Који би сте систем волели у Србији?

За који сте ви систем?

  • Грађанска држава

    glasova: 26 40,0%
  • Национална држава

    glasova: 29 44,6%
  • Корпоративна национална држава

    glasova: 4 6,2%
  • Социјалистичка држава

    glasova: 2 3,1%
  • теократска држава

    glasova: 4 6,2%

  • Ukupno glasova
    65
  • Anketa je zatvorena .
Nacionalna drzava.
Sve drzave okruzenja su nacionalne,zashto bi smo mi bili izuzetak?
Meni je chitav taj tzv."gradjanski koncept" u sushtinskom smislu,shto se tiche konstitutivnosti prilichno licemeran i samo krije druge razloge.Nisu"gradjani"ginuli za stvaranje Srbije nego Srbi i oni treba kao narod da budu nosioci drzavotvornosti.Jednaka prava za sve drzavljane se podrazumevaju.
 
Frozen74:
Pa eto ja glasao za nacionalnu drzavu... a ono korporativna mi malo nejasno.. mozes li objasniti na sta konkretno mislis... jer ako je ono na sta ja mislim... onda...

Корпоративна национална држава је држава у којој влада тржишна приврееда санајвећим кропорацијама и природним ресурсима у власништву државе, са јаким и одлучујућим утицајем државе на економски и социјални развој земље, сличко франковој Шпанији, Пиночеовом Чилеу и Путиновој Русији.
 
Frozen74:
Ahaaa fasisticka privreda... verovatno i Titovoj Jugoslaviji...

Onda sam samo za Nacionalnu za koju sam i glasao. :)

Слично али није фашистичка, корени се вуку још из 18 века.
Да, самоуправљање је била верзија корпоративног система, уз ужасе и назадност комунизма.
 
nesha taxista:
U čemu je razlika?

фашисти су преузели концепт корпоративне привреде. Он искључује малтретирања цивила, и не познаје конц-логоре и губитке људских права, и не пропагира манијакална освајања, то су додали Фашисти.
 
Ma bre ako pricamo o sistemu u kome je drzava iznad svega pa i same privrede onda to jeste fasisticka ekonomija..... Titova Jugoslavija i Frankova Spanija imaju samo neke razlike... ima razlika naravno... ali je sustina jednaka... kontrolisana korporativna privreda ... dakle isto je...

E sad... po meni postoje i ogromne slicnosti izmedju fasisticke i socijalisticke drzave... po meni su hitler i Staljin recimo bili veoma slicni.. i njihove drzave... a tu je bila i Jugoslavija sa znatno manje drasticnim krsenjem ljudskih prava...

Tako da....

Borite se protiv svakog pritiska... zivela sloboda i demokratija... ziveo anti-globalizam.. dole svaka prinuda i nerazum. !!!
 
Alekasandar2:
фашисти су преузели концепт корпоративне привреде. Он искључује малтретирања цивила, и не познаје конц-логоре и губитке људских права, и не пропагира манијакална освајања, то су додали Фашисти.

Cekaj mesas babe i zabe... prica se o korporativnoj privredi... kakve to veze ima s pravima ???

Privrede su jednake u fasizmu i socijalizmu... a ne bih rekao da opet nema krsenja prava u socijalizmu... nema kao u recimo Hitlerovoj nemackoj.. ali opet svaka drzava ima zrtve.. cak i nasa mlado demokratska :D
 
Frozen74:
Ma bre ako pricamo o sistemu u kome je drzava iznad svega pa i same privrede onda to jeste fasisticka ekonomija..... Titova Jugoslavija i Frankova Spanija imaju samo neke razlike... ima razlika naravno... ali je sustina jednaka... kontrolisana korporativna privreda ... dakle isto je...

E sad... po meni postoje i ogromne slicnosti izmedju fasisticke i socijalisticke drzave... po meni su hitler i Staljin recimo bili veoma slicni.. i njihove drzave... a tu je bila i Jugoslavija sa znatno manje drasticnim krsenjem ljudskih prava...

Tako da....

Borite se protiv svakog pritiska... zivela sloboda i demokratija... ziveo anti-globalizam.. dole svaka prinuda i nerazum. !!!

Па корпоративна држава (разликујемо је од међународних корпорација ) је једини начин да држава задржи економске и природне ресурссе (Русија) и оддупре се глобализму, суштина је да се развија тржишна привреда а гуши капитализам, нема јако богатих људи, богата је држава.

Иначе...

"Франково привредно чудо" (1962-1974) "Благостање у Југославији (1964-1980)
Оба коинцидирају крахом након смрти диктатора. У оба случаја УСА је исплатија једну милијарду долара Титу и Франку, у оба случаја било је следећа: Машинска индустрија, прехрамбена индустрија+туризам, у оба случаја Италијански ФИЈАТ је основао ауто индустрије "СЕАТ" у Шпанији и "Заставу" у Југославији и у оба случаја први аоутомобил био је- Фића "СЕАТ 600" и "Застава 750"
;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_miracle

The recovery was heavily based on public investment on infrastructures and the opening of Spain as a tourist destination. The Miracle ended the period of autarchy (closed economy) and could be considered to be the response to the economic crisis of Spain after the Spanish Civil War and the challenges of World War II. The economic growth saw noticeable improvements in Spanish living standards and the development of a middle class in Spain, though Spain remained less economically advanced relative to the rest of Western Europe (with the exception of Portugal and Ireland). At the heyday of the Miracle, 1974, Spanish income per capita was 79% of the western European average, only to be reached again 25 years later, in 1999; while the economic indicator par excellence, the electricity production, went from 3.61 in 1940 to 90.82 millions of Megawatts-hour in 1976.

SEAT 600:
600.jpg


http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_600
 
SiIent Bob:
Liberalno/militarističko/ društvo sa slobodnim tržištem. Uh, koliko nespojivosti u jednoj rečenici...

Милитаризам није исто што и етатизам.

Франко је уклонио све Фалангисте са власти и поставио технократе, школоване на универзитетима.
Тито је уклонио комунисте (Голи оток) и поставио технократе (Од Кардеља па даље)
 
aleksandar:
Па корпоративна држава (разликујемо је од међународних корпорација ) је једини начин да држава задржи економске и природне ресурссе (Русија) и оддупре се глобализму, суштина је да се развија тржишна привреда а гуши капитализам, нема јако богатих људи, богата је држава.
Ono sto je zajednicko svemu tome je da se takva privreda odrzava kreditima jer je po pravilu glomazna sa mnogo zaposlenih i slabo profitabilna. I kad tada puca zbog svojih nerealnih osnova.

Mogu i ja sad da uzmem kredit od 100 000 eura i da se kurcim ali kad dodje kredit na naplatu predstoji nemastina. :)

Ono sto je u stvarti bitno jeste da je tacno da tako drzava zadrzava vlast nad resursima ali resursi nigde nisu u rukama samo drzave. I u samoj Rusiji ne mozes reci da je u pitanju korporativna vlast drzave pored brojnih Abramovica i ostalih lopurdi.

Vlasnistvo nad resursima zapadnih drzava neretko je u rukama svetskih korporacija kojima se ni ne zna ko je vlasnik. Trzista akcijama u stvari doprinose da se vlasnici cesto menjaju. Nezdravo je da u drzavu ne ulazi strani kapital. Nezdravo je da i kada udje kapital u drzavu da se ta drzava ne stara o gradjanskim pravima radnika.

Dakle kako god bilo bitno je da je privreda konkurentna i da pociva na realnim zdravim osnovama. A takodje da drzava nastoji da odbrani prava gradjana koji su u privredi upregnuti od strane kapitalista. :D

Dakle nacionalna drzava sa opstim pravima i sa republikanskim uredjenjem je jedina zdrava drzava. Sve ostale ogranicavajuce drzave po bilo kom pitanju predstavljaju odredjenu devijantnost gradjana. :)

Recimo Pakistan u kojem je ko zna koji po redu pucisticki general na vlasti jasno govori o nezrelosti civilizovanoj pakistanskog naroda. :D

Zakljucak je da kakve god bile slicnosti i razlike medju retrogradnim uredjenjima treba ih sve zajedno izbegavati. :D

A ti imas danas Srbiju koja sa 80 mandata u parlamentu podrzava sistem Benita Musolinija :D :D :D
 
Alekasandar2:
Чеда+Чанак+Тадић+Г17
"Граћанска а не Српска", "Европа", "Евроатланске интеграције"...
Tacno je da je to drzava gradjana a ne Srba ali i nacionalna drzava moze biti srpska i svih njenih gradjana. Dalje to sto je gradjanska ne mora da znaci da je i za evro integracije ... uzmi Norvesku i Svajcarsku za primer :)
 

Back
Top