
e to su te "biloske tajne"....zasto...kako...lazne i prave menstruacije...ima ovulacije-nema ovulacije...Veze nemam..auu bre sto smo komplikovani!
Sve nesto "moze biti-nemora da znaci" LUDNICA
 
Da li je onda moguce da sve moje ovulacije budu u stvari anovulacije???
I da ja u stvari zato ne mogu da ostanem u drugom stanju??? I ako je tako da li postoji lek za takvo nesto??? I kako se ta anovulacija otkriva?
Hvala.
Jos samo da se zahvalim DR sto tako strpljivo odgovara.
 
Naravno da je moguce,anovulacija je prevedeno na srpski nema ovulacije.
Ono sto sam vec rekla oko utvrdjivanja plodnih dana kod kuce i kod lekara i dalje vazi,pre se cekalo 2 godine ako neko ne moze da ostane u drugom stanju pa se krece sa ispitivanjima,sad ako posle 6 meseci pokusaja nema trudnoce krece se sa ispitivanjima.
 
Pa vec sam ti rekla :lol: odes kod ginekologa,moze ulrazvukom,moze iz krvi trazenjem izvesnih materija koje pokazuju ovulaciju.To nije nista strasno,nemoj da se plasis,daju se lekovi koji indukuju ovulaciju ,natempira se,i u to vreme imas odnos...jeli jasno ili dalje da objasnjavam :D .
 
Da jer papa pokazuje da nema potencijalno malignih celija a kolposkopskopija je vrsta hladnog mikroskopa koji otkriva sve ostale promene na grlicu i u vagini,tipa trenutno aktuelnih kondiloma.To jednostavno ne ide jedno bez drugog,vecina zena cak i ne zna da im se u toku pregleda uradi kolposkopija.To je jedan onako omanji instrument koji je pricvrscen za ginekoloski sto i u trenutku kada se postavi spekulum on samo uveca sliku unutrasnjosti.
 
Papa 2 grupa je normalan nalaz a vaginalni sekret 3 grupe je znak postojanja infekcije koja zahteva primenu vaginaleta kojima se obicno sanira problem.Ukoliko se ponavlja veginalni sekret 3 grupe to bi bio znak za ginekologa da uputi zenu na uzimanje briseva na bakterijske vaginoze i hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu.
 
Postoji nekoliko tema o tome vec na forumu,jedna je na 2.strani /pitanje za ginekologa,postavila je zabrinuta/pa pogledajte tamo,manje vise napisala sam sve o policisticnim jajnicima i toj problematici,pa ako nakon toga budete imali jos koje pitanje odgovoricu vam drage volje.
 

Back
Top