Kraj na pomolu

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Vizner: Kraj na pomolu
25. maj 2007.
Vašington, Bari, Priština -- Izaslanik SAD za Kosovo Frenk Vizner kaže da je na pomolu kraj procesa rešavanja statusa Kosova.

Vizner je za Glas Amerike rekao da je na pomolu kraj procesa rešavanja statusa Kosova, ali da je rano govoriti o tome da li će SAD posegnuti za jednostranim priznavanjem nezavisnosti. On je rekao da je u toku razmatranje teksta rezolucije koju podržavaju SAD i većina evropskih članica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija i precizirao da se ove nedelje verovatno neće glasati o novoj rezoluciji.

Odgovarajući na pitanje postoji li mogućnost da tekst predložene rezolucije bude izmenjen, Vizner je rekao da su u toku razgovori o formulacijama, kako bi se došlo do formulacije prihvatljive za sve članice SB UN, ali da bez obzira na moguće izmene suština rezolucije ostaje nepromenjena.

"Ostvarenje plana Martija Ahtisarija koji vodi nezavisnosti Kosova uživa potpunu podršku SAD, ostaje da se vidi da li će taj proces dobiti blagoslov UN ili će krenuti nekim drugim putem", kaže Vizner. Upitan da li to znači da su SAD spremne da unilateralno priznaju nezavisnost Kosova, Vizner je odgovorio da je to pitanje preuranjeno.

Italija za nezavisnost Kosova

Masimo Dalema kaže da Italija podržava nezavisnost Kosova i pozvao vlasti u Beogradu da se okrenu budućnosti. "Podržavamo potrebu priznavanja nezavisnog statusa Kosova, izbor koji možda deluje tišteće sa stanovišta Srbije, ali koji je završetak istorijskog procesa koji je već završen", kaže vicepremijer i ministar inostranih poslova Italije.

Dalema je na na skupu "Ulaganje i zakonodavstvo u Albaniji", koji je u Bariju okupio poslovne ljude iz Albanije, rekao da jedna zemlja "tako snažna, vitalna kao Srbija, treba da se okrene budućnosti, a ne da ostane vezana za ideje prošlosti". "Srbija treba da preispita svoju ulogu, koja će svakako ostati ključna u regionu, u kom je najmnogoljudnija zemlja s dugom tradicijom".

"U tom regionu nemoguće je, međutim, obnoviti ili braniti jedan federalni oblik koji su, nažalost, pomeli istorijski događaji, za koje nije bez odgovornosti bila srpska rukovodeća klasa, ukopana na pozicijama totalitarizma i nacionalizma", kaže Dalema.

Čeku: Ideja velike Albanije je ideja prošlosti

Premijer Kosova Agim Čeku kaže da je pitanje dana kada će Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija doneti rezoluciju kojom će biti otvoren put za nezavisnost Kosova. "Nezavisno Kosovo nije samo naš projekat, zo je projekat međunarodne zajednice iza kog su stali SAD i Evropska unija", rekao je Čeku za skopsku televiziju Sitel.

"Potrebno je da države iz regiona budu iskrene prema Srbiji i njenim gradjanim i otvoreno im kažu da Kosovo treba da bude nezavisno. To bi bio prijateljski odnos prema građanima Srbije", rekao je Čeku.

"Kosovo će biti multietničko društvo u kom će svi njegovi građani biti ravnopravni", rekao je Čeku i odbacio ideju velike Albanije kao "ideju prošlosti". "Svi ćemo kao manjine ući u veliko evropsko društvo bez granica", rekao je on.

davno je na pomolu, ali uvek se nadje neka.... :oops: :oops:
 
Kosovo će biti multietničko društvo u kom će svi njegovi građani biti ravnopravni", rekao je Čeku i odbacio ideju velike Albanije kao "ideju prošlosti". "Svi ćemo kao manjine ući u veliko evropsko društvo bez granica", rekao je on.

Ovo nije politika.
Ovo je nešto kao seksualne bizarnosti i izopačenosti.
 
Ма не Адеме, све ће бити одложено до краја године.
Частим Трг Републике, па ако си у близини наврати.
Не мораш бежати од љубави "патриЈота" ;)
 
Još samo da se USA i Rusija dogovore hoće li "štit" uticati na konačan status Kosmeta i sve je dogovoreno. Ovo što je dogovoreno liči mi na one situacije, kada su ranije roditelji zakazivali brakove na neviđeno. Sve je dogovoreno , samo još hoće li na to pristati mladenci...
Vidim ja da će tu da bude povuci a i malo mi ga potegni !
 
PR.Gr.....:
Još samo da se USA i Rusija dogovore hoće li "štit" uticati na konačan status Kosmeta i sve je dogovoreno. Ovo što je dogovoreno liči mi na one situacije, kada su ranije roditelji zakazivali brakove na neviđeno. Sve je dogovoreno , samo još hoće li na to pristati mladenci...
Vidim ja da će tu da bude povuci a i malo mi ga potegni !
vala shok i ovaj ti nick nekako bez veze, stavi "dr grof ili "profa grof" ili...??? :lol: :lol:
 
Duh Sekire:
Ма не Адеме, све ће бити одложено до краја године.
Частим Трг Републике, па ако си у близини наврати.
Не мораш бежати од љубави "патриЈота" ;)

oćeš i mene da častiš pićem kad dođem u BG idući mesec...Salvantis mi obećao da će mi čuvat auto da ga ne razbiju...a Dete Sunca mi obečao da će napraviti pokus neki na trgu da dokaže koliko su Srbi tolerantno društvo... :-D

eto još samo nekog moram nać da me počasti večerom

i super ću da se provedem :lol:
 
tokyo:
oćeš i mene da častiš pićem kad dođem u BG idući mesec...Salvantis mi obećao da će mi čuvat auto da ga ne razbiju...a Dete Sunca mi obečao da će napraviti pokus neki na trgu da dokaže koliko su Srbi tolerantno društvo... :-D

eto još samo nekog moram nać da me počasti večerom

i super ću da se provedem :lol:
a ko ce prvi da proba veceru ??? ti lil domacin??? :lol: :lol:
 
tokyo:
oćeš i mene da častiš pićem kad dođem u BG idući mesec...Salvantis mi obećao da će mi čuvat auto da ga ne razbiju...a Dete Sunca mi obečao da će napraviti pokus neki na trgu da dokaže koliko su Srbi tolerantno društvo... :-D

eto još samo nekog moram nać da me počasti večerom

i super ću da se provedem :lol:

Casticu te ja pice. A moci ces da svratis i u ministarstvo Ekonomije i reg, razvoja da vidis kako smo mi tolerantno drustvo.

PS I ja bih voleo da letujem u Hrvatskoj (najlepse primorje na svetu) ali kazu mi da nije jos vreme.
 
Torius:
Casticu te ja pice. A moci ces da svratis i u ministarstvo Ekonomije i reg, razvoja da vidis kako smo mi tolerantno drustvo.

PS I ja bih voleo da letujem u Hrvatskoj (najlepse primorje na svetu) ali kazu mi da nije jos vreme.


ma ko to kaže?

evo ti mene lijepo primiš u Bg, a ja tebe na ljeto u Dubrovniku
imam kuću na moru okolica Dubrovnika

i da vidiš da su Hrvati tolerantnije društvo
 
tokyo:
oćeš i mene da častiš pićem kad dođem u BG idući mesec...Salvantis mi obećao da će mi čuvat auto da ga ne razbiju...a Dete Sunca mi obečao da će napraviti pokus neki na trgu da dokaže koliko su Srbi tolerantno društvo... :-D

eto još samo nekog moram nać da me počasti večerom

i super ću da se provedem :lol:

Grebatoru.
Hrvat. Pa da.
 
Danas sam chuo na vestima da je Karl Bilt izjavio neshto tipa:"Chak da nezavisnost i prodje u Savetu bezbednosti to ce biti presedan koje ce sva slichna svetska zarishta koristiti kao argument"...parafraziram...
 
Brno: Mesić o Kosovu
Dugoročno rješenje statusa Kosova jedno je od ključnih pitanja za trajnu stabilnost naših prostora i u interesu je svih da ono bude pravično i prihvatljivo za obje strane, izjavio je u subotu u Brnu hrvatski predsjednik Stjepan Mesić.
Plan posebnog izaslanika UN za Kosovo Marttija Ahtisaarija bitan je u pronalaženju konačnog rješenja koje će stvoriti povoljne uvjete za brži demokratski razvoj i na Kosovu i u Srbiji, istaknuo je Mesić drugog i završnog dana summita srednjeeuropskih predsjednika.
Kosovo se nametnulo kao jedna od najvažnijih tema 14. sastanka na vrhu na kojem sudjeluje 15 čelnika zemalja srednje Europe.
Predsjednik Mesić se u svome govoru osvrnuo na stanje u Srbiji i BiH.
Rekao je da su Srpska radikalna stranka i njezin program opasni no nada se da će Srbija nakon posljednjih izbora održati demokratsko usmjerenje.

posto me salvantis kritikuje da otvaram po 15-tak tema dnevno evo ovu su pripojiti slicnoj
 

Back
Top