ADA CIGANLIJA

IM000097-1.jpg

Sorry.. Imam piratsku verziju ACDSee, koja ne funkcioniše baš najbolje.. i ne mogu da smanjim fotke, nego ih šaljem u originalnoj veličini..
 
Picture037-1.jpg

Pa ne baš svakodnevno, ali kad god mi to obaveze i vremenski uslovi dozvoljavaju... Ne mogu da odmorim, ove male sive ćelije, ovde u betonu ili u četiri zida... ipak je najlepše u prirodi... A kad već imamo ovakav dragulj, tu, na dohvat ruke zašto to ne iskoristiti... Mislim da imamo nešto čime malo koji grad na svetu može da se podiči.... Ko razume shvatiće......
 
tralalala:
Guru :)
Bas su lepe.
A sta je na ovoj nocnoj sa sarenim svetlima? Kad je bilo tako sareno?
20040816IMG_3262.jpg

To je bilo pre godinu- dve.. Postavili su veliki ponton ispred glavnih tribina, okružili ga prskalicama, jakim pumpama, rekleftorima, laserima... Štos je u tome što se napravi paravan, zavesa, od finih vodenih čestica, kao magla, visine tri- četiri- pet metara.. i onda taj paravan išaraju sa šarenim laserima i rekleftorima... Na vrhu tribina su postavili kabinicu u kojoj je bio kino projektor, iz iste su prikazivali sekvence iz, nekih, filmova i reklamne spotove... To bi bili u najkraćem...
 
Joj, što su lepe! :D To bi mogao da postuješ i na podforumu Likovna..., ima tamo tema za umetničke fotografije. Tvoje to svakako jesu.
A kako snimaš ove noćne? Meni ni sa blicom nisu jasne čim počne da se smrkava. A sve u zatvorenom prostoru su mi tamne. :(
 
zainteresovana:
Joj, što su lepe! :D To bi mogao da postuješ i na podforumu Likovna..., ima tamo tema za umetničke fotografije. Tvoje to svakako jesu.
A kako snimaš ove noćne? Meni ni sa blicom nisu jasne čim počne da se smrkava. A sve u zatvorenom prostoru su mi tamne. :(
PI5E1C2.jpg

Ne mogu ti bog zna koliko pomoći, pošto sam totalni amater, ali evo nešto otprilike.. Prvo: kavalitet snimka će ti mnogo zavisiti od toga koji aparat imaš odnosno koju, čiju, optiku tvoj aparat koristi, što će reći- nije toliko bitno, za amatera, u kojoj rezoluciji šljaka tvoj aparat već da li je optika od neke poznate kuće, koja je već proverena u fotooptici.. Drugo: kada slikaš u mraku moraš da mu podesiš osetljivost( ISO ).. Treće: objekat koji slikaš mora da bude makar malo osvetljen( normalno, mislim na snimke koji se rade napolju ).. Četvrto: kada slikaš napolju nikada ne koristi blic( mislim na noćne snimke), njegov domet je jako mali, dva do tri metra i kod većine, kompaktnih, digića autofokus će se automatski podesiti na razdaljinu do koje blic može da osvetli.. i snimci će ispasti loše...Pretpostavljam da sve fotke radiš u automatskom režimu, ali ako hoćeš ozbiljnije da se pozabaviš fotografijom... ma mnogo je to pisanija.. treba da se pozabaviš veličinom otvora blende i dužinom trajanja otvora blende... pretpostavljam da tvoj digić ima mogućnost manuelnog podešavanja, prethodno navedenih parametara... Usput da te pitam koji aparat koristiš??
Evo ti jedna fotka u totalnom mraku, sa malo osvetljenim objektom, ako prepoznaš šta je u pitanju javi mi...
 

Back
Top