aplauzi srpskom reditelju
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 72

Tema: aplauzi srpskom reditelju

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano aplauzi srpskom reditelju

aplauzi za kusturičin "zavet" u kanu
    Politika - Pre 14 minuta

KAN - Film Emira Kusturice "Zavet" doživeo je aplauze na današnjoj premijeri u Kanu, gde je prikazan na takmičarskom programu jubilarnog, 60. filmskog festivala u ovom fancuskom gradu na Azurnoj obali.

Proslavljeni srpski reditelj je u Kan došao da predstavi svoj peti film u takmičarskoj konkurenciji, dan pre proglašenja ovogodišnjeg dobitnika Zlatne palme.

Kusturica se, nakon projekcije filma u glavnoj festivalskoj sali "Limijer", pojavio pred novinarima u društvu svojih glumaca - od starih znanaca iz prethodnih filmova, poput Mikija Manojlovića, Ljiljane Blagojević i Aleksandra Berčeka, do onih koji su načinili prve glumačke korake tek u ovom novom Kusturičinom filmu - Marija Petronijević i Uroš Milovanović.

"Nisam se promenio... Od početka radim jedan te isti film koji još nije završen", rekao je Kusturica novinarima, dodajući da je jedan psihijatar to objasnio kao "ludilo viđeno očima ludaka".
    << Sadržaj rubrike 'Vesti dana'
    ako je srbin??? zasto se stidi svog srpskog imena??? kako moze biti srbin??? zar samo zato sto je promenio ime koje i dalje krije ili ????
    moram priznati da mi ovaj srbin ide vise na *** nego seselj ili kostunjavi ili grobar ili...

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: aplauzi srpskom reditelju

Citat Original postavio adem_ks
    ako je srbin??? zasto se stidi svog srpskog imena??? kako moze biti srbin??? zar samo zato sto je promenio ime koje i dalje krije ili ????
    moram priznati da mi ovaj srbin ide vise na *** nego seselj ili kostunjavi ili grobar ili...
    Naravno da je Srbin... Bravo Kusto Srbine..! :razz:

p.s. I ti si al' neces da priznas ili se u tvojoj skoli to nije ucilo...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

e i za tebe ga mnogo zabole....

a vidim da ti je nesto okracao kad ima samo ***

Primećen član Frozen74 (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ma Kusturica se zajebava s tim nacionalnim osecjem... a ja osecam da ce da postane Kinez za neku godinu kad krene tamo da razvija biznis...

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Boli ga ***** dobija pare od drzave za svoje sve losije filmove i jos je dobio celo brdo i selo tj. spahiluk na Zlatiboru da tamo vlada kao beg tako da nije Nemanja naivan nimalo on nije prodao veru za veceru vec za celo brdo sto nije nimalo lose za njega.
    Poslednji put ažurirao/la svetolik trpkovic : 26.05.2007. u 16:22

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Па Емир му је име, шта ти бушиш и кењаш?

Немаш појма шта је крштено име, него трабуњаш нешто о "променама имена" и сличним глупостима. Мислиш да си интересантан?

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Којих све религија има Албанаца?
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Duh Sekire
    Којих све религија има Албанаца?
    Muslimana i katolika...kol'ko je meni poznato...mis'im...nisam sigurna, al' znam da je Rugova presao u katolike...tako se pricalo... :smile:

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, albanci su podijeljeni na dvije vjeroispovijesti...

Jedna je Islamska, osnovna da kazem, kod vecina Albanaca, a druga je rimokatolicka, koja je nesto u manjini i uglavnom zivi na sjeveru Albanje.. Ove dvije grupe albanaca podijeljenih po vjeroispovijesti se bas i ne vole, ali i nemaju neku veliku netrpeljivost medju sobom..

Da se vratim na temu..
    Emir Kusturica je Emir Kuturica i sta tu ima da se raspravlja.. Mnogo je vazno sta on radi i sta stvara, i koje dobre pozicije donosi zemlji u kojoj zivi, je vaznije, nego kako se ko zove..

I na kraju muftija beogradski je musliman, pa niko ne kaze, muftija srbine (ne zelim ovim povodom da uvrijedim uvazenog gospodina)..

Koliko muslimana zivi u srbiji samo je Emir u zizi paznje..

Emire, radi stvaraj i donosi dobro zemlji u kojoj zivis, ovo bi mio moj komnetar..

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

@GZ, 'ajde i ja da se uozbiljim.

Emir jeste svetski priznat i poznat reditelj i svaka mu cast.

Kako se ko zove je totalno nebitno svakom normalnom coveku u Srbiji i oduvek je tako bilo...bitno je ko i koliko voli i postuje zemlju u kojoj zivi, a sad dal' je to Rasim, Dragan il' Davor...mene licno zabole...imam prijatelje medju svima i ne prozivamo se... :smile:

Pa ljudi...ovo je Srbija bre...

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Shta tebe boli qurac kako se on izjashnjava?
    On sebe smatra Srbinom i time je Srbin.
    Da se izjashnjava kao Hrvat ne bi ti smetalo.
    Licemeru.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Enfroz2891.
    Shta tebe boli qurac kako se on izjashnjava?
    On sebe smatra Srbinom i time je Srbin.
    Da se izjashnjava kao Hrvat ne bi ti smetalo.
    Licemeru.
    ja sam citao [ali ne kurir] da se krstio u boki valjda, i ako je, njegovo pravo, zatim ili pre toga je i ime promenio, i to je njegovo pravo [kako neko rece to je dobro unovcio] ali zasto onda ne koristi svoje novo ime. a nas albanaca ima svega, mali narod bili pa kako koji osvajac dodje a mi..... medjutim dojde i tome kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Emir Kusturica (2005 umgetauft auf Nemanja Kusturica, kyrillisch Немања Кустурица) (* 24. November 1954 in Sarajevo, ehemals Jugoslawien, heute Bosnien-Herzegowina) ist ein bosnisch-serbischer Filmemacher. Er lebt heute in Belgrad, Paris und seinem selbst errichteten Küstendorf nahe der serbischen Ortschaft Mokra Gora.
    iz wikipedije, doduse ja ne razumem nemacki ali...

Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Shta si hteo da kazesh samo ti znahs....
    qq..kako cete vi bez VMA vish da niste bash u "voznom stanju"shto se vugla tiche

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

iz wikipedije, doduse ja ne razumem nemacki ali...
    Неко се зајебао на немачкој Википедији, па? Ионако пише и да је "босанско-српски" редитељ, иако би једино могао бити "југословенско-српски", ако већ није само српски.

Човек се зове Емир, што је име арапског порекла. На крштењу је узео име Немања, али име му је Емир, то је ваљда јасно? Ако се неки Пера крсти као одрастао човек и узме име Паја, и даље остаје Пера док у личној карти званично не промени име, не знам шта ту није јасно.

И, шта смета имену Емир, које је арапског порекла? Имају Срби имена грчког и латинског порекла, ове глупости око "чуђења" поводом Кустуричиног имена су у преводу само повик "Јао, ал сам глуп, дођите сви на тему да то видите"...

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

I otvorio si 20-tu temu u proteklih dan-dva, samo da bi nam saopstio kako mrzis Kusturicu, i kako ti ide na *** (hm, rec od tri slova, mozda NOS ?!)
    Poslednji put ažurirao/la Salvantis : 26.05.2007. u 19:26

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bogart

И, шта смета имену Емир, које је арапског порекла? Имају Срби имена грчког и латинског порекла, ове глупости око "чуђења" поводом Кустуричиног имена су у преводу само повик "Јао, ал сам глуп, дођите сви на тему да то видите"...
    vala ja sam cuo da puno muslimana menja veru [ili hriscani prelaze na nasu "stranu"] i postaju hriscani, ali nikada do sada nisam cuo da doticna osoba zadrzi muslimansko ime. mislim da je to najblaze receno smesno

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

vala ja sam cuo da puno muslimana menja veru [ili hriscani prelaze na nasu "stranu"] i postaju hriscani, ali nikada do sada nisam cuo da doticna osoba zadrzi muslimansko ime. mislim da je to najblaze receno smesno
    Па то што ниси чуо значи само да ти је познавање материје 0%, јер у питању нису "муслиманска" имена, већ махом арапска. И због чега би арапска имена била забрањена, кад се форсирају грчка и латинска имена? И арапски православци Бога зову "Аллах", а сами носе име Мухамед, Муса, Емир итд.

Милион пута је речено да муслимани не морају мењати име при повратку или прелазу на хришћанство, јер нема "муслиманских" имена, а посебно Српска православна црква то наглашава. Имаш чак и пар арапских имена која су традиционална у српском народу, као што су Јасмина и Мерима.

Уосталом, уопште не мора да буде православац да би био Србин, мада то не треба ни објашњавати јер је читава тема једно неповезано бунцање илити једном речју - смеће.

По тој логици ни ти ниси Албанац, зато што су стари Арбанаси били православци, а ти гарант носиш неко турско или арапско име, пошто сигурно исповедаш турску веру. Ако ти је име "Адем" као што пише у твом нику, онда ниси Арбанас него Турчин. Је ли то можда логично?

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sad ga stvarno pretjerujes...

A dacu ti jedan veoma jednostavan primjer...

Ime JASMINA, je uveliko i veoma omiljeno ime kod muslimana u Bosni... docim isto ime je takodje prilicno cesto i takodje omiljeno kod srba u Srbiji, te nemoj vise o imenima
    MATERE TI..

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio GZ
    Sad ga stvarno pretjerujes...

A dacu ti jedan veoma jednostavan primjer...

Ime JASMINA, je uveliko i veoma omiljeno ime kod muslimana u Bosni... docim isto ime je takodje prilicno cesto i takodje omiljeno kod srba u Srbiji, te nemoj vise o imenima
    MATERE TI..
    e ajde matereti kada neka kaze "ja sam jasmina" jel te to [tebe licno] asocira na muslimansko ime ili na cvet. doduse zadnjih decenija se i imena "mesaju" ali ipak biti musliman a ime "svetislav" ili hriscanin a ime "abdulah" ??? ali.... neka bude da ja nemam pojma ....

Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

A shta ti u stavri hocesh?
    Da oderdjujesh kako ce neko da se zove?
    To je njegova privatna srtvar pa da je promenio ime i u Ratko Mladic II,shta se to tebe tiche?

Ističe se Jevdjo (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio Bogart
    Па то што ниси чуо значи само да ти је познавање материје 0%, јер у питању нису "муслиманска" имена, већ махом арапска. И због чега би арапска имена била забрањена, кад се форсирају грчка и латинска имена? И арапски православци Бога зову "Аллах", а сами носе име Мухамед, Муса, Емир итд.

Милион пута је речено да муслимани не морају мењати име при повратку или прелазу на хришћанство, јер нема "муслиманских" имена, а посебно Српска православна црква то наглашава. Имаш чак и пар арапских имена која су традиционална у српском народу, као што су Јасмина и Мерима.

Уосталом, уопште не мора да буде православац да би био Србин, мада то не треба ни објашњавати јер је читава тема једно неповезано бунцање илити једном речју - смеће.

По тој логици ни ти ниси Албанац, зато што су стари Арбанаси били православци, а ти гарант носиш неко турско или арапско име, пошто сигурно исповедаш турску веру. Ако ти је име "Адем" као што пише у твом нику, онда ниси Арбанас него Турчин. Је ли то можда логично?

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: aplauzi srpskom reditelju

СРПСКИ РЕДИТЕЉ НЕМАЊА ЕМИР КУСТУРИЦА - ЗАВЕТ - ТРЕЋА ЗЛАТНА ПАЛМА!?

Poslednji put ažurirao/la Strela : 26.05.2007. u 19:39

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Vučkoviću treća nagrada u Kanu
    Film srpskog studenta Pavla Vučkovića, "Minus", osvojio je treću nagradu u zvaničnom programu "Sinefondasion" (Cinéfondation) Festivala u Kanu, programa namenjenog promovisanju dela mladih sineasta.
    Ovo je drugi put da je Vučković nagrađen u okviru programa "Sinefondasion", osnovanog 1998. godine - za svoj prethodni film "Beži zeko, beži" je 2003. godine dobio prvu nagradu.

"Nagrada mi puno znači jer je potvrda da treba da nastavim da se bavim snimanjem filmova. U ovaj film je uloženo puno truda, ali je ovo dokaz da se rad isplati", izjavio je Vučković specijalnom izveštaču Tanjuga u Kanu neposredno po primanju nagrade.

Mladi srpski režiser se nada da će mu ovo priznanje pomoći da, kako kaže, lakše dobije novac i bolje uslove rada za sledeći film.

"Nadam se da ću za svoj naredni film - za diplomski rad, za koji sam već završio scenario - raditi ozbiljnije, odnosno na filmskoj traci", izjavio je Vučković, aludirajući na činjenicu da je svoje dosadašnje filmove radio elektronskom kamerom, što je mnogo jeftinije.

Šesnaestominutni film po priči Ernesta Hemingveja "Bregovi kao beli slonovi", urađen je kao vežba na 3. godini Fakulteta dramskih umetnosti u klasi Darka Bajića, s glumcima koji su studenti iste godine fakulteta.

"Ispit je bio da se od iste priče urade dva filma u različitim žanrovima. 'Minus' koji su selektori u Kanu odabrali, je horor film, a drugi film, 'Početak' je melodrama", objasnio je Vučković.

Žiri, s kineskim rediteljem Đia Zangkeom na čelu (on je prošlogodišnji dobitnik Zlatnog lava na Festivalu u Veneciji), nagradio je Vučkovićev film uz tri druga autora, među ukupno 16 kratkometražnih i srednjometražnih filmova u konkurenciji Festivala, čiji selektor je Loran Žakob.

Vučković deli treću nagradu sa Korejcem Hong-Sung Honom. Prvu nagradu je osvojio Argentinac Gonsalo Tobal, a drugu mladi kineski režiser Čen Tao.
    moje cestitke
    Poslednji put ažurirao/la adem_ks : 26.05.2007. u 19:52

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Ti si baš opterećen antisrpstvom.
    Kako se kaže za reditelja koji živi i radi u SAD, a recimo da je Nemac ili Kinez?
    Američki reditelj ili nemački odnosno kineski reditelj???
    Zašto je uopšte važno koje je nacije Emir Kusturica, ako živi i radi u Srbiji i svojim radom i uspehom zastupa interese svih građana Srbije?
    Kakve veze ima boja njegovih krvnih zrnaca, visina, broj cipela i sl. sa tim što je on u medijima nazva "srpski reditelj" ???
    Kome to još osim zlonamernih antisrba može da smeta???
    Duhovit, zanimljiv, iskren, avanturistickog duha...

Slične teme

1. XP na srpskom
    Autor Backy u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 24.11.2011., 15:22
  2. IPB na srpskom
    Autor peleplay u forumu Web dizajn
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.06.2004., 22:56
  3. ima li nesto na srpskom
    Autor qqqqqq u forumu Softver
    Odgovora: 2