Menjanje naziva ulica

da li treba menjati nazive??kompleksno pitanje...sto se tice ovih nesuglasica oko AVNOJ-a, mislim da ne treba doci do menjanja naziva jer je to jedan od dokaza pobede nad fasizmom...a dati ime po najvecem krimosu koga je ova zemlja videla to ne treba ovoj zemlji...ako treba da se menja ja sam za ime najveceg srpskog patriote koji je branio i stitio srpske interese,generala Ratka Mladica
 
bosanac85:
da li treba menjati nazive??kompleksno pitanje...sto se tice ovih nesuglasica oko AVNOJ-a, mislim da ne treba doci do menjanja naziva jer je to jedan od dokaza pobede nad fasizmom...a dati ime po najvecem krimosu koga je ova zemlja videla to ne treba ovoj zemlji...ako treba da se menja ja sam za ime najveceg srpskog patriote koji je branio i stitio srpske interese,generala Ratka Mladica

Тако је !

С' вером у Бога,

за краља и отаџбину !
 
bosanac85:
da li treba menjati nazive??kompleksno pitanje...sto se tice ovih nesuglasica oko AVNOJ-a, mislim da ne treba doci do menjanja naziva jer je to jedan od dokaza pobede nad fasizmom...a dati ime po najvecem krimosu koga je ova zemlja videla to ne treba ovoj zemlji...ako treba da se menja ja sam za ime najveceg srpskog patriote koji je branio i stitio srpske interese,generala Ratka Mladica
zasto nedate nekoj ulici u bosni njegovo ime,ipak je on tmo branio narod i "pobedio" zar ne?
 
СЛОБОДА:
Булевар Авноја треба да се зове Булевар Михајла Петровића Аласа, највећег српског математичара.Паралелно са њим су булевари Николе Тесле, Михајла Пупина и Милутина Миланковића, а Ђинђић ипак није њихов ниво, сви ћемо се сложити.Зоран Ђинђић сигурно не би дозволио да га изједначавају са научницима, то никако није европски, за разлику од екс скојеваца у ДС. Довољно је да се плато на тргу Републике зове по њему, не морају све улице у Београду. Евентуално по Ђинђићу би требало назвати улицу где је убијен, или ону где је сахрањен (Рузвелтова) јер носи име човека који је наредио бомбардовање Београда на Васкрс 1944. године. Са друге стране булевар Црвене Армије, која је ослободила Београд промењен је у Јужни булевар.Као посластица, политика која нас је довела до тога да нас не воле ни исток ни запад и даље живи кроз називе улица попут Патриса Лумумбе на Карабурми или Нехруове и Гандијеве у блоковима.

Извини али колико ја знам Булевар Црвене Армије и даље постоји а Јужни булевар је онај који је паралелан са бившом улицом словеначког бандита Франца Розмана а сада је Симе Игуманова - нешто си побркао! Тј. Булевар Црвене Армије иде од славије а ул.Јужни булевар се улива у петљу!

Иначе, слажем се са твојим запажањима!
 
eremita:
Извини али колико ја знам Булевар Црвене Армије и даље постоји а Јужни булевар је онај који је паралелан са бившом улицом словеначког бандита Франца Розмана а сада је Симе Игуманова - нешто си побркао! Тј. Булевар Црвене Армије иде од славије а ул.Јужни булевар се улива у петљу!

Иначе, слажем се са твојим запажањима!

Јужни булевар је био Црвене Армије, прошетај мало, сигурно има још старих табли.
Од Славије иде бивша маршала Толбухина (сада Макензијева).
Страшно је да те ја са Бањице учим, а ти са Врачара.
 
a inace sramotno je sto su vlasti hapsile mlade ljude koje su pokusali da iskazu svoje misljenje...mislim na ono povodom lepljenja plakata...jadan pokusaj da se ugusi jedna ideja...to su ove samozvane ``demokrate`` koje pokusavaju da uguse sve sto je srpsko i sto vredi jer su im to rekli ``mama i tata`` tj. Ren i Solana...srbiji nece biti bolje dok se ne okrene sama sebi i vrati se tradicionalnim vrednostima...a za ove Cedine sledbenike nemam reci...biti protiv svog naroda-jadno
 
bosanac85:
a inace sramotno je sto su vlasti hapsile mlade ljude koje su pokusali da iskazu svoje misljenje...mislim na ono povodom lepljenja plakata...jadan pokusaj da se ugusi jedna ideja...to su ove samozvane ``demokrate`` koje pokusavaju da uguse sve sto je srpsko i sto vredi jer su im to rekli ``mama i tata`` tj. Ren i Solana...srbiji nece biti bolje dok se ne okrene sama sebi i vrati se tradicionalnim vrednostima...a za ove Cedine sledbenike nemam reci...biti protiv svog naroda-jadno

Управо то, они најгрубље крше то за шта се залажу, Ратко Младић није ратни злочинац, док се не докаже правоснажном пресудом, већ само оптужени.
То што је у бекству се не може сматрати као отежавајућа околност, односно потврда кривице.
 
SANDRINAbg:
Nego gde i kad pocinje istorija..? :shock:
Српска, негде, рецимо, у 8. веку Христове ере.

A, da...cija..to je u stvari, najbitnije ..??? :-? :shock:
Одговор мало изнад. Нама је, ваљда, ипак најбитнија наша историја, српска дакле. Иако се, наравно, ништа не може узимати одвојено од целокупне светске, али, мислим да је јасно у ком смислу ово кажем

Mis'im, ko ce to prekrajati istoriju...Voja Seselj i njegovi sektasi..? :confused:
Ма, они су у ствари само она екстремна, декадентна фаза комунизма.
 
bosanac85:
a inace sramotno je sto su vlasti hapsile mlade ljude koje su pokusali da iskazu svoje misljenje...mislim na ono povodom lepljenja plakata...jadan pokusaj da se ugusi jedna ideja...to su ove samozvane ``demokrate`` koje pokusavaju da uguse sve sto je srpsko i sto vredi jer su im to rekli ``mama i tata`` tj. Ren i Solana...srbiji nece biti bolje dok se ne okrene sama sebi i vrati se tradicionalnim vrednostima...a za ove Cedine sledbenike nemam reci...biti protiv svog naroda-jadno
Pa ako ti se ne svidja ovde vrati se u svoju bosansku pripizdinu da prcis ovce kao i tvoji pretci
 
Nexus 6:
poenta nije ni u mom shvatanju Bulevara, niti u tvom, vec u tome da ce VECE i ZNACAJNIJE ulice uvek duze zadrzavati nazive koji su se odomacili u vecini stanovnistva, bez obzira na zvanican naziv...

ne moze se 50 godina socijalizma izbrisati gumicom...taj sistem je ostavio duboke oziljke i katastrofalne posledice, prvenstveno na mentalitet ljudi, a nazivi ulica su mizerija u tom pitanju...
mozes li u svetlu toga razumeti moju indiferentnost tako "znacajnog" pitanja kao sto je da li se nesto zove ovako ili onako... :roll:
Оно што људи никако неће да схвате је да ФОРМА НИЈЕ САМО ФОРМА, као и да СИМБОЛ НИЈЕ САМО СИМБОЛ.

Да форма итекако има важност, много већу него што се чини на први поглед, и да утиче на садржину.


А враћање старих назива јеи много више од пуког симбола. Један од знакова истинске спремности да се СТВАРНО раскрсти с комунистичком прошлошћу.

Највећим дело те прошлости, оним злим у њему.


Између осталоиг, да се на свој начин - поништи управо то насуље у промени назива улица.


Е, сад, друга је ствар што и ова власт, у ствари добрим делом неослобођена комунистичког менталитета, и ову сад промену ради у доста случајева не баш примеререно.
 
Lala Vojvođanski:
zar nemamo pesnike,umetnike, naucnike?
Имамо, хвала Богу. :)


Zašto baš političari i vojskovodje..oni su promenjiva kategorija.
Нису они сами по себи "променљива категорија", непо им се мења "подобност", у зависности од режима.

С тим што и ту постоји разлика - комунисти су заправо једини који су мењали називе улица - НАСИЛНО, и у покушају да ИЗБРИШУ све што је било пре њих.

Карађорђевићи после доласка на власт НИСУ променили називе улица по Обреновићима.

Отуд и овај фамозни БУЛЕВАР

Краља Александра Обреновића

.ulica Kraljevica marka u Novom Sadu??Pa on nije bio ni istorijska licnost..
.[
Био је, али врло другачија него у народним песмама.

Но, он је ипак такође, по тим песмама, постао доста значајан симбол, и занимљив лик, па ипак може да "има" улицу.
 
bosanac85:
a inace sramotno je sto su vlasti hapsile mlade ljude koje su pokusali da iskazu svoje misljenje...mislim na ono povodom lepljenja plakata...jadan pokusaj da se ugusi jedna ideja...to su ove samozvane ``demokrate`` koje pokusavaju da uguse sve sto je srpsko i sto vredi jer su im to rekli ``mama i tata`` tj. Ren i Solana...srbiji nece biti bolje dok se ne okrene sama sebi i vrati se tradicionalnim vrednostima...a za ove Cedine sledbenike nemam reci...biti protiv svog naroda-jadno

Evo zasto su u NS radikali na vlasti.
 
како малочас рекох, и у овом сад враћању назива, и давању нових, има доста нелогичности и несистематичности.

Ето, то би била рецимо, логична идеја да ти сви булевари, на НБГ, паралелни, добију имена по научницима, кад се тако почело.

Онда би, рецимо бивши Други булевар требало да буде Милутина Миланковића.
(Он је "добио" улицу, али прилично непримерену), а да је Арсеније Чарнојевић "добио" негде другде, а не овај булевар.

А, наравно, ту, у низу да је и Мика-Алас, како је овде неко већ поменуо.
 
Corto Malteze:
cuvena vracarska ulica Zarka Zrenjanina, aj ti znaj kako se zove sad.....nemam pojma gde je to, kada mi kazu to ime
Стевана Шупљикца. А пре Другог св. рата се звала - Војвођанска.
Шупљикцу је, дакле требало "дати" другу улицу, а ову вратити. у Војвођанска..



Глава ствар би требало да буде у - ВРАЋАЊУ старих назива, а не само "скидању" комунских и давању, како рекох, без много система.
 
Norma Kampl:
како малочас рекох, и у овом сад враћању назива, и давању нових, има доста нелогичности и несистематичности.

Ето, то би била рецимо, логична идеја да ти сви булевари, на НБГ, паралелни, добију имена по научницима, кад се тако почело.

Онда би, рецимо бивши Други булевар требало да буде Милутина Миланковића.
(Он је "добио" улицу, али прилично непримерену), а да је Арсеније Чарнојевић "добио" негде другде, а не овај булевар.

А, наравно, ту, у низу да је и Мика-Алас, како је овде неко већ поменуо.

Ја сам поменуо Аласа.
Трећи булевар се сад зове по Миланковићу.
Булевар Арсенија Чарнојевића бих назвао по Милеви Марић Ајнштајн, јер је типична жртва женске дискриминације, али и Чарнојевић свакако заслужује важну улицу.
 

Back
Top