klima uredjaj
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: klima uredjaj

Zainteresovan član Giordanna (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano klima uredjaj

Mozda ce nekima biti smesno ali me zanima koliko opasno moze biti ako se sa+32C udje uklimatizovan prostor na 20C i tamo boravi sat vremena,naravno u dekoltovanoj odeci?
    Ja licno imam problem s vretnim delom kicme i ne odgovara mi to ali zanima me da li nesto ozbiljnije moze da se desi?
    Pricao mi je jedan taksista kako je prosle godine vozao u klimatizovanom autu neke strance ceo dan i jos ih usput sluzio(ulazio i izlazio iz kola) i tako zaradio mesec dana bolnice jer je dobio neko suzenje krvnih sudova u glavi.Staq mislite o tome?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: klima uredjaj

Da je zdravo, nije, da se mozes ukociti ,prehladiti,mozes ali da ti se suze krvni sudovi u glavi...tesko.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Dobro ali ipak je u dekoltovanoj odeci, valjda ublazi malo to kocenje?

Učlanjen
    27.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio dr
    Da je zdravo, nije, da se mozes ukociti ,prehladiti,mozes ali da ti se suze krvni sudovi u glavi...tesko.
    Pa i meni je malo cudna bila njegova prica ali je covek verovatno imao nekih tegoba i pre a taj dogadjaj je mozda bio samo okidac.Sto bi rekli lekari :"imao falinku od ranije".Sta kazete na to da ima ljudi(poznajem licno)kojima se desilo da kad je velika razlika u temperaturi i kad iz dosta hladne prostorije izadju napolje na dosta visoku, naprosto kolabiraju?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Nista neobicno.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    27.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio WithdrawnWater
    Nista neobicno.
    Sta nije neobicno?Prvi deo price ili drugi?Uzrok ili posledica?
    Poslednji put ažurirao/la Giordanna : 26.05.2007. u 23:06

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

E odlicno nadjoh ovu temu da vidimo iskustva ovih toplih dana posto sam primetio da se klime kupuju vise da se pohvale komsiji i blage veze nemaju koliko je stetna..takodje na vestima svakodnevno javljaju da ne sme biti veca razlika spoljne temperature od 3 do 7c i klimatizovane prostorije
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Početnik Jakuza (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hm... i ja sam cuo da ne walja sedeti ispod klime ali budi bez brige

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Ja ne da ne sedim ispod nego bezim na km..u kolima me za 2 min zaboli glava kad upalim..kad idem po prodavnicama gde je osecaj da je 15c a napolju 35 sta ocekivati kad udjes znojav
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

..klimu ukljuchujemo oko podneva, a gasimo predveche..
    ..termostat nam je nashtelovan na 28C ukoliko ne izlazimo iz kuce, kao ovih dana,
    a na 30C ukoliko izlazimo..
    ..krilca usmeravaju vazduh uz sam plafon, duz prostorije koja je sedam metara dugachka..
    ..filtere chistimo i sterilishemo svakih mesec dana preko leta, a i josh dva-tri puta tokom
    ostatka godine..
    ..najvecu uslugu nam chini shto obori vlaznost u kuci na 30-35%, kada jer napolju 80%, kao juche..
    ..think again...

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1089

Hmmm A koliko ima istine u tome da se razni virusi šire zahvaljujući klima uredjajima? Preciznije - kućnim klimama?
    Odavno sam čula priču da ljudi nakon operacija imaju komplikacije i infekcije upravo zahvaljujući klima uredjajima u operacionim salama. Navodno, ne čiste se i ne menjaju filteri, i onda zadržavaju u sebi i šire viruse.
    Ok, to mi je i logično, ali važi li to i za kućne klime? Dete mi treći put od proletos ima virusnu infekciju ( ogromna temperatura, čak i do 40 - i febrilne konvulzije je imala - a posle toga osip po telu koji baš gadno izgleda, ali mi je uvek lakše kada se pojavi jer me uverava da je zaista bio virus i da nisam pogrešila što je nisam kljukala antibioticima ), i mama me je malo zabrinula pitanjem - da to nije možda zbog klime. Svakih mesec dana perem filtere, tako da ne bi trebalo...
    Unapred hvala na odgovoru
    5757 PODRŽI ŽIVOT
    3030 HUMANITARNA FONDACIJA NOVI BEOGRAD
    WWW.BUDIHUMAN.RS

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Klima uredjaji smetaju ozonskom omotacu (naravno zbog freona) ali ne i ljudima. Ne znam odakle ljudi zakljucuju da je klima stetna i da izaziva neke viruse ... nije to klima to je vazduh pun zdravih materija nastalih iz fosilnih goriva. Za to treba kriviti velike automobilske kompanije a ne klima uredjaje.

Sigurno da nekom smeta ... verovatno osobama slabog zdravlja preko 50 god. Medjutim nema mnogo takvih osoba zahvaljujuci savrsenom zdravstvenom sistemu u srbiji. Siguran sam da smeta hladnokrvnim zivotinjama ali ljudi nisu hladnokrvni i mogu da podnesu nagle promene temperature.

Dakle zimi kada neko dodje u kucu sa -10 na + 20 sta bi trebalo da se desi. Predlazem da malo razmislite o tome pre nego sto pocnete da pricate o max 7 stepeni razlike.
    "Niko toliko ne brine o drugima kao oni koji su svima potrebni ali nikome nista ne znace"
    A.A.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio dr Pogledaj poruku
    Zbog cega nije zdravo?
    20 stepeni je normalna temperatura.
    "Niko toliko ne brine o drugima kao oni koji su svima potrebni ali nikome nista ne znace"
    A.A.

Iskusan fantom piroman (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    99

Naravno da moze da ima ozbiljne posledice. To da se sire virusi klima uredjajem su gluposti. Medjutim sta se desava kada predjes iz jedne sredine u drugu, u kojima je temperatura znatno razlicita? Recimo, kao kada udjes u hladnu vodu na +40. Meni samo jedna stvar pada na pamet: Cardiac arrest.
    Treba mi svet, otvoren za poglede....

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Gluposti?raspitaj se malo sta je koksaki virus i koliko se lezi zbog njega u slucaju da ne ubije podmuklo
    Citat Original postavio hahahaha Pogledaj poruku
    Zbog cega nije zdravo?
    20 stepeni je normalna temperatura.
    Unutra..ali napolju je preko 35..a kad si dao primer naravno da se ne savetuje da odmah sednes pored peci nego postepeno da se utopljavas

Iskusan fantom piroman (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Gluposti?raspitaj se malo sta je koksaki virus i koliko se lezi zbog njega u slucaju da ne ubije podmuklo

Unutra..ali napolju je preko 35..a kad si dao primer naravno da se ne savetuje da odmah sednes pored peci nego postepeno da se utopljavas
    O znam ja i suvise dobro o koksakiju... Ne siri se klima uredjajem.
    Treba mi svet, otvoren za poglede....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Savetuje se u novinama pretpostavljam - za starije osobe i srcane bolesnike?

Ako je napolju 35 onda radi mehanizam za hladjenje tela - znojenje. Ono se zasniva na isparavanju vode za sta se trosi ogrovna kolicina energije i telo se tako hladi (lamda - koeficijent isparavanja). Medjutim stvar je u tome da na 20 stepeni voda isparava mnogo sporije i telo se mnogo sporije hladi.

Dakle resenje je obrisati znoj okupati se ili nesto slicno. U tropskijim zemljama (npr Tajvanu i Singapuru) taj problem je uglavnom resen tako sto su svuda postavljeni klima uredjaji u taksijim, metrou .... svakoj prodavnici jer kod njih bez toga ne moze da se zivi.
    Naravno mozemo da uzmemo i faktor da se oni manje znoje jer su manje vise navikli medjutim ni ja se nisam mnogo znojio zahvaljujuci tome sto predjes 100 m i tu je neki klima uredjaj

A za sedenje ispod klima uredjaja - tako da ventilator udara u telo - da za to se slazem jer vetar (tj mlaz hladnog vazduha) povecava koeficijent isparavanja na taj nacin sto dodaje neophodnu brzinu molekulima vode koji su prespori da se odvoje od ostalih molekula vode i na taj nacin smanjuje temperaturu.

Za primer koji sam dao za zimske uslove - cak i ako nisu pored peci to je obicno 22 ili kod mene skoro 30 stepeni u sobi. Ipak tu sam pogresio zato sto nije analogno sa nasim primerom a to niko nije primetio. Dakle osoba nije isto obucena napolju na -10 i u kuci na npr 30 stepeni. Postoje mali efekti na lice i ruke - ako su ti delovi izlozeni napolju i ako se pridje odmah pored peci ali to je preko 60 stepeni razlike.

Pretpostavljam da ce neko od lekara ovde da objasni ostale efekte promene temperature i promene vlaznosti jer se ne razumem u fiziologiju - samo sam izneo vecinu onoga sto se tice Fizike.
    A.A.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Ne u novinama nego i na tvu..i normalno da se prvo pomenu starije obolele osobe..sigurno nece reci i aktivni sportisti da se paze..svako ko je imao ikad problema moze pricati i prepricavati dalje svoja iskustva a oni koji tvrde da im prija i da nije stetna nisu JOS uvek imali losa iskustva prehlada..ukocenja..zapusenja itd..zimogrozljive osobe se i leti prekrivaju preko glave..oni koji ne podnose vrucine ce po difoltu frktati i prevrtati ocima..rashladjivace se gaziranim picima i reci da im prija..jesce sladoled..tako da ne vredi pricati kad je sve to u glavi..meni je naravno vrucina ali se prilagodjavam neugrozavajuci druge svojim tripovima..bolje da se 5x istusiram nego da zivim leti na 35c u prostoriji gde je 20..ili zimi kad je napolju - da u kuci pravim 30 da bih isao bos

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Ne u novinama nego i na tvu..i normalno da se prvo pomenu starije obolele osobe..sigurno nece reci i aktivni sportisti da se paze..svako ko je imao ikad problema moze pricati i prepricavati dalje svoja iskustva a oni koji tvrde da im prija i da nije stetna nisu JOS uvek imali losa iskustva prehlada..ukocenja..zapusenja itd..zimogrozljive osobe se i leti prekrivaju preko glave..oni koji ne podnose vrucine ce po difoltu frktati i prevrtati ocima..rashladjivace se gaziranim picima i reci da im prija..jesce sladoled..tako da ne vredi pricati kad je sve to u glavi..meni je naravno vrucina ali se prilagodjavam neugrozavajuci druge svojim tripovima..bolje da se 5x istusiram nego da zivim leti na 35c u prostoriji gde je 20..ili zimi kad je napolju - da u kuci pravim 30 da bih isao bos
    U pa ako si cuo na javnom servisu to su sigurno proverene i tacne informacije. Mada koliko vidim ti verujes svemu sto vidis u novinama.

Naravno ti ljudi koji imaju zdravstvenih problema ih sigurno nisu imali i pre klima uredjaja. Npr ja se secam da sam imao prehlade u toku leta i suguran sam da su klima uredjaji krivi za to (mada tada nisu postojali).

Al pazi ti te di...ke koji jedu sladoled stvarno uzas jedan - fanta o boze
    Na taj nacin se vidi da je 99% ljudi na svetu ima probleme u glavi a onih 1% nema.
    Tih 1% bi uslo u rernu zato sto je to prirodno a ostale bu..le bi sacekale dok se ispece kolac pa bi popili cistu izvorsku vodu. Posle rerne na 300 stepeni 5 puta tusiranje
    A.A.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Ne ja verujem ljudima iz okoline a samo sam primetio da se ta prica provlaci..nigde ne rekose sto vise koristite klime da bi dupe ohladili dizvines

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    51

Sve što je preterano nije dobro za organizam pa ni velika razlika u temperaturi. Nemam ništa protiv hlađenja jer meni lično u zatvorenom ne prija kad temperatura pređe 28 stepeni ali velika je razlika između 28 i 20.

Kako sam obučena napolju, tako sam obučena i u kući, sa razlikom da se u kući ne znojim. Ali se ni ne smrzavam, kao što mi se mnogo puta desilo kad sam napolju u letnjoj odeći sa 30+ stepeni ušla u bioskop ili međugradski bus i smrzla se jer toliko ohlade prostor da ti maltene treba jakna.

Slične teme

1. LG ili BEKO klima uredjaj: dvoumica???
    Autor iggytod u forumu Tehničke nauke
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.05.2008., 12:53
  2. Klima uredjaj
    Autor Elektrik u forumu Tehničke nauke
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.08.2007., 11:40
  3. klima uredjaj
    Autor trejsi u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 26.06.2007., 23:42
  4. Klima uredjaj