Tri jednostavna hipotetichka politichka pitanja

Enfroz2891.

Iskusan
Banovan
Poruka
5.907
Idu dva choveka ulicom.
Prodju jedan pored drugog.
Jedan lik kulira drugog.
Ovaj drugi mu pridje,**** oca ,sve po spisku kaze da je samo prisustvo ovog shto kulira uvreda za familiju ovog drugog..itd.,itd.,...
1.pitanje: Da li je normalno:

a)Izvinjavati se agresivnom choveku,stalno ici nekom pomirljivom notom ako ti se unosi u lice i stalno *****,*****,***** prihvatiti da si kriv za sve shto te optuzuje jer eto "pametniji popushta"mozda i primiti par shljaga zarad"mira u susedstvu","obrnut drugi obraz"ili ici onom forom"nek prvi kamen baci onaj koji je bez greha"ili jednostano naci neki balans i svoju krivicu za neshto da "uravnotezi" i opravda agresiju nepoznatog choveka...itd.,itd.

ili

b)Odogovoriti istom merom ma shta on uradio da bi ludak odyebao od tebe

2.pitanje: Da li je chovek ako postupi po b) iz prvog:

1)Zatucana budala i samo potvrdjuje da je isti ko i agresivac jer ga je odyebao pa je ovaj time ima pravo shto ga maltretira

ili

2)Postupa normalo i ispravno kao i svaki chovek koji bi se nashao u istoj ili slichnoj situaciji.

3.pitaje: Da li je chovek ako postupi po a) iz prvog:

1) Veliki i mudar chovek koji gleda realno na stvari i prihvata ih kakve jesu vidi da je ovaj drugi agresivan i nezgodan i da ne treba da se konfrontira sa njim nego da izadje "moralno uzdignut"chak i ako mu je lice modro.

2)Budala koju svako moze da mlati kada sve to dopushta i sam je kriv za to

Znachi voleo bi ako mogu odgovori:

1.- a) ili b)
2.- 1) ili 2)
3. -1) ili 2)
:)
 
1. b) ;) pogotovo ako je neko antipatican... :D
2. ni lud ni normalan .. svako po svojim karakternim osobinama.. mislim ja sam impulsivan i nekako ako zadrzim bes u sebi skoci mi pritisak pa mi je svaki doktor rekao da je bolje da to izbacim iz sebe... duze cu da zivim... :)
3. a) ne mogu reci da ako je neko diplomata i smiren po prirodi da je on budala... mogu reci da je budala neko koji tako uvek i u bilo kakvoj situaciji postupi.. onda je to neko koga svako moze ***** :) Ali ako je neko ko je vise u stanju da se kontrolise ali do odredjene mere kada i on pukne onda nije budala....

:)
 
1) predji na drugu stranu ulice i ubrzaj korak.
tako ja bezim od manijaka/budala/napasnika.
2)zatucana budala - normalan covek od sukoba bezi,ne ide mu u zagrljaj.
3)normalan,ali u mojoj verziji odgovora pod jedan.

kao sto sam bezbroj puta rekla na ovom forumu - nema crno belo , i ne postoji samo jedna mogucnost i alternativa,nego na hiljade istih.

mudar covek gleda da neprijatnosti izbegne kako zna i ume,glup covek se bije,tj naseda na plitku provokaciju.
 
1. a, ali uvek ima granica posle koje pređe u b...

2. Ni jedno. 1 je nešto najpribližnije, ali uvek ima granica...

3. 1 je nešto najpribližnije, ali uvek ima granica...

Pre nekih godinu i po' u busu sam prisustvovao sledećeoj sceni: Bus je pun, na jednom od sedišta sede jedan momak i neki deda. Na sledećoj stanici deda silazi i u bus ulazi neka baba, gura, frflja i dolazi do onog praznog mesta i seda. Sad, šta je tačno bio povod ne znam tek počne se ona odjednom derati na onog momka. Jbe mu mater, sve po spisku, preti da će ga ubiti i izgovara takve stvari da se stomak prevrće, mi gledamo, a onaj momak mrtav 'ladan. Kulira on babu nekih par minuta i onda izvadi on mobilni iz jakne i nazove 92. "Dobar dan, želim da prijavim prijavim uznemiravanje i pretnje u busu 18, trenutno prolazimo ispod autokomande, da, samo momenat" Okreće se babi i pita je kako se zove. Ona prebledela. Ništa, momak prekine vezu i stavi fon u jaknu, baba ustade i na sledećoj izleti iz busa a ni reč nije rekla, kasnije sam je video u drugoj 18 kako piči pored Arene... lik je verovatno folirao... Car!
xyxthumbs.gif
 
SiIent Bob:
1. a, ali uvek ima granica posle koje pređe u b...

2. Ni jedno. 1 je nešto najpribližnije, ali uvek ima granica...

3. 1 je nešto najpribližnije, ali uvek ima granica...

Pre nekih godinu i po' u busu sam prisustvovao sledećeoj sceni: Bus je pun, na jednom od sedišta sede jedan momak i neki deda. Na sledećoj stanici deda silazi i u bus ulazi neka baba, gura, frflja i dolazi do onog praznog mesta i seda. Sad, šta je tačno bio povod ne znam tek počne se ona odjednom derati na onog momka. Jbe mu mater, sve po spisku, preti da će ga ubiti i izgovara takve stvari da se stomak prevrće, mi gledamo, a onaj momak mrtav 'ladan. Kulira on babu nekih par minuta i onda izvadi on mobilni iz jakne i nazove 92. "Dobar dan, želim da prijavim prijavim uznemiravanje i pretnje u busu 18, trenutno prolazimo ispod autokomande, da, samo momenat" Okreće se babi i pita je kako se zove. Ona prebledela. Ništa, momak prekine vezu i stavi fon u jaknu, baba ustade i na sledećoj izleti iz busa a ni reč nije rekla, kasnije sam je video u drugoj 18 kako piči pored Arene... lik je verovatno folirao... Car!
xyxthumbs.gif
hehe,sjajno :D :D
 
Ne bih mogla da budem bas precizna, jer ima dosta nijansi i vise mogucnosti od ponudjenih.
Ja se, recimo, cesto rukovodim onom : Na budalu ne gledaj sa ljutnjom, prostaku se odgovara cutnjom.
Medjutim, ovde to nikako ne mogu da uklopim.
Zato odustajem, ali, da bih se "izvadila" ispricacu i ja jedan dogadjaj (zbio se u Beogradu)
Na jednoj stanici usla je postarija zena "tip-top" obucena reklo bi se, (po poslednjoj modi, mada je nije prilagodila sebi, sto bi dao bolji utisak od toga da je sebe prilagodila istoj) i, posto je bila guzva, jedan momak je nehotice stalno naletao na nju (ona je stala ipsred njega kako je usla) i ona je osula.
Ne dao Bog! "Gospodja" koja je odecom pretndovala na titulu "dame" ispala je gora od svake piljarice (da mi ne zamere)!
Momak je sve vreme cutao, dok su drugi negodovali i gledali u "damu" s prezirom.
Autobus je stao na jednoj stanici, momak je krenuo da izadje, usput je zgrabio sesir s "damine" glave i pravo u kontejner.
Nije imala vremena ni da bekne, momak je mirno nastavio da hoda, a autobus je odvezao "damu" dalje, ili je njen vapaj ugusilo odobaravanje i smeh:)
Pa, sad....
 
Salvantis:
Interesantno pitanje :)

1. b
2. 2
3. 2

Sto znaci: nikada ne dopusti budali da te ponizava, jer ce to videti i druge budale, a onda ces morati sve da ih trpis, ili ces ipak morati jednom da reagujes (a onda bolje da si to uradio odmah).

Dabome...i ja isto :lol:

p.s. Jedino ako nisam nesto nadrndana...e onda ga jednostavno od'ebem i ne razmisljam o budali... :lol:
 

Back
Top