Preporuka za mp3 player...

Pa kako mogu obichne nepunjive da izdrze duze ? Ja kad sam stavio obichne nepunjive alkalne baterije ( Duracell ) u fotoaparat Canon Power Shot A 400 izdrzale bi nekih 10-15 slika sa blicom - znachi jako malo..... Kad sam stavio punjive od 2500 mAh izdrze nekih 150-200 slika sa blicom u zavisnosti koliko puta se pregledaju slike.... Znash ono na zurci slikash i svako ti kaze daj da vidim daaaaaaajjjjjjj.... :D
 
Bezi od Li-Ion baterija koliko te noge nose.
Situacija jedan.
Krenes, slusas muziku i odjednom PRC istrosi se baterija. Da imas klasicnu AAA jednostavno bi otisao da prvog kioska i napunio se.
Situacija dva.
Istrosi ti se baterija, nemas kompjuter u blizini. Sta onda? Kupovati USB punjac po paprenoj ceni?
Situacija tri.
Kod kuce si i treba da napunis mp3. Umesto operacija od 10 sekundi da zamenis AAA bateriju, ti cekas 2 sata da se napuni baterija. Sad dejuje bezveze, ali videces koliki to moze biti "pain in ass" kad treba da krenes a noc ranije si zaboravio da ga napunis, ili si ga napunio pre 2 nedelje, nisi nesto koristio i baterija se sama od sebe istrosila.

Znaci.
opera.jpg

JA sam vec odvjec star da bi te savetovao, ali poslusaj ;)
 
*P*A*B*L*O*:
Pa kako mogu obichne nepunjive da izdrze duze ? Ja kad sam stavio obichne nepunjive alkalne baterije ( Duracell ) u fotoaparat Canon Power Shot A 400 izdrzale bi nekih 10-15 slika sa blicom - znachi jako malo..... Kad sam stavio punjive od 2500 mAh izdrze nekih 150-200 slika sa blicom u zavisnosti koliko puta se pregledaju slike.... Znash ono na zurci slikash i svako ti kaze daj da vidim daaaaaaajjjjjjj.... :D
Pa mi pricamo o mp3 plejeru koji ne trosi puno, a ne o foto aparatu sa kseonskim blicem.
 
Mora da su original duracell;)

Razliciti tipovi baterija bolje rade u razlicitim situacijama.Neke bolje rade konstantno sa manjim opterecenjem a neke u trenutku da daju vise snage.Mozda bi ta Duracell radila na MP3u ali kad blic povuce to je sjebe...
 
ufff ja sam mislio da su li-ion vrh, i da svi prelaze na takve playere... Kada ce na solarnu energiju da naprave vise... ^^ U pravu ste sto se tice punjenja na komp. i njihova trajnost, ali opet moram cesto da uzimam baterije...)
hvala na savetima )
 

Back
Top