kako da clockujem celeron?

  • Začetnik teme vitosevicmarko
  • Datum pokretanja
Heh, ja sam moj athlon 1700+ "naćerao" na 1466 Mhz, pa je onda otišo cooler, tako da ga sad vozim na minimumu( 1.1Ghz - šta je tu je)Sa novim kulerom temperatura mi je 54-55 C stepeni, na 1.466 bila je oko 70-75(na 75 ploča restartuje računar)
Mislim da ne bi nikad trebalo mnogo overclockovati procesore
 
maaaaaaaaaa ljudiiiiiiiiiiii

ti celeroni (300MHz, 333MHz) su izuzetni za oc.... i to sa njihovim "jadnim" kulerima.... celeron na 333 ocovan na 500MHz (50% ubrzanja) radi savrseno citavih (ako se ne varam) 6 godina.... nema tu pregrevanja, ili radi ili ne... jedino sto ti ne preporucujem je dizanje napona jer su dobici zaista minimalni


a sto se tice ocovanja athlona.... temperature izmedju 50 i 60 (u zavisnosti od modela) su najvise sto bih ja dopustio...

trenutno... amd thorton sa 1800MHz na 2250MHz (oko 25%) sa temp na full loadu od 47-52 u zavisnosti od temperature u sobi (na leto ce verovatno piciti i do 60 a mozda i preko, ali o tom potom :wink: )
 
vitosevicmarko:
problem je u tome sto u biosu ne mogu da nadjem vrednost koja oznacava takt magistrale. moze li neko da opise sta da trazim?

Od starijih ploca retko koja ima to u bios-u,to trazis na ploci,to ti je jedan skup dzamnpera pored kog uglavnom stoji mala tabela koja ti pokazuje sta treba da premostis da bi nadesio odredjenu frekvenciju magistrale,kad to nadjes onda picis redom,na 75 pa na 83 pa ako budes imao srca i na 100 mhz(meni moj cel. 333 radi na 500 vec pola godine) i to ti je to,najvise bi ti preporucio da ga bacis na 83,jer ponekad ako stavis 100 ili 133 moras da dignes i napon.
 
Clockovanje!?!? Ajde nemoj da si neozbiljan. Ili ce da pregori, ili ce da se masina zapuca, serdine nema!!!![/quote]

Pa sa jedne strane je u pravu,koliko sam zapazio ti celeroni imaju istu temperaturu i ako su na 300 pa ih clocnes na 450 eventualno skoci za 1-2 stepena al ako ih bacis na 600 onda samo ciknu.Tako da ili ce da radi ili nece,al verovatno hoce jer burazerov 333 radi na 500 vec 4 meseca.
 

Back
Top