Pricica:)

Dynamite

Zainteresovan član
Poruka
149
Kako sam proveo ljetni raspust
Piše: Dervo Junuzović
Ove sam godine proveo ga s obiteljom na moru. Ja, sestra i burazer. I babo i majka. Isto: Ja: sam išo svako jutro sam pohljeb a babo je se napijo popodne po najgorem celopeku.
Jedno dva dana nisam išo na plažu jer sam se od nečeg osuo. Drugi dan mora babo je slomijo majku pred narodom. Niko se ni okreno nije. Takav je narod.
Majka je govorila nama djeci dace dajđa Denis slomiti baba kad se vratimo.
Dajđa Denis je samim tim majkin brat. On je musliman ko i mi.
Zaljubijo sam se. U Sandru: ona je polapola. Majki nije bilo pravo. U vezi toga. Sandra je odlična u školi. Ima velke plave oči. Kad me poljubila zamantalo mi se.
Seka se ubola na ježa. Vriskala je dvasata. Kad smo je odveli doktoru on je reko da nije jež nego srca. Noga joj se zagnojila. Pa smo morali nazad.
Ja sam se jedino obradovo tome što ce dajđa Denis slomiti babu. Jer dosta je više bilo. Njegovog... Peksinluka.
Kad smo došli kući dajđa je došo da se pozdravimo jer on je se vraćo nazad u Ameriku. Majka mu nije rekla ništa za babu. Meni je zaprijetila da šutim.
Neće kaže da se dušmani raduju. Neće ni da se dajđa sekira. Malo mu je firme. Dvaput mu je puco cir. Ja sam je pito kakvi dušmani a ona je rekla da niko ionako ne gleda svoja posla nego jedva čeka neki belaj. U komšiluku.
Takav je narod.
Ove godine je buraz kreno uprvi razred. On je isti babo. Prvi dan se pobijo dvaput. Majka je plakala a babo mu je uzo toblerone. Takav je babo. Samo nek je ukontru svima. Burazova učiteljica je rekla da preporučuje se pažnja roditelja.
Ja sve mislim da kad se daida Denis opet vrati iz Amerike babo će morat selit se iz kuće. Majka je predala za rastavu. Još nesmije da mu kaže. Ali će mu sigurno reć. A narod nek je jede govna. Nije se zbog naroda ni udavala. :D :D
 
Ja mislim da je svima nama na ovim ludim prostorima ova priča manje-više autobiografska.

POGLEDAJMO ISTINI U OČI !

P.S. Samo mi daiđu zovemo ujak.
 

Back
Top