HITNO!!!!
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: HITNO!!!!

Početnik Vidilica (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Exclamation HITNO!!!!

Dragi prijatelji zivotinja,

U Sidu su prije izvesnog vremena predsednik opstine Mita Avramov i direktor JKP "Standard" Marko Bajic, u informativnoj emisiji lokalne Sremske televizije obavestili gradjane da ce se praviti Azil za pse. Tom prilikom su rekli da su svesni koliko je taj poduhvat skup ali da ce uraditi to do kraja jer drago im je da su se prihvatili tog posla a i javna preduzeca su poakzala spremnost da pomognu.

Tada se rodila nada u ljudsku dobrotu i pravicnost i casnost i ispravnost. Drugari ce napokon dobiti svoj dom i vise nece biti na ulici.

Ja sam prosle nedelje isla u opstinu da zakazem sastanak sa predsednikom opstine Mitom Avramov na temu azila za napustene pse. Rekli su mi da ce mi telefonom javiti kada ce me primiti. Niko se jos uvek nije javio. Imala sam nameru reci im kako sam im spremna pomoci u svako doba dana i noci u vezi rada u azilu i oko svega sto bude trebalo, zelela sam im reci da cu organizovati akcije prikupljanja pomoci za pse, udomljavanja. Zelela sam cak moje drugare licno kolima odvesti u njihov dom. time bih svakako i radnicima ustedela posla.

Juce sam saznala da bih moje drugare odvezla u smrt!!!! Jer azil nece biti azil nego ce biti sinteraj!!!!

Iz razgovora koji sam putem telefona obavila sa direktorom JKP “Standard” Sid, Markom Bajicem, dana 23. 05. 2007. godine u 10:54h, saznala sam da Azil nece biti human azil. Na zalost na moje pitanje kakve ce vrste biti azil, director JKP nije znao da mi odgovori. Kada sam pitala da l ice biti human, malo je cutao onda je rekao: “Da,da, bice human, hrana, voda i cuvanje 3 dana tj. 72 casa” Dalje saznajem d ace se, ukoliko se u roku od 72 casa ne pojave vlasnici pasa, psi biti eutanazirani. Pre toga ce se praviti ugovor sa vetrinarskom iznspekcijom iz Sremske Mitrovice i onda ce se vrsiti eutanazija pasa!!!! Direktor JKP me je u toku razgovora pitao: “Sta? Vama je zao?” Sto dosta govori o ne humanoj strain njegovog karaktera. Smatram da im je pod hitno potrebna edukacija. Jer osoba koja je spremna na jedan takav cin ima ozbiljnih psihickih problema.
    Direktor je rekao: “sve ce biti po zakonu i propisima, nece biti pokolja, humano ce se eutanazirati.” Na sta sam mu ja odgovorila: “I to je pokolj!” Zahvalila se na informacijama i zavrsila razgovor.

Juce smo poceli prikupljati potpise za peticiju za Resavanje problema napustenih pasa na human nacin - sterilizacijom i zbrinjavanjem u Azilu a NE UBIJANJEM!!

Da stavr bude jos gora, prilikom govora u info emisiji regionalne sremske Tv predsednik opstine Mita Avramov i direktor JKP su govoreci o Azilu gradjane uskratili za informaciju da ce se u Azilu psi nakon 72h ubijati. Tako da mi mnogi kazu sta ce ti potpisi kada se pravi Azil, ne znaju da ce to biti sinteraj a ne Azil jer ce masovno pse ubijati tamo nakon 72h.

MOLIM VAS reagujte na ovo na sve moguce nacine. Znam i to da je neko iz opstine vec predao resenje u JKP a oni samo cekaju jos "neko" odobrenje od "nekoga"!!!!! Moramo hitno preduzeti sve sto je u nasoj moci kako bi zastitili neduzna bica koja nisu svojom krivicom na ulici.

Molim Vas pomozite mi!

Zar ce se u Sidu ponoviti Nis???!!!

.......................................

Sve cemo uciniti da se spreci pokolj neduznih pasa koji nisu svojom krivicom zavrsili na ulici.

Mozete pomoci tako sto cete mi putem pp poslati podatke koji su potrebni za peticiju: ime, prezime, JMBG i samo da napisete da ste saglasni potpisati peticiju.

Ukoliko ne zelite davati te podatke pomoci cete i tako sto cete poslati mail na adrese Organizacija za zastitu zivotinja, potrebno je samo napisati u dve recenice, da ste oabvesteni o najavljenom masovnom ubijanju napustenih pasa u Sidu i da ih molite da HITNO reaguju i sprece to monstruozano delo!

To je par minuta posla a moze spasiti stotine neduznih bica. HVALA VAM svima koji poakzete spremnost da pomognete.

Ovo su mail adrese - reagujte sto hitnije:

ARCA: givancic@ptt.yu

ARCA: arka@eunet.yu

ORCA: orcabeograd@yahoo.com

Sloboda za zivotinje: kontakt@sloboda-za-zivotinje.org

Prijatelji zivotinja Subotica: contact@epar.org.yu

Centar za razvoj ekoloske svesti: izvorekoloskesvesti@gmail.com

Molim Vas samo posaljite mailove u kojima ih obavestavate o najavljenom masovnom ubijanju napustenih pasa u Sidu i zamolite ih da hitno reaguju! Ako neko ima iskustva u resavanju ovakvih problema, svaki savet nam je dobrodosao. I ako neko ima adresu od neke organizacije koja nije na ovom spisku, molim Vas posaljite mi je.

Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: HITNO!!!!

Posto predocena situacija predstavlja najavljeno sprovodjenje krivicnog dela protiv zivotne sredine,

kako bi se isto sprečilo, u skladu sa članom 71. Zakona o policiji, tj kako bi se sprečilo ubijanje pasa i mačaka najavljeno od strane JKP «Standard»,Šid, odgovorno lice direktor: Marko Bajić,i radnici koji će neposredno učestvovati u hvatanju i ubijanju –fizički radnici i veterinari , što predstavlja : najavljeno ubijanje većeg broja životinja uz kršenje člana 46., 138. i 168. Zakona o veterinarstvu, te je kažnjivo stavom 2 člana 269. Krivičnog zakona Republike Srbije , zatvorom do 3 godine ili odgovarajućom novčanom kaznom, a pokušava se sprovesti uz oslanjanje na nevažeći podzakonski akt: Pravilnik 29/94 koji je donet u skladu sa sada nevažećim Zakonom o zdravstvenoj zaštiti životinja, a u suprotnosti je sa sada važećim Zakonom o veterinarstvu i poništen članom 168. ovog Zakona.Zakon o veterinarstvu naređuje svakoj lokalnoj samoupravi: zbrinjavanje nezbrinutih pasa i mačaka na svojoj teritoriji svojim sredstvima, bez vremenskog ograničenja.Podzakonski akt 29/94 je nevažeći jer tako naređuje čl.168 važećeg Zakona o veterinarstvu.

S obzirom da se ovo delo planira naplaćivati iz opštinskog budžeta, istovremeno se radi i o privrednom prestupu ,čiji su počinioci isti tj. JKP»Standard»,Šid, odgovorno lice direktor Marko Bajić i lice iz opštinske uprave koje je potpisalo Opštinsku odluku o poveravanju javne nabavke : usluga hvatanja i uništavanja pasa i mačaka, u suprotnosti sa Zakonom o veterinarstvu , ali u suprotnosti i sa članom 6. Zakona o lokalnoj samoupravi i u suprotnosti sa Zakonom o javnim nabavkama.

Molim Vas dajte svoj glas protiv ubijanja zivotinja.

Obavestite Organizacije koje su u Vasoj blizini, posaljite mailove na adrese koje sam navela, javite mi kontakt adrese Organizacija i osoba za koje znate da nam mogu pomoci. I veliko hvala svima.

Domaćin domacin_uzice (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Vlast je to, ili jednom recju lopovi su to. Ima neko ko je mozda dobre pare stavio u dzep.

Mislim da nemozes nista uraditi. U manjini si, nazalost...

Problem ocigledno jeste, ali sta ces sama se ne mozes boriti protiv njih...

Pozdrav !!!

Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Objekat sagradjen na deponiji smeca! Samo saljite mailove protesta. Adrese iamte. Molim Vas. Hitno je!

Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Molim sve ljubitelje zivotinja da svako od Vas posalje barem jedan mail protesta! Hitno je! Sada imamo priliku da im pomognemo. Nemojte da bude kasno. Molim Vas.

Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li iko od Vas ima iskustva kada su ovakve sitacije u pitanju? Svaki savet mi je sada dobro dosao. Molim Vas, pomozite nam da spasemo neduzne zivotinje.

Zainteresovan član barakuda (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Molio bi da u naslovu poruke nepisete HITNO, OVO MORATE PROCITATI i slicno. Naslov treba da ukratko opise ono sto se nalazi unutra, a ne da samo napises HITNO. Da li je hitno ili nije ostavi korisnicima da odluce.

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

poslala sam im pisma,ali ti iskoristi i moje podatke koje sam ti poslala,da utvrdimo gradivo...ne mogu oni tako ...mislim mogu,ali nije to pravo za uraditi...treba da ih je sramota...ali sve kuce koje ubiju ce ici u raj,a oni koji su ih ubili,ici ce pravo u djavolov kabinet na vecne porcije muchenja....sve se vraca sve se placa

Obećava Severus (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2007.
    Reputaciona moć
    40

Ja sam iz Šida, i nisam cuo nista u vezi tog šinteraja...
    Strašno je to što rade... gde im je humanost...
    Slika sa linka, koju si postavila je odvratna. To ne moze biti nista osim to sto vec jeste-deponija!

Drzim ti podrsku, mailove cu poslati...

pozz, srecno...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Reputaciona moć
    44

poslala i ja!

Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Re: HITNO!!!!

Hvala Vam za potpise, mada, sanse da se ista moze promeniti su 0%. Oni su svoje rekli i tako ce biti. Nadam se samo da ce svi sidski monstrumi odgovorni za planirano delo, koje ujedno predstavlja i krivicno delo, jednog dana odgovarati za ovako monstruozan nacin resavanja problema napustenih pasa!!!!

Slične teme

1. 90te upomoc hitno hitno
    Autor mare-91 u forumu Istorija
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 05.06.2007., 15:43
  2. HITNO HITNO Problem sa BIOS-om i maticnom
    Autor chichko u forumu Hardver
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 13.11.2006., 00:06
  3. HITNO!SIEMENS!JOIN MEDIA!HITNO :?
    Autor E537A6 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 2