web kamera mi prikazuje samo crno???

idza

Zainteresovan član
Poruka
346
u pitanju je nove kamera i instalirana je ok i kada ukljucim aplikaciju koja je dosla sa drajverima sve radi normalno samo sto je crno, znaci nema nikakve slike samo crno. u cemu je problem??? moze li neki drugi program da je pokrene ako vec nece sa ovim?
 
Iz iskustva sa jevtinim kamerama koje sam imao prilike cesto da susrecem slozio bih se sa konstatacijom od tab503...

Nevjerovatno je kako ima losih modela, koje jednostavno ne mogu da prikazu nista ako svjetlo bas nije dobro...

Ja nisam mogoa da vjerujem dok nisam radio dosta jace i bolje svjetlo da bih dobio neku bijedno losu sliku preko web cam...

ovo je najjednostavnije isprobati, naravno, tako sto ce da se pojaca svjetlo u prostoriji..
 
Dragi prijatelji i ja imam isti problem sa istom kamerom samo sto ja nisam uspeo ni da je instaliram jer kad je prikljucim carobnjak krene da mi pronadje kameru i trazi je jedno 2-3 min. i kaze da nemoze da pronadje kameru da instaliram drajvere ja ih instaliram on ponovo isto .Molim sve koji znaju da mi pomognu prilikom instalacije da daju neki postupak ili uputstvo kako se instalira kamera mozda negde gresim. Hvala na pomoci.
 
Ima li ko iskustva sa Skype-om. Jednostavno sagovorniku ne ide moja slika dok u podesavanjima ne uradim test kamere i tako stalno pri svakom pokretanju Skype-a. I to nije kraj sagovornik me vidi u trenutku slikase zaledi i tako me dalje vidi a razgovor tece normalno. A sto se tice odgovora pokretacu teme i ja sam imao isti problem dok nisam shvatio da kamera ima blendu, izostrio sam sliku i to je to.
 
ajmo da krenemo logicno.
nemam nameru nista da omalovazavam (i sam nekad uzmem jeftiniju oporemu ako mi nije toliko bitna) ali ako nesto kosta dvadesetak evra, u tu cenu su se ugradili oni koji su ti prodali, ugradila se drzava sa PDV-om, mozda i sa carinom (premda se obicno roba svercuje), ugradio se glavni distributer za nasu zemlju, ugradio se onaj ko je tom distributeru prodao, ugradila se fabrika/firma koja je tom liku prodala, ugradila se zemlja gde je napravljen proizvod i na kraju ugradili su se svi oni koji su prodali komponente i materijal fabrici. Na kraju izadje da proizvodna cena ne predje ni 2 evra.
Pa o kom kvalitetu mi ovde gvorimo ???
 
tab503:
ajmo da krenemo logicno.
nemam nameru nista da omalovazavam (i sam nekad uzmem jeftiniju oporemu ako mi nije toliko bitna) ali ako nesto kosta dvadesetak evra, u tu cenu su se ugradili oni koji su ti prodali, ugradila se drzava sa PDV-om, mozda i sa carinom (premda se obicno roba svercuje), ugradio se glavni distributer za nasu zemlju, ugradio se onaj ko je tom distributeru prodao, ugradila se fabrika/firma koja je tom liku prodala, ugradila se zemlja gde je napravljen proizvod i na kraju ugradili su se svi oni koji su prodali komponente i materijal fabrici. Na kraju izadje da proizvodna cena ne predje ni 2 evra.
Pa o kom kvalitetu mi ovde gvorimo ???
Iznenadio bi se koliko kosta suv materijal da se napravi jedan plazma televizor,jel si cuo za izraz SLANA ROBA?
 

Back
Top