..Maska...

ELENA_bg

Zainteresovan član
Poruka
352
Danas sam dosla do zakljucka da nikada ,ni u kojoj vezi ne treba davati sebe 100 posto.Jer,skoro uvek,ta osoba te zaj.e.be.
Da je ceo zivot jedna velika predstava,i da najbolje prolaze dobri glumci.
I zato cu da se bacim na svoju karijeru.
Nista vise od emocija.
Niko me vise nece videti onakvu kakva sam u svoja 4 zida.Maska na lice,osmeh,i u zivot,zajedno sa malogradjanima i licemerima.
 
Kukavice!
Srce na sunce pa hrabro kroz zivot!
Shest puta padni,sedam puta ustani!
Najranjivija si kad imash masku-iz straha da ce pasti, da ce te prozreti,da budesh ono shto jesi,da volish da patish...STRAH OD ZIVOTA...
Shta je malo patnje naspram srece da osecamo!!????????
 
STREPNJA



Ne, nemoj mi prici!Hocu izdaleka

Da volim i želim oka tvoja dva.

Jer sreca je lepa samo dok se ceka,

Dok od sebe samo nagoveštaj da.



Ne,nemoj mi prici!Ima više draži

Ova slatka strepnja,cekanje i stra`.

Sve je mnogo lepše donde dok se traži

O cemu se samo tek po slutnji zna.



Ne,nemoj mi prici!Našto to, i cemu?

Iz daleka samo sve k`o zvezda sja;

Iz daleka samo divimo se svemu.

Ne,neka mi ne pridu oka tvoja dva.
 
Pipi Langstrumpf:
Kukavice!
Srce na sunce pa hrabro kroz zivot!
Shest puta padni,sedam puta ustani!
Najranjivija si kad imash masku-iz straha da ce pasti, da ce te prozreti,da budesh ono shto jesi,da volish da patish...STRAH OD ZIVOTA...
Shta je malo patnje naspram srece da osecamo!!????????

i ispod maske se moze osecati... :smile:
 
...Pipi ima tu istine....
...to je linija manjeg otpora...
...te maske su deo našeg svakodnevnog života...
...izađi na ulicu i videćeš milion maski za svaku priliku drugu,sve zavisi od okolnosti...
 
ELENA_bg:
Danas sam dosla do zakljucka da nikada ,ni u kojoj vezi ne treba davati sebe 100 posto.Jer,skoro uvek,ta osoba te zaj.e.be.
Da je ceo zivot jedna velika predstava,i da najbolje prolaze dobri glumci.
I zato cu da se bacim na svoju karijeru.
Nista vise od emocija.
Niko me vise nece videti onakvu kakva sam u svoja 4 zida.Maska na lice,osmeh,i u zivot,zajedno sa malogradjanima i licemerima.
...mnogo puta sam to pomislila i mnogo puta odustala...
...odustala sam zato sto mislim da cu vise biti povredjena kad glumim, nego kad sam iskrena...
...jer cak i ovako iskrena bivala sam optuzena da sam neiskrena...
...kad nisam volela mislili su da volim...kad sam volela govorili su mi da ne volim...
...i ovakva kakva sam umem dovoljno da zbunim i sebe i ljude, zamisli jos kad bih glumila...
...ja cu iskreno, bar 90%(10% svi malo lagimo), pa sta mi Bog da...
 
Slazem se, ali treba biti pazljiv i ne dozvoliti sebi da se toliko zatvoris da i kada naidje onaj pravi, koji ce zeleti, zasluziti da mu se 100% otvoris, vise ne znas kako. I pravo kaze Pipi, sto duze nosimo masku, osecamo se zasticeniji, ali nam je sve teze da je skinemo. Mozda je karakteristika kukavica, ali svakako jeste i predostroznosti. Ja uvek slusam razum, a srce osluskujem.
 
Pipi Langstrumpf:
Kukavice!
Srce na sunce pa hrabro kroz zivot!
Shest puta padni,sedam puta ustani!
Najranjivija si kad imash masku-iz straha da ce pasti, da ce te prozreti,da budesh ono shto jesi,da volish da patish...STRAH OD ZIVOTA...
Shta je malo patnje naspram srece da osecamo!!????????

Kao i obicno, slazem se sa Pipi. Long live Pipi.

Maska, glupost. Nikada se ne pretvaram. Ponekada se zajebes, ali mi nikada nije bilo zao, na kraju. Puno parom napred, last stop - zna se gde, pa onda kazi da si bio glumac.
 
Superior:
Slazem se, ali treba biti pazljiv i ne dozvoliti sebi da se toliko zatvoris da i kada naidje onaj pravi, koji ce zeleti, zasluziti da mu se 100% otvoris, vise ne znas kako. I pravo kaze Pipi, sto duze nosimo masku, osecamo se zasticeniji, ali nam je sve teze da je skinemo. Mozda je karakteristika kukavica, ali svakako jeste i predostroznosti. Ja uvek slusam razum, a srce osluskujem.


Ne verujem da iko zasluzuje da mu se otvoris 100 posto.Mozda nekih 70.
 
gossca:
...mnogo puta sam to pomislila i mnogo puta odustala...
...odustala sam zato sto mislim da cu vise biti povredjena kad glumim, nego kad sam iskrena...
...jer cak i ovako iskrena bivala sam optuzena da sam neiskrena...
...kad nisam volela mislili su da volim...kad sam volela govorili su mi da ne volim...
...i ovakva kakva sam umem dovoljno da zbunim i sebe i ljude, zamisli jos kad bih glumila...
...ja cu iskreno, bar 90%(10% svi malo lagimo), pa sta mi Bog da...

Imati masku ne znaci ne biti iskren, barem ja tako gledam na to. Moja maska je: prema svima sam korektna, samo neke volim, svakome cu pomoci, od vrlo malo njih bih trazila pomoc; ne nosim srce na dlanu i malo njih zna kada sam tuzna, uvredjena ili povredjena, jer sa malo njih razgovaram o licnim stvarima, dok neke cuvam samo za sebe.
 
Ne znam da zivim potpuno pod maskom...uvek odajem najveci deo sebe...i na to gledam kao na veliku hrabrost jer znam da ce me posle sigurno sje.bati zbog te moje otvorenosti...
kad god su se drugi ljudi (Oni bitni) krili iza svojih maski,ja sam se jos vise otvarala...bacala im svoje misli dusu i srce na zemlju slobodno da ih gaze ako zele,sve samo da dokazem da i iskrenost i sloboda otkrivanja moze biti hrabro delo i prava stvar u datim trenucima...
u zivotu sam ne brojano puta patila zbog svoje iskrenosti prema drugima i otvorenisti,i isto tako patila zbog tudjeg skrivanja iza maske sopstvenih lazi,obmana i cutnje...ne volim maske jer im se drugi sluze,i mrzim ih zato sto ne znam da ih koristim...
 
u zivotu sam ne brojano puta patila zbog svoje iskrenosti prema drugima i otvorenisti,i isto tako patila zbog tudjeg skrivanja iza maske sopstvenih lazi,obmana i cutnje...ne volim maske jer im se drugi sluze,i mrzim ih zato sto ne znam da ih koristim...


Ti volis da patis?
 
ne volim da patim,ali isto tako ne volim ni da obmanjujem samu sebe...a ni druge...
idem otvorenog uma kroz zivot pa kome se svidja dobrodosao je,kome se pak ne svidja njegova stvar...
ali desi se da me ponekad prevare,poverujem da im moja iskrenost znaci i da im odgovara,ali hoces malo sutra...
 
Superior:
Imati masku ne znaci ne biti iskren, barem ja tako gledam na to. Moja maska je: prema svima sam korektna, samo neke volim, svakome cu pomoci, od vrlo malo njih bih trazila pomoc; ne nosim srce na dlanu i malo njih zna kada sam tuzna, uvredjena ili povredjena, jer sa malo njih razgovaram o licnim stvarima, dok neke cuvam samo za sebe.
Maska je neiskrenost, jer se prikazujemo da smo drugaciji nego sto jesmo...Ovo sto si ti navela je samokontrola, a ne maska...
...ali jesi u pravu...tanka je linija izmedju samokontrole i maske...tako da nekad ne znamo dal se samokontrolisemo ili ustvari glumimo da nemamo emocije...mozda se cak preterena samokontrola moze nazvati glumom...
 

Back
Top